Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Во која болница се породивте?

Go down 
+198
pacuvce
JaNiTa
marika m
Majsi
Mimi Petreska
kalina
Gordana Natovska
emi-nina
milena81
ivana&b
Renata ch
larisa
Annabel
anence
Nin
natali
radmia
eva31
Mila89
IGI
LiMan
sofi47
MAMA JULE
karolina
Ina Sk
Kat
JasnaC
nikolovska.marija
twins_
lejdi
Radmila
irenastoleska
monabombona
delfin
sole
Tinaaa
Snegulka
Nine
Ana.b
Христина
Winki
Vesna Blazevska
butterfly
Vale74
elena-taci
katica
emilija nestorova
bibip
Biljana
Mirka
marina_daniel
Diana
emilija poposka boshevska
makresanska
Ivana-Lila
KarolinaXP
Снежана Печеновиќ
vodolija
zence
lida
bica
babysara
nnatasa
Zivkovic Jadranka
Mande
Mama K
Eni
winnie the pooh
Lady_M
Sanja_Ivana
Damjana
taci
marija*
sanja-ve
anetapp
mirecv
Natalija
Sestricka
ирена
kateee
D-r Lidija Pazdrijan
mis
hormonce
kavadarcanka
jasmina,mina
Doricka
delfin76
mama viki
Sara
sofidavid
Kitty
AIDA
Dragana
pepa
mama X
Bela
Pipolino
BILE-ENA
MamaMaja
Sun
marina_pp
lidija29
BiljanaM
ElenaJo
Ilince
hajdi
marina_m
Kiki
dina
Sister
kokice
Anjuska08
Anika
Pravnicka28
Mama Ane
tanjaaa
ANI78
NatalijaS
Simona's mom
sonja
sneze
Cece Miloskovska
рипче
persa
marijanamir
Viktorija78
Lidija Angelevska
Sofka
bordan
Berta
georgina
lola
lila_mk
maskoe
mami29
Maja
avanturistka
Kikic
Girl*****
peperutka
Misticia
Sandra
elena petkovik
Ves
biljanag
sonjamfk
Dimovska
bella*
Kinky
Ben10
Mimi
magi
sonja28
Nate_David
baby24
vedrana
beti 24
Lili
betavitevit
vesna velkova
kate2302
Monika
Бети
Dothy
Emilija
Jovana's mom
Sandra_Anja
mama
Marcy
sonja vasilevska
bibi
bubamara
vesna83
aleksandra
Gala-78
Big Sister
daniela
eli
eva
мама Биби
Goca
sashka26
Lence
vecki
Juni08_Andrea
mamicka211
BaMbYnA
mamicka
rich_bitch1
Deni
sunshine
Silvija
moja Ina
Alisa77
STAR *
Cogswell
nina
Emi
202 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36  Next
АвторПорака
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30379
Registration date : 2009-03-04

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty12.12.09 22:17

Vesna dobra vecer...Mnogu,mnogu mi e zal za se sto ti se slucilo Во која болница се породивте? - Page 35 163998 Во која болница се породивте? - Page 35 163998 Во која болница се породивте? - Page 35 163998 Sega barem mi veruvas deka toa sto go napisav za mojata prijatelka od Kavadarci e tocno.Vo "Sv.Lazar " vi e vratata sekogas otvorena.
Вратете се на почетокот Go down
kalina
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 13
Age : 49
Локација : Skopje
Поени : 26348
Registration date : 2009-12-10

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty13.12.09 11:28

Dr.Lidija iskreno da vikazam jas nekolku pati vo tekot na bremenosta bev na pregled vo Sv.lazar kaj Dr.Damcevski i doktorot i bolnicata se super. No edinstvena zabelseska imam sto uslugite vi se poskapi nego vo remedika i sistina. Jas se mislev sto da pravam kade da se porodam no razlikata za obicen poragaj pomegu Remedika i vasta bolnica e 200 evra sto ne e malce.jas go prasav doktorot kolku ke me kosta normalen poragaj a toj mi odgovori okolu 72000, a vo remedika plativ 61000. Mislam deka golem del o trudnicite go gledaat i toj fakt.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28360
Registration date : 2009-04-28

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty13.12.09 20:28

D-r Lidija Pazdrijan напиша:
Vesna dobra vecer...Mnogu,mnogu mi e zal za se sto ti se slucilo Во која болница се породивте? - Page 35 163998 Во која болница се породивте? - Page 35 163998 Во која болница се породивте? - Page 35 163998 Sega barem mi veruvas deka toa sto go napisav za mojata prijatelka od Kavadarci e tocno.Vo "Sv.Lazar " vi e vratata sekogas otvorena.
Lide, ne bese deka ne ti veruvam, jas se dvoumev celo vreme, no kako sto mu kazav i na dr Nikolce, me predomislija zatoa sto mi kazaa kao nova bolnica, da ne ne se spremni so aparati, so ova so ona i odluciv za sistina...za eden golem zal. Jas i skriningot go pravev vo sv lazar so umisla vekje da pocnam tamu da ja vodam bremenosta, no taka mi e koga slusam drugi...ne e vazno sega.


p.s.
Za site prethodni komentari, da pojasnam: ne bese poentata deka ne mi dale faktura, mi dadoa faktura, no ne dale objasnuvanja okolu taa faktura koi gi pobaral mm, znaci imalo nekoi stavki za koi mm sakal da znae nesto povekje, na sto bilo izreagirano : "da ne sakas da ti kazam i so kakov skalpel secev" (a za tie pari i da prasanekoj treba da mu kazat)...ne e bitno, se slucilo sto se slucilo, ne bese poentata za faktura dali mi dale ili ne, poentata bese deka DOKTORKATA KOJA ME PORODI NE SAKASE DA ME PRIMI I DA SI JA DOVRSI RABOTATA, ZATOA STO SE ISPOKARALA SO MOJOT SOPRUG...toa bese poentata. Jas samo se prasuvam, kade e hipokratovata zakletva i pred se kade e covecnosta...vo sistina pocnuvajki od nivnata direktorka, ocigledno ja nema.
Вратете се на почетокот Go down
JaNiTa
Прваче
Прваче
JaNiTa


Female
Број на мислења : 385
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 28514
Registration date : 2008-12-09

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty13.12.09 21:14

anence напиша:
isto bev ednas vaka kaj dr Janev koga mojov nemozev da go najdam so termin pa mislam deka ne bi bilo problem i sega, inaku malku me plasi sekogas mi zboruva so nekoj ton na neizvesnost dodeka Janev e mnogu naroden covek kako da go opisam neznam i mi dava nekoja druga sigurnost

Jas so celo srce ti go preporacuvam Dr.Jovan Efremovski.
Вратете се на почетокот Go down
pacuvce
Почетник
Почетник
pacuvce


Female
Број на мислења : 29
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 26367
Registration date : 2009-12-09

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty13.12.09 21:28

Me interesira dali nekoj znae dali moze da se baraat preku Fondot da se vratat del od parite plateni za poroduvanje vo Re-medika.Vcera edna prijatelka mi kaza deka navodno takva opcija postoela,ama ne znaese da mi kaze nesto poveke...Molam za informacija...
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27034
Registration date : 2009-09-27

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty13.12.09 21:32

Дискусија за таа тема имаш на овој линк....се надевам ќе најдеш одговор.

https://roditeliideca.macedonianforum.net/forum-f47/topic-t1424.htm?highlight=%f0%e5%f4%f3%ed%e4%e8%f0%e0%9c%e5
Вратете се на почетокот Go down
pacuvce
Почетник
Почетник
pacuvce


Female
Број на мислења : 29
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 26367
Registration date : 2009-12-09

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty13.12.09 21:34

Anabel,iskrena blagodarnost za prenasocuvanjeto...Pozdrav... Во која болница се породивте? - Page 35 592735
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27034
Registration date : 2009-09-27

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty13.12.09 21:36

Нема проблем, уживај....погледнија темата, има доста размислувања...ја имам читано порано, можеби има нешто што ќе ти помогне
Вратете се на почетокот Go down
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28477
Registration date : 2008-11-20

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty14.12.09 1:21

Da ne zaboravam sovet za idnite majki sto ke se poroduvaat vo nekoja od drzavnite bolnici.Se sto vi treba,imate potreba od nesto,cist carsav,spavakka,okolu ranata,stomakot,bebeto,da si barate od sestrite i toa ne cile mile tuku zahtevno.Jas taka barav i se mi bese usluzeno.I ako mrcat m...ic da ne vi e gale,samo barajte.Tie se dolzni da ve usluzat.
Вратете се на почетокот Go down
Mammy
Почетник
Почетник
Mammy


Female
Број на мислења : 20
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 26492
Registration date : 2009-11-13

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty14.12.09 15:22

Oooh, jas veke ne znam sto da mislam....26 nedela sum, mng sum plasliva, ama ne mozam da vi objasnam kolku.Zamislete , ne mozam nitu krv za analizi da dadam a da ne padnam u koma:( Majka mi uste od sea ufurena kako ke se poragam. Anyway..... poentata mi e, nemozam pak da podnesam tipicni bonici, iako imam poznati u Cair (sestra na maz mi raboti tamu), ama dzabe mi e, ne mozm ednostavno....Pa se mislam, razlika megu Remedika i Sv LAzar....Pojma neam...Mozete li nekako da mi pomognete? Atmosfera, ceni, personal?????
Mng mi ja falat Dr. Lidija Jurukovska, ili kako bese? I sum citala od nea vo forumot, mi izgleda super, a pak i Remedika mi ja falat mng...ne znam,,,,Ama znam deka Drzavna, Cair i Sistina otpagaat
Pomos ,,,anyone?

Topol Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Gordana Natovska
Прваче
Прваче
Gordana Natovska


Female
Број на мислења : 256
Age : 41
Локација : Veles
Поени : 27582
Registration date : 2009-05-16

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty14.12.09 15:59

da ti kazam Mammy i jas bev ista kako tebe duri padnav i vo depresija no koga dojde denot za da odam na poragaj se se smeni ednostavno bev mnogu silna,srekna pozitivna togas mislev samo na bebeto i veruvav deka se ke bide vo red ne misli na loso se ke si dojde na svoe mesto i vo svoe vreme ne si edinstvena sto vaka se cuvstvuva sekoja trudnica se soocuva so ova,a za bolnica neznam kako e vo Sv.Lazar samo znam deka se sirat dobri glasini,a za vo Remedika zolva mi se porodi tamu i bese mnogu zadovolna
Вратете се на почетокот Go down
babysara
Полуматурант
Полуматурант
babysara


Female
Број на мислења : 554
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28213
Registration date : 2009-03-21

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty14.12.09 16:06

Vesna a za koja dr.stanuva zbor bas me cudi kako taka, pa ako treba ke ti objasni i so kakov skalpel secela?????? dodeka jas plakam jas sum gazda...za moi pari..... moreeeeeee, bas se iznervirav.
Вратете се на почетокот Go down
JaNiTa
Прваче
Прваче
JaNiTa


Female
Број на мислења : 385
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 28514
Registration date : 2008-12-09

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty14.12.09 16:42

Mammy напиша:
Oooh, jas veke ne znam sto da mislam....26 nedela sum, mng sum plasliva, ama ne mozam da vi objasnam kolku.Zamislete , ne mozam nitu krv za analizi da dadam a da ne padnam u koma:( Majka mi uste od sea ufurena kako ke se poragam. Anyway..... poentata mi e, nemozam pak da podnesam tipicni bonici, iako imam poznati u Cair (sestra na maz mi raboti tamu), ama dzabe mi e, ne mozm ednostavno....Pa se mislam, razlika megu Remedika i Sv LAzar....Pojma neam...Mozete li nekako da mi pomognete? Atmosfera, ceni, personal?????
Mng mi ja falat Dr. Lidija Jurukovska, ili kako bese? I sum citala od nea vo forumot, mi izgleda super, a pak i Remedika mi ja falat mng...ne znam,,,,Ama znam deka Drzavna, Cair i Sistina otpagaat
Pomos ,,,anyone?

Topol Pozdrav

jas se poragav vo remedika i sum prezadovolna, nemozam da ti kazam za sv lazar oti ne sum bila. vo sekoj slucaj vo remedika bev prezadovolna od cistacki i sestri do doktori, sto za mene toa i za pavel. a imas i nekoja razlika vo cenata vo odnos remedika i sv lazar, remedika ti e poevtina za 200 evra, taka procitav pogore na nekoj post, sepak javi se i vo edna i vo druga bolnica odi pobaraj da te prosetaat vo istite, veruvaj ke ti ovozmozat kako sto i mene me prosetaa i mi objasnija se. najbitno mene mi bese da pocuvstvuvam sigurnost vo doktorot toa go dobiv od DR Jovan Efremovski i rekov toa e toa veke nemav strav za nisto. sekako balgodarenie i na mami29 koja mi go opisa poragajot od a do sh Smile
Вратете се на почетокот Go down
DraganaNik
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 45
Age : 49
Локација : skopje
Поени : 26980
Registration date : 2009-08-16

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty14.12.09 16:45

Se najdobro za Remidika i posle toa odgoka ke se porodsih maloto ti e zgrizeno od profesionalci koi se raspolozeni sekogash za sovet, i po telefon da im se javish... Iskreno, ako mozesh da si dozvolish ne se razmisluvaj,,, Sig urna sum deka e isto i vo Sv.Lazar, poznavajki ja srdecnosta i otvorenosta na dr. Lide, pa vidi si..
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30379
Registration date : 2009-03-04

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty14.12.09 18:05

Mammy напиша:
Oooh, jas veke ne znam sto da mislam....26 nedela sum, mng sum plasliva, ama ne mozam da vi objasnam kolku.Zamislete , ne mozam nitu krv za analizi da dadam a da ne padnam u koma:( Majka mi uste od sea ufurena kako ke se poragam. Anyway..... poentata mi e, nemozam pak da podnesam tipicni bonici, iako imam poznati u Cair (sestra na maz mi raboti tamu), ama dzabe mi e, ne mozm ednostavno....Pa se mislam, razlika megu Remedika i Sv LAzar....Pojma neam...Mozete li nekako da mi pomognete? Atmosfera, ceni, personal?????
Mng mi ja falat Dr. Lidija Jurukovska, ili kako bese? I sum citala od nea vo forumot, mi izgleda super, a pak i Remedika mi ja falat mng...ne znam,,,,Ama znam deka Drzavna, Cair i Sistina otpagaat
Pomos ,,,anyone?

Topol Pozdrav
Mammy dobra vecer.Sto se odnesuva za "Sv.Lazar" eve od mene otvorena pokana da dojdete i poglednete kako izgleda bolnicata.Dr.Lidija Jurukovska e vo sreda popladne,pa povelete. flower
Вратете се на почетокот Go down
Mammy
Почетник
Почетник
Mammy


Female
Број на мислења : 20
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 26492
Registration date : 2009-11-13

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty14.12.09 20:00

D-r Lidija Pazdrijan напиша:
Mammy напиша:
Oooh, jas veke ne znam sto da mislam....26 nedela sum, mng sum plasliva, ama ne mozam da vi objasnam kolku.Zamislete , ne mozam nitu krv za analizi da dadam a da ne padnam u koma:( Majka mi uste od sea ufurena kako ke se poragam. Anyway..... poentata mi e, nemozam pak da podnesam tipicni bonici, iako imam poznati u Cair (sestra na maz mi raboti tamu), ama dzabe mi e, ne mozm ednostavno....Pa se mislam, razlika megu Remedika i Sv LAzar....Pojma neam...Mozete li nekako da mi pomognete? Atmosfera, ceni, personal?????
Mng mi ja falat Dr. Lidija Jurukovska, ili kako bese? I sum citala od nea vo forumot, mi izgleda super, a pak i Remedika mi ja falat mng...ne znam,,,,Ama znam deka Drzavna, Cair i Sistina otpagaat
Pomos ,,,anyone?

Topol Pozdrav
Mammy dobra vecer.Sto se odnesuva za "Sv.Lazar" eve od mene otvorena pokana da dojdete i poglednete kako izgleda bolnicata.Dr.Lidija Jurukovska e vo sreda popladne,pa povelete. Во која болница се породивте? - Page 35 Icon_flower

Fala vi mnoguuu za brziot odgovor.....vo sreda vo 17:00 ke dojdam vo SV Lazar, taka se dogovoriv so Dr Lidija J. Sakav da ve prasam edno prasanje, bidejki sekoj razlicno kazuva....Kolku e priroden poragaj vo Sv LAzar? so prestoj, bez prestoj???
Vi blagodaram odnapred.....

Toplo pozdravce Во која болница се породивте? - Page 35 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28360
Registration date : 2009-04-28

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty15.12.09 18:04

babysara напиша:
Vesna a za koja dr.stanuva zbor bas me cudi kako taka, pa ako treba ke ti objasni i so kakov skalpel secela?????? dodeka jas plakam jas sum gazda...za moi pari..... moreeeeeee, bas se iznervirav.
Za Gordana Petrovska, direktorkata...se bese ok, no shlagot na tortata se skislil...nema prasuvanje sto kako se plakja.
Koj prasuvase za porogaj, nek si ide vo Sv Lazar, edina bolnica koja moze da gi zgrizi bebinjata koi ne disat samostojno (nedaj boze), a i za personalot nemam zbor, sega mn se kaam sto ne otidov tamu.Ajde za tretoto Smile
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30379
Registration date : 2009-03-04

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty15.12.09 20:18

Mammy zdravo flower Ako ne se lazam nekade okolu 70000 den(poroduvanje,anestezija i smestuvanje),so napomena deka smestuvanjeto e vo apartmani so eden krevet.Vo "Sv.Lazar "nema dvokrevetni sobi.Vo sekoj slucaj Dr.Jurukovska ke vi objasni se. flower
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30379
Registration date : 2009-03-04

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty17.12.09 0:11

DraganaNik напиша:
Se najdobro za Remidika i posle toa odgoka ke se porodsih maloto ti e zgrizeno od profesionalci koi se raspolozeni sekogash za sovet, i po telefon da im se javish... Iskreno, ako mozesh da si dozvolish ne se razmisluvaj,,, Sig urna sum deka e isto i vo Sv.Lazar, poznavajki ja srdecnosta i otvorenosta na dr. Lide, pa vidi si..
Dragana blagodaram milo na ubavite zborovi Во која болница се породивте? - Page 35 40907 Во која болница се породивте? - Page 35 40907
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 27004
Registration date : 2009-09-18

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty17.12.09 0:19

Vesna Blazevska напиша:

Za Gordana Petrovska, direktorkata...se bese ok, no shlagot na tortata se skislil...nema prasuvanje sto kako se plakja.
Koj prasuvase za porogaj, nek si ide vo Sv Lazar, edina bolnica koja moze da gi zgrizi bebinjata koi ne disat samostojno (nedaj boze), a i za personalot nemam zbor, sega mn se kaam sto ne otidov tamu.Ajde za tretoto Во која болница се породивте? - Page 35 Icon_smile

Ova ne e vistina....jas pak ke kazam voopsto ne bilo fer od nivna strana sto taka izreagirale a plus i doktorkata sto se isponasala na takov nacin nekorektno megutoa moeto iskustvo kazuva nesto sosema poinaku.
Mm za se sto prasal vo vrska so plakanjeto dobil soodveten pred se kulturen odgovor,znaci nemalo odgovor od tipot "da ne sakas da ti kazam so kakov skalpel secev"i takvi slicni odgovori.Se sto ne interesirase si prasavme i si dobivme odgovor.
Nekam da bidam pogresno svatena znaci jas voopsto ne go odobruvam i ne go prifakam toa sto vam vi se desilo no ete moeto iskustvo govori nesto sosema drugo za Sistina.
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30379
Registration date : 2009-03-04

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty17.12.09 0:32

E drugarce Majsi eve jas uste eden primer za Sistina sto mi ostanal vo sekavanje.Vesna bese stujaresa ,mnogu fina devojka,pacientka na eden doktor vo Sistina.Pamtam deka bese pred Nova godina,pred 4-5 god. koga mi se javi celata uplakana i neraspolozena so objasnuvanje deka vo Sistina i Dg.CIN 3 i deka pod itno treba da i pravat konizacija.Normalno ja smiriv,ja pokaniv da se vidime i da vidime do kade e rabotata.Koga s vidovme mi objasni,otidovme za vtoro mislenje kaj drug doktor vo Neuromedika,povtorija ispituvanja(potoa istoto go stori i nadvor-Srbija) i povtorno- samo CIN 1 bese naodot...Veruvajte mi deka i den denes saka da go utepa doktorot....
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 27004
Registration date : 2009-09-18

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty17.12.09 0:46

Za zal vakvo nesto se slucilo i vo Remedika i na klinika i vo Neuromedika i kade li uste ne ovde kaj nas.
Znaci jas samo kazav od sopstveno iskustvo kako sum ja zadovolna od Sistina i sega treba da lazam ili da izmisljam deka ne bilo OK koga bilo se kako treba pogotovo od mojot ginekolog na koja se krstam i so leva i so desna Dr.Timceva.
Muabetot bese deka nie za se sto si prasavme si dobivme mnogu fin i soodveten odgovor nemase nikakvi problemi.
A fala bogu imame nekolku privatni kliniki pa neka se otvaraat i uste poveke taka samo ke se zgolemi konkurencijata i kvalitetot vo bilo koja od niv pa sekoj moze da si bira kade ili ako ne e zadovolen od edna bujrum neka poveli vo druga.
Znaci da se razbereme jas ne ospruvam niedna klinika nitu pak falam nekoja muabetot mi bese za samo plakanjeto Во која болница се породивте? - Page 35 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
Radmila
Почетник
Почетник
Radmila


Female
Број на мислења : 49
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 27439
Registration date : 2009-05-13

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty17.12.09 15:14

Sakam i jas a go spodelam moeto iskustvo so vas .Jas se porodiv vo
drzavna bolnica a tolku imav strav i fobija od se sto sum procitala na
forumov.Sakav da se poragam vo remedika no so ogled na okolnostite i
zatoa sto bev 34 nedela a nosev bliznaci doktorot od remedika me isprati na klinika za
koja nesakav ni da slusnam.No ete taka morase da bide i otidov.
I mnogu sum zadovolna od celiot personal tamu navistina nemam nisto loso da kazam.Se porodiv carski se pomina vo najdobar red iako sostojbata mi bese kriticna fala mu na Gospod i na doktorite sto bea i se se zavrsi uspesno.
Znaci od doktori pa do cistacki site bea korektni prema mene pokazaa i golema griza sto mene mnogu me iznenadi,bidejki jas sum slusala se najloso za drzavna deka ne im gajle voopsto za pacientite ,ne davale cisti carsavi, i se ostanato.Kako sto procitav i pogore samo treba da si pobaras i se ke ti bide dadno bez nikakov problem.Uslovite nemozat da se sporedat so privatnite bolnici no i cenata nemoze da se sporedi.Se si ima svoe.
SITE POFALBI ZA DRZAVNA BOLNICA!!!!
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27199
Registration date : 2009-09-25

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty17.12.09 15:25

Sakash da kazesh deka ne poznavashe nikogo tamu?Izvini ne ti veruvam,koshmarot koj jas go pominav tamu ostavi luzna na mojot nerven sistem....i voopshte ne e vazno dali mi bila celata spavacha so krv ili charshavot bil valkan...vo Drzavna bolnica na kocka go stavija mojot zivot i zivotot na moeto dete...toa beshe Ruski rulet,vo koj ete so Gospod napred jas pobediv...ama dr vechno ke mi bidat nokna mora
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30379
Registration date : 2009-03-04

Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty17.12.09 16:32

I jas neveruvam vo gorniot post kalinche70 zosto kolegite od Remedika svoite pacienti gi isprakaat vo Drzvna kaj doktori na koi predhodno im se javuvaat.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Во која болница се породивте? - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 35 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Во која болница се породивте?
Вратете се на почетокот 
Страна 35 of 36Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: