Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Најдобра возраст за стапување во брак?

Go down 
+67
Dara
Annabel
malecka
kiki-riki
zora
vasidora
delfinka
saligrem
DijanaP
makresanska
marina_daniel
Vesna Blazevska
sest
pepa
natasa p
anetapp
Dzena
Mila87
sneze
fibimk
Sestricka
KATIC
Mama Ane
Mimi22
mirecv
Labuda
Sanja_Ivana
BiljanaM
maja90
lia
daniela dimoska
lidija29
Oci
Lidija Angelevska
Misticia
macush88
aneta23
bica
radost
lela
bibe85
sunset
marina_m
kara
Ves
najmila
hajdi
sashka26
winnie the pooh
sanja_
tinyyy
veki22
avanturistka
Kikic
sonja colakova
Ilince
Daki
SonjuS*
mama
Kiki
elena-d
mamalina
Freya
Emilija
verce
hormonce
Mina
71 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29208
Registration date : 2008-05-14

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty23.10.08 11:38

Za mene e nesvatlivo da "zrtvuvas" fakultet samo zaradi toa sto si se omazila. Pa komotno moze i fakultet i brak, a i tebe ke ti bide poubavo koga ke zavrsis fax.
A vo odnos na temava, neka ne se obeshrabruvaat devojki koi se resile na brak "rano", mislam deka e dobro da se poceka do izvesni 26-27g. Sto vikaat stari" za mazena cel zivot ke bides"
Вратете се на почетокот Go down
hajdi
Полуматурант
Полуматурант
hajdi


Female
Број на мислења : 522
Age : 38
Локација : Kicevo
Расположение : odlicnoo
Поени : 28735
Registration date : 2008-08-16

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty23.10.08 11:42

и јас мислам идеална возраст за мажење е од 23-26 години. Имам другарка којасе омажи кога бевме 2 година на факс има детенце и успеа да го заврши факултетот, ако се сака се се може
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28648
Registration date : 2008-10-23

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty23.10.08 11:46

se slozuvam deka se pomali sansite da se zavrsat fakultet ako ste veke vo brak,brakot e obvrska plus doagaat deca itn,znaci se poveke obvrski a pomalce vreme za fakultet,onie koi za zavrsile so site ovie obvrski a ima i takvi dosta,jas kapa im simnuvam.ne deka nemoze da se zavrsi i taka samo treba da se bide covek so mnogu jaka volja
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29432
Registration date : 2008-09-16

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty23.10.08 14:31

Ja smislma deka ne e tolku vazno kolku godini si ako dobro go poznavas partnerot i znaes deka nema da ti preci dokolku podocna treba da baras rabota ,da studiras , i.t.n. Se se moze ako dobro se organiziraat nestata . Jas se omaziv na 29 godini . sakav da porabotam , da ucam , da se iznasetam , da imam svoj zivot , da steknam samodoverba a potoa brak. Sega so se sum srekna i zadovolna ,i ic ne se kaam sto pocekav. E ubavo e da vidis mlada majka so porasnati decinja , ama sepak godinite ne se vazni , vazni se zdravjeto i cuvstvoto vnatre . Ima zeni koi stanuvaat majki vo docnite 30 ti, pa i na 40. a se polni so zivot i optimizam .
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29174
Registration date : 2008-09-01

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty24.10.08 14:57

После 25 години.
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29263
Registration date : 2008-05-28

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty24.10.08 19:10

hajdi напиша:
и јас мислам идеална возраст за мажење е од 23-26 години. Имам другарка којасе омажи кога бевме 2 година на факс има детенце и успеа да го заврши факултетот, ако се сака се се може

mene mi velea ne se zapisuvaj pocekaj drugata godina ima vreme ke se zapises demek kako ke uspees i so bebe i fax..ama ako se saka se se mozi i jas poznavam mnogu sto uspeale
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28814
Registration date : 2008-10-30

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty01.11.08 13:04

najdobra vozrast nema sekoj sam si odlucuva koga misle deka e spremen za takov cekor i koga ke go najde covekot so koj bi mozel da zivee.jas se omaziv na 22 godini.
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28616
Registration date : 2008-10-29

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty01.11.08 13:46

Mislam deka nekade okolu 25-tata godina e pravo vreme za brak i majcinstvo.Vo toj period veke zavrsis fakultet,po moznost se vrabotis i toa nekako e logicen cekor.Ubavo vo teorija no praksata pokazuva poinaku za zal
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28791
Registration date : 2008-08-16

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty02.11.08 0:37

Мислам дека нема најдобра возраст секој сам може да почувствува кога е тој момент некој порано некој покасно, а ако се се организира, се има воља и секако помош од партнерот има време зе се и може да се постигне се.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31507
Registration date : 2008-09-14

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty02.11.08 0:59

bibe85 напиша:
Мислам дека нема најдобра возраст секој сам може да почувствува кога е тој момент некој порано некој покасно, а ако се се организира, се има воља и секако помош од партнерот има време зе се и може да се постигне се.
Prekrasno kazano,potpolno se slozuvam so tebe.
Вратете се на почетокот Go down
radost
Прваче
Прваче
radost


Female
Број на мислења : 326
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 28612
Registration date : 2008-10-11

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty02.11.08 1:02

И јас се сложувам потполно со БИбе85. Стварно супер кажано. Најбитно е да се стапи во брак тогаш кога двајцата партнери ќе почувствуваат дека се подговени на таков чекор. А за секого тоа ќе биде различна возраст.
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29052
Registration date : 2008-07-16

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty07.11.08 12:23

кога да се стапи во брак нема одредена возраст, тоа кога и двајцата се сигурни дека го сакаат тоа тогаш....зашто после нема е сеа видов ама не ми се свиѓаше и оп развод...аууу многу сум против избрзувања....а и башка ова не е школо па со толку години смееш со толку не....па има луѓе и на пеесет години па се ко на дванаесет.....не се зрели кај сите е индивидуално....
Вратете се на почетокот Go down
aneta23
Прваче
Прваче
aneta23


Female
Број на мислења : 170
Age : 44
Локација : chicago,usa
Поени : 28385
Registration date : 2008-10-29

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty23.11.08 0:14

jas se omaziv na 28 god. i mislam deka ne sum zgresila sto ne sum se omazila porano,vaka em prosetana,em pozrela.Protiv sum mazenje pred 25 za zensko i pred 27 za masko
Вратете се на почетокот Go down
macush88
Прваче
Прваче
macush88


Female
Број на мислења : 309
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : 5ка
Поени : 28698
Registration date : 2008-08-19

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty23.11.08 0:21

Ние на мои 18 се веривме во април во август останав бремена а во октомври свадбата ја направивме. значи се на 18 години направив. хахаха
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-31

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty23.11.08 0:37

25 до 28 за женско
над 27 за машко

кога и да го направиш тоа ако си карактерен човек ќе успееш ама за некој ред во живтот најдобро е од 25 до 28 кога си веќе самосвесна а не си стара ако ме разбираш..............
Вратете се на почетокот Go down
macush88
Прваче
Прваче
macush88


Female
Број на мислења : 309
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : 5ка
Поени : 28698
Registration date : 2008-08-19

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty23.11.08 0:45

абе не е важно кога и како важно е со кој. така да ако си со некој со кој си скаден и кој ќе ти биди главна потпора во животот и на 15 да се земиш е ок. оти најважно во животот за многумина е да оформиш фамилија значи добар брак деца.... така да ако ги погодиш сите овие работи зошто не и порано? да се шеташ и да уживаш и да си слободен си има свои предности ама ако е бракот добар тие работи не се скратени. така да возраста не е ни најмалку важна. важна е личноста со која стапуваш во брак.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29432
Registration date : 2008-09-16

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty23.11.08 1:04

macush88 напиша:
абе не е важно кога и како важно е со кој. така да ако си со некој со кој си скаден и кој ќе ти биди главна потпора во животот и на 15 да се земиш е ок. оти најважно во животот за многумина е да оформиш фамилија значи добар брак деца.... така да ако ги погодиш сите овие работи зошто не и порано? да се шеташ и да уживаш и да си слободен си има свои предности ама ако е бракот добар тие работи не се скратени. така да возраста не е ни најмалку важна. важна е личноста со која стапуваш во брак.

Definitivno tocno. Nekoi i po triesettata ne se zreli , i sto deka gi pominale godinite slobodni , nisto ne postignale, i posle pak gi izneveruvaat mazite , zenite , i pak ne se zadovolni.
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29052
Registration date : 2008-07-16

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty26.11.08 14:51

,,Nekoi i po triesettata ne se zreli , i sto deka gi pominale godinite slobodni , nisto ne postignale, i posle pak gi izneveruvaat mazite , zenite , i pak ne se zadovolni,,
мислам дека се е до тоа како што го сметаш бракот....за мене лично е само една институција...на хартија....не е важно на колку години си се земал како што кажав погоре....ако и двајцата партнери се ај-хуи....ништо џабе и по пеесет години да имаат...а ја потпишувам и вес само не се согласувам што ја става зрелоста на поединецот и изневерувањето заедно.......
Вратете се на почетокот Go down
Lidija Angelevska
Прваче
Прваче
Lidija Angelevska


Female
Број на мислења : 103
Age : 44
Локација : skopje
Поени : 28359
Registration date : 2008-10-29

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty15.12.08 1:35

jas se omaziv na 25god.a da sum so ovoj pamet nema da se mazam pod 30 e onamu na kaj 34-35god.ima i drugi ubavini zivotot pred brakot
Вратете се на почетокот Go down
Oci
Прваче
Прваче
Oci


Female
Број на мислења : 231
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28587
Registration date : 2008-10-10

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty25.02.09 19:49

jas na 25.. mislam deka sum taman na vreme.. imam stolb sega na koj mozam da se potpram, imam nov pocetok, temel koj treba da se gradi.. zdravje boze sega bebence.. spored mene e glupavo da se ceka do 30 i nagore - demek se ziveel zivotot, po kafici i izleguvanja i zeni/mazi.. za mene e toa samo izgubeno vreme..
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28106
Registration date : 2009-01-08

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty25.02.09 19:53

[quote="Lidija Angelevska"]jas se omaziv na 25god.a da sum so ovoj pamet nema da se mazam pod 30 e onamu na kaj 34-35god.ima i drugi ubavini zivotot pred brakot[/quot

Potpolno se slozuvam, so tebe jas imav 26 koga se omaziv ne bev mala za mala ama togasnoto razmisluvanje za zivotot i ova sega ne mi se sovpagaat
Вратете се на почетокот Go down
daniela dimoska
Прваче
Прваче
daniela dimoska


Female
Број на мислења : 128
Age : 50
Локација : prilep
Расположение : super
Поени : 27912
Registration date : 2009-02-18

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty01.04.09 22:44

jas se omaziv na 28 godini a inace posle 25 godini mislam deka e pravo vreme e sega tie sto se pomladi se ponenervozni i po ne stavat se na svoe srce ,a po ne prosetani a tie sto se povozrasni obratno.
Вратете се на почетокот Go down
lia
Прваче
Прваче
lia


Female
Број на мислења : 169
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ke me bide
Поени : 27942
Registration date : 2009-02-26

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty01.04.09 23:17

licno mislam deka nema najdobra vozrast,za brak,e sega bi preporacala prven da se proseta,da se pouziva,ne deka brakot ne e uzivanje ama drugo e koga ne mislis za smetki,za jadenje,za skoluvanje na deca,jas licno sakav da se omazam pomala,ama se omaziv na 23,i super e sea za sega da ne cuva bog flower
Вратете се на почетокот Go down
maja90
Почетник
Почетник
maja90


Female
Број на мислења : 12
Age : 34
Локација : македонија
Поени : 27681
Registration date : 2009-03-16

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty01.04.09 23:22

hajdi напиша:
и јас мислам идеална возраст за мажење е од 23-26 години. Имам другарка којасе омажи кога бевме 2 година на факс има детенце и успеа да го заврши факултетот, ако се сака се се може
se soglasuvam jas sum 18 do svadbata ke napolnam 19 i bremena sum ama planiram i na fax da se zapisam
Вратете се на почетокот Go down
BiljanaM
Полуматурант
Полуматурант
BiljanaM


Female
Број на мислења : 727
Age : 37
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 28463
Registration date : 2009-01-02

Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty01.04.09 23:24

јас мала се омажив , на 20 години родив, ама ете при крај сум со факсот. За најубави години за мажење сметам дека се 26
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Најдобра возраст за стапување во брак?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Љубов и секс :: Сингл-
Отиди до: