Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кој пакува за на одмор?

Go down 
+56
Mila87
Tifani
Vesna Blazevska
ZeleniCka
Mimi Petreska
SANICKA
daniela
Sestricka
kavadarcanka
soledad
caci
KATIC
lela
Mama Ane
Pipolino
mina32
verce
D-r Lidija Pazdrijan
mirecv
margarita
angelce
Sanja_Ivana
katenm
Sun
milena p
kara
sneze
NatalijaS
mamazako
tinyyy
naivnna
bica
marina_m
lola
Kiki
hormonce
Kikic
avanturistka
Dimovska
Zvezdicka
desi
mamicka211
vecki
Lana
mamalina
ZZ
sashka26
Sister
Kinky
rich_bitch1
Juni08_Andrea
Emi
sonja 35
Emilija
STAR *
sonjamfk
60 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
naivnna
Прваче
Прваче
naivnna


Female
Број на мислења : 433
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 28389
Registration date : 2008-11-28

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty10.12.08 17:17

jas decko mi go pakuvam koga toj odi nekade na sluzben pat taka da ne ocekuvam toj mene nekogas da me pakuva
Вратете се на почетокот Go down
tinyyy
Прваче
Прваче
tinyyy


Female
Број на мислења : 230
Age : 38
Локација : Не многу далеку од дома
Расположение : Среќно вљубена
Поени : 28518
Registration date : 2008-10-08

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty11.12.08 13:09

Toj obicno mi gi dava rabotite shto saka da gi nosi i jas pakuvam.Bidejki patuvame minimum dva pati vo mesecot mozam da bidam gotova za 15 minuti.
I pokraj toa shto za tolku kratko sum spremna uspevam da zemam raboti shto voopshto ne ni se potrebni ama sepak da si ima Za sekoj sluchaj, nikogas ne se znae
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28732
Registration date : 2008-09-11

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty11.12.08 13:17

ако го оставам маж ми да пакува, тогаш треба да патуваме со комбе, незнае да се организира и да земе тоа што треба.
ама имало решение и на тоа-си купивме комбе и сега ајде да видам дали јас ќе пакувам?
ама мислам дека пак ќе стрпува глупости, овие бели панталони, овие кондури, ваква крема, и др, др,др, а на крај (мислам кога одиме на одмор), целиот одмор го поминува во купаќи и само со една бањарка и три маици, кои, иако не сакам , МОРАМ ДА ГИ ПЕРАМ, па замислете одмор, а вие перете.
ама усте да ми побара да ги пеглам, е ќе ги скинам, па гол нека оди.
инаку знаеме да се спремиме за пола саат и да тргнеме, лани ни беше малку потечко оти син ми е големчок, па му требаат многу алишта, ама релативно сме брзи.
познавам луѓе кои знаат кога тргнуваат на одмор, месец дена унапред, и секогаш се спремаат последниот ден пред да тргнат, па тогаш им доаѓаат гости, па пеглаат... и на крај па забораваат што им треба.
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Полуматурант
Полуматурант
NatalijaS


Female
Број на мислења : 502
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28452
Registration date : 2008-11-26

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty19.12.08 12:48

Обично јас пакувам, ама го прашувам што сака да му земам, ама тој не сака да се замара. За на одмор носам еден тон работи и не облекувам ни пола. Инаку може и сам да се спакува, кога пр јас одам Охрид, па ќе дојде по неколку дена, ама кога ќе видам ми се крева косата. Бапнал се в торба заедно и гаќи и патики на едно место. Стално му викам. Јас ги виткам во кеси, се посебно. Лани за на одмор ми викаше што туку носиш лекови, си зедов основно, аспирин, парацетамол, витамини, за алергија... Е кога се разболевме двајцата таму, кренавме температура, му реков ете зошто. Особено во странство кај ке бараме лекови. И пак после му барав антибиотоци по аптеки.
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty19.12.08 12:53

Јас пакувам за сите тројца . ММ не е по тие работи зошто ако оставам на него да си спакува макар и за себе ќе остане и без гаќи (што е и добро од една страна hihi ). Јас сум многу организирана и секогаш за се си правам список и никогаш не заборавам нешто да земам. Затоа не го ни прашувам што да му земам , ми верува дека ќе му земам се и се што му е потребно.
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29214
Registration date : 2008-09-01

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty19.12.08 12:57

Јас секогаш сум таа што пакувам за на одмор....мм е тука само да ми помогне кога треба да се затвори куферот.... hihi
Вратете се на почетокот Go down
milena p
Полуматурант
Полуматурант
milena p


Female
Број на мислења : 611
Age : 41
Локација : sekade po malku
Расположение : very good
Поени : 28834
Registration date : 2008-09-19

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty12.01.09 18:43

sekogas jas pakuvam alista,a pred da stavam alista go prasuvam sto misli da nosi tamu i mi gi oddeluva tie raboti a jas za moite si znam.
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Полуматурант
Полуматурант
Sun


Female
Број на мислења : 717
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 28681
Registration date : 2008-10-12

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty12.01.09 18:50

obicno za odmor pakuvam jas so prethodno dogovoreno sto ke se nosi za tamu,a obavezno mesec dena odnapre si pravam spisok da ne slucajno zaboravam nesto
Вратете се на почетокот Go down
katenm
Прваче
Прваче
katenm


Female
Број на мислења : 117
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : sega za sega dobro
Поени : 28460
Registration date : 2008-10-24

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty24.01.09 22:25

Se podrazbira deka jas peram, peglam, poveketo raboti jas gi pakuvam a za nesto sitno znae da se umesa i mm. A i mene mi e polesno sama znam sto sum zemala- a sto ne.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.tehnologija.com.mk
Sanja_Ivana
Полуматурант
Полуматурант
Sanja_Ivana


Female
Број на мислења : 962
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 29663
Registration date : 2008-05-09

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty22.02.09 13:52

Jas pakuvam, no toj mi pomaga okolu rabotite, da mi gi podade, da izvadi sto misli deka ke ni treba da nosime, itn.
Вратете се на почетокот Go down
angelce
Прваче
Прваче
angelce


Female
Број на мислења : 114
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 28083
Registration date : 2009-01-04

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty22.02.09 19:14

se razbira jas ako ostavam na mm da pakuva nisto ke otideme samo so 2 para gaki hahahahaha taka e zborot jas si pakuvam se i pocnuvam 2 dena porano za da ne zaboravam nesto sekako pak nesto ke fali ama najglavnoto ke go nosam so mene
Вратете се на почетокот Go down
angelce
Прваче
Прваче
angelce


Female
Број на мислења : 114
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 28083
Registration date : 2009-01-04

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty22.02.09 19:16

a i da dodadam jas mu vadam toa sto mislam da mu stavam a toj samo ke vidi i ako ima nekoja zabeleska toa da ne mu go stavam a dr da mu stavam go prasuvam ne se jas taka neli ama vo globala jas pripremam skoro se
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28164
Registration date : 2009-02-07

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty31.03.09 1:40

Jas pakuvam, a na mm ne mozam ni da mu dozvolam da mi pomogne. Jas sum takva sto ako ne znam koe kade sum go stavila i ako ne si proveram jas, non-stop ke mi bide vo misla deka ne e se staveno. A i mm si e po priroda malku zaboraven, taka da za tie raboti nemam bas doverba vo nego
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty31.03.09 1:50

sekogas pakuvam sama i toa noke koga site spijat oti ako mm e buden obavezno nesto ke zaboravam .pred tri godini mu gi zaboraviv vleckite koj mu e kriv koga sto pati mi rece vleckite da ne gi zaboravis
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty31.03.09 1:51

Обавезно пакувам јас,ако чекам од мм ке тргнеме само со пасош,мобилен и новчаник Smile единствено задолжение има околу документите,јас пакувам тоа што мислам дека е потребно,мм не е пребирлив околу тоа што ке носи,па така јас го берам гајлето за сите.
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty31.03.09 1:52

Kiki напиша:
pakuvam jas, a on sekogas mi stoi nad glava i mi vadi raboti od kuferot, demek nemalo tolku alista da ni trebaat, kako da sme se selele koga sme odele na odmor hihi

I kaj nas e isto :hihi:veli-ostaj nekoj partal doma da se znae deka ke se vratime hihi
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty31.03.09 2:02

Se razbira deka jas ne samo sto pakuvam da ima kako i ke treba da go oblekuvam.Bil na odmor i samo na kupaci ke se seta ili so edni sorcevi i maica cel odmor ke pomine :)Za ovaa godina ne planiram da mu pakuvam samo 2 para ke mu zemam pa neka se seta na kupaci hihi Кој пакува за на одмор? - Page 2 981783 Кој пакува за на одмор? - Page 2 981783
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty31.03.09 8:28

verce напиша:
Se razbira deka jas ne samo sto pakuvam da ima kako i ke treba da go oblekuvam.Bil na odmor i samo na kupaci ke se seta ili so edni sorcevi i maica cel odmor ke pomine :)Za ovaa godina ne planiram da mu pakuvam samo 2 para ke mu zemam pa neka se seta na kupaci hihi Кој пакува за на одмор? - Page 2 981783 Кој пакува за на одмор? - Page 2 981783

Значи сите се исти, и пред тргање во кеса ќе фрли едни пижами и две изгужвани и стуткани маици на кратки...за навечер Кој пакува за на одмор? - Page 2 445531
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty31.03.09 9:00

hahaha barem vasite ne ve zamaraat sto se da zemete,zamislete da imate maz kako mojov "picajzla",cel den ke mi drdori :bla bla: :bla bla: ova zemi mi go?ama nemoj ovaa maica da mi ja zaboravis?a i ovie patiki?a corapite plavite gi stavi? i sto e naj tragicno samo gi ostava niz cela kuka i ja moram segde da proveram se kaj ima ostaveno po eden corap,patiki .mislam smrt mi e koga treba negde da odime.taman se ke spakuvam i si vikam fala bogu eve porano spakuvav,ko ke vidam pak otvorena torbicata,pak nesto burickal ,vadel dostaval nesto i na kraj pak neznam sto ima vo torbicata i posle pak ja kriva ako nesto ne sum zemala.a inaku i na eden den da odime negde,na primer vo sidnej koga odime toj obavezno nosi dve maici za sekoj slucaj slucajno da ne se pokapal so nesto,pa bluzon da ne mu zaladi,corapi i dezodorans,ko malo dete majkite sto nosat rancinja so poise alista .stvarno e zamor
:shoked: :shoked: :shoked: :shoked:
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty31.03.09 9:04

jas pakuvam i samo komanda zemi toa , toa i ako nesto zaboravam cel odmor na glava ke mi go kaci toa nesto.Mu vikam pakuvaj be ako znaes ama ne be brate on ke se zamara so pakuvanje .Poarno vaka, na zenata na glava da i se kaci
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty31.03.09 9:16

Стално пакувам јас. Во последно време неколку дена порано си правам список за најнеопходните работи и секој ден по нешто ставам на купче за потоа полесно во куфер да стрпам. Порано ме зезаше мм дека треба трајлер да купи за се тоа што јас го пакувам. Во последно време се се сведува на минимализам..
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty31.03.09 9:18

Mama Ane напиша:
Стално пакувам јас. Во последно време неколку дена порано си правам список за најнеопходните работи и секој ден по нешто ставам на купче за потоа полесно во куфер да стрпам. Порано ме зезаше мм дека треба трајлер да купи за се тоа што јас го пакувам. Во последно време се се сведува на минимализам..

I jas isto cak i sto ke stavam nikogas ne napravil problem zosto ova a ne ona,za toa mi se odvrzani racete.
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty31.03.09 9:24

jas pakuvam a mm pomaga. 1 - 2 sedmici prethodno pravime spisok, i polesno ni e taka. skoro ic ne se zaborava.
Вратете се на почетокот Go down
caci
Прваче
Прваче
caci


Female
Број на мислења : 241
Age : 38
Локација : italy
Расположение : dobro
Поени : 28051
Registration date : 2009-01-27

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty27.04.09 16:38

zaedno so maz mi pakuvame i pobrzo stasuvame
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28061
Registration date : 2009-04-08

Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty27.04.09 23:00

jas sekogas pakuvam i za na odmor i za sekade
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кој пакува за на одмор?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: