Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Во која болница се породивте?

Go down 
+198
pacuvce
JaNiTa
marika m
Majsi
Mimi Petreska
kalina
Gordana Natovska
emi-nina
milena81
ivana&b
Renata ch
larisa
Annabel
anence
Nin
natali
radmia
eva31
Mila89
IGI
LiMan
sofi47
MAMA JULE
karolina
Ina Sk
Kat
JasnaC
nikolovska.marija
twins_
lejdi
Radmila
irenastoleska
monabombona
delfin
sole
Tinaaa
Snegulka
Nine
Ana.b
Христина
Winki
Vesna Blazevska
butterfly
Vale74
elena-taci
katica
emilija nestorova
bibip
Biljana
Mirka
marina_daniel
Diana
emilija poposka boshevska
makresanska
Ivana-Lila
KarolinaXP
Снежана Печеновиќ
vodolija
zence
lida
bica
babysara
nnatasa
Zivkovic Jadranka
Mande
Mama K
Eni
winnie the pooh
Lady_M
Sanja_Ivana
Damjana
taci
marija*
sanja-ve
anetapp
mirecv
Natalija
Sestricka
ирена
kateee
D-r Lidija Pazdrijan
mis
hormonce
kavadarcanka
jasmina,mina
Doricka
delfin76
mama viki
Sara
sofidavid
Kitty
AIDA
Dragana
pepa
mama X
Bela
Pipolino
BILE-ENA
MamaMaja
Sun
marina_pp
lidija29
BiljanaM
ElenaJo
Ilince
hajdi
marina_m
Kiki
dina
Sister
kokice
Anjuska08
Anika
Pravnicka28
Mama Ane
tanjaaa
ANI78
NatalijaS
Simona's mom
sonja
sneze
Cece Miloskovska
рипче
persa
marijanamir
Viktorija78
Lidija Angelevska
Sofka
bordan
Berta
georgina
lola
lila_mk
maskoe
mami29
Maja
avanturistka
Kikic
Girl*****
peperutka
Misticia
Sandra
elena petkovik
Ves
biljanag
sonjamfk
Dimovska
bella*
Kinky
Ben10
Mimi
magi
sonja28
Nate_David
baby24
vedrana
beti 24
Lili
betavitevit
vesna velkova
kate2302
Monika
Бети
Dothy
Emilija
Jovana's mom
Sandra_Anja
mama
Marcy
sonja vasilevska
bibi
bubamara
vesna83
aleksandra
Gala-78
Big Sister
daniela
eli
eva
мама Биби
Goca
sashka26
Lence
vecki
Juni08_Andrea
mamicka211
BaMbYnA
mamicka
rich_bitch1
Deni
sunshine
Silvija
moja Ina
Alisa77
STAR *
Cogswell
nina
Emi
202 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 18 ... 36  Next
АвторПорака
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31076
Registration date : 2007-11-19

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty20.11.07 13:52

Jas vo Cair bolnicata.....i moram da vi kazam ZENI podaleku od tamu.
Jas preziveav kosmar tamu.
Prljavo e i nikoj ne te poglednuva ama bas ic.
Вратете се на почетокот Go down
nina
Почетник
Почетник
nina


Female
Број на мислења : 10
Age : 44
Локација : pirot
Поени : 30105
Registration date : 2007-11-18

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty21.11.07 0:19

I ja nosim ruzne uspomene iz bolnice...Da sam ostala jos dan duze,poludela bih!Ma niko ni da te pogleda,a kamoli pomogne!
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31076
Registration date : 2007-11-19

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty21.11.07 10:32

Neznam zasto ucat takva humana profesija, koga im e tesko da bidat humani.
Jas so carski, nemozev ni voda da stanam da se napijam, a oni mi ja donesoa Milena i ne dojdoa uopste da vidat kako se snaogam.
Nikoj ne mi pokaza kako da ja drzam, da ja dojam?????
Bas im bese gajle, bitno kafeto na vreme go pijat....a za rodilkive nema vreme.
Вратете се на почетокот Go down
Cogswell
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 72
Age : 40
Локација : nadvor
Поени : 30100
Registration date : 2007-11-19

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty21.11.07 23:34

Ja sam se porodila karlicn. Na srecu u bonici sam bila samo jedan dan - da sam morala duze ne bi izdrzala. Nega posle porodjaja je bila ok jer je jedna od babica bila predivna pa sam se ja nje drzala. Takodje su tu bile i cure koje tek uce za babice i one su super - sve sto ti treba i kad ti treba samo pritisnes dugme i neko dodje. Medjutim, one dve koje su mi bile na porodjaju su bile "ni zive zale, ni mrtve oplakuju"! Ne trepnuse a ne da se nasmeju ili bilo kako odreaguju kad se dete rodilo. Sve strogo profesionalno i hladno. To mi se uopste nije dopalo. Nisu mi dale ni polozaj da promenim - htela sam da budem na kolenima jer kazu da je tako lakse. Ne, kazu njima je lakse da kontrolisu da se ne pocepam ako sam na ledjima a kako je meni bas ih briga. Sreca taj aktivni deo sa guranjem je trajao samo 20 min pa sam bila ok.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29725
Registration date : 2008-01-28

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty28.01.08 16:41

Vo Drzavna , normalen poragaj iako kukav nekolku saati za carski, ama me lazea do posleden moment "aha eve doktorite da dojdat pa treba sostanok da imaat i da odlucat za carski" i na kraj ajde ripaj na box. Bolkite bea uzasni a jas gi imav od 19 h nekade (30.01) pa se do 9 h i 30 h naredniot den koga i se porodiv. Inaku vo sobata kade sto bev smestena lazea lebarki nad krevetot uzas !!! Si otidov naredniot den so potpis , iako trebase da ostanam uste eden den , zaradi zoltica sto se javuva vo prvite denovi, ama cela sreka Adrijan ne ja fati i na kraj kraeva doma si e doma a i nema lebarki:)
Smeski zivi gosti dojdoa na mekici , a jas veke doma.
Kako i da e 2-3 meseci posle poragajot zborev deka nema sansi 2 da rodam, strasno bilo, ne znam sto, ama vistina e toa deka se proaga.
Вратете се на почетокот Go down
Alisa77
Почетник
Почетник
Alisa77


Female
Број на мислења : 68
Age : 47
Локација : Struga
Поени : 29596
Registration date : 2008-02-28

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty03.03.08 19:03

Jas se porodiv so carski rez vo Re-Medika, moja zelba bese carski ama posledniot mesec me pismanese doktorot sto me vodese da odam so priroden porogaj, se resiv i vo bolnica me spremaa za prir. na kraj ispadna carski, bebeto bese vrzano so popocnata vrvca a i jas imav problemi so visok pritisok. Bolki ne oseti voopsto, vodenjakot mi pukna sabajle vo 7h pa se spremav, pa bev Ohrid na kontrola pa vo 11h trgnav za Skopje:)
Priemot bese super, me spremaa, dobiv epideralna anes. i na porogaj bev budna.Za tretmanot sto go imav vo bolnica nemam zborovi, bebeto go zemas koga sakas mozes da odmaras neograniceno, za doenje mi bese tesko deka prv pat, sestrite ideja na sekoe zvonenje i nikoja ne bese nabustrena sto ja vikas za da go namesti bebeto da cica ili za nekoja sitnica so eden zbor se bese neverovatno ubavo Smile mnogu mi znaci sto na fin i prijaten nacin stanav majka Smile
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29614
Registration date : 2008-02-24

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty11.03.08 22:25

Jas se porodiv vo Cair. Imav sreka sto se pomina vo najdobar red. Bolkite me fatija okolu 23.00 casot vo sabota navecer i dodeka me primija pomina 00.00. Doktorot pomina ne zirna i si zamina na spienje. Nemase ziv covek da pomine. Bev prinudena da gi budam sestrite od spienje koga pocnav da krvaram mnogu.Bese nekade 3.30 saat koga i razbudiv i me stavija vednas na boks. Go razbudija i doktorot i vo 4.15 veke bev porodena. Imav sreka i sto me pustija brzo doma. Inaku dokolku mi trebase pomos poveke ke se izmorev vikajki po sestrite otkolku sama da stanam.
Вратете се на почетокот Go down
Silvija
Почетник
Почетник
Silvija


Female
Број на мислења : 54
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 29500
Registration date : 2008-03-18

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty20.03.08 0:40

Jas se porodiv vo drzavna ama imam najlosi zborovi za vrabotenite.Najprvo doktorkata na pregled mi go pukna vodenjakot a jas ne bev uste dovolno otvorena.Posle koga me seceja mi povredija krven sad i izgubiv mn krv.Sto se odnesuva do higienata nemam komentar,uzas neviden pa uste ti se derat ako gi zamolis da ti smenat carsav.Namesto poragajot da bide najubav moment za mene bese kosmar.
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29604
Registration date : 2008-03-25

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty09.04.08 10:25

Jas se porodiv vo drzavna i mnogu mi e zal sto imam takvi losi spomeni od prviot porogjaj. Mislam deka i samoto poroduvanje i bolkite se kje bide polesno ako se najde nekoj od vrabotenite da bide mala poddrska na rodilkite, a takvi za zal nema. Inaku se poragjav uzasni 24 casa me primija na 5 vo 2 saat nokjta so puknat vodenjak, eden saat posle toa pocnaa bolkite a se porodiv na 6 vo 1:50 nokjta i toa so vakuum. Ama znaete sto i pokraj seto toa jas bi rodila uste 5 deca Smile Ne sakam nikogo da zaplasam, nie zenite sme silni i porogjajot e rabota sto i te kako pominuva a srekjata potoa e nazamenliva. Samo sepak mislam deka za vtoro dete bi otisla da se poragjam vo nekoja od privatnite kliniki samo zaradi tretmanot na covek.
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29695
Registration date : 2008-04-08

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty09.04.08 11:47

Jas sum celosno vo prasalnici i nedoumica kade bi se porodila...normalno- so razlicni argumenti. Od edna strana slusam uste od vremeto deka drzavnive bolnici bile katastrofa: affraid prljavi so lebarki, so los tretman od vrabotenite, so greski pri poroduvanje (pukanje predvreme na vodenjak)...a nekoj odvreme navreme ce mi kaze deka tamu sega se e promeneto, cisto,sredeno... Prasanjevo mi e- dali i kolku e stvarno smeneto i dali moze covek da odi i vidi na sto lici situacijata tamu pred da odluci?
I uste nesto- vikaat deka i na klinika iimalo privaten del za koj placas za apartman(cist,so posebno WC,so slobodni poseti, po 2 vo soba) i dobar tretman na vraboteni, prethodno dogovaranje so doktor sto ce poradja za se.... Navistina li ima privaten del vo drzavna i dali nekoj znae kolku toa kosta? Na krajot- kade da se informiram, a da ne begam od rabota za da odam na klinika pretpladne?
p.s. ne deka sum svilena i sakam tretman na princeza, ama barem vo dobro secavanje i bez traumi da projdam- ne e mnogu sto baram,neli Smile
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30333
Registration date : 2007-12-29

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty09.04.08 11:55

mene me intresira kolku se naplakja carskiot rez a kolku vaginalniot porod.znam deka od bolnica do bolnica e razlicno ama cisto informativno sakam da znam sto me ocekuva?
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29604
Registration date : 2008-03-25

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty09.04.08 12:41

Pred da se poragjam nekade vo 8-mi mesec odev na casovi za trudnici koi se odzuvaa vo Drzavna i se besplatni. Treba da se prijavis tamu porano i potoa oni kje ti se javat da ti kazat koga kje odis.Se odi ednas nedelno, 4 nedeli i dobri se casovite kje te opustat. Poucena od toa sto go cuv tamu se resiv jas da se poragjam vo Drzavna, mislev deka e super, cisto, sredeno, fin odnos ama ne e bas taka fino kako od casovite. Eden od casovite te setaat niz bolnicata i ti kazuvaat kade treba prvo da se javis na priemno, pa kade kje te smestat, pa ne nosea gore da gi vidime boksovite i kade kje se poragjame, pa potoa te nosat vo sobite kade kje bidete smesteni so bebeto.
Inaku vo Drzavna ima i privatni apartmani koi se dva na broj i vo apartmanot moze da se smestat 2 rodilki i bebinjata i ima posebno wc i vistina e deka se dozvoleni poseti na bliski vo sekoe vreme. Cenata e 50 evra od den (barem tolku bese pred godina i pol koga jas se poragjav). Manata e toa sto se samo 2 takvi apartmani. Jas sakav da bidam smestena tamu no koga se porodiv nemase mesto pa mi rekoa stom se oslobodi kje me prefrlat no za 24 saati me pustija doma taka da ne vidov dali e taka cisto i dobar medicinski tretman.
Inaku vo obicnite sobi vo Drzavna vistina e deka vrie od lebarki i setaat postojano, a cim gi ima vo obicnite ne veruvam deka gi odminuvaat i apartmanite. Edinstveno sto me bendisa bese hranata, nekako bese dobro prilagodena za posle poroduvanje koga ti treba da si ja povratis silata.


rich_bitch1 напиша:
mene me intresira kolku se naplakja carskiot rez a
kolku vaginalniot porod.znam deka od bolnica do bolnica e razlicno ama
cisto informativno sakam da znam sto me ocekuva?
Jas se
porodiv vo Drzavna normalen porogjaj i voopsto nisto ne se plakjase.
Mislam deka i carski e besplaten vo drzavnite bolnici ako se zdrastveno
osigurana.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29618
Registration date : 2008-03-17

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty09.04.08 14:24

Јас се породив во Тетово со царски рез и морам да се пофалам од скоро сите таму. Поминав едноставно супер иако сите ме плашеа од нашата болница и ми велеа да одам во Скопје. Воопшто не ми е криво што направив ваков избор
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31076
Registration date : 2007-11-19

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty12.04.08 21:31

RB eve ti sajt od Re medika imas telefonski broevi pa javise i prasaj kolku cini toa sto te interesira http://www.remedika.com.mk/index.htm

mojata drugarka se porodi tamu, prezadovolna e, mislma deka se porodi normalno i ja kostase 500e, a za sekoj den sto lezese plus 20e-mislam da ne ispadne deka lazam, proveri si!!
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29336
Registration date : 2008-05-04

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty06.05.08 7:29

mamicka jas imam vujna vo tetovo vo ginakolosko i ona kazuva poveke albanci se poragaat mesto makedonci zatoa i poveke gi pazat deka poveke to se od stranstvo od (svajcarija se dojdeni vo m kda se porodat deka ne se legalno vo svajcarija zaminati ) i debelo plakaat za extrata gostoprimlivost Smile i plus pokloncinja zimaat od strana mislam znaes sigurno ti e poznato Smile :wake up:
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29618
Registration date : 2008-03-17

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty06.05.08 9:11

Да ти казам за тоа не знам ама јас баш убаво си поминав и никој ништо не ни побара да го честиме или слично. Бев убаво примена царскиот помина супер а и опоравувањето потао. На сите кои чекаат бебе им посакувам да поминат на пораѓајот како што поминав јас (мислам лесно а не со царски рез Smile )
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29220
Registration date : 2008-05-12

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty12.05.08 19:48

jas se porodiv vo sistina,mala bogorodica i vistina sum prezadovolna ,za RB_1 sto prasuvase ama ke se oseka kako prava princeza
seto vnimanie na personalot ke e nejzin.ova so drzavnite bolnici ,sum go slusnala istoto od moite prijatelki.probajte vo sistina i ke se uverite,jas bev karlicno,priroden poragaj.pozdrav i do dr.mitko ivanovski[img]
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30069
Registration date : 2008-01-11

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty12.05.08 22:04

zenski a dali se porodivte pred ili posle terminot? scratch
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29614
Registration date : 2008-02-24

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty12.05.08 22:19

juni08 напиша:
zenski a dali se porodivte pred ili posle terminot? scratch
Јас една недела пред терминот - термин ми беше 16.12 а Ина се роди на 09.12
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31076
Registration date : 2007-11-19

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty12.05.08 23:52

А јас баш на датата на терминот 30.08
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30740
Registration date : 2008-05-05

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty13.05.08 2:15

сите 3 ги носев полни 9 месеци и се пораѓав во државна си поминав супер зошто најдовме познати инаку незнам како би било
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29618
Registration date : 2008-03-17

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty13.05.08 15:36

Јас една недела после терминот
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29220
Registration date : 2008-05-12

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty13.05.08 18:37

jas se porodiv na terminot tocno
Вратете се на почетокот Go down
Lence
Прваче
Прваче
Lence


Female
Број на мислења : 125
Age : 52
Локација : ne kazuvam
Расположение : odlicno
Поени : 29297
Registration date : 2008-05-13

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty14.05.08 21:30

Nemozam jas da se zalam nitu za dvata poragaja. Koga ve slusam vas kako se poragate kaj nas vo makedonija, si velam samo fala na gospod sto ne ziveam tamu i sto ne go dozuvuvam i jas toa sto vie ste go pretrpele. Stvarno i 2 poragaja mi bea teski kako i bremenosta, no zapad si e zapad. Site se lubezni, site ti pomagaat, koga i da ti treba nesto samo na dugmeto ke pretisnis i vednas idea. Prvata kerka mi se rodi 5 nedeli porano, se porodiv posle 26 casa na priroden nacin, negata posle toa bese super. Za vtorata kerka pak odev non-stop na kontrola vo bolnica i koga me fatija bolkite otidov vo bolnica, rabota bese da se porodam isto na priroden nacin no posle 32 casa ne bivase pak aj carski. Mazot mi bese prisuten i na dvete kerki koga se rodija. Posle 5 dena me pustija doma, pak od zdrastveno osiguruvanje mi pratija zena doma 10 dena da mi pomaga. Nemam zborovi. Se nadevam deka nekogas i kaj nas ovaa ke go ima. Da se humani i da imaat barem malku respekt za pacientite.
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29218
Registration date : 2008-05-14

Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty15.05.08 11:06

Moja zelba bese da koga ke dojdi red da odam za poroduvanje vo sistina, mala bogorodica,i intenzivno razmisluvav za toa no...bidejki vo tekot na bremenosta do 9 mesec odev kaj mojata doktorka a istata ne vrsi poroduvanje, pojdov kaj drug doktor i insistirav da bide prisuten na poroduvanjeto iako toj den ne bese na rabota,covekot dojde me porodi za 30min bez problem,a pri toa mu bese i poveke od jasno deka za "lepe oci" ne doaga. Lezev 1 nedela,personalot (od sestri) nema osnovna elementrna kultura, no na moe dosaduvanje bese gore dolu korekten.
p.s. se porodiv vo bolnicata vo Prilep
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Во која болница се породивте? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Во која болница се породивте?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 36Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 18 ... 36  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: