Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали верувате во on line љубов?

Go down 
+57
marijab.d
Dara
bubamara***
Vesna Blazevska
biljanag
twins_
Vale74
Kat
prettygirl
Mila87
soledad
nnatasa
najmila 22
ирена
fibimk
draganaskopje
winnie the pooh
KATIC
bubamara
marija*
silvana
Janaxxxx
delfinka
BaMbYnA
BiljanaM
ivana_in love
Laura
mac@
taci
kara
sneze
NatalijaS
Natalija
marina_m
Mama Ane
Pretty89
Anjuska08
bica
Zvezdicka
avanturistka
bibe85
lela
hajdi
Big Sister
Emilija
veki22
Emi
Kinky
obicna
SonjuS*
ZeleniCka
Misticia
Lana
hormonce
verce
rich_bitch1
bp
61 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
bp
Почетник
Почетник
bp


Female
Број на мислења : 39
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 28665
Registration date : 2008-08-26

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty19.10.08 17:54

Dali veruvate deka moze da zapoznaete nekoj na internet i da razviete vrska so nego?Jas poznavam luge koi taka se zapoznale i denes se srekni vo brak, duri i vo drugi zemji.
I dali mislite deka e tesko izvodlivo da se ostvari taa vrska vo realnost ako e licnosta od druga zemja.
Kazete gi vasite iskustva ili iskustvata na drugite
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30303
Registration date : 2007-12-29

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty19.10.08 18:02

верувам зашто и самата сум таков пример.т.с го запонав мм пред 4 год преку нет.да е тешко-е.сепак се зависи од самите личности колку се спремни да прифатат,жртвуват итн.ние бевме од различни градови и не беше ни најмалку лесно да се гледаш со него само 1 во месецот.повекето од времето го поминуваве висејки на ком или тел.така постепено се запонававме.ние особено тој беше мн упорен,стварно мн се бореше за таа врска да опстане и еве успеавме.сега после 4 год имаме и бебе.значи се е можно
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30110
Registration date : 2008-02-15

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty19.10.08 18:26

I jas mislam deka moze zosto da ne .Jas mm ne go najdov preku net no se imav pred nego zaljubeno vo eden od mirc ludnica bevme doagase i kaj mene se gledavme nekolku pati ama ne uspeja vrskata Smile si najdov podobar nebese toj za mene.Neznam kakao samo dalecinata ke vlijae na taa vrska kaj mene prvata i naj golema ljubov ja unisti dalecinata.Za mene nemozese ljubov preku zica.
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28833
Registration date : 2008-08-31

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty20.10.08 0:28

Да, и јас го запознав мм преку нет т.е. ние сме се знаеле и претходно,ама само на видување. И тоа случајно,јас за прв пат седнав на chat кај еден другар во нет-кафе,а тој само што си купил компјутер дома. Нашиот нет-разговор беше само тој ден, веќе од наредниот се запознавме in live и набрзо се роди љубов.
А имам и некои познати кои имаат врски преку нет,а некои се и во брак веќе.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29768
Registration date : 2008-03-01

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty20.10.08 0:34

the same is here flower flower flower
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty20.10.08 0:41

јас мислам дека во живо го гледаме изгледот на личноста и тоа е пречка да се свати човекот во суштина па го идеализираме па се заљубуваме во својот сон
а на нет тоа е чисто разголување на душата и само големи лажговци знаат како да ја прикријат вистината
иако со мм се запознав онака без интернет и бракот ми е супер и баш сме сродни души сепак мислам дека подобро можеш да процениш човек по нет и полесно да се заљубиш зошто така се заљубуваш во неговата душа а не во своја замисла
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29240
Registration date : 2008-08-15

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty20.10.08 0:55

Bas taka Misticia! Preku internet mozes da gi zapoznaes i najgolemite tajni na covekot, da mu ja procitas dusata (zboram za iskrenite luge, so tie drugite se znae deka ne uspeva vrska).


Veruvam deka moze da opstoi takva ljubov, i preku net i na dalecina. I samata sum vo edna takva, tesko e navistina, ponekogas premnogu tesko, no dovolno cvrsto za da ti dade motiv za napred, da ti dade nadez za utre.

Ima noki koga posakuvas da e tuka, da ne mora da strakas po tastatura, da mozes da go dopres, da go pocuvstvuvas kraj sebe i togas e neizdrzlivo. Osobeno ako se gledate 3/4 pati godisno Smile))

No jas vikam deka e toa test za ljubovta i dlabocinata na odnosot. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29306
Registration date : 2008-07-11

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty20.10.08 1:58

Во последно време многумина баш на тој начин се заљубуваат...
И јас се согласувам дека тоа е најдобар начин да дознаеш каков е човекот навистина..Не го гледаш но исто како да се знаете долго време..
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30624
Registration date : 2008-07-19

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty20.10.08 3:25

Misticia напиша:
јас мислам дека во живо го гледаме изгледот на личноста и тоа е пречка да се свати човекот во суштина па го идеализираме па се заљубуваме во својот сон а на нет тоа е чисто разголување на душата

Potpis Misticna! Inace i jas kako RB so mm se "zapoznavme" na net. Togas bas nemase uste ovie web kameri, si prativme po nekoja skenirana slika ama povejke na net si zborevme. Smetkite i kaj mene i kaj nego se napravija ogromni. Koga posle 2 god muabeti se zapoznavme u zivo. Kaj nas ne bese samo sto bevme od razlicni gradovi nego od razlicni drzavi. Od ko se zapoznavme dodeka da se zememe se vidovme 3 pati. Radi toa sto go opisa Misticna znaev i od ko go zapoznav u zivo vidov deka e takov i od togas sme zaedno.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29849
Registration date : 2008-08-26

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty20.10.08 8:14

Veruvam i poznavam takvi parovi.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty20.10.08 9:06

Jas ne veruvam, mozes da zapoznaes nekogo na net, ama da se zaljubis??
mislam deka otkako ke se sretnes so nekogo togas moze da se sluci nesto poveke
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28833
Registration date : 2008-08-31

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty20.10.08 9:50

Љубота преку нет (без да се познаваш) се разбира дека е платонска љубов или cyber sex,но не мора да значи дека нема да се заљубиш.Како што рече Мистиција ти ја запознаваш душата на таа личност и се заљубуваш во неговата душа,а таа е многу побитна од изгледот.
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28717
Registration date : 2008-08-20

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty20.10.08 10:04

edna drugarka se zaljubi preku net i eve tri god se zaedno
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29689
Registration date : 2008-07-11

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty20.10.08 10:09

Проблемот е што никогаш не можеш да знаеш од другата страна колку е искрен/искрена. Може само да се добие чувство на блискост и разбирање, но за вљубување мислам дека треба да има и лична средба.
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30303
Registration date : 2007-11-15

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty20.10.08 10:29

veruvam, zatoa sto poznavam takvi parovi. no kako sto rece Emilija za da bides siguren deka bas e toa ljubov, mora da se sluci i sredba vo zivo.
Вратете се на почетокот Go down
hajdi
Полуматурант
Полуматурант
hajdi


Female
Број на мислења : 522
Age : 38
Локација : Kicevo
Расположение : odlicnoo
Поени : 28715
Registration date : 2008-08-16

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty20.10.08 12:48

незнам дали верувам зошто немам некои конкретни примери за тоа. Се е можно, гледам дека некои членов на тој начин се запознале со своите партнери. ми се случи една особа да се заљуби во мене иако се немавме видено туку само преку нет комунициравме, веднаш ги прекинав сите контакти со него
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29240
Registration date : 2008-08-15

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty20.10.08 12:49

Koga podolgo vreme komuniciras so nekoj sekako deka moze da znaes dali e iskren. Ne moze spored mene da se zaljubis ako 5 pati se na se ste pravele muabet. I moze da postoi ljubov pred da se zapoznaat dvajcata. Sekako, toa e poveke platonska ljubov, a so samata sredba samo se zacvrstuva samiot odnos (ili pa nisto ne bidnuva).
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
bp
Почетник
Почетник
bp


Female
Број на мислења : 39
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 28665
Registration date : 2008-08-26

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty20.10.08 21:18

Zeleznicka ako ne e mnogu privatno prasanjevo, od kade e taa osoba ?
Od Makedonija ili od stranstvo?
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31487
Registration date : 2008-09-14

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty20.10.08 21:26

ZeleniCka напиша:
Bas taka Misticia! Preku internet mozes da gi zapoznaes i najgolemite tajni na covekot, da mu ja procitas dusata (zboram za iskrenite luge, so tie drugite se znae deka ne uspeva vrska).


Veruvam deka moze da opstoi takva ljubov, i preku net i na dalecina. I samata sum vo edna takva, tesko e navistina, ponekogas premnogu tesko, no dovolno cvrsto za da ti dade motiv za napred, da ti dade nadez za utre.

Ima noki koga posakuvas da e tuka, da ne mora da strakas po tastatura, da mozes da go dopres, da go pocuvstvuvas kraj sebe i togas e neizdrzlivo. Osobeno ako se gledate 3/4 pati godisno Smile))

No jas vikam deka e toa test za ljubovta i dlabocinata na odnosot. Smile
Preubavo si napisala Zelenicka.
I nie so mm sme edni od niv,i podpolno te razbiram,nasata veza zavrsi so brak i fala Bogu super ni e.
Od se srce ti posakuvam sto poskoro da ste zaedno i da si se zemite.
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28771
Registration date : 2008-08-16

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty29.10.08 22:18

Да верувам имам и братучед кој својата девојка ја запозна на нет и заедно се скоро година, а исто имам и една другарка која својот сопруг го запозна на нет и пресреќни се навистина така се запознава душата на личноста.
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29160
Registration date : 2008-10-02

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty30.10.08 23:06

neveruvam i veruvam,mene licno ne mi se slucilo,ali znam dosta licnosti koi imale takva vrska i koja na krajot zavrsila so brak.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29786
Registration date : 2008-08-29

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty30.10.08 23:43

A moram da veruvam koga mene mi se sluci tokmu toa. Pocnavme da komunicirame na net vo vrska so rabota/proekt i edno vodese kon drugo i vo rok od 10 meseci se sretnavme i se vencavme. Kako sto mozete da vidite na tikerot toa bese pred 5 i pol godini skoro Smile

Still holding on still going strong! Smile
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29032
Registration date : 2008-07-16

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty07.11.08 12:59

јас и мм се запознавме преку интернет....што да ви кажам повеќе....
Вратете се на почетокот Go down
Anjuska08
Полуматурант
Полуматурант
Anjuska08


Female
Број на мислења : 1027
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 28385
Registration date : 2008-11-29

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty10.12.08 0:10

Мојата другарка го запозна својот маж преку интернет и еве супер си се...и бевме на свадба пред некое време...
Вратете се на почетокот Go down
Pretty89
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 1
Age : 34
Локација : Skopje
Поени : 28135
Registration date : 2008-12-10

Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty10.12.08 1:51

Jas go zapoznav decko mi preku internet....inaku jas sum od Makedonija a toj od Grcija, zaedno sme 10 meseca jas imam 19 godini a on 20. Sme se videle samo 2 pati dosega sekoj den komunicirame preku msn..toa deka e tesko navistina e , no i dvajcata se sakame i se nadevame deka naskoro ke bideme zaedno. Imame planovi da se vencame a i se razbira i deca. Moite mi vikaat nemoj rano da se mazis no jas mislam nema nisto loso vo toa:D Se razbira deka veruvam vo online ljubov. Pozdrav:)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали верувате во on line љубов? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали верувате во on line љубов?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: