Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Април 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Најдобра возраст за стапување во брак?

Go down 
+67
Dara
Annabel
malecka
kiki-riki
zora
vasidora
delfinka
saligrem
DijanaP
makresanska
marina_daniel
Vesna Blazevska
sest
pepa
natasa p
anetapp
Dzena
Mila87
sneze
fibimk
Sestricka
KATIC
Mama Ane
Mimi22
mirecv
Labuda
Sanja_Ivana
BiljanaM
maja90
lia
daniela dimoska
lidija29
Oci
Lidija Angelevska
Misticia
macush88
aneta23
bica
radost
lela
bibe85
sunset
marina_m
kara
Ves
najmila
hajdi
sashka26
winnie the pooh
sanja_
tinyyy
veki22
avanturistka
Kikic
sonja colakova
Ilince
Daki
SonjuS*
mama
Kiki
elena-d
mamalina
Freya
Emilija
verce
hormonce
Mina
71 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Mina
Прваче
Прваче
Mina


Female
Број на мислења : 172
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : vremevo me utepa!!!!
Поени : 28949
Registration date : 2008-07-02

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty18.10.08 16:29

Ajde, kazete nesto na ovaa tema! Jas se omaziv na 28 godini, no misla deka trebase da se omazam barem 2-3 godini porano!

Sto mislite vie?????
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28788
Registration date : 2008-08-31

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty18.10.08 16:35

Јас се омажив на 27 год,иако предбрачно живееме заедно, да не беше станбениот кредито уште така ќе се влечевме и не жалам што не сум се омажила на 20 на пр.
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30065
Registration date : 2008-02-15

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty18.10.08 16:44

Eve jas se omaziv na 17 god a se vencav na 18,5.Predbracno ziveevme 1,5 godina.Najdobra vozrast po mene e za zensko od 24 do 27 god .Jas premnogu mala se omaziv i ne se kaam no si go zrtvuvav obrazovanieto ne zavrsiv fakultet.Odkako ke se zavrsi fakultet mislam deka e pravo vreme.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29644
Registration date : 2008-07-11

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty18.10.08 16:48

Јас на 26. Завршив факултет, малку пред тоа се вработив и имав решение, по 3 месеца се веривме и после 10 месеца од веридбата се венчавме. Не мислам дека ми било ниту прерано, ниту прекасно. Си дојде само по себе, си имаме 2 дечиња...имаме време и за 3-то Wink
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28788
Registration date : 2008-08-31

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty18.10.08 16:51

Браво,Еми!!! Тоа е успешна жена,факултет,работа,2 деца и веќе размислува и за трето.Секоја чест!
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29125
Registration date : 2008-06-06

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty18.10.08 16:52

Jas se veriv na 23 a se vencavme posle 9 meseci, znaci na 24 godini i mislam deka e OK ne e ni rano ne e ni kasno
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28771
Registration date : 2008-08-22

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty18.10.08 17:08

Jas se omaziv na 22god. i da se prasuvam sega bi si pripocekala uste nekoja godina.
Вратете се на почетокот Go down
elena-d
Полуматурант
Полуматурант
elena-d


Female
Број на мислења : 646
Age : 34
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 28741
Registration date : 2008-08-20

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty18.10.08 17:37

Jas se veriv sega pred 1 mesec pred da napolnam 19 godini,i mislam deka ne sum zgresila no sepak za toa go zrtvuvav odenjeto na fakultet i sega na 8 noemvri ke pravime svadba i se nadevam deka za nisto nema da se pokaam sto sum go napravila ovoj cekor.
Вратете се на почетокот Go down
Kiki
Полуматурант
Полуматурант
Kiki


Female
Број на мислења : 972
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 29548
Registration date : 2008-05-15

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty18.10.08 18:12

jas se omaziv na 27 god, i mislam deka taman mi bese vozrasta za stapuvanje vo brak. Se cuvstvuvav zrela za brak, posebno posle dolga vrska od 7,5 god
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29365
Registration date : 2008-06-14

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty18.10.08 18:22

Јас мислам дека нема најдобра возраст за стапување во брак. Најважно е ти да си се чувствуваш спремна и доволно зрела. Зошто бракот не е мала работа.Јас се омажив на 25,и што знам,можеби понекогаш посакувам да почекав а некогаш пак мислам дека сум закаснала.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29261
Registration date : 2008-07-11

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty18.10.08 19:29

Mamicka pa 25 godini za mene e dobra vozrast..
Do 25 godini imas vreme bas za se...za ucenje..za setanje i za rabota...
Jas mislam deka mene rano mi e za toa...sakam najprvo da najdam rabota..dobra plata pa posle se drugo..
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28690
Registration date : 2008-08-27

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty18.10.08 19:33

Da i jas se slozuvam deka nema nekoja odredena vozrast. Mnogu e bitno da si osetis deka toj e toj i gotovo. Bitno e covek da pocustvuva deka saka da stapi vo brak. A sekoja vozras normalno si ima i prednosi i mani. Ako vlezes vo brk pomlad porano ke ti zapocnat obvrskite, nema tolku setkanje, no pa vikaat togas deca polesno se cuvaat. Znaci toa e toa. Koga togas ke bide. Bitno e covek da ne se kae otposle, da si se poznava dovolno so partnerot, da znae sto saka, ednostavno kazano da e spremen na toj cekor.
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29338
Registration date : 2008-07-16

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty18.10.08 20:06

verce напиша:
Eve jas se omaziv na 17 god a se vencav na 18,5.Predbracno ziveevme 1,5 godina.Najdobra vozrast po mene e za zensko od 24 do 27 god .Jas premnogu mala se omaziv i ne se kaam no si go zrtvuvav obrazovanieto ne zavrsiv fakultet.Odkako ke se zavrsi fakultet mislam deka e pravo vreme.


da ne se povtoruvam i jas isto
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28578
Registration date : 2008-09-14

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty19.10.08 1:41

ние се венчавме кога имав 23. да не бев бремена можеби ќе почекав уште некоја година.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29010
Registration date : 2008-09-29

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty19.10.08 1:47

Jas se omaziv na 20 godini .I super mi e ne se zalam .Uste malku da mi potporasne malata kerka i nemam gajle posle.Jas mlada a decata porasnati
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28578
Registration date : 2008-09-14

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty19.10.08 1:54

Е тоа е убаво, млада мамичка, па другарка со керкичките.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29010
Registration date : 2008-09-29

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty19.10.08 1:56

Kaj majka mi vo Cair ima nekoi novi komsii sto ne me znaat i nekni mi vikaat lele kolku ubavo si se setas so sestra ti(jas bev samo golemata kerka)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Mina
Прваче
Прваче
Mina


Female
Број на мислења : 172
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : vremevo me utepa!!!!
Поени : 28949
Registration date : 2008-07-02

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty19.10.08 16:08

Gi citam Vasive postovi i ne mozam da se odlucam na koja strana da se priklonam. Jas sum so mm od 16 godini. Zaedno zavrsivme sredno, izucivme fakultet, se zaposlivme, se iznasetavme, jas na 28, toj na 29, napravivme svadba, 2 godini potoa ne ni teknuvase za dete, ama zatoa sega, sto vikaat starive, dzanot ni izleze od odenje po doktori. Poveceto od moite prijatelki si se omazija na 20-na godini, si rodija deca, tie se sega tinejdzeri, a mamickite se mladi, pa mozat da si setaat slobodno. Sepak, spored mene najoptimalna vozrast za brak e posle 25-ta godina, zatoa sto smetam deka togas si kolku-tolkiu zrel, a imas vreme i za deca. Popravete me ako gresam.
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29115
Registration date : 2008-10-02

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty19.10.08 16:37

jas sum za stapuvanje vo brak koga samiot ke svatis deka si sozrean,a toa nekade okolu 25 godina.neznam ova e spored mene.e sega nemam nisto protiv i tie sto se mazat mladi na nekoi si 16 17 god,mislam deka e toa niven izbor.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29644
Registration date : 2008-07-11

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty20.10.08 8:50

Ако тргнам од мене јас до 22 години не знаев што сакам. Имав долга врска ама што ако, не бев спремна за мажење и за деца. Така да пред 23 години не би стапила во брак....Не можеш секогаш да чекаш да се средат работите за да преминеш на следното.
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28672
Registration date : 2008-08-20

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty20.10.08 9:55

идеално е кога самиот ке се почуствувас ког аке поминес се сто ти е интересно а тоа е негден од прилика 25 год.јас омазив малку порано
Вратете се на почетокот Go down
tinyyy
Прваче
Прваче
tinyyy


Female
Број на мислења : 230
Age : 38
Локација : Не многу далеку од дома
Расположение : Среќно вљубена
Поени : 28413
Registration date : 2008-10-08

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty22.10.08 21:39

Јас имам 23 години сега и мислам дека сеуште не би се одлучила на таков чекор иако живееме заедно 2 ипол години. Се согласувам со вас дека 25 години се веке возраст на која можеш да се одлучиш за брак затоа што сепак по мое милење тоа е чекор што се прави еднаш во животот.
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29198
Registration date : 2008-05-28

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty22.10.08 22:04

elena-d напиша:
Jas se veriv sega pred 1 mesec pred da napolnam 19 godini,i mislam deka ne sum zgresila no sepak za toa go zrtvuvav odenjeto na fakultet i sega na 8 noemvri ke pravime svadba i se nadevam deka za nisto nema da se pokaam sto sum go napravila ovoj cekor.

jas na 18 se omaziv no ne go zrtvuvav odenjeto na fax se zapisav na praven fakultet sto te spreci tebe da se zapisis na fax??
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29020
Registration date : 2008-08-24

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty22.10.08 22:27

ne se slozuvam deka treba da se zrtvuva bilo sto za da se stapi vo brak, posebno fakultetot ako se ima volja za ucenje, sekoj treba da ima razbiranje, jas so mm sum vo vrska od 16 god, me cekase i sredno da zavrsam i fakultet i da se vrabotam, pa na kraj se zemavme, sakav da staam svoj covek da ne zavisam od nikoj, taka da ako ti e pisano pak ke bides so toj sto treba i posle nekoe vreme.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29010
Registration date : 2008-09-29

Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty22.10.08 22:37

Jas i mm maz ideve uste dodeka bev sredno,pa potoa se zapisav na fax no sosem slucajno go pocnavme ovoj biznis koj go rabotime denes .Znaci pocnavme da zarabotuvame svoi pari da setame i jas go bataliv fakultetot .Ako ne zavrsis dodeka si vo tek so ucenjeto posle mnogu potesko ide.Sekoja cest na isklucocite
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Sponsored content





Најдобра возраст за стапување во брак? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најдобра возраст за стапување во брак?   Најдобра возраст за стапување во брак? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Најдобра возраст за стапување во брак?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Љубов и секс :: Сингл-
Отиди до: