Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Правосмукалка со воден филтер

Go down 
+63
Sandra_Anja
DijanaP
makresanska
mamaAnita
Ostoun
Misticia
Megi
sanjuska
Deni
marina_daniel
Biljana
najmila
Snegulka
Barbie
butterfly
draganaskopje
bisera
Vale74
mis
mama viki
maja2009
marija*
bani
KATIC
Mimi22
Oci
Mama Ane
margarita
Damjana
sneze
Pipolino
MamaMaja
danielaval
Janaxxxx
Sun
sonja colakova
Sanja_Ivana
tanja_sr
marina_m
Maja
verce
hajdi
avanturistka
bp
veki22
hormonce
Nate_David
biljanag
Kinky
sonja 35
zence
Sandra
Ilince
desi
rich_bitch1
vecki
STAR *
monice
daniela
baby24
lejdi
beti 24
Svetlana
67 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty26.08.08 10:51

Ај оваа цена е пак посолидна ама го има ли некој и колку е задоволен?
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty27.08.08 0:11

на ровусот се менува филтерот еднаш годишно кошта 1000ден јас сум задоволна ја имам скоро 2 години
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29321
Registration date : 2008-07-22

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty27.08.08 9:11

vecki напиша:
на ровусот се менува филтерот еднаш годишно кошта 1000ден јас сум задоволна ја имам скоро 2 години
Изгледа како ќе се погоди, јасм сменив и филтер и пак ништо, сега пак си ја користам старата правосмукалка.
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-07

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty27.08.08 9:52

сега на тв даваат како да го чистиш филтерот со рекламата оди тоа
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29321
Registration date : 2008-07-22

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty27.08.08 10:04

Филтрите ги чистев редовно, според упатството што ми го дадоа со Rovusot.
Мислам дека не е до тоа.
Вратете се на почетокот Go down
zence
Прваче
Прваче
zence


Female
Број на мислења : 147
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28849
Registration date : 2008-08-24

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty27.08.08 23:05

јас ја имам ЛИВ 1800. ја купив за 7000 ден. одлична е, а за мирис ставам во водата миризливи масла ги има во аптеки и некој парфимерии од 70 до 100 денари е мало шишенце, се ставаат по 2-3 капки и траат најмалку 2 месеца. Најубав мирис ми е од лимун, портокал и нане. Инаку пробав со омекнувач но не ми се допадна кратко трае мирисот.
Мана е како што кажаа сите гломазна и мора да се плакне по секое користење
Вратете се на почетокот Go down
zence
Прваче
Прваче
zence


Female
Број на мислења : 147
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28849
Registration date : 2008-08-24

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty29.08.08 10:21

Заборавив да кажам за филтерот за ЛИВ да видиш во сервисот на КОНЧАР карши Општина Карпош дали го има. Кога ја купував мојата правосмукалка, мене така ми кажаа таму да се обратам за резервни делови.
Вратете се на почетокот Go down
sonja 35
Прваче
Прваче
sonja 35


Female
Број на мислења : 392
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 29148
Registration date : 2008-07-18

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty26.09.08 11:11

Во потрага сум по правосмукалка со воден филтер,ама да има и суво и мокро перење и шампонирање.Овие само со воден филтер се 5ооо-6ооо ден.А овие другите 16ооо-17ооо ден.Ме интересираат ваши искуства и вреди ли?Ги читав постовите,ама дајте ми уште некој одговор :glup:
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28805
Registration date : 2008-08-15

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty26.09.08 11:20

sonja 35 напиша:
Во потрага сум по правосмукалка со воден филтер,ама да има и суво и мокро перење и шампонирање.Овие само со воден филтер се 5ооо-6ооо ден.А овие другите 16ооо-17ооо ден.Ме интересираат ваши искуства и вреди ли?Ги читав постовите,ама дајте ми уште некој одговор :glup:
Би ти ја препорачала LIV aquafilter 2000( словенска) за суво и мокро усисување и за мокро перење.
За мене е закон оваа правосмукалка , од ко ја купив не можам без неа.Има јака усисна моќ треба да застанам на краевите на тепихот за да не го крева толку, си ја перев гарнитурата со неа ми светна а нова еден месец беше, се чудев од каде сега оваа прљавштина, можеш да переш мокро со неа и прозори и под и мебел, има гаранција на мотор 2 години а на резервни делови 7 год. Се на се добив се што барав од една правосмукалка, е како и сите на воден филтер е големка, а филтерот што ми се свиѓа се пере , под туш ке си го испереш.
Ја платив 11 000,00 ден и не жалам ниту денар.
http://www.liv.si/sesalniki/aquafilter2000_e.html
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty26.09.08 11:21

sonja 35 напиша:
Во потрага сум по правосмукалка со воден филтер,ама да има и суво и мокро перење и шампонирање.Овие само со воден филтер се 5ооо-6ооо ден.А овие другите 16ооо-17ооо ден.Ме интересираат ваши искуства и вреди ли?Ги читав постовите,ама дајте ми уште некој одговор :glup:
Ti bi i suvo i mokro, i samponiranje, i seto toa za 100 evra:-)))). Ako najdes takva kazi mi, i jas ke si kupam edna:-)))
Moite imat Kirby, i mislam deka samo tie tipovi na masini, Kirby, Zepter, Rainbow... imaat opcija za vodeno perenje, tresenje, i za samponiranje. Za zal, taa e cenata, ama vredi sekoja para.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty26.09.08 11:25

Svetlana напиша:

Би ти ја препорачала LIV aquafilter 2000( словенска) за суво и мокро усисување и за мокро перење.
За мене е закон оваа правосмукалка , од ко ја купив не можам без неа.Има јака усисна моќ треба да застанам на краевите на тепихот за да не го крева толку, си ја перев гарнитурата со неа ми светна а нова еден месец беше, се чудев од каде сега оваа прљавштина, можеш да переш мокро со неа и прозори и под и мебел, има гаранција на мотор 2 години а на резервни делови 7 год. Се на се добив се што барав од една правосмукалка, е како и сите на воден филтер е големка, а филтерот што ми се свиѓа се пере , под туш ке си го испереш.
Ја платив 11 000,00 ден и не жалам ниту денар.
http://www.liv.si/sesalniki/aquafilter2000_e.html
Koja e razlikata megju ovaa 1500 i 2000, osven sto e vtorata 50 w pojaka?
Nie se dvoumevme, razlikata vo cena bese golema, i ja zemavme prvata.
Isto sum prezadovolna, vlece ko luda, a gi ima potpolno istite opcii kako pojakata.
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28805
Registration date : 2008-08-15

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty26.09.08 11:28

таа што е 1500 нема можност за мокро перење, погледни на сликата ,ја нема на задниот дел белата тубичка во која се става водата и средството за перење и таа е околу 6000 денари мислам.
а да влече ко луда се согласувам
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty26.09.08 11:31

Svetlana напиша:
таа што е 1500 нема можност за мокро перење, погледни на сликата ,ја нема на задниот дел белата тубичка во која се става водата и средството за перење и таа е околу 6000 денари мислам.
Da, taka e:).
Jas bi se odlucila togas za 2000, toa e trajna investicija.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty26.09.08 11:31

имам од топ шоп ама сум пола пола задоволна тогаш ми беше мал иван и немав прошетано а да знаев дека има горење таква ке земевме
золва ми има цептер и е презадоволна пред тоа имаа кирби ама им се појави некој проблем со кесата и така им остана

мнооооооооогу се попрактични овој вид правосмукалки буквално се собира целото ѓубре во водата а не како кај обичните ситната прашина излегува позади
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28805
Registration date : 2008-08-15

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty26.09.08 11:38

Кога ја немав купено оваа правосмикалка на воден филтер на старата за да не ми дува прашина од позади, и врзував мокра пелена на издувниот дел , мм ми се умираше од смеење ми велеше глава да не ја боли правосмукалката.
не беше решение ама задржуваше од прашината барем дел,инаку имам фобија од прашина.
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Полуматурант
Полуматурант
Nate_David


Female
Број на мислења : 1166
Age : 37
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 29174
Registration date : 2008-07-10

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty26.09.08 11:41

i jas imam vakva liv ama mojata e 1500 i navistina sum zadovolna prezadovolna odlicno vlece mozis cela da ja mies i duri i filterot samo svetlana imam nesto da te prasam toa sto stoi pod filterot znajs kako mrezika so e crveno e kaj mene kako ili od kade kupuvas rezervno mene mi se skina t.e. izliti
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28805
Registration date : 2008-08-15

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty26.09.08 11:55

Нате и јас барав да се осигурам за во иднина кај може да набавам филтер резервен,и во некој претходен пост некој напиша дека се купува во сервисот на Раде Кончар, таму имало резервни филтри за оваа марка.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29321
Registration date : 2008-07-22

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty26.09.08 12:40

Каде ја има оваа правосмукалка. Ми стои многу практична што има и опција за мокро перење, а и не е ептен скапа.
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28805
Registration date : 2008-08-15

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty26.09.08 12:50

Jas ja kupiv od AMC prodavnica, imaa i vakvi za drugo mesto ne znam.
Koga ja najdov jas vo pomal grad togas u Sk sigurno ke ja najdete vo pogolemite prodavnici.
Вратете се на почетокот Go down
sonja 35
Прваче
Прваче
sonja 35


Female
Број на мислења : 392
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 29148
Registration date : 2008-07-18

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty26.09.08 15:38

Девојки фала за информациите,посебно до тебе Светлана.Ме убедивте,таква ќе барам од мм да ми купи
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty26.09.08 22:51

Јас ја има на ЛИВ правосмукалката,ја користам веќе 3 години и презадоволна сум.Малку ми е мачно,кога после чистење треба и неа да ја мијам,ама се исплати.Инаку,во водата и јас ставам аромати,како што некој рече тука.На сите што ја немате,ви ја препорачувам!
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28777
Registration date : 2008-08-20

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty02.10.08 22:19

hormonce od kade ja kupi i jas sakam da kupam ovakava.
Вратете се на почетокот Go down
bp
Почетник
Почетник
bp


Female
Број на мислења : 39
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 28725
Registration date : 2008-08-26

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty09.10.08 22:20

Jas imam Rovus i sum mnogu zadovolna.Nema voopsto prasina posle cistenje a za toa drugoto ne znam
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty09.10.08 22:40

i jas sum cula deka rovus e dobra i se isplati da ja imas.vo skoro vreme ke ja nabavam.
Вратете се на почетокот Go down
hajdi
Полуматурант
Полуматурант
hajdi


Female
Број на мислења : 522
Age : 38
Локација : Kicevo
Расположение : odlicnoo
Поени : 28775
Registration date : 2008-08-16

Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty13.10.08 17:43

доста практични, сега брзо разгледувавме и сакаме да купиме таква.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Правосмукалка со воден филтер
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: