Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Каков е односот на сопругот кон вас ?

Go down 
+26
Natalija
jasmina,mina
Eci-Peci
Mama Ane
Kikic
lejdi
veki22
Lili
lela
hormonce
Vesnicka
kara
Emi
natali
sonja28
Misticia
biljanag
Zvezdicka
vesna velkova
Big Sister
beti 24
majuvce
SonjuS*
desi
rich_bitch1
STAR *
30 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29800
Registration date : 2008-01-28

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty21.08.08 16:11

Веќе подолго време сакам да поставам ваква тема гледајќи секојдневно како неко мажи ги третираат своите жени.
Пред се да кажам за ситуацијата кај мене, мм према мене има почит, го почитува тоа што ќе го кажам и речиси секогаш ги прифаќа моите совети (мора да има и исклучоци нели). Без разлика дали сме дома на само , пред неговите или пак пред пријатели стварно е прекрасен и немам никакви замерки барем до сега.
Меѓутоа кај поголем број од брачните парови со кои дружиме ситуацијата е поинаква, се случува мажот да ја пцуе жената пред сите буквално , да ја нарекува со погрдни имиња, да и наредува, да се заканува дека ќе и ја тресне една итн. и што е најтрагично во целава ситуација тие исти жени на таквите коментари само се насмевнуваат и наведнуваат глава - тоа ама баш ич не можам да го поднесам и дури во одредени ситуации мене ми станува незгодно, затоа неколку пати од што побрз ми е јазикот ми се испуштило да се вмешам и да искометирам нешто во стилот - како не ти е срам, само тешки идиоти вака се однесуваат кон својата жена , прибери се малку , на што личи ова и слично, на што обично тие истите ќе искометираат - па јас сум глава во куќа, треба да се знае што е маж и толку , а нив мува не ги лази.
Какво е вашето мислење за ова, имате ли слична ситуација ?
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 37
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30408
Registration date : 2007-12-29

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty21.08.08 16:17

лично сметам дека со мм имаме мн убав и коректен однос.никогаш ниту тој мене ниту јас него го немам навредено пред било кого.нормално кога сме сами знаеме да се закачиме за нешто,да го повишиме малце тонот ама се е во граница на нормала.како и да е покажува голема почит спрема мене каде и да сме.доста е грижлив,особено сега во бременоста ме чува,се јавува често да праша како сум,ако купи нешто на раб да јаде обавезно ми носи и мене од тоа.пошто знае дека сум по цел ден сама кога е дома не гледа ко другите фудбал туку игра карти со мене,ме чешка,па дури и шпански серии заедно гледаме Embarassed

инаку имавме и ние еден таков пар кој пред нас не само што се караа туку тој ја и удираше и баш поради таквиот нивни однос почанвме да ги одбегнуваме,и не се дружиме веке.таквото однесуванје е голем минус.
Вратете се на почетокот Go down
desi
Прваче
Прваче
desi


Female
Број на мислења : 356
Age : 40
Локација : veles
Поени : 29065
Registration date : 2008-06-26

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty21.08.08 17:08

i kaj nas odnosot e super do sega ne sum bila ni navredena ni pak jas nego sum go navredila,a posebno i sega vo bremenosta non stop se slusme koga ne sme zaedno mi kupuva postojano nesto za jadenje,super se slozuvame ponekogas jas znam da se razvikam za nekoja glupost no on stalno mi se smee i mi vika pak ti prorabotija hormonite.sega za sega sme super za ponatamu ke vidime.
inaku sum imala slucai koga sum gledala kako pomegju mazot i zenata nema nikakov odnos sum bila prisutna i na slucaj kade sto kavgata zavrsila so tepanje.mislam deka toa veke ne e ljubov tuka nema veke nikakov odnos i pocit i gi pominuva site granici
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29411
Registration date : 2008-07-11

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty21.08.08 17:17

Никогаш не ме навредил..искрено се почитуваме и двајцата..
Понекогаш и ние кога сме сами ќе се подскараме што е и најнормално..но сепак никогаш не кренал рака на мене..
стварно е добар и баш ми е мило што сме заедно..

Инаку и јас сум сум видела како дечкото ја тепа својата женска и тоа пред сите..и онака не му е ни гајле што другите го гледаат...
Имам повеќе случки во врска со ова..но ќе ви кажам една "најинтересна"..
Седат така цело друштво и на дечково му текнува да ја плука својата женска јадејќи сончоглед..и онака си јади и лушпите во неа..таа му вика немој..тој продолжува онака изнервиран што таа му рекла..и почнува со плуканици..
а замислете правам муабет за дечки излезни чаршија и пред околу 15 души..седнати на клупа..
и почна едно време да ја растргува..па дури и блузата и ја скина..и изнервиран дечково ја фати ја истрга и ја однесе в кола...и ја тепа таму..кутрата таа..
и што е најинтересно другиот ден пак заедно беа..ех љубов..
Вратете се на почетокот Go down
majuvce
Прваче
Прваче
majuvce


Female
Број на мислења : 432
Age : 44
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 29103
Registration date : 2008-07-19

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty21.08.08 18:39

Jas sum mnogu srekna sto imam maz koj me pocituva, se grizi za mene i sto e najvazno sekogas vnimava kako se odnesuva kon mene i jas kon nego vo javnost. Nie rabotime zaedno, pa ni se ima sluceno nekogas da se potskarame ili da si svikame pred kolegite, ama toa e cisto profesionalno Very Happy . Moram da priznaam i deka malku me ima razgaleno i na glava mu se kacuvam i koga ke se potskarame mu vikam deka sam si e kriv Wink
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29133
Registration date : 2008-07-07

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty21.08.08 19:18

богами во денешно време човек треба да е среќен ко има нормален брак и обострано почитување. Затоа срекна сум во мојот брак и односот на мојот сопруг кон мене, ме почитува, ми обрнува внимание доволно се разбира јас нејкам лигавење, но за останатите такви случаи што кажувате господ нека и е на помош и на мажот што ја тепа жената и на жената што го трпи мажот
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30408
Registration date : 2007-11-15

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty21.08.08 22:47

SonjuS* напиша:
....и почна едно време да ја растргува..па дури и блузата и ја скина..и изнервиран дечково ја фати ја истрга и ја однесе в кола...и ја тепа таму..кутрата таа..
и што е најинтересно другиот ден пак заедно беа..ех љубов..

Ех, љубов?!!!!!!!!!!!!!!
извини ама каде овде ја гледаш љубовта??? во таа врска не постои љубов, ама баш ич.
за мене таа е глупава затоа што дозволува некој, кој сеуште не и е ништо, туку само дечко(ко да е последен), да ја тепа и да се изживува со неа. а тек ако се земат, можам да замислам што ќе прави со неа - ќе брише патос.
а па тој е слабак, кој сака да се направи мажиште големо, демек еве што можам јас со женскава. а да му се спротивстави на некое машко, рамно на него??? има да се подмоча, да ми извинете!!!
значи навистина сум револтирана коа во денешно време ќе прочитам вакво нешто. баба ми ова не го преживувала во нејзино време, а не па денес.
ние сме во врска од 19 години, а во брак 12 и пол. сме се карале, да. како дечко и девојка сме раскинувале, па сме се смирувале. ама никогаш не му се случило да ме удри.
во караниците(секогаш на само, никад пред други луѓе) јас сум избувлива и потемераментна, он посмирен и често пати, ќе се извикаме, ама брзо забораваме. ама пак ќе речам тоа е само меѓу нас двајца.
впрочем не сме излегле со друштво за да некој ги слуша нашите караници и да ми се смее.

инаку имаме голема почит еден кон друг. никад не ме опцул ни на само ни во друштво, а не па друго нешто.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29411
Registration date : 2008-07-11

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty21.08.08 22:53

Ане со тоа Ех љубов...се разбира дека во обратна смисла го кажав тоа..ни јас не гледам љубов тука..
Ама не ми е јасно како некоја и покрај тоа што ја тепа дечко и може да биде уште со него...
А имам видено и други случаеви не само тој...колку пати сум видела како дечкото ја тепа со шамари својата женска..тука во Прилеп тоа е многу често..барем јас сум сведок на повеќе такви случаеви..
Ќе ви кажам друг пат уште еден таков случај.. silent Neutral
Вратете се на почетокот Go down
vesna velkova
Полуматурант
Полуматурант
vesna velkova


Female
Број на мислења : 509
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 29066
Registration date : 2008-06-26

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty22.08.08 23:37

се пронаоѓам и јас меѓу вас имаме многу добар однос со мм и он према мене и јас према него за разлика од нашите другари.караници има сегде ама со разговор и кога има доволно љубов се може да се среди.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29891
Registration date : 2008-08-29

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty15.09.08 9:57

Od odnosot na mm kon emne ne mozam da se pozalam. Postoi ogromna pocit i sekogas dolzno vnimanie. Srekna sum sto na mm mozam da mu akazam apsolutno se a i toj na mene i na kraj da se rasplaceme ili da se nasmeeme zaedno.
Vo javnost sekogas se drzime eden so drug (iako se slucuva ponekogas i da ne se soglasuvame, no toa ne treba site da go znaat) a znaeme da se ispokarame ponekogas.. ke si se izvikame i za 5 minuti gotova rabotata. Ne smetam deka malite kavgi se minus vo nasiot odnos tuku naprotiv.
Mm e grizliv i mnooogu nezen sprema mene, mislam deka da ima poveke sopruzi kako mojot zemjava ke bide podobro mesto za ziveenje posto zenite nema da bidat potisteni i isfrustrirani Smile
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30592
Registration date : 2008-01-27

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty15.09.08 12:39

мм е најдобар! хихихи
се разбира на мене ми е најдобар затоа сум со него многу си се сакаме грижлив татко е ме почитува и никогаш не ме понижил или потценил пред други ни на само
тоа за мене е многу ниско јас сум човек исто како и он и негледам ни една причина зашто би направил таков блам нормално тој ке излезе прост во очите на другите ништо нема да докаже така нити пак ке биде поголем фраер од другите а ова е некако во замав меѓу мадите кои ми се чини како да се такмичат кој е подобар на ваков низок начин
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29187
Registration date : 2008-08-31

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty15.09.08 12:53

мм е прекрасен сопруг секогаш ми помага и со разговор ако сум од нешто разочарана и ако треба со работа ако сум изморена и со правење глупости да ме расположи ако не сум расположена..........
реткост е да си преречиме за нешто ама секогаш поминува без навреди............ можам да речам за овој брак фала му на Бога и нека дава секому вака

инаку знаев едни дечко и девојка, ако ме разбирате, типов помислил дека е богат и дека таа ќе го трпи секако па ја удрил еднаш.............. е после девојката му ја удрила колата - зошто таму ги боли најмногу, и тоа бил последен пат кога ја видел сега нека ја сонува................
муабетот ми е за првиот шамар тој е крив
за вториот двајцата се криви
за натака крива е сама
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29891
Registration date : 2008-08-29

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty15.09.08 12:59

Misticia напиша:
за првиот шамар тој е крив
за вториот двајцата се криви
за натака крива е сама

Prekrasno kazano - samo zenata treba da se svesti odma posle prviot samar. Toj sto ednas udril nema da ostane samo na toa!
Вратете се на почетокот Go down
sonja28
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 188
Age : 43
Локација : MKD
Поени : 28846
Registration date : 2008-08-11

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty15.09.08 13:14

Прекрасен е мојот сопруг! Разбирлив човек,знае да почитува,сака,да помага кога треба,знае да ме насмее како никој друг.
Јас и Ивона сме му центар на живеење и не оди нигде без нас две. Е,ова почна да ми личи на фалење :bla bla:
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29471
Registration date : 2008-04-22

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty15.09.08 13:33

Јас сум малку во брак но сега за сега сум срекна што мм ме почитува и се грижи за мене а секако и јас го почитувам а кога ке излеземе со негови пријатели јас се чувствувам како кралица затоа што тие со нивните сопруги се однесуваат како да им се робови а тоа толку многу ме нервира тие се глупаци и незнам како очекуваат нивните сорпуги некој да ги почитува кога тие самите не ги почитуваат,а и самите себе си се брукаат не ги брукаат нив-глупаци и стално мм го викаат папучар ама јас тука им кажувам буквално се што мислам и за нив и за нивните сопруги и следниот пат кога не викаат некаде да одиме ги откачуваме.Во моментов искачаме само со два пара и тие се супер и нема понижувања и да даде Господ и понатаму мм така да се однесува со мене само да не се смени он е мое срценце и се надевам така и ке остане.А се разбира и ние понекогаш ке се поткараме но брзо ни поминува лутината и тој што ке казе дека никогаш не се скарал лаже не постои такво нешто па ако не се скарам нема да ми биде интересно
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31151
Registration date : 2007-11-19

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty15.09.08 21:54

natali напиша:
па ако не се скарам нема да ми биде интересно

мене обратно, не ми е интересно ако се скарам, несакам да се карам, а не дека не се караме, и ние понекад ке се закачиме, ама се почитуваме и гледаме да има разбирање и со разговор решаваме се.

инаку не се навредуваме, ниту се смета за помалку маж ако помогне во домашните обврски, за се ми помага, ме разбира, ме сака и јас него
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29259
Registration date : 2008-09-01

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty18.09.08 11:02

Naj korekten odnos. Maz mi me tretira kako nesto najskapo na svetot. Sekogas mi pokazuva deka e sreken so mene i toa normalno mu go vozvrakam i jas. E sega ponekogas kako i site noirmalni luge ke se spreckame za ne nesto po malce ama dobro, toa ne e strasno. Sepak si naogame jazik za se. A, ova moram da vi go kazam. Vakov maz ne se raga sekoj den. Vaka, ako za nesto sum kriva, vo prisustvo na drug a osobeno pred negovite roditeli i sestra mu, jas nema sansi od maz mi da bidam napadnata ili vo nikoj slucaj prekorena. A nema sansi da mi povisi ton. Bog da cuva! E toa gi nervira drugite. A posle koga ke sme na samo ke mi kaze: "Jas mislam oti za taa rabota ne bese vo pravo. Razmisli". Epa kako da kazam zbor nastrana za nego sega. Kazete, ke imam grev zapisan neli? Maz mi e SUPER i mnoooogu si go sakam!
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29177
Registration date : 2008-08-08

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty28.09.08 0:06

Sprema mene se odnesuva so mnogu pocit.Ubavo mi e koga cuvstvuvam deka mnogu mu znacam.Ona sto ne mi se dopag asto nekogas znae da bide ama nas golem inat.I jas znam ama on me sie definitivno.
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28938
Registration date : 2008-08-31

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty28.09.08 2:37

Почитувана сум,љубена,задоволена со се,сето тоа му е возвратено во целост.Едноставно, се сакаме како првиот ден, ретко се караме. Секој има по некоја мана, Весничка, ако можеш да ја толерираш, значи не ти пречи многу.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31592
Registration date : 2008-09-14

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Колку е сменет односот на вашиот сопруг откако сте во брак?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty02.10.08 13:32

Na ideja da ja otvoram ovaa tema dojdov denes potocno utrovo.
Sabajle vo 07.casot nekoj dolgo mi zvonese na zvono,se dodeka ne otvoriv,koga na vrata ja zdogledav edna moja prijatelka od Nepal,mazena i ziveat ovde na 2 km.od nas.Seta smrznata,rasplakana duri lipase nemozese nisto da kazi.
Sedevme edno mozda 30 min.bez zbor i celo vreme se prasuvav sto se ima sluceno sto ja nateralo tolku rano da dojde a i plus toa peski.
Koga malce se podsmiri pocna da mi kazuva,kako poveke nemozi da izdrzi vaka da zivee,kako e sama nema nikogo ovde,kako i e tesko i t.n.
E potoa se otvori i pocna da mi kazuva kako nejziniot maz bil mnogu dobar i pazliv dodeka se zabavuvale,a sega se slucuvalo po cel den ni da i prozbori.....
taa bila glaven krivec za se,i velel nikako ne mu pomagala vo nisto nego naprotiv mu odmagala..a i poretko vo posledno vreme rucal doma,navodno dosta mu bilo sto jadel vo 9 na rabota,
a sto e naj tragicno se slucuvalo po mesec dena da nemaat krevet ,ova bilo najdolg period a inaku po par dena,nedela dena.
Zaboraviv da kazam deka vo brak se 2 god.
Taa misli deka mozi ima toj druga,posto se mozi da svati ama da ne saka krevet so nea a samo 2 god.vo brak a i nemaat decinja.
Jas da vi kazam naj iskreno neznaev sto da i kazam,
prvo zatoa sto me razbudi pa odvaj se rasoniv
a drugo koj bi rekol deka taa ima takvi problemi,stalno nasmeana,vesela....
a i treto ne ni znaev sto da i kazam osven deka koga i da i e tesko vo mojata kuka e dobredojdena.
Otkako si zamina razmisluvav dali i mm se promenil.pa mozam da kazam deka i da mada ne smeam da se pozalam.
Pa sto mislite vie dragi moi na seto ova i dali ste razmisluvale na ovaa tema.
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30408
Registration date : 2007-11-15

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty02.10.08 13:37

za ova pisuvavme vo temite
dali pomisluvate da se razvedete od soprugot
i vo - kakov e odnsoto na soprugot kon vas,.
mislam deka tamu ke najdes dobri odgovori koi barem malku ke i pomognat na tvojata priajtelka
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31592
Registration date : 2008-09-14

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty02.10.08 13:56

Sprema mene se odnesuva korektno i so pocet,si se sakame kako i prviot den.
Doaga situacija koga i ke se skarame okolu nesto no kako velat srbite: Posle svadje poljubci su sladji.
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29293
Registration date : 2008-05-28

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty02.10.08 14:14

bez razlika kakde ke ja stavite temava ili ke si ostane kako tema eve jas ke si kazam deka mm e smenet odkako sme vo brak,ali toa ne se nekoi koj znae kakvi promeni,nepodnoslivi ili od fatalno znacenje za nas dvajca!vo princip e super,a normalno deka imame i kavgi ali brzo ni mine!
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30592
Registration date : 2008-01-27

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty02.10.08 14:46

фала богу само на подобро
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31151
Registration date : 2007-11-19

Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty02.10.08 15:27

Lili напиша:
normalno deka imame i kavgi ali brzo ni mine!

и кај нас исто, само што во последно време значи одкако се разболе миленче јас сум толку напната што цел свет ми е крив.
Промената настанува и за една ноќ, само нека биде кај сите на подобро.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Каков е односот на сопругот кон вас ?   Каков е односот на сопругот кон вас ? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Каков е односот на сопругот кон вас ?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: