Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кој го чува вашето дете?

Go down 
+69
nata
Nine
Vesna Blazevska
makresanska
bubamara
jasma
LAZAREVSKA BETI
kateee
Snezana Mancheva
anetapp
marina_daniel
josifana
vodolija
BILE-ENA
BubeM
Rozetka
Наташка
Kinky
Sanja_Ivana
Damjana
BiljanaM
taci
sneze
nikolina008
Mama Ane
Pipolino
Sandra_Anja
MamaMaja
jana_aerodrom
danielaval
macush
vecki
Anjuska08
svetle s
Anika
bella*
avanturistka
Misticia
lakibebe
mamicka211
Ves
verce
Kikic
Nate_David
sonjamfk
Freya
sonja vasilevska
rich_bitch1
mamicka
sanja_
SonjuS*
elena petkovik
Lana
Monika
Emilija
kavadarcanka
мила
biljanag
daniela
sashka26
Zlatica
sunshine
moja Ina
Elena&Angelina
STAR *
Cogswell
Alexandra
Emi
Big Sister
73 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29689
Registration date : 2008-07-11

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty23.07.08 16:14

Ако ви е прво дете секогаш сте растргнати помеѓу одлуката дали на работа или дома. Ставете ги сите опции на кантар и одлучете.

Јас бев истата, но за второто е друго. Ги нема тие дилеми и измешани чувства.

Со ќерка ми прво пробав со градинка и беше КАТАСТРОФА. Од мое искуство дете пред 2.5-3 години не треба да иде во градинка. А после ДА.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty23.07.08 16:23

Во право си не е многу, само што јас при свекрва која без проблем се нафаќа да го чува не можам да донесам друга жена , ќе биде без везе. Сакам да го дадам во градинка од причина што некако му се наметнува на син ми како авторитет, ме нервира тоа. Еве еден пример од пред некој ден- син ми грабна даљинско и јас му викам ајде злато дај и го тоа на мама и он никако да го пушти од раче, и се умешува свекрва ми и му вика е ајде мило дај го на баба?????
Као у стилом види тебе нема да те послуша а мене одма ќе ми го даде.
Ај тоа е една случка, во пон. кога тргнав на работа очекував син ми да ме бара што е и нормално мајка сум му, а кога се вратив од работа абре 100 пути повтори онака радосно дека супер си поминале и дека ни еднаш не ме побарал. Кога ќе се вратам од работа му спремам едно да јаде и почнувам да му давам, и ете ти ја неа се избацува со чипс од дома и му скренува внимание.

Ми помага за некои работи стварно и ја почитувам ама овие глупости со син ми што ми ги прави ме вадат од такт.
Тоа што збори син ми, речиси се го разбирам , освен ако фати нешто на кинески (се шалам) а она одма ми преведува и тоа грешно и расне како крофна демек ех јас со син ти боље се снаоѓам. :mad:
Ми се ближи циклусот а тогаш сум кучка па нека му ја мисли е тек тогаш немам влакна на јазик.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29689
Registration date : 2008-07-11

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty23.07.08 16:40

hihi ме изнасмеа СТАР. Тоа до жената е. А и едно е,и тоа има врска. Да се две и двете да ги чува па ќе ја видиш како нема за се да се трча прва. А и шо ти е гајле, имаш помош. Супер што се снаоѓа добро, барем нема да ги мислиш.

Ако нека се радуваат за се. И ние кога ќе бидеме како нив можеби ќе бидеме такви, од кај знаеш....
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty23.07.08 16:45

Море Еми од такт ме вади , ќе и го тресна дрвото на животот од глава ако вака продужи. Него имам друга алтернатива , ќе и поставам камера пред да излезам за на работа и баш да видам дали убаво се снаоѓаат или ме фарба како велигденско јајце.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29306
Registration date : 2008-07-11

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty23.07.08 17:02

Ajde be STAR..ostavi ja ..
se soglasuvam so Emilija..barem ti go cuva Adrijan..
Jas koga bi imala svekrva ne znam ne bi se karala so nea..onaka sakam da si ziveam..barem ke mi pomaga..ama ako si ja pogodam..SmileSmile ako ne mozebi i jas ke i vikam..SmileSmile :geek:
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29243
Registration date : 2008-05-28

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty23.07.08 17:15

star pa kazi i deka toa ti smeta sepak toa e tvoe dete
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty23.07.08 17:16

Не се секирај јас имам таков карактер збирам збирам и на крај ерупција !!! Иде и тоа .
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty23.07.08 17:16

Само да и спремам дијазепам, пошто кога ќе и спискам обавезно плаче !
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29243
Registration date : 2008-05-28

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty23.07.08 17:19

star samo ti mozes vaka ubavo da me nasmees hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty23.07.08 17:23

Баш ми е драго мацо, смеењето го продолжува животот.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29306
Registration date : 2008-07-11

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty23.07.08 17:28

hehe hihi hihi hihi
Pojaka doza STAR..zasto cuvstvuvam deka mnogu ke vikas..
hahahaha hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty23.07.08 17:30

Еј абе почнав и јас да се клештам како шашава а морам лутината да ја држам на највисоко можно ниво за саканиот ефект да го постигнам.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29306
Registration date : 2008-07-11

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty23.07.08 17:34

Sakas da te nalutam? hihi hihi
za da ispadne pojako..ili da ne pocnes da mavas po mene posle..Smile hihi
Кој го чува вашето дете? - Page 2 5285 se salam..
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29493
Registration date : 2008-07-20

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty23.07.08 17:46

Znae li nekoj da mi kaze kolku moze da go prodolzuvam boleduvanjeto?
Toa sega za sega go gledam kako najdobra opcija za da ostanam uste nekoe vreme doma.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty23.07.08 21:54

Кажи ми Моника кога ти завршува породилното??
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29588
Registration date : 2008-03-17

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty25.07.08 12:21

Lele Star vo potpolnost te razbiram bidejki slicno e i kaj mene. jas ke go nosam vo gradinka od septemvri bas mi e gajle ako toa nekomu nema da mu se dopadne
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30303
Registration date : 2007-12-29

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty25.07.08 15:04

децата се ваши и никој нема право да ви се меша во нивното воспитуванје,особено не бабата или дедото.мене пред некој ден свеки ми рече нешто у стил..као детето ке се викало вака,ке се банјало онака...се нешто филмови си прави божем она ке го роди и нејзино ке е..ама јас и го реков следново..Си родила две свои и си ги воспитала онака ко што си сакала ТИ,оваа дете е само мое и ке го воспитувам само ЈАС,капиш?не рече ни збор
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty25.07.08 21:57

Бравос Ирена, уште сега нека си знае па нека му ја мисли, Овие бабиве, изгледа немале време на сопствените деца да посветувцаат внимание, па сега сакаат да играат улога МАЈКА што не е можно!!!!!

Мајката сум јас, и ако сакам и ќе и викнам ако греши, и ќе ја размазувам и се, ама моја е, и јас ќе си ја воспитувам како што сакам
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty25.07.08 22:01

И да додам уште ова, они ги мешаат работите, кога ќе им речеш да ги чуваат внучињата они мислат дека им го препушташ и воспитувањето...оваа моја свекрва дури неколку пати и се има обработено на Милена со НЕМОЈ МАМИЦА ТОА ме вади од такт ама више не ја зарезувам, и така се тргнаа од обврската за чување па нека збори више што сака.

Чување е едно, а воспитување е сосема нешто друго....или јас ја карам да не пипа нешто а таа одма после тоаа и дава да фааќа тоа што јас бранам. И сум им рекла јас ќе продолжам да ја карам за одредени работи со кои може да се повреди, а вие ако сакате дозволете и кај вас нека ја сруши и куќата.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29493
Registration date : 2008-07-20

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty26.07.08 20:14

Emi, porodilnoto mi zavrsuva na 07.08.2008. :cry:
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty26.07.08 20:18

Моника штом ја успијам Милена ќе ти испратам приватна порака да ти објаснам како да пробаш да го продолжиш, ќе успееш не се секирај
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty26.07.08 20:19

а дали има кој да ти го чува детето моника?
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29493
Registration date : 2008-07-20

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty26.07.08 23:21

Ne Emi, nema koj da mi ja cuva Mila. Aj da ja zaspijam i jas Mila, nie pokasno si legnuvame, pa ke mi kazes
Вратете се на почетокот Go down
sonja vasilevska
Почетник
Почетник
sonja vasilevska


Female
Број на мислења : 31
Age : 45
Локација : skopje
Поени : 29765
Registration date : 2008-01-19

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty26.07.08 23:57

Emi напиша:
јас да се пријавам, Милена има скоро 11 и освен од сопругот немам помош од никого околу чувањето, ама и за друго, за се сум сама...ненаспана сум, понекогаш и нервозна, а сега и во градинка кога ќе појде, а ја на работа, па потоа треба јас да ја земам, па дома ручек и се по ред......ама тоа е, нема што да се менува....а не ми се напушта работа, ни требаат пари, најмногу за милена
eve i jas sum vo istata situacija kako emi i potpolno ja svakam kako i e zasto koj ne ostil neznae od druga strana emi jas vikam ponekogas i poarno zatoa sto utre nema koj da ti kazuva de vaka de taka sam pa kako znam a okolu gradinkata ne se sekiraj mnogu moja mihaela e dete izrasnato vo gradinka ja pustiv na 8 meseci a sega ako nemozam da go prodolzam bolovanjeto i andrej istoto go ceka
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty27.07.08 0:08

сОЊА, ти успеа ли со боледувањето?? кога за вршува твоето, мислам тебе ти пратив приватна порака за оваа тема??

Среќно на сите што сакаат да успеат да останат уште малку ома со своите бебуши, јас успеав еве до 11 месеци да останам, е веќе неможам ништо, толку беше....фала му на бога и за толку, е сега ќе се помачиме, ама ајде ќе порасне, барем ќе сме горди што сами сме ги изчувале, маката се заборава...ама нешто друго се памти
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој го чува вашето дете?   Кој го чува вашето дете? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кој го чува вашето дете?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: