Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Јули 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Свински грип !!

Go down 
+117
BiljanaKK
Sanja_Ivana
rainbow
Lemate
beti.liz
Nataly
elkicka
mamacaci
Damjana
nnatasa
lela
Eci-Peci
Biljana
mamicka
Dara
prettygirl
bile2
Daki
delfinka
Jovana_Skopje
emilija nestorova
sonjamfk
makresanska
bordan
EckaGj
Dali
eli
Lili
biljanag
mami29
Annabel
nata
kiki-riki
smisjana
monabombona
Dragana
redsonja
Janicka
elena-d
strk
mamaAnita
vasidora
Tifani
Maja
Ninicka
Mama Vase
Monika
Sandra_Anja
bubamara
Ves
mama
Elicka
tetovcanka
Majsi
Viki J.N.
Ostoun
Bliznaci
Arhangel
kalinche70
DijanaP
adi
Vesna Blazevska
Kat
obicna
Лејди
Kate77
Kikic
Zvezdicka
Sister
sunset
marina_daniel
Deni
danielaval
bibip
katica
rich_bitch1
baby24
mina32
Ilince
Winki
avanturistka
Misticia
jasmina,mina
Ance-J
Juni08_Andrea
delfin76
MamaMaja
hormonce
macush
Janaxxxx
Lana
Elisaveta
butterfly
soledad
Mama Ane
Јосиф Ф.
Pipolino
magi
Eva Marija
vecki
Anika
kavadarcanka
BILE-ENA
anetapp
Dzena
Emi
Vesnicka
Mila87
Goca
lida
D-r Lidija Pazdrijan
fibimk
ripce
Sun
KATIC
mama X
sneze
121 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Next
АвторПорака
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30634
Registration date : 2009-03-04

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 0:16

Jas mislam deka ako stavm maska za da pregleduvam vo ambulanta, moite pacienti ke mislat deka sum nekoe cudoviste od Bakugan.... hihi hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29692
Registration date : 2008-09-16

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 0:51

Мислевме да направиме 1 роденден во ресторант со околу 60 гости . Не дека јас и мм сакаме ама ај од муабети " нејќат на ништо роднините да ги соберат " преку глава ни е . Си викав кој е настинат и слично треба да има осет да не се приближува до детето да не го бакнува , барем помладите се посвесни ама не е така ..Сега решивме да не славиме , никакви гости и собири со тетки , стрини , братучеди.Детенце од годинка -за 1 роденден (скраја да е ) да му подарам болест, па и само сезонски грип нека е .Не знам колку да се зборува и укажува ама многу луѓе едноставно немаат елементарна култура ниту пак свест за внимателен пристап кон мало дете .Не паничам воопшто , ниту пак многу бркам информации за СГ, секојдневно конзумираме многу здрава храна , топли напитоци и многу свеж воздух. Ама синоќа бевме на гости кај братучеди -имаат деца тинејџери . Замислете и се јавив на мајката ден претходно и ја прашав да не има некој настинат со детето да не одам . Не вика фала богу , а кога отидовме девојчето лежеше во посебна соба . Кажаа спие , потоа низ муабет ги чува зборуваат домашните да не кренала температура да видат . Сите си играа  со детенцево мое , го бакнуваа иако постојано укажувам и го тргав , и што ??? . Затоа , дури не помине овој период на здравствена криза - веќе ни сакам гости ни одам на гости . Колу само се изнервирав , па да се бакнувало толку детенце уште нема годинка... мерак им било , од милост , ко да мене и на мм не ние , па не го правиме тоа . Мм е постојано во контактт со многу лица , дојде ли од работа право под туш , па гаргара , чај , и тогаш го зема детето па колку и да плаше и да се тегне кон него . Треба многу да се внимава , да спречиме наместо да лечиме. 
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31326
Registration date : 2007-11-19

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 2:09

koleskata denes mnogu kaslase i ja ubi glavobolka Свински грип !! - Page 31 94333
vikam begaj doma da ne imas svinki grip, a ona edvaj sirota se nasmea i mi vika tesko mene mori ako fatam ja so trista alergii i slaba pluka i astma so ke pravam i doma da sum Свински грип !! - Page 31 269760
izdrza kutrata nekako, nesaka boleduvanje radi platata, a cela se tresese od stud, kojnzae kako e ja mislam
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 30066
Registration date : 2008-08-29

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 7:43

@MamaVase, ne se lutam jas samo tatko mi e star novinar pa sepak znam nekoi raboti. A ako sakas da stapis vo kontakt so nekgo od sedmata sila pisi mi na PP ke bi mide drago da ve povrzam.

@Lidija Pzdrijan, a sto da pravime? Da pagame u nevest deka sekoj 5ti e bolen?Site (ili poveketo svakaat deka e vonredna sostojba, se pazat lugeto se vakciniraat i zivotot tece ponatamu. Nikakvi maski nikakvi paniki ne e digat.
Jas kako trudnica i rizicen potencijalen pacijent rabotam od doma bidejki na rabota imame zatvoren ventilacijiski sistem. Odam samo koga e nuzno i mijam race ne pazam na sebe i toa e toa.
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 28050
Registration date : 2009-05-15

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 9:57

А, се фативте за маскиве како да се тие најголемиот проблем.Носеле маски по амбуланти и клиники па што, да не носат ќе викаме како можат да не стават маска посебно на гиникологија па со бебиња работат срам да им е итн. Тоа за жал е нашиот менталитет. Незнам некаде по Европа сигурно е подобро од овде но тоа и врапците го знаат.А што се однесува до медиумите па тие не смеат да писнат за нешто посериозно без амин од.....Невозможно е на иста ТВ да има емисија со демек најврвните доктори спремни да се справат и со пандемија и со епидемија а, само малу подоцна на истата или другуга приватна телевизија да излезе некој друг новинар со различен став.Незамисливо.Се плашат луѓето убаво мама Васе кажа некој се плаши да не изгуби лиценца некој работа и така си ќутат.
Ај, малку да ве подсетам на еден настан:
Се сеќавате ли кога во Зегин сирупчето за бебе до 1 годинка го растворија со хидроген или што ли беше веќе наместо со дестилирана вода, па среќа бебево што повратило па преживеа позборуваа маку по медиумите и толку се се заташка, мислам дека вработената само доби отказ а, на најодговорниот ни влакно од глава не му фалеше.Срамота. Поправете ме ако грешам ама ова е мој став.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29463
Registration date : 2009-01-14

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 10:11

nata напиша:
...Ај, малку да ве подсетам на еден настан:
Се сеќавате ли кога во Зегин сирупчето за бебе до 1 годинка го растворија со хидроген или што ли беше веќе наместо со дестилирана вода, па среќа бебево што повратило па преживеа позборуваа маку по медиумите и толку се се заташка, мислам дека вработената само доби отказ а, на најодговорниот ни влакно од глава не му фалеше.Срамота. Поправете ме ако грешам ама ова е мој став.

Jas pametam! mizerija! Bas taka bese ... den-dva muabet i tolku... ami denovive za gradskite apteki i skandaloznata privatizacija kade sto ucestvuva istion gospodin? im daval na farmacevtite plata od 2600 denari, zamislete... za sami da si dadat odkaz...

i da se vratime na temata, vo zemja kako nasava tesko deka ke najdes novinar koj sto ke "povede" prikazna koja ne e od interes na aktuelnata vlast... ne se za obvinuvanje, i novinarite imaat familii za hranjenje pa si gi cuvaat rabotnite mesta... taka e toa vo Makedonija...

Inace, koga i go kazav rasporedot a vakciniranje na mojata pedijatarka, me pozdravi i rece dobro e sto se informiras i duri me pofali. e zosto de? fakticki odobri nesto sto e nadvor od ramkata "sto mora da ja sledime" bez pogovor... a imalo poarno...
za SG rece, gledaj da izbegnes, gledaj da go docuvas deteto bez bolesti i virusi barem prvata godina... ne se motaj vo mesta kaj sto ima guzva i nemoras da si tamo... inace nosese i maska
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 28050
Registration date : 2009-05-15

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 10:23

Па нормално бе Ннаташа да носи маска. Замисли недај боже да го има закачено вирусов, она уште незнае а прегледува бебе. Јас мислам дека е во ред тоа што по болнициве носат маски е сега за квалитетот на маските несакам да дискутирам не сум стручна, а ние не сме деца да се плашиме од маски.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29463
Registration date : 2009-01-14

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 10:41

Jas doma i prodefilirav na kerka mi so maska... cisto da go "ubijam" potencijalniot strav... demek da ne e uplaselo deteto od maskata... nisto. setanje podaleku od guzvA...koristenje na vikendidte za cist vozduh. Se javi edna drugarka, da dosla i da go "izgnjavela" maloto. Mnogu mi e draga zenata no bez problrm i rekov, t'c ... sori nema gledanje dete dodeka ne se podsmiri malku sostojbava...
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31326
Registration date : 2007-11-19

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 11:04

jas nikogas taka ne bi rekla....pa sigurno zenata ne e bolna i sega do koga ke se kriete i begate od luge?
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 28050
Registration date : 2009-05-15

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 11:14

Еми ни се криеме ни бегаме од луѓе, јас одам на работа каде има 150 вработени, маж ми почесто се движи по градов,баш вчера беше кај нас тетка му на Филип која исто работи со луѓе, значи се трудиме норнално да функционираме ние не сме во карантин. Што се однесува до докторката која носи маска па матичната на Филип понекогаш ставаше маска и пред С.Г. па што детето не се извади од памет,а мојата матична беше трудна па за да неја фати некоја обична вироза си ставаше маска е сега во ек на новиов грип зошто носеле маски па никој не вика дека се болни ама кажи ми те молам зошто баш мединцинските лица ќе ги вакцинираат први со вакцина за С.Г. затоа што тие се први на удар и најлесно може да се заразат.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29463
Registration date : 2009-01-14

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 11:15

mnogu mi e draga i ona i nejzinoto semejstvo no... se dodeka ne ojacame ili ne projde ludilovo...
zenata i na rabota odi i dve decinja da se zdravi i zivi se non stop bolnikavi...
da ja "izgnjavi" znaci da ja kreva vo race... pusi, za da pusi ke treba da otvaram balkonska vrata... ima li potreba koga ne e neophodno sega da go pravime toa... no mozeme vo park ili na vodno da prosetame zaedno... letoska nikoj nisto nema da brani...
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29898
Registration date : 2008-06-02

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 11:15

Уф, јас и те како би одбрусила така како Наташа, само не сум толку пис на јазик (ова Наташа свати го како комплимент).Инаку кога ми се работи за дете, ако гледам потенцијална опасност, онда одбегавам средба и слично..не можам да бидам толку директна. На пример пред една недела се видовме со една многу блиска другарка со маж и, јас претходниот ден на телефон и се "жалев" како ми е непријатно сите да ги предупредувам да не му се њуркаат на детево у фаца, да не ја бацуваат..така да сфати она што сакаше поетот да каже и го испочитува.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29463
Registration date : 2009-01-14

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 11:29

nema problem bubamrce, no ne se karam jas... fino i kazav, sori no strav mi e nejku da rizikuvam koga nema nuzda... da mora nesto da se pravi aj i da razmislam no da ne mora i za dzabe da si baram belja - ne fala... razbira i taa, jas od toj pusti strav ne otidov na rodende kaj pogolemkoto devojce... si kupiv poklon go svikav mazot i pred zgrada go vraciv poklonot i fiskalnata... ako e malo da si smenat i aj zdravo...

tocno e deka preteruvam ama ... strav selo cuva...
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31326
Registration date : 2007-11-19

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 11:43

so da kazam, jas ne bi mozela taka. a mozda e bolje taka, da si kazes deka ti e strav i gotovo a ne da ti dojdat a ti edvaj da cekas da si zaminat ako pa nedaj boze kivne ili se nakasla
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 28050
Registration date : 2009-05-15

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 11:50

Емче ај нашиве се поголемки ама бебуши од 2,3,4 месеци па нели и тие што сакаат да дојдат треба да поразмислат малку, додуша од пишаното не се бега па и ние се трудиме да функционираме нормално. А инаку Ннаташа цела подршка од мене немора сами да си ја бараме бељата.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 29204
Registration date : 2009-03-17

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 12:09

jas kolku sum direktna po toa prasanje,lele majko.i ne samo zaimava,tuku sekoja zima.voopsto ne mi e sram ili nezgodno.pa treba niv da im bide neprijatno,a ne mene.neskam bolni lugje po doma da mi se motaat,pogotovo sega.a so epidemijava na cv zabranuvam guskanje i bacuvanje na decata so drugi lica.neka se ljutat kolku sto sakaat.
i od majka mi sme na distanca bidejki raboti vo zdravstvo,a ne pa od drugi lugje.
a ako nekoj te saka i ceni,mislam na celata familija samiot ke si znae sto da pravi.
kako sto jas pravam.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29692
Registration date : 2008-09-16

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 14:01

Mama Vase напиша:
jas kolku sum direktna po toa prasanje,lele majko.i ne samo zaimava,tuku sekoja zima.voopsto ne mi e sram ili nezgodno.pa treba niv da im bide neprijatno,a ne mene.neskam bolni lugje po doma da mi se motaat,pogotovo sega.a so epidemijava na cv zabranuvam guskanje i bacuvanje na decata so drugi lica.neka se ljutat kolku sto sakaat.
i od majka mi sme na distanca bidejki raboti vo zdravstvo,a ne pa od drugi lugje.
a ako nekoj te saka i ceni,mislam na celata familija samiot ke si znae sto da pravi.
kako sto jas pravam.

Jas pisuvav do organizacijata na zeni da se organiziraat tuk tamu kratki prezentacii, predavanja na majki i babi vo vrska so ovie naviki i nevnimanie , da se potkrene malku svesta na lugjeto za nekoi navidum sitnici koi moze seriozno da go zagrozat zdravjeto na najmalite ,pa ke vidime kako ke odi .Kolku sakas zboruvaj vaka licno koga ne se razbiraat , nekako poinaku gledaat koga nekoj pooficijalno ke im go prenese toa .
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 27259
Registration date : 2009-09-18

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 15:25

I jas koga se raboti za deca i pikanje vo faca si kazuvam i ic ne mi e gajle.Kako sto kaza i Mama Vase koj te saka i ceni ke te razbere koj ne neka se ljuti i neka mu stoi.
Jas i proslata zima i ovaa taka si reagiram dodusa sekogas,nema potreba pikanje i disenje u lice na decata.Lele toa me vadi od takt i slapanje mislam bacuvanje....auuuuu se ezam.
Ama ima nekoj luge vo mojata okolina koj sto nekako si imaat problemi so usite koga im kazuvas ama pa jas sekogas gi postekam deka treba da posetat usno Свински грип !! - Page 31 Icon_wink
Edna bliska drugarka koga se raboti za nezinite decinja togas e se opravdano i normalno a koga jas ke kazam nesto za moeto demek sum preteruvala.....mislam Свински грип !! - Page 31 1395
So izvinenie se usra od Svinskiov grip abe mislam cela apteka ja kupi doma i za niv i za decata a jas koga kazav deka sega na rodendenot nema bacuvanje radi situacijava vika eeee ama pa ti kolku preteruvas......... Свински грип !! - Page 31 Icon_scratch
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29898
Registration date : 2008-06-02

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 15:34

А бе да не бидам сфатена погрешно, и јас си кажувам, ама на помек начин. Затоа викам алал да им е на тие што се директни. Е сега на деца, не можеш да им заобиколиш, па со децата сум директна и пред родителите ако не си ги пазат. Незнам, изгледа имав среќа да имам луѓе околу мене што имаат горе доле осет. Трагедијата е дека од тие што се во директно сродство со детето, од нив повеќе треба да се пазиш, наместо тие да се исто толку насекирани како тебе.И мене, а посебно иритира тоа што го кажале луѓе што имаат деца, уште одкако се роди ми викаа дека претерувам, што со храната, што со хигиената..ама затоа кога ќе го споредам моето дете во навики што ги има на две години и нивното, а прилично постаро, испаѓа дека јас сум била во право. И затоа до заодување во градинка, скоро и да не сме знаеле за настинка. Мада тука и гените сигурно имаат умешано прсти.А за роденден, јас уопште посебно сега каква што е ситуацијава, не би се двоумела да речам, едноставно нема шлапање на детето и крај. 
ЕДИТ: не дека нешто ново ќе кажам, вртиме постојано околу оваа теза, ама еве уште еден линк   http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/6799/U-smrt-teraju-milijarde-ljudi
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29898
Registration date : 2008-06-02

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 17:35

Еве една нова информација..
http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116457
За жал првата жртва на грипот во Маедонија. Таман ќе се олабавам и мислам се ќе се враќа во нормала набрзо, и ќе чујам вакви вести. За греота...:(Само многу е штура информацијата, ниту кажале дали пациентот боледувал од нешто претходно, ни ништо..
Вратете се на почетокот Go down
mami29
Прваче
Прваче
mami29


Female
Број на мислења : 350
Age : 44
Локација : Скопје
Поени : 29092
Registration date : 2008-09-26

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 17:41

Da za zal i na Kanal 5 sega kazaa. 32- godisen maz, ne kazaa deka boleduval od nesto prethodno, tuku deka kako posledica na gripot dobil teska pnevmonija. Stvarno strasno...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nagradniigri.com.mk
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 28050
Registration date : 2009-05-15

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 19:26

Да, и јас сега слушнав на а1 се шокирав жално страшно и немам сега зборови повеќе многу се уплашив занете кога е подалеку се плаши човек ама си викаш нема кај нас, до вчера викаа дека сите пациенти се со полесна клиничка слика и одеднаш слушаш починал 32 годишен маж
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30374
Registration date : 2008-07-29

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 19:30

се мислам веќе и дали да пишувам во темава бидејќи по секој пост сум искритикувана дека ширам паника,но навистина ова е страшна вест,па уште здрав,прав дечко 32 годишен,навистина жално!Сега може некој ќе прокоментира еее па во другите земји има и стотици починати!Е така е ама секој човечки живот е вреден и нема цена,дали еден или десет животи згаснати е исто,страшно,болно.....тешко си на најблиските Свински грип !! - Page 31 986930
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 28050
Registration date : 2009-05-15

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 20:03

Јасмина и јас се помислив пред да напишам нешто ама си реков па тука сме за да си ја споделиме и маката нели не само убавото
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29898
Registration date : 2008-06-02

Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty18.11.09 20:33

Јасминче, не шириш паника, линкот го дадов јас, а башка тоа е реалноста, не го измисливме од никаде. Моментот дека бил здрав прав дечко навистина не го знаев, така да тоа ја прави ситуацијата и пожална и пострашна:(  Мене ме нервира што нема извештаи за тоа како се движи бројката на новозаболени, дали да се тешиме или не. Новинарите и онака дигнаа тензија, така да сега со нови информации можат само да не смират, нема да не до вознемират. 
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Свински грип !! - Page 31 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 31 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Свински грип !!
Вратете се на почетокот 
Страна 31 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Споменар-
Отиди до: