Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кој пакува за на одмор?

Go down 
+56
Mila87
Tifani
Vesna Blazevska
ZeleniCka
Mimi Petreska
SANICKA
daniela
Sestricka
kavadarcanka
soledad
caci
KATIC
lela
Mama Ane
Pipolino
mina32
verce
D-r Lidija Pazdrijan
mirecv
margarita
angelce
Sanja_Ivana
katenm
Sun
milena p
kara
sneze
NatalijaS
mamazako
tinyyy
naivnna
bica
marina_m
lola
Kiki
hormonce
Kikic
avanturistka
Dimovska
Zvezdicka
desi
mamicka211
vecki
Lana
mamalina
ZZ
sashka26
Sister
Kinky
rich_bitch1
Juni08_Andrea
Emi
sonja 35
Emilija
STAR *
sonjamfk
60 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty08.08.08 11:26

sega e vreme na godisnite odmori. kade ke se odi i tn.no sekogas e problemot koj podobro ke spakuva mazot ili zenata . koj pakuva kaj vas.
kaj nas sekogas jas pakuvam i toa pocnuvam edna nedela pred trgnuvanje, za da ne zaboravam nesto . mm stalno koga ke mu recam ajde zaedno, se vadi ne ne ti znaes podobro da ne ti se mesam.hahhhah se snaoga da ne pomogne.
kako e kaj vas, se snaogate sami ili so pomos???
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty08.08.08 11:33

Јас подобро се снаоѓам сама, ако оставам на мм ќе одиме со по две парчиња облека хахаха. Кога се пакува негова задача е само да одвои се што мисли тој да носи, останатото е на мене, ама затоа па кога ќе почнеме да ја товариме колата паѓа во несвест. Конкретно за последниов одмор спакував се ден пред тргнување.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty08.08.08 11:34

Кај нас се знае, перење, пеглање и пакување јас, а ММ става во кола. Секое идење некаде 5 дена унапред го прашувам што ќе носи. На крај самата себе си здосадувам, се ќе му исперам и вечерта пред тргање ќе земе што му треба и ќе стави до куфер и толку.

Е посебна приказна е ставањето се во кола. Покрај спакуваното се бутаат 1001 ствар што не било планирано и што во моментот му текнале да ги земе.
Вратете се на почетокот Go down
sonja 35
Прваче
Прваче
sonja 35


Female
Број на мислења : 392
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 29148
Registration date : 2008-07-18

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty08.08.08 12:11

Ние се пакуваме ден пред одморот и тоа двајцата пакуваме и само се прашуваме ,го стави она,а оваа ќе го носиме?Абе, хаос сме.Абе,супер сме!
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty09.08.08 11:23

јас пакувам, ама пакувам многу гардероба и накрај сваќам дека премногу носам, ама секоја година пак се повторувам, ако нема има хехехех
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty09.08.08 13:07

Pakovame zaedno ali jas sum taa sto porano pocnuva so pakovanje. toj ostava za posledena minuta a mene toa me nervira jas sakam se na vreme da sum spakovana.
plus jas sakam sve da ponesam dodeka toj tolku so toa ne se zamara.koga odime ovde na plaza, na izlet ,pa pravime skara jas kako doma ne sakam nisto da mi fali tamu.a toj sekogas mi veli vazno e da si pomineme ubavo ,toa e izlet, i nema veza ako nesto sme zaboravile ili nemame.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty30.08.08 13:50

било да е за на одмор или за патуванје еве до штип кај моите јас пакувам.и обожавам да пакувам само маана ми е што земам 300 чуда со мене,секогаш мора од се да има резерва.и на крај пола од тоа останува необлечено-неискористено за време на одморот.а пак сега плус и со бебето кога ке одиме сигорно ке имам торба плус со мене Кој пакува за на одмор? 509368
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty30.08.08 13:59

MM pakuva:), a jas trckam okolu nego, prasuvam dali stavil ova ili ona, mu podavam toa sto zaboravil... Za 5 minuti sme spremni. A jas ako pakuvam... 3 dena se spremam:))).
Вратете се на почетокот Go down
Sister
Полуматурант
Полуматурант
Sister


Female
Број на мислења : 930
Age : 48
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 29074
Registration date : 2008-07-19

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty30.08.08 14:08

ако пакува мм нема ни да отидеме на одмор,тоа е моја обврска.
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-14

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty30.08.08 14:27

Za kerka mi i za mene pakuvam jas, mm se pakuva sam, da ne bide posle "ova mi zede,toa ne mi zede"
Вратете се на почетокот Go down
ZZ
Полуматурант
Полуматурант
ZZ


Female
Број на мислења : 528
Age : 53
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 30164
Registration date : 2007-11-14

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty30.08.08 14:39

uvek sve pakujem sama..par dana pred put napravim spisak šta sve kome treba, onako do detalja i kad dodje vreme, samo po spisku pakujem i nikad ništa ne zaboravim i sve je uredno sortirano, da uvek tačno znam gde mi je šta..
mm učestvuje samo u nošenju kofera..
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28876
Registration date : 2008-08-22

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty30.08.08 15:38

Sekogas pakuvam jas i zemam mnogu stvari osobeno za decata,i mm go pakuvam koga odi na teren.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty30.08.08 15:40

Pakuva mm ,bidejki koga jas pakuvam skoro pa nikogas nema mesto za 70% od rabotite sto planiram da gi nosime ,a vaka toj taka ubavo ke gi sredi so se sobere vo eden pogolem kufer ,dodeka ja ako gi pakuvam ke mi trebaat uste tri :geek:

Sekogas site trojca sme tuka koga pakuvame ,site raboti se izvadeni na edno mesto ,toj samo gi mesti Smile
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty31.08.08 0:31

pakuvam za site sama pa zato na mm ova leto mu zaboraviv gaki
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty31.08.08 0:36

јас пакувам,мм ако го оставам од пеглани алишта ќе направи како да се од центрифуга извадени,порано пакував по 2,3 торби само за нас и се и сешто носев,дали до кај моите,дали до битола,а сега веке практикувам најосновно за нас ,а за керка ми трупам алишта,да има резерва 1 голема торбица,сега си велам моите можат да ми дадат што и да ми треба сестра ми е колку мене и се ми одговара па затоа само за Георгина се носе се и сешто
Вратете се на почетокот Go down
desi
Прваче
Прваче
desi


Female
Број на мислења : 356
Age : 40
Локација : veles
Поени : 29020
Registration date : 2008-06-26

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty31.08.08 3:03

i nie koga odime nekade pakuvam jas i sekogas nosime poveke od kolku sto ni treba i za toa mm sekogas mi vika pak li go zema so nas cel stan! ama jas si trgnuvam od toa koj nosi ne prosi na pat odis i neznaes sto ke ti treba.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty31.08.08 12:02

Sekogas pakuvam jas. Mi treba 30minuti da ne spakuvam dvajcata za bilo kade.
MM nikogas ne se buni i ne prebacuva za nisto. Sto ke mu ponesam toa ke nosi. Ne deka sea ja sum nekoja diktatorka nego coekot ednostavno ne se zamara so garderoba i slicni raboti. Dvajcata imame neseseri so toaleti za na pat taka da za toa ne moram da mislam sekogas se spremni i samo gi pikam u kufer.
edinstveno za sto mm e zadolzen se tehnickite raboti. On sprema mp3playes, navigator punjaci za mobilnite i takvi raboti.
Ugavno uigrani sme do najmali detali zatoa i cesto odime na ad-hock patuvanja i vikendi.
Вратете се на почетокот Go down
Dimovska
Почетник
Почетник
Dimovska


Female
Број на мислења : 23
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Odlicno
Поени : 28685
Registration date : 2008-09-03

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty03.09.08 13:26

секогаш пакувам јас,дури он се вртка нис спална што да стави во куфер јас веке за сите тројца сум спакувала се и онака не прибира многу што ке носи
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty15.10.08 21:36

jas pakuvam ako cekam na mm togas ke odime prazni hahahahha.a najveke mrazam koa ke se vratime od patuvanje togas perenje peglanje.........
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty15.10.08 22:26

avanturistka напиша:
jas pakuvam ako cekam na mm togas ke odime prazni hahahahha.a najveke mrazam koa ke se vratime od patuvanje togas perenje peglanje.........
ne razmisluvam za otkoga ke se vratam zasto nema da si pominam ubavo koga ke mi tekne na peglanjeto.Inaku jas pakuvam doma porano so spisok se pakuvav najlesno mi bese ama vo posldenive dve godini mnogu patuvame i se e rutina za deset minuti su spremna za pat.Samo da mi recat odime jas so kuferite sum na vrata
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty16.10.08 0:06

Секогаш пакувам јас, ама за неговите работи го викам да присуствува и да ми каже што сака да носи (зошто секогаш се нервирам кога ќе ми рече е зошто не ми го зеде тоа и тоа). А бидејќи и професијата му е таква,научив брзо да пакувам се.
Вратете се на почетокот Go down
Kiki
Полуматурант
Полуматурант
Kiki


Female
Број на мислења : 972
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 29653
Registration date : 2008-05-15

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty16.10.08 13:04

pakuvam jas, a on sekogas mi stoi nad glava i mi vadi raboti od kuferot, demek nemalo tolku alista da ni trebaat, kako da sme se selele koga sme odele na odmor hihi
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty16.10.08 13:15

обично јас пакувам, затоа што тој кога оди на летување го интересира да земе само купачи, гаќи и неколку маици...тренерки или нешто со долги ракави за секој случај никогаш не би зел. и уште мене ми вика - што носиш толку зимски ствари, не одиме на скијање...и после, кога ќе му застуди таму, доаѓа и ми вика - женче имам јас нешто потопло во куферот??? ееее тогаш ми доаѓа да му :soe:
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty05.11.08 23:36

јаас пакувам и за мене и за него е после се лути нешто ако му заборавам затоа нреде пат сам нека си се пакува
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty07.11.08 12:49

ние заедно се пакуваме....дури зашто мм е попрактичен од мене понекогаш оставам повеќе тој да пакува.....
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кој пакува за на одмор? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој пакува за на одмор?   Кој пакува за на одмор? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кој пакува за на одмор?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: