Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали верувате во on line љубов?

Go down 
+57
marijab.d
Dara
bubamara***
Vesna Blazevska
biljanag
twins_
Vale74
Kat
prettygirl
Mila87
soledad
nnatasa
najmila 22
ирена
fibimk
draganaskopje
winnie the pooh
KATIC
bubamara
marija*
silvana
Janaxxxx
delfinka
BaMbYnA
BiljanaM
ivana_in love
Laura
mac@
taci
kara
sneze
NatalijaS
Natalija
marina_m
Mama Ane
Pretty89
Anjuska08
bica
Zvezdicka
avanturistka
bibe85
lela
hajdi
Big Sister
Emilija
veki22
Emi
Kinky
obicna
SonjuS*
ZeleniCka
Misticia
Lana
hormonce
verce
rich_bitch1
bp
61 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29065
Registration date : 2008-08-24

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty13.03.09 19:31

mene mi se ima sluceno i taman pocnav da veruvam, prestana nekako premnogu bese dobro za da bide vistinito, a sakav da potrae...heheheh
Вратете се на почетокот Go down
draganaskopje
Прваче
Прваче
draganaskopje


Female
Број на мислења : 175
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 27843
Registration date : 2009-03-14

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty22.03.09 11:52

Еее.. последици од модерното живеење... мислев дека сум изрод ама изгледа дека таквите врски се се почести па и јас сум меѓу оние кои својот сопатник го нашле и запознале на интернет. Со дечкоми се запознавме на 1-ви Јануари пред три и нешто години, сосема случајно, тој искористил можност вечерта да користи бесплатен тест интернет пуштен во реонот кај што живее а и јас имав проблеми со интернетот па после долго време кај мене од тој ден почна да функционира нетот. Седнав на интернет и како и секојпат пред спиење, проверка на мејл, весници и слично. Во тоа време користев ICQ со кој комуницирав со моја многу добра другарк која во тој период се пресели во странство. Во глобала избегнував комуникација со луѓе кои ми влетуваа и скоро секојпат завршуваа веднаш или после некој ден на "ignore". Е таа вечер, не направив баш така.. тој случајно ми влета за chat и си реков ајде зошто да не малце муабет пред да си легнам, а и не ми се спиеше баш многу.... Па таа вечер како и следните две недели останувавме на интернет до 5-6 сабајле и буквално за две недели дознавме многу работи еден за друг.. Интересно беше што во тој период и двајцата бевме во врски меѓутоа тој во некоја не баш сериозна, а јас во врска во процес на распаѓање. После две недели решивме да се запознаеме а јас пак луда, не знам зошто ама се чувствував како да одам на состанок а не да се запознаам со некого лично... Па се средував ко кузнае кај да ќе одам... Сето тоа беше интересно а му кажував како кога ќе го видам, едвај чекам да го гушнам. И кога се сретнавме јас скроз се збунив и пошто доцнев малку, тој ме праша па кај си до сега на шала и јас збунета се испобунив и се смотав со зборовите и циркуз жив беше. И уште на крај ги отвара рацете и ми вика, "па нема сега да ме гушнеш?".. Smile)) И така почнавме од тој ден секој следен да се гледаме и се повеќе како што заклучувавме на интернет заклучувавме на средбите дека многу супер функционираме но ни еден од нас немаше храброст тоа да го признае зошто секој за другиот мислеше дека очекува само добро пријателство.. Е точно после еден месец одкога се запознавме на интернет, пукна тиквата и кај двајцата и си ја покажавме љубовта.. многумина што не знаеја се изненадија а многумина и не поради интензивното дружење кое го имавме. Најинтересно е што во суштина сме имале многу исти личности кои сме ги познавале па и сме оделе на исти места заедно, а и студираме во иста зграда и никојпат не сме се приметиле Smile па некојпат си мислам дека на нас двајца ама баш буквално ни било пишано да сме заедно Smile Ај да кажам уште една случка меѓу многуте и да престанам со тупењето.. Мајката на мој најдобар другар во едно малку поранешно време, кој воедно беше и сеуште е другар со мојот дечко, им раскажувала за тоа каква другарка сум му била, колку сме се почитувале и раскажувала случки кои се случувале со мене и другарот во дружбите.. и на крај искочи баш таа девојка од муабетите што ги слушал дечкоми да му стане девојка Smile)))) Мало ни е земјичево, што да правиме Smile

Епа извинете што отупев ама убаво ми дојде да си се присетам на моментите на запознавањето.. преубави моменти кои секојпат ќе си ги памтам а и богами целиот живот ми го сменија Smile


Последната промена е направена од draganaskopje на 22.03.09 11:56. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
draganaskopje
Прваче
Прваче
draganaskopje


Female
Број на мислења : 175
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 27843
Registration date : 2009-03-14

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty22.03.09 11:54

* грешка
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29039
Registration date : 2009-02-25

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty22.03.09 18:20

Veruvam deka postoi vakov tip na ljubov....licno ne sum iskusila,ali eve citam deka na mnogu od vas vi se slucila pa duri ste zavrsile i vo brak!Licno ne poznavam osoba sto taka zapoznala nekogo od MK ili stranstvo,ali veruvam deka ima mnogu.Pa denes internetot e prisuten sekade i vo sekoj dom...site imaat po nekoj program za chat,na skapotijava i ne se izleguva...taka sto doma,na chat...i ete ispadnala nekoja prilika!!Jas sepak velam sudbina!!!Ne bi mi smetalo da zapoznam osoba od net,no me faka strav.....obicno sve se zenati i baraat svalerki po drugi gradovi.....za taka ne fala!Od kade znaeme koi se tie ne drugata strana...koi se vistinski...sto ni mislat!!!I plus nekako odma se direktni i ne gubat vreme...tuku odma sledi prasanje...idam za Oh aj da se vidime!!!Zamislete!Pa jas ne sum dete...imam 35...znam sto sve luge nema po svetov...kako nekoi manijaci se nudat!!!!I site zeneti...a lazat!
Ima i stvarno iskreni luge...da si napravis muabet ali takvi se retki po moe mislenje!!!jas koristam skype,sum se dopisuvala so luge od mk i nadvor ali zapoznavenje ne bi....mozda posle izvesno vreme!!Napadnite luge i onie koi se nudat vednas gi ignoriram ili blokiram!!!!Posebno onie na koi recenicata namesto zdravo mu pocnuva so cam sex???
Вратете се на почетокот Go down
ирена
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 183
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : kako i sekoj den
Поени : 27894
Registration date : 2009-02-28

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty22.03.09 18:30

i jas e veruvam ama edni moi prijateli se veke vo brak i imaat bebuska. taka da se e mozno
Вратете се на почетокот Go down
najmila 22
Почетник
Почетник
najmila 22


Female
Број на мислења : 24
Age : 37
Локација : makedonija
Расположение : raspolozeno i najzaljubeno
Поени : 27496
Registration date : 2009-04-21

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty22.04.09 2:16

Jas licno ne veruvam vo online ljubov.
Mislam deka treba da osetis nekoja hemija koga ke go vidis prv pat ,a vaka preku net nekako mi e bez vrska, nema ninakvi cuvstva nisto...
iako ima primeri dosta sto ja nasle ljubovta na zivotot preku netot.
JAS LICNO NEMOZAM DA GO SVATAM TOA[/b]
Вратете се на почетокот Go down
marija*
Прваче
Прваче
marija*


Female
Број на мислења : 235
Age : 43
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 27921
Registration date : 2009-03-03

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty22.04.09 2:18

i jas veruvam poznavam mnogu luge taka sto se zapoznale i nekoi se veke vo brak
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29183
Registration date : 2009-01-14

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty22.04.09 9:00

sto znam... ne, ne veruvam deka toa mene moze da mi se sluci... poveke postuvam outdoor druzenje tete a teta... me mrzi da sedam na kompjuter i zato verojatno toa mene nema da mi se sluci. Baska, imam kompletno drug stav okolu zapoznavanjeto, pogotovo ako treba toa da bide "mojot covek"
Jas licno ne veruvam. No sum videla, ne samo slusnala za slucaevi kaj sto i den denesen funkcionirat brakovite. Se vo se ne sum protiv, no ne e toa za mene
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28001
Registration date : 2009-04-08

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty23.04.09 12:01

Emi напиша:
Jas ne veruvam, mozes da zapoznaes nekogo na net, ama da se zaljubis??
mislam deka otkako ke se sretnes so nekogo togas moze da se sluci nesto poveke



se soglasuvam so ova emi
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28404
Registration date : 2009-02-16

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty23.04.09 18:19

Во online љубов не верувам, доколку се работи само за љубов на интернет, а видување во живо еднаш во два месеци, тоа не ми е верно. Но можам да кажам дека со дечко ми се немавме видено една година пред да започнеме врска, па тогашното пријателство и блискоста ја одржувавме токму на овој начин. Сепак да требаше да остане само за на интернет, не верувам дека уште ќе бевме заедно. Па и не гледам начин како би се запознале и зближиле така.
Вратете се на почетокот Go down
mac@
Прваче
Прваче
mac@


Female
Број на мислења : 160
Age : 34
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 28746
Registration date : 2008-08-12

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty24.04.09 12:48

jas ne veruvam mnogu pa da ne recam ic vo takva ljubov,nekako mi e mnogu nepoznat teren za da cekoris po nego mozi da ima trncinja:)
Вратете се на почетокот Go down
prettygirl
Почетник
Почетник
prettygirl


Female
Број на мислења : 71
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : Nervozno momentalno..
Поени : 27470
Registration date : 2009-05-01

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty15.09.09 23:19

јас верувам во љубов преку интернет...мојот дечко го запознав преку интернет и во врска сме 2 години...јас сум од македонија а дечко ми од грција , се допишуваме 2 години секој ден , ги запознав цело негово семејство ( баба , дедо , вујко кои дојдоа специјално првиот пат да ме запознаат ) се гледаме на 4 месеца , јас одам таму и седам по 5-6 дена , луѓето ме прифатија и се е ок..за тешко тешко ми е дека е далеку од мене но здравје во лето 2010 си планираме свадба и со цело срце чекам да дојде тој ден... Smile
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27157
Registration date : 2009-08-04

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty15.09.09 23:35

Ако е така пишано што велат старите судбина верувам дека е можно љубов преку интернет зошто да не ,а знам и за такви случаи.
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27710
Registration date : 2009-06-16

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty16.09.09 0:38

Верувам да, и имам примери, мој братучед се запозна со Русинка и веке 1,5 се во брак и живеат тука, а и моја братучедка запозна дечко од Канада кои после година дена постојано контактирање се реши да замине таму и лично да се запознаат и видат, отиде божем на 6 месеци, ама еве ја остана си се омажи за него.
Вратете се на почетокот Go down
twins_
Полуматурант
Полуматурант
twins_


Female
Број на мислења : 1046
Age : 47
Локација : Дембелија:-))))
Расположение : променливо:-)
Поени : 27353
Registration date : 2009-07-17

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty16.09.09 8:27

Да и јас верувам , имам другар кој исто запоана девојка од Канада и после контактирање некое време таа дојде тука и еве веке се во брак 6 години и имаат прекрасни две дечиња....и имаат многу стреќен брак заедно .
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30487
Registration date : 2008-01-27

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty16.09.09 9:08

еве и јас дознав за братучетка ми пред 2 недели ке се мажи во австрија и исто така го запознала преку интернет
па со среќа
пробајте ништо не се знае
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28335
Registration date : 2009-04-28

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty16.09.09 10:27

prijatel moj ke se zeni vo svedska...sekako, se zapoznale preku internet pred 2 i pol god. taa bese tuka, toj bese tamu....so srekja neka im e na site Smile
Вратете се на почетокот Go down
bubamara***
Прваче
Прваче
bubamara***


Female
Број на мислења : 370
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 27582
Registration date : 2009-05-26

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty16.09.09 14:33

Znam mnogu uspesni vrski koi zavrsile so brakovi bas preku online zapoznavanje, iako mora da kazam deka jas ne bi se resila za takvo nesto...strav mi e od toa kakva budala moze da bide od drugata strana
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27710
Registration date : 2009-06-16

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty16.09.09 16:29

Имаш право Бубамара да, но сигурно дека никој не донесува одлука туку така. Знам по братучедками, колку време и требаше да се согласи прво да замине, а тек кога и дадоа виза колку беше исплашена баш поради тоа, поради заминување во „непознато„ но ете супер е сега све.
Вратете се на почетокот Go down
bubamara***
Прваче
Прваче
bubamara***


Female
Број на мислења : 370
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 27582
Registration date : 2009-05-26

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty16.09.09 18:39

Da,za toa treba hrabrost i neka im e so sreka.
Doduse pa i ne e garancija ako go zapoznaes i tuka vo grad deka ke bide skroz normalen/a. Rizik sekogas i sekade postoi
Вратете се на почетокот Go down
Laura
Прваче
Прваче
Laura


Female
Број на мислења : 355
Age : 45
Локација : центар
Поени : 28184
Registration date : 2008-12-25

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty20.09.09 0:26

bubamara*** напиша:
Da,za toa treba hrabrost i neka im e so sreka.
Doduse pa i ne e garancija ako go zapoznaes i tuka vo grad deka ke bide skroz normalen/a. Rizik sekogas i sekade postoi

Да, а не значи дека и ако живееш со него го знаеш човекот. На колешка моја мажот и после 17 год брак зема кредит на нејзино име и исчезнува од државата. Не се враќа, имал друга. А таа со 2 деца тинејџери сама и во долгови.
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27710
Registration date : 2009-06-16

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty20.09.09 0:30

Абе не ми се верува...!!!! Леле идиот невиден, зарем можеше такво нешто да им направи.....
Вратете се на почетокот Go down
Laura
Прваче
Прваче
Laura


Female
Број на мислења : 355
Age : 45
Локација : центар
Поени : 28184
Registration date : 2008-12-25

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty20.09.09 16:08

И јас се чудам, како можеше толку да не го процени што човек е. Башка без стално вработување беше, па кредитот го пишаа на нејзино име. Парите во џеб и штрафта!
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27528
Registration date : 2009-06-26

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty20.09.09 16:10

Vo sovrseni vrski od vakov tip ne veruvam ama bas ic...
Вратете се на почетокот Go down
marijab.d
Прваче
Прваче
marijab.d


Female
Број на мислења : 159
Age : 37
Локација : bitola
Расположение : OK
Поени : 27463
Registration date : 2009-05-17

Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty30.09.09 16:56

Мене ми се случи таква љубов усте кога беше мирцот во употреба:Типот беше од Скопје ама толку мн се зближивме и се засакавме да не веруваш.Јас идев Скопје кај тетка ми и така се гледавме.Но тој таму имаше др живот јас друг и едноставно по 3 год врска да ја наречам прекинавме
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во on line љубов?   Дали верувате во on line љубов? - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали верувате во on line љубов?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: