Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Во која болница се породивте?

Go down 
+198
pacuvce
JaNiTa
marika m
Majsi
Mimi Petreska
kalina
Gordana Natovska
emi-nina
milena81
ivana&b
Renata ch
larisa
Annabel
anence
Nin
natali
radmia
eva31
Mila89
IGI
LiMan
sofi47
MAMA JULE
karolina
Ina Sk
Kat
JasnaC
nikolovska.marija
twins_
lejdi
Radmila
irenastoleska
monabombona
delfin
sole
Tinaaa
Snegulka
Nine
Ana.b
Христина
Winki
Vesna Blazevska
butterfly
Vale74
elena-taci
katica
emilija nestorova
bibip
Biljana
Mirka
marina_daniel
Diana
emilija poposka boshevska
makresanska
Ivana-Lila
KarolinaXP
Снежана Печеновиќ
vodolija
zence
lida
bica
babysara
nnatasa
Zivkovic Jadranka
Mande
Mama K
Eni
winnie the pooh
Lady_M
Sanja_Ivana
Damjana
taci
marija*
sanja-ve
anetapp
mirecv
Natalija
Sestricka
ирена
kateee
D-r Lidija Pazdrijan
mis
hormonce
kavadarcanka
jasmina,mina
Doricka
delfin76
mama viki
Sara
sofidavid
Kitty
AIDA
Dragana
pepa
mama X
Bela
Pipolino
BILE-ENA
MamaMaja
Sun
marina_pp
lidija29
BiljanaM
ElenaJo
Ilince
hajdi
marina_m
Kiki
dina
Sister
kokice
Anjuska08
Anika
Pravnicka28
Mama Ane
tanjaaa
ANI78
NatalijaS
Simona's mom
sonja
sneze
Cece Miloskovska
рипче
persa
marijanamir
Viktorija78
Lidija Angelevska
Sofka
bordan
Berta
georgina
lola
lila_mk
maskoe
mami29
Maja
avanturistka
Kikic
Girl*****
peperutka
Misticia
Sandra
elena petkovik
Ves
biljanag
sonjamfk
Dimovska
bella*
Kinky
Ben10
Mimi
magi
sonja28
Nate_David
baby24
vedrana
beti 24
Lili
betavitevit
vesna velkova
kate2302
Monika
Бети
Dothy
Emilija
Jovana's mom
Sandra_Anja
mama
Marcy
sonja vasilevska
bibi
bubamara
vesna83
aleksandra
Gala-78
Big Sister
daniela
eli
eva
мама Биби
Goca
sashka26
Lence
vecki
Juni08_Andrea
mamicka211
BaMbYnA
mamicka
rich_bitch1
Deni
sunshine
Silvija
moja Ina
Alisa77
STAR *
Cogswell
nina
Emi
202 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 19 ... 36  Next
АвторПорака
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30344
Registration date : 2007-11-16

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty21.05.08 1:31

Мене терминот ми беше на 24 јули Јана ја родив на 20 јули а на испусното картонче од Јана пишува 38 недела :hmm така да не сум паметна ne znam но кај нас е се можно ,се породив во Битолската болница,
Вратете се на почетокот Go down
мама Биби
Почетник
Почетник
мама Биби


Female
Број на мислења : 84
Age : 47
Локација : Skopje
Поени : 29206
Registration date : 2008-05-15

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty29.05.08 15:59

Со Јана се породив во Државна, и мнооогу лошо си поминав, таму бев некој 20 саати, сменив 3 смени и за секоја смена морав да се јавувам кај мојте да ми бараат врски зашто никој не те погледнува.

Така да здравје со второво планирам Ре-Медика или Систина.

BaMbYnA и јас сум рак и ќерка ми и истото му го викам на маж ми,
јас сум на 26 јуни а Јана на 30 јуни, за 4 дена се промашивме
Вратете се на почетокот Go down
eva
Прваче
Прваче
eva


Female
Број на мислења : 120
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : Hmmmm
Поени : 29132
Registration date : 2008-05-30

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty30.05.08 23:29

vo Cair i uzas bese ,zenite ofkaa a personalot vo dr. soba se smeese i komentiraa-A OFKATE A UBAVO VI BESE KOGA GI PRAVEVTE.Jas za inat glas ne pustiv,a taka i na vezbite na koi idev ne ucea da ja cuvame silata,
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29614
Registration date : 2008-02-24

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty31.05.08 11:34

eva напиша:
vo Cair i uzas bese ,zenite ofkaa a personalot vo dr. soba se smeese i komentiraa-A OFKATE A UBAVO VI BESE KOGA GI PRAVEVTE.Jas za inat glas ne pustiv,a taka i na vezbite na koi idev ne ucea da ja cuvame silata,
Не се согласувам, сепак во Чаир има многи стручни доктори кои најпрофесионално си ја вршат работата. А стави се и ти на нивно место некој постојано да ти вришти - тоа е најобичен дел од нивната работа.
Вратете се на почетокот Go down
eva
Прваче
Прваче
eva


Female
Број на мислења : 120
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : Hmmmm
Поени : 29132
Registration date : 2008-05-30

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty31.05.08 11:51

jas dodeka bev vidov nehumani luge,koga bev na boks nemase dr.,sestrite ispaniceni vrtea po telefoni gi baraa a jas za celo vreme im go slusav razgovorot"pa dobro kaj se sega",koga konecno najdoa nekoj,toj posle pak im ispari nemase dr. sega pak za shienje,pa ajde pak vrtea po telefoni dodeka najdat nekoj....a toa mislam bese se zaradi toa sto nesakav na edniot dr. da mu dadam 200 evra,a na dr. trebase 400,tolku si pobaraa.
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29614
Registration date : 2008-02-24

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty31.05.08 12:08

За ова што го пишуваш за парите доколку немаш докази не е во ред да пишуваш. не можеш да обвиниш цела болница без било каков доказ. А освен тоа болницата каде че се породиш е твое право на избор. За услугите кои ти се нудат можеш да се информираш претходно па сама да одлучиш каде ќе се породиш.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29220
Registration date : 2008-05-12

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty02.06.08 10:49

ne im bilo ni prvpat nitu pak e prva drzavna bolnica od kade sto se zalele na uslugata,ama vaka nekoj mene da mi kazuva sto e ubavo i kako da se odnesuvamna poragaj nema pravo,i na kraj kraeva nemu mu e toa profesija i za toa e platan dali zenite ke placat,vristat toa e nivno pravo,a ako na dr. mu smeta toa neka si ja napusti bolnicata i site privilegiii sto gi ima so se parickite i neka odi doma da mu peat.zatoa tie imaat hipokratova zakletva ....
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30333
Registration date : 2007-12-29

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty02.06.08 11:04

eva напиша:
komentiraa-A OFKATE A UBAVO VI BESE KOGA GI PRAVEVTE.,

ако е ова вистина тогаш се крајно безобразни.не се жените криви што на моментот викаат и ги боли,па тоа е нормално раѓаш човек а не мравка.и што жените на докторите не раѓале,не ги правеле и при тоа не уживале?свашта
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30344
Registration date : 2007-11-16

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty02.06.08 14:22

moja Ina напиша:
За ова што го пишуваш за парите доколку немаш докази не е во ред да пишуваш. не можеш да обвиниш цела болница без било каков доказ. А освен тоа болницата каде че се породиш е твое право на избор. За услугите кои ти се нудат можеш да се информираш претходно па сама да одлучиш каде ќе се породиш.

Зар на некого му треба доказ за таквите работи?!?не сме ние овде МВР...... па и врабците знаат што се случува во нашето здравство,корупција,непрофесионалност,нехуманост ,секоја чест на ретките исклучоци,јас сум исклучително против давање пари или частење,ужасно ниски ми се таквите доктори,сестри и сл,но ние овде ги кажуваме нашите искуства некој имал среќа па наишол на добри луѓе преку врски или не, не е битно но повеќето за жал наидуват на спротивното и еден од најсреќените моменти пораѓајот го поминуваат исплашени, наврдени,збунети,неинформирани, со празни џебови или заглавени до гуша,жално................и уште нешто нема потреба родилката,пациентот, да се става на местото на докторот за да го разбере како му е него, мислам дека е поправедно обратното затоа што докторот има претстава низ што поминува родилката па поферски е тој да ја разбере неа........ домашните проблеми,неодгледаноит натпревар,серија,недовршените разговори итн. не треба да им се приоритет само затоа што некој не фрлил некој денар или евро.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31076
Registration date : 2007-11-19

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty02.06.08 21:53

moja Ina напиша:
За ова што го пишуваш за парите доколку немаш докази не е во ред да пишуваш. не можеш да обвиниш цела болница без било каков доказ. А освен тоа болницата каде че се породиш е твое право на избор. За услугите кои ти се нудат можеш да се информираш претходно па сама да одлучиш каде ќе се породиш.

Пари бараат и тоа е точно, а каков доказ треба да ги сликаме и снимаме.....ужасни се во Чаир, воопшто не се како што треба да бидат, јас кога се пораѓав, абе буквално не ме погледнаа, ги молев докторот да ми го викнат а тие само ми се подсмеваа, имав напон а не се отварав, они видоа дека е озбилна работата, почнав како заклана да крварам ми се слоши накрај а они ни да влезат во собата, кога дојде докторот само им рече ајде хитно носете ја горе.
Они кафе си пијат во соседната соба, и грицкаат семки.
Кога ме преместија од интензивна во собата за родилки, буквално само ме истоварија, бебето ми го донесоа, тоа плаче да цица, јас ем неможев да ја кренам од болка, ем немав млеко, па ми влезе во соба едно 18 годишно сестриче и ми вика Што не ја земеш кога плаче, гладна е, Јас и викам да ми ја подаде, а она само ме погледна и излезе низ врата.

А за тоа дека има искусни доктори е точно, овој Ивановски кој ме правеше мене царски е феноменален, претходно кога бев Петров ме прими за контрола и ми рече Ти на 30 ќе се породиш и ми погоди ихихих,
ама јас ви зборам за персоналот...ејјјјјј вена 6 пати ми бараше, ме избоде кај не еедна сетра, и накрај и реков ај ако сакаш со малите бебешки игли боцниме, па ајде ме послуша и конечно ми стави инфузија, абе се нервирам кога се навраќам назад, парацетамол немаат, оддома си носевме!!!!!!

Плус вецињата се грозни, се пуши внатре, од сестринската соба излага дим они што пушата, цела болница пушална!!
Чаршавот на кој лежев Во која болница се породивте? - Page 2 554260 извинете за постов ама се изнервирав

moja Ina напиша:
[ А стави се и ти на нивно место некој постојано да ти вришти - тоа е најобичен дел од нивната работа.

Лидија извини ама ти да си на нивно место така ќе игнорираш.??
Јас сум касиерка, треба на секој муштерија да му се насмевнам и да му речам добарден, повелете, пријатно и повелете пак, ако не го направам тоа и ако ме види некој од претпоставените ќе бидам казнета од плата а може и без работа да останам.

А што ако некоја вришти затоа што има некој проблем, а не само од болка, па бре за живот се работи, неможам да разберам како тоа најобичен дел од нивната работа??
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29644
Registration date : 2008-05-03

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty02.06.08 22:00

Леле еми катастрофа низ што се си минала жал ми е ,значи ова болнициве наши државни се ужас,фала ти што го пиша ова ме подучи здравје боже кога ќе треба и јас еден ден да се пораѓам да размислам двапати кај ќе го сторам тоа, и искрено подобро ке платам повеќе во систина него така да се иживуваат со мене.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31076
Registration date : 2007-11-19

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty02.06.08 22:04

Па јас подобро дома да се породам, ќе си викнам една сестра ќе си ја платам и готово, таму кога ќе се качиш на бокс нема доктор, абе нема никој до тебе, ќе ти речат ајде и од страна чекаат да раѓаш, е кога ќе почне да излага тогаш се тука да го пречекаат и после пак те оставаат да лежиш.

Само врски во државниве инаку....т.е.м
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29644
Registration date : 2008-05-03

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty02.06.08 22:08

Еми леле кај е ова трагично ти ме насмеа, добра идеја подобро дома нели дома си е дома бар нема некоја зараза недај боже да фатиш од тоа нехогиената и бар ќе има некој твој близок до тебе, ама ставрно.......
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31076
Registration date : 2007-11-19

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty02.06.08 22:23

Уште ова да кажам, извинете ама морам....
Во чаир не е дозволено никава посета ни до врата со мм 5 дена само низ прозор се гледавме, кога прашал дали може да влезе да присуствува на пораѓај му рекле нема услови за тоа, нема бре услови за ништо во таа болница, само од надвор кога ќе ја видите да се исплашите, се распаѓа.
А спаваќите ахахахахах како шпиртосани се, гребат цели се раскинати па се шеташ гол како со чаршав покриен.
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30119
Registration date : 2007-11-20

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty03.06.08 22:51

Се согласувам со Еми.Во Чаир се породив со двете деца во 2000год. беше толку чисто ,менуваа чаршафи, чисти ноќници, купатилата чисти топла вода , средено.А сега од сето тоа ништо- искинати спаваќи-подобро од дома да си земев,бубачки,ладна вода,нечисто, некултура, никој не те погледнува,сестрите си зборат на друг јазик што по се изгледа дека треба да го научиме.За ,,другите,, може се а за нас не може, мириса по собите на ќебапи а нели е забрането храна од надвор иаку од болницата беше ко помија а не за родилки.Спаваќите без врвки, не спиев по цела ноќ од бубашваби,чистачка не видов да исчисти.
А тоа дека целото здравство е корумпирано зарем вие моја ина не знаете?Не читате по весници дека сме една од најкорумпираните држави???Наместо да ги стимулираат луѓето да имаат повеќе деца тие ги оддалечуваат од самата помисла дали воопшто да стапат во брак.
Се извинувам што отстапив од темата .
Вратете се на почетокот Go down
мама Биби
Почетник
Почетник
мама Биби


Female
Број на мислења : 84
Age : 47
Локација : Skopje
Поени : 29206
Registration date : 2008-05-15

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty04.06.08 19:34

Леле Еми потполно се сложувам со цел твој пост, само што ја истото го поминав во државна, од скинати и испофлекани чаршави со туѓа крв, а тие спавачите кај одвратни ко од картон уште и 3 дена не ми даваа нова чиста спавача морав да се шетам со таа што ми беше целата со крв, изговор дека не можеле да постигнт да ги перат, а од дома де даваат да си донесеш твоја. Стварно одвратно. Значи потполно е исто и во Државна и во Чаир.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31076
Registration date : 2007-11-19

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty04.06.08 20:34

Најубаво е да си имаш пари и да си обезбедиш породување во приватна клиника, другарка ми се породи во Ремедика, бевме еден ден одкако се породи да ја видиме. Лежеше сама во апартман со телефон, телевозор, имаше дугме на креветот за да викне по сестрата за да не се деррррееее, кога влеговме ние го изнесоа бебето, а имаше чистачка што бришеше одма позади нас како одиме таа брише.
Сите сестри и докторки се феномемални, насмеани и љубезни, бебињата се дотерани со нивни алишта, а не ко во Чаир ми ја носат Милена во едни испокинати шпикозни, стапалото и излегло голо надвор.
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29614
Registration date : 2008-02-24

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty04.06.08 23:25

Еми навистина ми е жал што си го поминала тоа и што најубавиот момент од твојот живот ти буди такви сеќавања. јас напишав во мојот пост дека можеш да се информираш претходно што те очекува и да си одлучиш каде ќе се породиш. Мене лично воопшто не ми се допаѓа нашиот македонски синдром да плукаме на се што е наше и да донесуваме генерални заклучоци врз поединечни примери. Јас лично сум задоволна од услугите во чаир бидејќи докторот што ме породи беше многу коректен кон мене - дури и ми дозволи од неговиот мобилен да се јавам на мм. Постелнина ни менуваа по 3-4 пати на ден и топла вода имаше постојано. Е за екстра услуги како и секаде во светот се наплаќа. Затоа ги имаме и ремедика и Систина.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31076
Registration date : 2007-11-19

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty04.06.08 23:29

Во чаир пред 6 месеци било така, Извини ама не ти верувам, јас пред девет месеци неможев ни еднаш топла вода да начекам, а чаршавот требаше сама да си го извадам од кревет и да побарам нов.
Ако треба да се плаќа нека кажат, а не вака.Нека си направат ценовник и ќе си знаеме колку ќе не кошта едно туширање или колку ќе ме кошта подадена рака за да станам од кревет.
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29644
Registration date : 2008-05-03

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty04.06.08 23:46

Еми вака извинете што се мешам ама мојата другарка се породи пред точно 6 месеци во чаир и она беше задоволна се било ок и услугата и за туширање,и хигиената ама она беше сама во апартманите значи со посебни услови може и Лидија така била во апартман и затоа не го видела тоа што тебе ти се случувало и тој апартман мислам дека и повеќе се плаќа значи пак е до парите ама веќе кога ке платам апартман во чаир подобро ке одам во систина, а јас ти верувам дека е така зашто многу ми се жалеле и било катастрофа за тие без привилегии страшно.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31076
Registration date : 2007-11-19

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty04.06.08 23:52

Ех епа ако станува збор за апартман во Чаир тогаш е друга приказна, имаш и посета секој ден дури мислам дозволено е по цел ден некој свој да си седи со тебе.
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29644
Registration date : 2008-05-03

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty04.06.08 23:59

Да така е седеа со нејзе и ја посетуваа нонстоп и супер помина, а јас лично мислам дека малку е глупо некој да се мачи во собите и да трпи такви работи а некој да ужива во апартман мислам дека треба да се има еднаков третман, што ако не платиш нема да те погледнат? па тоа е мизерно и нечовечки, затоа постојат приватни клиники па тие што имаат пари нека се пораѓаат таму и така нема да има дискриминација, а не како во чаир едни да се привилигирани а други да неможат ни да се истушираат.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31076
Registration date : 2007-11-19

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty05.06.08 0:05

Ели ти можеш душо да се истушираш ама со мраз вода.
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29644
Registration date : 2008-05-03

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty05.06.08 0:11

Катастрофа Еми жално е тоа само што си се породила така кревка и треба да закрепнеш и хигиена да водиш они ни топла вода не ти обезбедуваат а камоли нешто друго, се изнервирав сега :mad: ту бе ова болнициве т.е целава држава како можеше да е толку корумпирана и се околу пари да се врти...
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30333
Registration date : 2007-11-15

Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty05.06.08 0:34

се сложувам во потполност со Ели - не е фер едни да уживаат во одлични услови - ако платат, а други да се малтретираат.
па зошто тогаш плаќаме здравствено осигурување???
должни се да обезбедат еднакви и квалитетни услови за сите. а не да дрпаат пари и бараат мито.

а за односот на лекарите - одлично го знам сум поминала по секакви лекари - приватни и државни што би се рекло. е сега рака на срце во овие кои работат државно има и такви кои си ја работат работата, ама се малубројни. но неможе лекар под ниту едно оправдание да се понаша идиотски и затоа што не езадоволен од платата да ми бара мито. тоа му работа. ако не му се свиѓа нека напушти, има милион луѓе со диплома кои молат за денар.

па уште кога ќе постават прашање - „ А зошто одите приватно на лекар?Зар тие знаат повеќе од нас?„ - ми иде да пукнам
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Во која болница се породивте? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која болница се породивте?   Во која болница се породивте? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Во која болница се породивте?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 36Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 19 ... 36  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: