Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Шетате ли надвор на минусни температури?

Go down 
+58
Tifani
nnatasa
karolina
Mirka
Renata ch
Ves
Anika
Pipolino
Maja
maskoe
lidija29
BiljanaM
marina_daniel
mama
Пандорче
Mimi22
Eni
Eva Marija
SonjuS*
macush
bella*
mirecv
lejdi
Maci***
BubeM
Pravnicka28
Kikic
sneze
rich_bitch1
jana_aerodrom
sonjamfk
Jovana's mom
Goca
STAR *
Big Sister
Simona's mom
Emi
baby24
Sandra_Anja
Juni08_Andrea
lisjata
aleksandra
verce
hormonce
Monika
Misticia
avanturistka
georgina
mamalina
Lana
ZeleniCka
lela
Emilija
Ance-J
Mama Ane
beti 24
vecki
Kinky
62 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5
АвторПорака
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28643
Registration date : 2008-12-05

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty10.02.09 11:50

Maja напиша:
Надвор е 10тина степени, има сонце и колку што гледам не дува, а ние сме скоро 2 месеци и носето малку ни е затнато, па се мислам дали да излеземе малку да прошетаме... Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 121539

Убаво облечи ја и изнеси ја надвор, убаво е сонце да ја фати. Барем на 15тина минути.
Јас дека Ева ја родив во лето, на неполни 2 месеци ја однесов во Маврово и цело време ја сунчав на утринското сонце, така докторот ме советуваше.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29849
Registration date : 2008-08-26

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty10.02.09 14:39

Maja, kako sto ti kaza Anika:), i ne e tolku ladno, a koga ima sonce ubavo e da prosetate malku:), ke vi godi i na dvete:).
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty11.02.09 0:20

ние во неделата бевме до парк ама почна да дува многу ветар и ајде одма се прибравме и ете сега е болна :(
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28643
Registration date : 2008-12-05

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty11.02.09 0:30

Ева шетала нон стоп во Берово на ладно, ама била убаво облечена. Цело време трчкала во двор и играла со топка по саат - два на ден. Било доста ладничко иако греело сонце. Денес ми се врати румена во образите и исунчана од сонцето а и малку забумбарена. Ја стокмиле двете баби. хахаха
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty11.02.09 0:31

милена беше убаво облечена ама таква е нежна е,
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28643
Registration date : 2008-12-05

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty11.02.09 0:38

Не верувам дека и е од шетањето Еми. Убаво е на воздух да се прошета. Настинала во градинка или ја фатил некој грип. Ќе помине.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29412
Registration date : 2008-09-16

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty15.02.09 17:00

Jas si go iznesuvam na sonce uste otkako se vrativme od bolnica , na terasa po 5-10minuti. Od sto nema drug muabet svekrva mi obavezno ke mi rece , ke nastine, ke kasla , dever mi isto , ama ne slusam nikogo , znam deka i za nastinati deca pa potreben e cist vozduh. Ovoj wk-nd nema sonce , nadvor e suv stud , nema da go iznesuvam a onaka definitivno e korisno da se prodisat i prosetaat bebinja i decinja. Samo babite nemoj da gi slusate , tie na sekoj vtor zborke vi kazat Ke nastine , ako se prokasla deteto - Ti rekov jas ke nastine , ete ,
Вратете се на почетокот Go down
Renata ch
Почетник
Почетник
Renata ch


Female
Број на мислења : 61
Age : 36
Локација : Svajcarija
Расположение : Raspolozena i Pozitivna
Поени : 26433
Registration date : 2009-11-26

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty29.11.09 23:57

Da sekoj den gi setam ma i da vrne, duva, i sneg da vrne, uvek gi setam. Ovde sekoj doktur vika deka mora da go setas deteto da go obleces ubavo i makar samo za 20 minuti mora da se iznese nadvor zatoa sto mnogu mu se zajaknuva na deteto imunot taka. Samo toplo obleceni da se ako vrne ili duva stajte najlon na kolicata da ne im vrne vnatre i setajte em zdravo za vas i za decata.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29412
Registration date : 2008-09-16

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty30.11.09 0:13

Renata ch напиша:
Da sekoj den gi setam ma i da vrne, duva, i sneg da vrne, uvek gi setam. Ovde sekoj doktur vika deka mora da go setas deteto da go obleces ubavo i makar samo za 20 minuti mora da se iznese nadvor zatoa sto mnogu mu se zajaknuva na deteto imunot taka. Samo toplo obleceni da se ako vrne ili duva stajte najlon na kolicata da ne im vrne vnatre i setajte em zdravo za vas i za decata.
Секако дека е така и за деца и за возрасни . И баш оние деца кои ги затвораат дома наоблечени и во топло , една мала прошетка до надвор на сончев ден и настинуваат.Шетаме постојано , па чук чук , здрави сме .
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty30.11.09 0:45

lani ne setavme posto slusavme "soveti" a ovaa godina pretpladne obavezno prosetka obicno do Zelezara i nazad oti neame bas drug izbor bez kolata Smile

e sega za po dozd ne mi se dopaga so cador da se matkam, ama ako vrne snegce jupiiiiiiiiiiiiiiii
Вратете се на почетокот Go down
Mirka
Прваче
Прваче
Mirka


Female
Број на мислења : 387
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Srekno
Поени : 28241
Registration date : 2009-01-26

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty12.12.09 19:35

Ova moze ne e za vo ovaa tema megutoa neznaev kade da go smestam prasanjeto, kako se spravuvate sega sto imate bebinja so izleguvanjava na ova ladno vreme gi zatvarate doma ili gi iznesuvate nadvor,so mm se raspravam on misli deka ne treba na ova ladno vreme da se iznesuva od doma po mene mislam deka toa e sosema pogresno mislenje bas bi sakala da cujam vase mislenje.
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty12.12.09 20:15

убаво е да се шета, симона ја шетав барем по малку во денот си создава имунитет
Вратете се на почетокот Go down
karolina
Прваче
Прваче
karolina


Female
Број на мислења : 296
Age : 44
Локација : doma so sonceto moe
Расположение : srekno najsrekno
Поени : 28348
Registration date : 2008-12-21

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty16.12.09 14:56

Mirka напиша:
Ova moze ne e za vo ovaa tema megutoa neznaev kade da go smestam prasanjeto, kako se spravuvate sega sto imate bebinja so izleguvanjava na ova ladno vreme gi zatvarate doma ili gi iznesuvate nadvor,so mm se raspravam on misli deka ne treba na ova ladno vreme da se iznesuva od doma po mene mislam deka toa e sosema pogresno mislenje bas bi sakala da cujam vase mislenje.
Jas Mila ja iznesuvam sekoj den po malku so retki isklucoci nekogas vo kolicka po ulica nekogas samo vo dvor ili na terasa kolku da podise i da se navikna na posvez vozduh mm isto se slozuva deka po malku ne e stetno naprotiv korisno babata i dedoto malku mrcat ma jas ednas im kazav deka doktorkata nbi rekla taka i sega pokutuvaat iako ne im e milo sto ja nosam nadvor .normalno ubavo e utoplena.Mislam deka ne pravam loso
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29183
Registration date : 2009-01-14

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty16.12.09 15:10

abe niska temperatura ne e strasna, ke se naobleceme i ke izlezeme, sto mi pravi maka e skopskiov vozduh te, smogot vo zima... sto fajde ako ja iznesam nadvor... da disi sto, smog i magla i kapki polni virusi??? a pa za kisela voda da ne zboram... setame deca na sopstven rizik... tesni, blokirani, ulici so dupki ili raskopani... kaj da setas dete ---
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29842
Registration date : 2008-07-14

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty16.12.09 15:15

Izleguvame obavezno. Vcera i malku poveke ostanavme, ne mozevme da ja zapreme Anja, samo trcase okolu elkite vo Biser:)
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28202
Registration date : 2009-04-14

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty16.12.09 15:44

Mene postojano mi e ladno,ama toa ne me zadrzuva da ne izleguvam na minusni temperaturi,duri i Filip koga bese bebe go prosetuvav nadvor
Вратете се на почетокот Go down
babysara
Полуматурант
Полуматурант
babysara


Female
Број на мислења : 554
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28188
Registration date : 2009-03-21

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty16.12.09 15:46

ne postoi loso vreme za setanje, postojat loso obleceni deca za setanje............ osven pri jak veter se razbira.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29689
Registration date : 2008-07-11

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty16.12.09 15:51

Kaj nas duva jak severen vetar vcera i denes. Jas izlegov na kratko i ne e za setanje
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Полуматурант
Полуматурант
Sara


Female
Број на мислења : 1006
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 29134
Registration date : 2008-11-10

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty17.12.09 10:53

Ние живееме на малце повисоко и посвеж и почист воздух, пред да залади секој ден бевме по 1-2 саати во двор, ама сега не. Многу е ладно, пред некој ден имавме малце зацрвенето грлце сега па уште повеќе ми е страв, кога ќе отидам кај моите во Центар потопло е ама што фајде што вика ннаташа кога има смог, а и сега со гриповиве ич не ми се пика во гужви.
Кога искачаме до ваму таму веќе сме со скафандер шалче капче....
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29849
Registration date : 2008-08-26

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty17.12.09 16:11

Mirka напиша:
Ova moze ne e za vo ovaa tema megutoa neznaev kade da go smestam prasanjeto, kako se spravuvate sega sto imate bebinja so izleguvanjava na ova ladno vreme gi zatvarate doma ili gi iznesuvate nadvor,so mm se raspravam on misli deka ne treba na ova ladno vreme da se iznesuva od doma po mene mislam deka toa e sosema pogresno mislenje bas bi sakala da cujam vase mislenje.
Nie od prilika na vasa vozrast pocnavme da izleguvame, i toa vo dekemvri, kako vie sega:).
Skafanderce, kapce, kebence... sveziot vozduh mi godese i mene i Aleksej se iznaspivase. Setavme po 2 saati vo najgolemata zima. Ni nose mu se rastece nitu se razbole.
Sekoj den odime nadvor bez isklucok (koga dozvoluva vremeto, da ne vrne dozd ili duva veter silen), koga ednas koga po dva pati. Dnevnata prosetka ni trae najmalku eden saat.
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29323
Registration date : 2008-07-22

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty17.12.09 16:16

Lele isti sme i nie ke si se naobleceme i obavezno ednas dnevno sme si nadvor.Salceto dava da mu go stavam na nose i si se setame sekade.Ne gledam pricina zosto da ne izlezete nadvor na sekogo mu godi cistiot vozduh.
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 27770
Registration date : 2009-05-15

Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty17.12.09 16:21

Еееееее а ние дома што се прибираме во 5 незнаеш што побргу да направиш ама шетаме и ние по едно крукче околу зграда по ноќ
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Шетате ли надвор на минусни температури?   Шетате ли надвор на минусни температури? - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Шетате ли надвор на минусни температури?
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: