Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали верувате во on line љубов?

Go down 
+57
marijab.d
Dara
bubamara***
Vesna Blazevska
biljanag
twins_
Vale74
Kat
prettygirl
Mila87
soledad
nnatasa
najmila 22
ирена
fibimk
draganaskopje
winnie the pooh
KATIC
bubamara
marija*
silvana
Janaxxxx
delfinka
BaMbYnA
BiljanaM
ivana_in love
Laura
mac@
taci
kara
sneze
NatalijaS
Natalija
marina_m
Mama Ane
Pretty89
Anjuska08
bica
Zvezdicka
avanturistka
bibe85
lela
hajdi
Big Sister
Emilija
veki22
Emi
Kinky
obicna
SonjuS*
ZeleniCka
Misticia
Lana
hormonce
verce
rich_bitch1
bp
61 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
АвторПорака
ance
Прваче
Прваче
ance


Female
Број на мислења : 132
Age : 34
Локација : domce
Расположение : mamurno
Поени : 26884
Registration date : 2009-09-06

Дали верувате во on line љубов? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 4 Empty01.10.09 12:03

mene ne mi se slucila takva ljubov i mozebi postoi kako za koj ete edna moja drugarka si pisuvase so eden tip od amerika nekolku meseci i sega letovo zamina kaj nego na nevideno da zivee so nego site se cudevme kako moze da odi taka ne go poznava kakov e sto e ama ete sega i bilo mnogu ubavo mnogu bila srekna.sekako deka e golem rizik ama vo zivotot se e rizik ako ne rizikuvas ne dobivas a jas ne bi odela na takov rizik nikogas.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28012
Registration date : 2009-04-14

Дали верувате во on line љубов? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 4 Empty01.10.09 12:27

Zavisi od toa KADE se naoga online ljubovta.... Jas se zapoznav so mm na prijateli.com.mk i vednas znaev deka TOJ E TOJ! Дали верувате во on line љубов? - Page 4 Icon_smile Neocekuvano, a dosta prijatno me iznenadi kakva licnost e koga go zapoznav vecerta. Od toj den koga se zapoznavme, bevme nerazdelni! Iako i den denes me nervira stranata, pak moram da se zablagodaram na prijateli.com.mk zatoa sto ako ne se zaclenev po vina na drugarka mi, nemase da se zapoznam so mm. Дали верувате во on line љубов? - Page 4 Icon_smile))
Inace mi se slucilo online da se dopisuvam so eden decko mnogu odamna, ali toj bese preku okean, i zatoa NEveruvam vo ljubav preko zice! Dodeka e taze i se e rozevo, ke trae mozebi nekolku meseci, ama nema sansi da izdrzi taa vrska, osobeno, OSOBENO ako e razlicna vremenska zona pa ne mozes ni na net da se najdes za muabet da napravis kako covek. Sekoj so svoite obvrski (faks, rabota, navaka-nataka), plus da go iskalkuliras vremeto tuka i vremeto tamu kade sto e licnosta..... pff nema sansi. Дали верувате во on line љубов? - Page 4 Icon_smile)
Ali, eve drug slucaj, koga se raboti za brak, mislam deka bi uspealo. Zolva mi i zet mi se registriraa letoska tuka. Toj morase da si odi posto e od amerika, pa vo meguvreme od tamu i sprema dokumenti za da si odi i taa. E sega, vo ovoj slucaj e skroz razlicna prikaznata, tie veke se vo brak, i imaat nesto zaednicko, naprolet ili naleto ke pravat svadba pa sega im e toa kako edna od glavnite temi na razgovor. A koga si vo vrska, koga togas ke ti pukne filmot i ke krenes race.
Toa e moe mislenje Дали верувате во on line љубов? - Page 4 Icon_smile
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31487
Registration date : 2008-09-14

Дали верувате во on line љубов? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 4 Empty01.10.09 12:40

Nemora da znaci deka ne moze da opstoi i da e vrska,a i toa deka e nesto sigurno ako se vo brak.Se zavisi od osobite i od toa kolku se spremni i vljubeni da istrajat vo seta vrska dodeka e preku telefon,ili skajp ili ne znam ni ja preku sto.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28012
Registration date : 2009-04-14

Дали верувате во on line љубов? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 4 Empty01.10.09 12:43

Da, najverojatno i do dvajcata zavisi najmnogu. vo pravo si.
Вратете се на почетокот Go down
bile2
Прваче
Прваче
bile2


Female
Број на мислења : 209
Age : 34
Локација : germanija
Поени : 27240
Registration date : 2009-07-22

Дали верувате во on line љубов? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 4 Empty21.11.09 3:58

jas i maz mi se zapoznavme na bearshare on e od germanija i mi pisa ke dojdam za dva dena vo mk ke moze li da se zapoznaeme i ja onaka odma da zasto da ne mu dadov broj i koga dojde mi se javi se vidovme i so da vi kazuvam definitivno bese ljubov na prv pogled i taka posle uste ednas se vidovme i on si otide vo germanija mi napravi documenti si dojdov kaj nego i eve sega si ziveeme zaedno srekni i do usi zaljubenki Smile
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 26999
Registration date : 2009-10-30

Дали верувате во on line љубов? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 4 Empty21.11.09 10:34

Vo posledno vreme mnogu vrski se slucuvaat online. Denes lugeto se preoptereteni so rabota i obvrski i nemaat mnogu vrme za izleguvanje i druzenje pa poradi toa se odlucuvaat za internetot. Jas nemam nisto protiv toa e super pred se ti go zapoznavas covekot psihicki a toa e mnogu pobitno od negoviot fizicki izgled
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали верувате во on line љубов? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали верувате во on line љубов?
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: