Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Правосмукалка со воден филтер

Go down 
+63
Sandra_Anja
DijanaP
makresanska
mamaAnita
Ostoun
Misticia
Megi
sanjuska
Deni
marina_daniel
Biljana
najmila
Snegulka
Barbie
butterfly
draganaskopje
bisera
Vale74
mis
mama viki
maja2009
marija*
bani
KATIC
Mimi22
Oci
Mama Ane
margarita
Damjana
sneze
Pipolino
MamaMaja
danielaval
Janaxxxx
Sun
sonja colakova
Sanja_Ivana
tanja_sr
marina_m
Maja
verce
hajdi
avanturistka
bp
veki22
hormonce
Nate_David
biljanag
Kinky
sonja 35
zence
Sandra
Ilince
desi
rich_bitch1
vecki
STAR *
monice
daniela
baby24
lejdi
beti 24
Svetlana
67 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
bisera
Почетник
Почетник
bisera


Female
Број на мислења : 51
Age : 36
Локација : kumanovo
Расположение : dobro
Поени : 27375
Registration date : 2009-06-01

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty16.06.09 16:36

jas imam edna od fuego i isto taka mnogu sum zadovolna. Koga ja donesov doma vednas ja probav ,mnogu e jaka i go izvlekuva pravot od podot a so nea i prav simnuvam od zidovite bez da gi ostetam super zadovolna sum
Вратете се на почетокот Go down
draganaskopje
Прваче
Прваче
draganaskopje


Female
Број на мислења : 175
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 27903
Registration date : 2009-03-14

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty16.06.09 18:21

Ние имаме Rainbow повеќе години и сме презадоволни. Мислам дека и нема рамна и вреди за секој даден денар.
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty17.06.09 1:01

Da Dragana se slozuvam so tebe, na Rainbow i nema ramna, mozebi eden den ke mozam da si ja dozvolam...Mislam deka e podobra i od Kirby.
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty17.06.09 1:18

Jas imam Rovus i ic ne sum zadovolna
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 27527
Registration date : 2009-06-12

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty17.06.09 22:42

Jas imam AQUA od 1800W i prezadovolna sum.Otstranuva se od tepihot.Duri i od dzidovite.I mislam deka podobra e od Kirby.Tatko mi ja kupi 6000 denari.
Вратете се на почетокот Go down
draganaskopje
Прваче
Прваче
draganaskopje


Female
Број на мислења : 175
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 27903
Registration date : 2009-03-14

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty20.06.09 20:28

Rainbow и Kirby се машини кои имаат голема моќ на длабинско тресење. На сите машини од тој тип ни една им нема рамна, меѓутоа не секојпат залетувајте се во машини со голема моќност, тоа нема голема врска со чистењето, поголема врска има со потрошувачката. Знаете колкава е мошноста на Rainbow? Само 750W! А чисти подобро од било која обична правосмукалка од 2000W. Зошто помеѓу Rainbow и Kirby се одлушивме за Rainbow е причината што истата ѓубрето го собира во вода а Kirby собира во кеса, што воопшо не ми се допаѓа и не е практично веројатно знаете и зошто..
Вратете се на почетокот Go down
Snegulka
Прваче
Прваче
Snegulka


Female
Број на мислења : 147
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : gore dole
Поени : 28224
Registration date : 2008-12-27

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty20.06.09 21:17

Jas imam Rohnson Hydra i e top.Ima 1400 w mokjnost na motor no shto e najvazno ima 450 w usisna mokj. Mnogu e dobra go vlece tepihot duri i ima kup dodatoci
Вратете се на почетокот Go down
draganaskopje
Прваче
Прваче
draganaskopje


Female
Број на мислења : 175
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 27903
Registration date : 2009-03-14

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty21.06.09 2:51

Мислам дека е добра фирма Ронсон, имаме неколку работи од нив и стварно сме презадоволни.
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-23

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty21.06.09 6:35

Barbie напиша:
Jas imam AQUA od 1800W i prezadovolna sum.Otstranuva se od tepihot.Duri i od dzidovite.I mislam deka podobra e od Kirby.Tatko mi ja kupi 6000 denari.

i jas ja imam istata i mnogu mi e macno da ja koristam,ok cisti no mnogu mi e macno so nea.Mnogu e glomazna,bucna,i milion raboti ima otkako se zavrsis so rabota da izmies.Zatoa ne ja koristam vo posledno vreme si koristam edno malo samsung,za meraci nabrzinka ke usissam i raat sum.Kesa se menja koga ke se napolni i super mi e ovaa.Ako nemate potreba tolku od vodena pravosmukalka ne kupuvajte ,kupete si nekoe malo prakticno

p.s za aqua filter praime mubet
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28218
Registration date : 2009-05-04

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty21.06.09 7:51

jas imam ROVUS i sum zacudena kako cisti no ne sum imala prilika da vidam od drugite sto gi spomnuvate kako sistat za mene i ovaa e super ima golemi prednosti i se soglasuvam so najmila i starite tipovi na pravosmukalki se odlicni
Вратете се на почетокот Go down
draganaskopje
Прваче
Прваче
draganaskopje


Female
Број на мислења : 175
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 27903
Registration date : 2009-03-14

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty21.06.09 13:28

Проблемот е само што обичните правосмукалки и сите оние кои работат со кеса, за да има проток на воздух нели нормално кесата мора да е од порозен материјал и да пропушта воздух епа заедно со тој воздух за жал пушта и прашина. Најмногу се смеев кога видов едни пријатели како усисаваат со правосмукалка со кеса Smileправосмукалката на тераса а внатре они со продолжени црева хахаха
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-23

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty22.06.09 6:37

Abe zenski od novive mali pravosmukalki so kesi so se,extra se nit se prljas ni nisto,vadis kesa ja frlas,stavas nova i kraj.E sega i majkami ima edna od tursko vreme isto so kesi ama ne daj boze da se osudis da menjas kesa Smile

hahahhaah dragana Smile
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty22.06.09 16:09

Barbie напиша:
Jas imam AQUA od 1800W i prezadovolna sum.Otstranuva se od tepihot.Duri i od dzidovite.I mislam deka podobra e od Kirby.Tatko mi ja kupi 6000 denari.

I jas imam vakva samo vo psledno vreme maki macam ni vleci ni nisto site filteri gi otepav od cistenje crevoto isto ama taa ne saka da vleci Правосмукалка со воден филтер - Page 6 412106
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28558
Registration date : 2009-01-16

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty22.06.09 16:44

draganaskopje напиша:
Rainbow и Kirby се машини кои имаат голема моќ на длабинско тресење. На сите машини од тој тип ни една им нема рамна, меѓутоа не секојпат залетувајте се во машини со голема моќност, тоа нема голема врска со чистењето, поголема врска има со потрошувачката. Знаете колкава е мошноста на Rainbow? Само 750W! А чисти подобро од било која обична правосмукалка од 2000W. Зошто помеѓу Rainbow и Kirby се одлушивме за Rainbow е причината што истата ѓубрето го собира во вода а Kirby собира во кеса, што воопшо не ми се допаѓа и не е практично веројатно знаете и зошто..

moite imaat rainbow veke 7 god i sme prezadovolni najdobra masina i najdobro cisti sega mazena jas si kupiv edna na voda kolku da imam ali ednas nedelno si go zimam rainbow to od kaj moite za da iscistam ko sto treba,osobeno tepisite posle cistenje so tresalkata licat ko novi da se !
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29725
Registration date : 2008-04-08

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty13.07.09 14:01

Snegulka напиша:
Jas imam Rohnson Hydra i e top.Ima 1400 w mokjnost na motor no shto e najvazno ima 450 w usisna mokj. Mnogu e dobra go vlece tepihot duri i ima kup dodatoci

Снегулка, од каде ја купи оваа и колку пари? Јас имам ЛИВ 1500 Аква филтер, 6150мкд ја купив и супер е во однос на чистење, моќ на усисување, не пушта прашина зад себе и буквално до бебето може да чистите и да нема штета. АМА, стварно е гломазна, мачно е дур ја исчистиш, а мора после секое чистење да ја миеш....нема она-ај подусисај и пикни ја зад врата па утре ќе довршам, дур се наполни кесата си седи така... Или ако ти се истури пепел или шеќер, брашно......мора да ја отвараш, составуваш, полниш со вода..... Среќа што за такви ситуации си ја сочував старата, мала, обична.
Вратете се на почетокот Go down
Snegulka
Прваче
Прваче
Snegulka


Female
Број на мислења : 147
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : gore dole
Поени : 28224
Registration date : 2008-12-27

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty14.07.09 0:22

Deni напиша:
Snegulka напиша:
Jas imam Rohnson Hydra i e top.Ima 1400rr w mokjnost na motor no shto e najvazno ima 450 w usisna mokj. Mnogu e dobra go vlece tepihot duri i ima kup dodatoci

Снегулка, од каде ја купи оваа и колку пари? Јас имам ЛИВ 1500 Аква филтер, 6150мкд ја купив и супер е во однос на чистење, моќ на усисување, не пушта прашина зад себе и буквално до бебето може да чистите и да нема штета. АМА, стварно е гломазна, мачно е дур ја исчистиш, а мора после секое чистење да ја миеш....нема она-ај подусисај и пикни ја зад врата па утре ќе довршам, дур се наполни кесата си седи така... Или ако ти се истури пепел или шеќер, брашно......мора да ја отвараш, составуваш, полниш со вода..... Среќа што за такви ситуации си ја сочував старата, мала, обична.

Deni, mozes da ja najdes vo Biser, uvoznikot ima tamu prodavnica za bela tahnika, pravosmukalkata e 5900, kompaktna e i mala ama procesot okolu koristenje e ista polnenje voda i sostavuvanje....eve pogledaj gi na web www.krusel.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29725
Registration date : 2008-04-08

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty14.07.09 14:44

Е фала ти снегулка
Вратете се на почетокот Go down
sanjuska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 34
Age : 38
Локација : stip
Поени : 27523
Registration date : 2009-04-30

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty25.07.09 17:25

jas ja imam liv 1500 so akva filter premnogu sum zadovolna oti ne pravi prsina ekstra cisti duri da pomines so krpa posle cistenje na nea nisto nema, samo filterot treba da se menuva na edna god.
Вратете се на почетокот Go down
Megi
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 84
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 27017
Registration date : 2009-08-17

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty18.10.09 17:43

i jas sega si kupiv na LIV onaa sto i cisti i pere. so voden filter e. vo upatstvoto procitav deka treba da se menuva filterot. me interesira dali ima kaj nas filtri po prodavnicive za da moza da kupam otkako ke mi se "istrosi" ovoj? inace sum prezadovolna.
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty18.10.09 18:20

ние пред да се роди симона купивме ровус, ама свеки смукаше по три пати на ден и ја удираше и од ѕидови и ја полнеше над линијата со вода и чудо е како уште работи - вистински стрес тест преживеа
аква 1800 ми донесоа на подарок и си ја чувам ако даде некој ден Господ кога ќе бидам на страна и чекам ровусот да цркне за да им ја забранам новата
Вратете се на почетокот Go down
Ostoun
Прваче
Прваче
Ostoun


Female
Број на мислења : 284
Age : 46
Локација : tetovo
Поени : 27005
Registration date : 2009-09-12

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty18.10.09 22:45

Jas imam od starite so kesa i kesata ja cistam pred da se tusiram Правосмукалка со воден филтер - Page 6 69779 mislam da kupam od ovie so voden filter pa citajki vidov deka ja falite rainbow me interesira kolku cini i kade ja ima
Вратете се на почетокот Go down
mamaAnita
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 189
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 26962
Registration date : 2009-09-17

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty22.10.09 9:58

Мм ми спомна имало некои со хепа филтер. Какви се овие?
Вратете се на почетокот Go down
mamaAnita
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 189
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 26962
Registration date : 2009-09-17

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty02.11.09 8:44

Јас имав една со воден филтер (Conty) и по 1,5 година се расипа моторот. Па купивме нова Samsung, не е со воден филтер, но ѓубрето не оди во вреќичка, туку во пластичен сад, кој се истура и се мие. Има и хепа филтер. Ја пробав, сега за сега добра е.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty02.11.09 9:28

Nie imame rainbow i mnogu se dobri do sega sme premnogu zadovolni inace gi ima vo tri biseri tamu e prestavnistvoto.Inace ja imame od 2002 godina i togas ja zemavme 2500$ a sega kolku se nemam pojma
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27681
Registration date : 2009-08-23

Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty02.11.09 9:46

Nie imame Zepter so voden filter i mnogu sum zadovolna, a najveke mi se dopaga toa sto koga ke se stavi negoviot orginalen aromatizer posle cel stan mirisa ubavo cel den.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   Правосмукалка со воден филтер - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Правосмукалка со воден филтер
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: