Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Проодување кај децата

Go down 
+65
mimka
Nine
nnatasa
Sandra
Ves
biljanag
Maja
bordan
bella*
emma2607
lila_mk
Eni
danielaval
jasmina,mina
Elisaveta
marina_daniel
Milena
emilija nestorova
marina****
butterfly
dina
maskoe
magi
Mimi22
Deni
NatalijaS
Damjana
Nate_David
mama
Juni08_Andrea
silvana
marina_pp
Sanja_Ivana
mis
natali
Rozetka
Anjuska08
MamaMaja
BiljanaM
female*
vecki
bubamara
taci
Bela
Sun
BubeM
Sandra_Anja
macush
Dragana
Silvija
nikolina008
avanturistka
Monika
ive_mk
Misticia
Ben10
Emilija
Kinky
moja Ina
AnaMarija
STAR *
sonja28
Emi
Lana
analazarevska
69 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Sanja_Ivana
Полуматурант
Полуматурант
Sanja_Ivana


Female
Број на мислења : 962
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 29598
Registration date : 2008-05-09

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty03.08.09 12:41

Toa Adrijano da ne e?
Вратете се на почетокот Go down
dina
Прваче
Прваче
dina


Female
Број на мислења : 205
Age : 40
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 28430
Registration date : 2008-10-27

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty04.08.09 13:11

да да тие скали, малку ке идеш напред и после десно ке видиш неможеш да го утнеш дуканчето.
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28493
Registration date : 2009-01-16

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty04.08.09 13:51

daniel pored da napolni 7 meseci pocna da se podiga vo krevetceto,imame montazno so dve nivoa go simnav na vtoro so dusece i pak si se faka ke se ispravi i seta po krevet taka drzejki se,i obozava da odi samo nejke miren da sedi patka pa duri i se zaborava deka nemoze sam ke se pusti od edna raka i mafta Smile e sea ortopedot ni rece da go nosime so polni 8 na kontrola ili koga ke pocne da patka...neznam dali da go nosam sega ili da pocekam moze ke proodi dodeka da otideme na kontrola Smile
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 28994
Registration date : 2008-11-14

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty04.08.09 14:21

Дуќанот е Модиш бебе. Бев вчера ама затворено беше. Го има на излог. Приквечер ќе одиме да го купиме.
Вратете се на почетокот Go down
dina
Прваче
Прваче
dina


Female
Број на мислења : 205
Age : 40
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 28430
Registration date : 2008-10-27

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty05.08.09 13:59

И Марко исто така си патка и дури се заборава па сака да се пушти ама пусто не го држат сеуште стабилно ноџуњата, и така некоја секунда ке си поистои сам и после туп ке си падне на газето, и нас ни рекоа да го однесеме на контрола на полни 9 месеци, ама и самата докторка ни рече дека најверојатно ке биде прооден до тогаш, така да по мене мислам дека е поубаво да си почекаш таман ке го преглеедаат со поразвиени ниџиња.
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 28994
Registration date : 2008-11-14

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty08.08.09 18:24

Бубе напиша:
Дуќанот е Модиш бебе. Бев вчера ама затворено беше. Го има на излог. Приквечер ќе одиме да го купиме.

Конечно вчера го купивме. Првите неколку минути сакаше да го извади и се нервираше, Ама веќе вториот пат го прифати. Одеше неколку пати по неколку минути, прво се држеше со рачињата за каивчињата, па потоа доби сигурност и си се опушти. Денес ја ставив да стои потпрена на маса и се пушти, направи 5 чекори, ама ептен нестабилно Smile Срценце на мама. Како да и даде сигурност ова проодувалкава.
Вратете се на почетокот Go down
Elisaveta
Прваче
Прваче
Elisaveta


Female
Број на мислења : 341
Age : 40
Локација : mkd
Поени : 27832
Registration date : 2009-04-03

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty11.08.09 17:43

Bube kolku pari e? Jas planiram kon kraj na mesecov da odam Skopje i da si kupam se nadevam imaat uste, a sto marka e? Sakam ista kako taa na slikata, pa da ne mi dadat nesto drugo pisi sto marka e. kis4 za tebe i tvoeto bebule.
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 28994
Registration date : 2008-11-14

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty12.08.09 0:25

650 den, e i isto e kako na slikata. Ja frliv kutijata, mislam deka pisuvase moonwalk. Imase nekolku vo prodavnicata, se nadevam deka nema da gi prodadat dodeka dojdete. Inaku, ne znam dali e do toa, ama posle eden den t.e. nekolku pati odenje so kaivceto Ilina se pusti sama da odi. Denes napravi 15 cekori. Ama uste ne e bas stabilna. Smeski e Smile
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30089
Registration date : 2008-07-29

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty12.08.09 0:28

ни за едно ни за друго каиши не сум користела,не сум против кој сака нека ги користи,секој си има свое право. но јас не ги сакав затоа и не ги купив.Елеонора прооде на 13,5 месеци Војдан на 11.5 месеци
Вратете се на почетокот Go down
emilija nestorova
Полуматурант
Полуматурант
emilija nestorova


Female
Број на мислења : 628
Age : 43
Локација : Veles
Поени : 28790
Registration date : 2008-10-02

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty22.08.09 12:35

Jas da vi se pofalam kerka mi proode na odmor vo Dojran.I sega koga ke ja prasame kako odi Mia ona vika:tap,tup,zlatce e.
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 28994
Registration date : 2008-11-14

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty22.08.09 18:56

Колку време треба за стабилно да почне да оди?
Илина пред 10тина дена ги направи првите чекори, ама уште не е стабилна. Прави 10-15 чекори и губи рамнотежа.
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29405
Registration date : 2008-06-14

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty22.08.09 19:14

Koga go drzam Leon za raka odi.Stom ke go pustam pravi nekolku sekori i se zatrcuva.Strav mi e da ne padne na glava.Nadvor ne go ostavam sam da odi,a vaka niz doma se setka iako e nestabilen i mnogu lesno gubi ramnoteza.
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28349
Registration date : 2008-11-21

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty22.08.09 22:40

Ангела има 11,5 месеци оди покрај мебелот стои по малку сама а самостојно не се испушта да оди никако не може на ја форсирам кога ќе биде спремна сама ќе ги направи првите чекори исто беше и со Марија не ја форсирав сама си прооде после 1 недела од првиот роденден
Вратете се на почетокот Go down
Elisaveta
Прваче
Прваче
Elisaveta


Female
Број на мислења : 341
Age : 40
Локација : mkd
Поени : 27832
Registration date : 2009-04-03

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty06.09.09 3:34

Konecni si ja kupivme prooduvalkata denes, se raduvam od utre ke ja probuvame. Проодување кај децата - Page 5 897427
Вратете се на почетокот Go down
Eni
Прваче
Прваче
Eni


Female
Број на мислења : 171
Age : 38
Локација : Macedonia
Поени : 28216
Registration date : 2008-12-08

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty10.09.09 22:41

Daria si proode mnogu spontano sega na odmor , odama si stanuvase pokraj mebel i so drzenje se dvizese ama jas ne ja forsirav voopsto ne ni ja patkavme ama ete sobra hrabrost i se pusti , eve veke 3 nedeli odi i sekoj den e se po sigurna vo sebe i gi otkriva moznostite na odenjeto sam
Вратете се на почетокот Go down
lila_mk
Полуматурант
Полуматурант
lila_mk


Female
Број на мислења : 787
Age : 46
Локација : skopje
Поени : 28861
Registration date : 2008-10-17

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty11.09.09 0:07

mu ja pokazav slikickta sto bese stavena na mm i odma otide da kupi od biser vakva prooduvalka iako sme mnogu mali imame skoro 5 meseci.vie sto ja probavte zdovolni ste?stabilna li e?
Вратете се на почетокот Go down
Elisaveta
Прваче
Прваче
Elisaveta


Female
Број на мислења : 341
Age : 40
Локација : mkd
Поени : 27832
Registration date : 2009-04-03

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty12.09.09 1:20

super e prooduvalkata, a za stabilnosta zavisi kolku e cvrsto deteto, Jana ponekogas kleknuva ili gi kreva nozete, nekogas se lelka a nekogas ubavo odi, bitno super e prooduvalkata od 6 meseci mozes po malku da ja patkas so prooduvalkata. Проодување кај децата - Page 5 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
emma2607
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 27
Age : 46
Локација : skopje
Поени : 27000
Registration date : 2009-07-30

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty12.09.09 13:47

Petar ,vece pocna da odi i saka sam da odi bez da go drzam za raka.Inaku nie koristevme kaivce za prooduvanje ,a pred toa dubak.Ne lazese,direktno pocna da odi.Samo me zagrizuva sto uste ne pocnal da stanuva sam,a vece odi?
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Полуматурант
Полуматурант
bella*


Female
Број на мислења : 699
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 29078
Registration date : 2008-06-27

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty14.09.09 12:27

А да ве прашам знае ли некој од вас да ми препорача жена , што прави ноџиња од тесто, такви што се даваат кога ќе прооди некое детенце!?
Незнам каде на друго место да напишам Проодување кај децата - Page 5 121539
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 28994
Registration date : 2008-11-14

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty14.09.09 14:34

Една комшика кај мајка ми, ми рече дека адетот бил сама мајката да ги прави.
И јас се чудам што ќе правам, никогаш не сум замесила ништо.
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28493
Registration date : 2009-01-16

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty14.09.09 15:14

i nie kaj i da e ke proodime pocna sam da stoi i da seta so drzenje i po edno cekorce probuva sam ke naprai i paga Smile a koa ke proodi jas pa znam deka babite trebalo da zemesat,kako i da e ic ne se zamaram so tie adeti koj saka neka mesi ke gi zadolzam majkami i svekrvami dvete babi da napraat milibrod Smile poso toa si jademe site
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Полуматурант
Полуматурант
NatalijaS


Female
Број на мислења : 502
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28387
Registration date : 2008-11-26

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty14.09.09 17:15

Bojana nekade pred 2 nedeli pocna da gi pravi prvite cekori sama, prvo po 1-2, pa 3-4 pa i 10-15 cekori. Ako se oseti nesigurna ke si klekna na kolena i prodolzuva so lazenje. A za mesenje uste nisto ne sme napravile, ke mora denovive, za sramota. Smile Проодување кај децата - Page 5 508665 Проодување кај децата - Page 5 508665 Проодување кај децата - Page 5 508665
Sega barame cevli da kupime.
Вратете се на почетокот Go down
marina****
Прваче
Прваче
marina****


Female
Број на мислења : 304
Age : 35
Локација : Germanija
Поени : 27610
Registration date : 2009-04-27

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty26.10.09 23:33

KIKI utre ke pravi 1 godinka, a pred 1 nedela proode...i mn sum srekna... Проодување кај децата - Page 5 897427
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28493
Registration date : 2009-01-16

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty27.10.09 0:23

daniel pocna uste pred eden mesec da pravi sam po 1-2 cekora i na gaze ke padne ili ke prodolzi so lazenje,seta po cel stan se drzi za sto prvo ke mu dojde, i sega pred nekolku dena na 19ti pred da napravi 10 meseci se pusti sam i veke pocna poveke da odi Smile ne odi celo vreme kako ke mu dojde koga on saka se pusta i si odi do kade naumil mali relacii a istovremeno izvadi i 2 zapcinja naednas
Вратете се на почетокот Go down
bordan
Прваче
Прваче
bordan


Female
Број на мислења : 306
Age : 45
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 28855
Registration date : 2008-09-06

Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty27.10.09 10:06

Oleg e mrza na mama Проодување кај децата - Page 5 73775 uste nemame ni zapce a i so odenjeto malku tesko Stoi pretezno na prsti.Sto e najdobro za prooduvanje spored vas dubalo nesakame da mu zememe imavme loso iskustvo so edna rodnina i strav ni e da go stavame vo dubalo dajte nesto predlog ako ima nesto takvo slicno
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Проодување кај децата - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Проодување кај децата   Проодување кај децата - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Проодување кај децата
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бебиња-
Отиди до: