Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Шетате ли надвор на минусни температури?

Go down 
+58
Tifani
nnatasa
karolina
Mirka
Renata ch
Ves
Anika
Pipolino
Maja
maskoe
lidija29
BiljanaM
marina_daniel
mama
Пандорче
Mimi22
Eni
Eva Marija
SonjuS*
macush
bella*
mirecv
lejdi
Maci***
BubeM
Pravnicka28
Kikic
sneze
rich_bitch1
jana_aerodrom
sonjamfk
Jovana's mom
Goca
STAR *
Big Sister
Simona's mom
Emi
baby24
Sandra_Anja
Juni08_Andrea
lisjata
aleksandra
verce
hormonce
Monika
Misticia
avanturistka
georgina
mamalina
Lana
ZeleniCka
lela
Emilija
Ance-J
Mama Ane
beti 24
vecki
Kinky
62 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28628
Registration date : 2008-10-06

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty30.12.08 1:05

Kako taka gi ostavaat nadvor da spijat? Stvarno ne mi e jasno? Sreka sto ne ziveam vo danska.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty30.12.08 1:07

pa taka vo kolicka i pred vrata neka spie dise cist vazduh macus ne go pustaj luka vo gradinka da ne pocnat i kaj nas ova da go primenuvaat
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Полуматурант
Полуматурант
bella*


Female
Број на мислења : 699
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 29083
Registration date : 2008-06-27

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty30.12.08 1:11

И не само во градинката, туку и децата ако заспијат дома ги оставале надвор во двор ако живеат во куќа, а ако се во зграда или во влезот или на тераса sokiran
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28628
Registration date : 2008-10-06

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty30.12.08 1:14

A be ajde, nadvor? A tie vospituvackite sedat li so niv nadvor,na cist vozduh? Pa da go ostavam luka nadvor da spie posle ne ke mozeme od kozle da izlezeme,bog da cuva.
A posle ova ke razmislam za gradinka Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty30.12.08 1:16

mene ova stvarno ne mi e svatlivo sto deca ke bea nivnite
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29306
Registration date : 2008-07-11

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty30.12.08 1:17

Abe nisto cudno...
jas ko ke izleguvam podenski...ponekogas pred edno osnovno uciliste pominuvam...
site po kusi se..a minus temperaturata Very Happy:D
taka si gi celicat decata... Very Happy:D
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29849
Registration date : 2008-08-26

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty30.12.08 9:35

Pa pisuvavme maalku pogore od vasite postovi kako i zasto gi ostavaat decata nadvor da spijat:). I ne se sekirajte, kaj nas sigurno ne go pravat toa:))).

A sal preku usta nitu jas ne trpam, a ne pa na Aleksej da mu stavam. Pogotovo koga ke se navlazni od disenjeto, pa ke se zalepi za lice i nos, ma bljak bre. Ete ti tlo idealno za bakterii i infekcii.
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 28999
Registration date : 2008-11-14

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty30.12.08 11:56

abe kako ke go naviknes deteto. bratucetka mi zivee vo norveska i navistina e taka. A decata po celo leto se tuka, naviknati se na nasiov izgor od leto, a za zima vo norveska, na ladno, vo gradinka spienje nadvor....
Вратете се на почетокот Go down
Eva Marija
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 151
Age : 44
Локација : skopje
Расположение : top
Поени : 28840
Registration date : 2008-08-13

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty30.12.08 12:06

A gledav eden dokumentarec za Aljaska i vo nego imashe majki shto si gi banjaat decata nadvor. Znaci nadvor zima, sneg okolu majkata gola so bebeto negde nakaj 2-3 meseci se banjaat vo rekata. I nishto ne im e. Zaklucokot e kako kje se naviknesh.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29055
Registration date : 2008-09-29

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty01.01.09 11:45

Jas znam edno mnogu mnogu da ne se eksperimentira mnogu so deca.Tie se mnogu mali dusicki a plus kaj nas e takvo zagadeno podnebje .Ne vikam deka ne treba da se izleguva na vozduh povremeno no da se seta e ludilo.Pa luge bre kuce da vrzes ne sedi na ovoj stud a kamo li decata
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Eni
Прваче
Прваче
Eni


Female
Број на мислења : 171
Age : 38
Локација : Macedonia
Поени : 28221
Registration date : 2008-12-08

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty06.01.09 1:11

Сега одкако залади ние сме секој ден на водно , по пола саат шетаме па си се прибираме, на Дариа и е супер , и не знам дали мене ми се чини ама ко ќе си дојдеме дома после водно , ми цица подобро и спие подобро, можда и нема врска водно ама мене и на мм ни е доволен изговор за секој ден да се прошетаме skoka
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty06.01.09 1:15

Kikic напиша:
Jas znam edno mnogu mnogu da ne se eksperimentira mnogu so deca.Tie se mnogu mali dusicki a plus kaj nas e takvo zagadeno podnebje .Ne vikam deka ne treba da se izleguva na vozduh povremeno no da se seta e ludilo.Pa luge bre kuce da vrzes ne sedi na ovoj stud a kamo li decata

se soglasuvam so tebe kikic
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Полуматурант
Полуматурант
bella*


Female
Број на мислења : 699
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 29083
Registration date : 2008-06-27

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty06.01.09 1:20

Eni напиша:
Сега одкако залади ние сме секој ден на водно , по пола саат шетаме па си се прибираме, на Дариа и е супер , и не знам дали мене ми се чини ама ко ќе си дојдеме дома после водно , ми цица подобро и спие подобро, можда и нема врска водно ама мене и на мм ни е доволен изговор за секој ден да се прошетаме skoka

И јас сум приметила дека е така т.е тврдам дека е така
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28540
Registration date : 2009-01-04

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty10.01.09 17:42

Ние скоро секој ден излегуваме надвор и шетаме.Па и на детето му е потребен воздух.Внетре сепак е воздухот отстојан и мислам дека е во ред да се изнесува надвор.Сигурно никоја мајка нема да го остави детето да премрзне ама некои пола сат нема да му наштетат на детето.Менепедијатарот на секој преглед ми вика да го шетам.
Вратете се на почетокот Go down
Пандорче
Прваче
Прваче
Пандорче


Female
Број на мислења : 189
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 28153
Registration date : 2008-12-17

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty11.01.09 13:23

Eni напиша:
Сега одкако залади ние сме секој ден на водно , по пола саат шетаме па си се прибираме, на Дариа и е супер , и не знам дали мене ми се чини ама ко ќе си дојдеме дома после водно , ми цица подобро и спие подобро, можда и нема врска водно ама мене и на мм ни е доволен изговор за секој ден да се прошетаме skoka

Ени тоа е така и јас сум приметила, инаку и ние излегуваме надвор. Сега откако се подзалади 10-15 мин обавезно го изнесувам Јован и тој после е поспокоен, подобро јаде и спие.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29849
Registration date : 2008-08-26

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty12.01.09 14:12

Aleksej obicno prespiva eden ipol do 2 ipol saati posle pladne. Ako pred toa go iznesam nadvor, spie minimum po 3 casa:). Znaci vozduhot itekako im godi:)
I mnogu e interesen, vo obravcinjata se vzaruva kako tetovsko jabolce:)))
A od skoro imam maka da go priberam doma... so placenje, so vikanje... saka nadovr so decata:).
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29410
Registration date : 2008-06-14

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty22.01.09 18:13

Mama Ane напиша:
Јас како што веќе спомнав колку и да е студено ги изнесувам надвор, обавезно. Е не ги носам само кога има магла и кога дува ветер.
Го потпишувам ова.
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28498
Registration date : 2009-01-16

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty22.01.09 18:36

na mnogu niskite temperaturi daniel mi bese mnogu mal samo sto izlezen od bolnica sto bi se reklo!ama poslednava nedela kako popustija temperaturite pocnav po malku sekoj na terasa da ggo vadam za da oseti nadvoresen vozduh po 5 do 10 min!a vcera pravevme mesec i na prva kontrola idevme i malku se proseta nadvor:)
Вратете се на почетокот Go down
Пандорче
Прваче
Прваче
Пандорче


Female
Број на мислења : 189
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 28153
Registration date : 2008-12-17

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty22.01.09 19:45

mama напиша:
Mama Ane напиша:
Јас како што веќе спомнав колку и да е студено ги изнесувам надвор, обавезно. Е не ги носам само кога има магла и кога дува ветер.
Го потпишувам ова.

BRAVO!!!
I jas go potpisuvam ova DEFINITIVNO!
Вратете се на почетокот Go down
BiljanaM
Полуматурант
Полуматурант
BiljanaM


Female
Број на мислења : 727
Age : 37
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 28443
Registration date : 2009-01-02

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty22.01.09 19:49

Ние не шетаме по надвор многу кога е студено само по малце онака по двор ми е страв да не настине
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28086
Registration date : 2009-01-08

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty22.01.09 19:55

Realno jas ne ja sakam zimata kako god. vreme samata pomisla na temperatura pod nula, se zamrznato, sneg... mi vleva strav , da ne se razboli kerkami so bi rekol mazotmi ako ima stakleno zvono za deca kazete mu na zenami kade i taa ke kupi, mozi ne e vo red ama mn e zimorliva ne po moja vina doma drzime tem i od 25 pa i do30 stepeni i sekoe izleguvanje nadvor taa se razboluva ili vo najmala raka noseto i teci, ako e soncevo i tem. se nad nula ja nosime na prosetki voglavnom kratki od 1 sat, i obavezno nosi kapa sal i narakvici
Вратете се на почетокот Go down
maskoe
Прваче
Прваче
maskoe


Female
Број на мислења : 161
Age : 40
Локација : stip
Расположение : sekogas super
Поени : 28466
Registration date : 2008-10-13

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty22.01.09 20:19

E moeto bebce ako e tolku malo obavezno go iznesuvame nadvor.Mu stavam samo jakna i kapce.Bez sal i rakavici oti ne podnesuva.A i doktorkata mi vika da ne se sekiram od ladno.Veli ako nastine deteto lesno e(ako trba gazeto rende ke mu go napravime ama ke mu pomine),ama loso e ako se pregree(togas gubi tecnosti od mozoceto).I toa e loso.Zatoa neka ne e tem. vo prostorot kaj sto prestojuva bebeto povisoka od 22 C i za banjanje 26 C.
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28086
Registration date : 2009-01-08

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty22.01.09 20:25

E maskoe znam deka ne e ubavo da se drzi doma tolku visoka tem. ama visa sila, ziveeme vo zaednica so roditelite na mm, rabotnoto mesto na svekormi e takvo so toj cel den e nadvor vplanina i ko ke si dojde e premrznat i saka toplo, i nema jas so da pravam...
Вратете се на почетокот Go down
Maja
Прваче
Прваче
Maja


Female
Број на мислења : 487
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29593
Registration date : 2008-04-14

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty10.02.09 11:36

Надвор е 10тина степени, има сонце и колку што гледам не дува, а ние сме скоро 2 месеци и носето малку ни е затнато, па се мислам дали да излеземе малку да прошетаме... Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 121539
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28699
Registration date : 2009-02-01

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty10.02.09 11:42

super e nadvor prosetajte se
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Шетате ли надвор на минусни температури?
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: