Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Mоминска вечер

Go down 
+36
soledad
Dragana
Nine
Eni
vodolija
marina_m
naivnna
Simona's mom
Mama Ane
kara
mamicka
bica
Sandra_Anja
magi
Ilince
avanturistka
Vesnicka
Ves
peperutka
mama
vesna83
hormonce
biljanag
Daki
veki22
desi
Emi
aleksandra
Juni08_Andrea
sashka26
beti 24
Lili
rich_bitch1
BaMbYnA
Lana
sanja_
40 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29132
Registration date : 2008-08-08

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty06.10.08 0:36

Jas ne sum bila nikogas na mominsk avecer.Sestr ami bese pred nekolku dena kaj drugarka nejzina i vika si pominale fenomenalno.
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty07.10.08 13:47

jas imav mominska vecer i super si pominav.bevme 10 drugarki sto se druzime i mi donesoja dolen ves za vencanicata so podvezici.a be super nemozam da zaboravam se iznaigravme.i maz mi imase ergenska istiot den.ama nemavme striptizeti i striperi.
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty07.10.08 14:10

mm imase organizirano ergenska vecer ama za zal mu propadna oti deverot se napi skros a i site drugari pa go noseja na sistemi na bolnica a jas nemav organizirano mominska i malku mi e krivo
Вратете се на почетокот Go down
magi
Полуматурант
Полуматурант
magi


Female
Број на мислења : 1392
Age : 40
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 28953
Registration date : 2008-08-12

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty09.10.08 18:12

Moj sovet e za idnite nevesti obavezno mominska pa toa e najludata nok vo vasiot zivot ednostavno sto se veli za posleden pat si slobodna licnost i posledna vecer za flert hahahaha .Mojata mominska sama si ja organizirav i bevme edno celo kombe devojki koi koga otidovme nadvor od nasiot grad i izleguvame od kombe samo zenski jaka slika.I maz mi pravese i voopsto ne bev ljubomorna bas si pominal super.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty09.10.08 18:20

Jas ne pravev mominska vecer, bidejki zaedno ziveevme, a den pred nasata vencavka (koja ne bese klasicna, tuku koktel - zabava) bevme vo Mavrovo. A, so drugarkite si izleguvame cesto zaedno, ne mora samo povod da ima.
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty13.11.08 15:25

јас досега не сум била...ама еве и пред јас да се мажам сеедно би ми било дали ке имаме моминска и ергенска вечер...заедно живееме...и мислам дека доста многу се изналумпавме така да сега само домашната атмосфера ни е убава....
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29648
Registration date : 2008-03-17

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty14.11.08 10:19

Jas nemav mominska vecer ama utre odam kaj koleskata na mominska vecer pa ke vi pisam kako si pominavme
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29214
Registration date : 2008-09-01

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty14.11.08 10:59

Јас имав моминска вечер. Ништо посебно во една пицерија си отидовме неколку пријателки и золва ми и кумата. И толку. Зависи како ја сфаќаш и како ја доживуваш моминската. Јас лично ми се случува во текот на неделата и по неколку пати навечер да седам некаде во кафитерија, на вечера со мм и пријатели и некако ми помина нај обично таа вечер. А и не и придадов голема важност, не знам зошто ни самата. Ама затоа, свадбата ми беше до сега најубавиот ден во мојот живот Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty14.11.08 11:06

Јас не правев моминска вечер, мислам не онака официјално. Маж ми правеше, а јас истата вечер играв со другарка ми јамб до сабајле. Супер си поминавме Smile
Вратете се на почетокот Go down
Simona's mom
Полуматурант
Полуматурант
Simona's mom


Female
Број на мислења : 571
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28858
Registration date : 2008-08-17

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty14.11.08 13:06

И јас не правев моминска вечер,а пред некој ден читав во понудата на еден козметички салон дека има организирање на приватни spa-забави, по барање на невестата, која за себе и своите другарки, наместо забава по кафулиња, одлучува да направи забава за девојките со листа од третмани во кои сите заеднички уживаат и се подготвуваат за големиот ден.Баш интересно..
Вратете се на почетокот Go down
naivnna
Прваче
Прваче
naivnna


Female
Број на мислења : 433
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 28389
Registration date : 2008-11-28

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty09.12.08 14:11

јас би сакала да правам моминска вечер ама здравје имам време.баш ми се допаѓа идејата сами девојки баш ми е супер.а за стрипер шо знам нема потреба
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty09.12.08 14:44

jas pravev mominska vecer bev,me okolu 15 zenski vo eden kafic swtriptizer nemav ama cela vecer peevme i si pominavm emnogu ludo nikogas nema da ja zaboravam taa vecer
Вратете се на почетокот Go down
vodolija
Почетник
Почетник
vodolija


Female
Број на мислења : 66
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 27633
Registration date : 2009-04-15

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty14.05.09 15:34

Mene starosvaticata mi organizirase mominska vecer i toa bese kako iznenaduvanje.Mnogu i pomognal i mm za da gi vikne site moi bliski drugarki.Bevme vo kafana so ziva muzika i igranje po masi do 5 sabajle i bese super.Mm isto taka pravese momacko i on pominal super,isto u kafana,ama i dvajcata pravevme edna nedela pred svadba za da moze da ostaneme podolgo,a ne da brzame po doma posto naredniot den ne ceka svadba.
Вратете се на почетокот Go down
Eni
Прваче
Прваче
Eni


Female
Број на мислења : 171
Age : 38
Локација : Macedonia
Поени : 28281
Registration date : 2008-12-08

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty14.05.09 19:41

Мене моминска вечер ми организираа другарките и беше целосно изненадување за мене, ми се јави другарка кај која обично се собиравме ако не излегувавме во град и така да не ми беше чудно ама кога влегов таму имаше што да видам обезбедиле тони од мојот омилен алкохол - мартини , свеќи, омиленото благо и еден куп филмови чија тематика беше моминска вечер, и така си ја поминавме вечерта - мртви пијани газејќи се од смеење на филмовите.И сега кога ќе ми текне на таа вечер се газам од смеење
Вратете се на почетокот Go down
Nine
Прваче
Прваче
Nine


Female
Број на мислења : 253
Age : 38
Локација : Ohrid
Расположение : Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени : 28226
Registration date : 2009-01-07

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty14.05.09 20:11

Mominskata vecer ja pravev edna nedela pred svadbata zaedno so moite bliski drugarki.Kako ni se pogodi mene najomilen pejac mi e Vlado Janeski i bas taa vecer se pogodi da e vo Ohrid vo edna diskoteka i site si pojdovme tamu se iznazurkavme jas 7 mi mesec trudna si se iznaigrav i si pominav mnogu ubavo.
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty14.05.09 20:38

И јас славев моминска вечер еден ден пред свадбата значи вечер славам а утре е свадба.Супер си поминавме со другарките,и мм славеше истата вечер па на крајот сите заедно ја завршивме вечерта со смешки и глупости.
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28061
Registration date : 2009-04-08

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty15.05.09 2:23

nemav mominska vecer.ama mnogu sakav da imam itoa so striptizer


steta Mоминска вечер - Page 2 735431
Вратете се на почетокот Go down
Палестинец
Почетник
Почетник
Палестинец


Male
Број на мислења : 96
Age : 50
Локација : Велес
Поени : 27545
Registration date : 2009-05-09

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty15.05.09 2:32

Јас немав ергенска вечер....ама се надевам дека ќе направам
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty15.05.09 15:12

Мм и јас правевме истата вечер он ергенска јас моминска вечер. Ние, женското друштво прво се кафанишевме по кафани, јадевме пиевме и игравме по маси, а после отидовме во дискотека - и таму се најдовме со друштвото на мм hihi. Ко да сме се договаралеSmile))).
И така со "здружени сили"Smile)) се журкавме до рано сабајле Smile.
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Моминска (момачка) вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty26.06.09 11:12

Благодарам lavce за идеава Smile

Барав со пребарувачот и не најдов ваква тема, ако веќе има а не сум ја видел, одма нек иде у канта :shame:



Значи, прашањето е јасно,

Правевте ли миминска вечер?
Како си поминавте?
Што мислите за оваа традиција?

Правеше ли вашиот маж Момачка вецер со другарите?

Ете, јас ќе ви кажам за мене, јас правев, беше лудо и незаборавно, и .... жм до ден денес не знае кај сум бил таа вечер Mоминска вечер - Page 2 445531
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty26.06.09 11:36

Jas nemav mominska vecer pojma nemam zosto moze deka mala bev pa na nikoj ne mu tekna da me potseti vo cela taa zbrka...Smile) a mm imase organizirano ergenska ama ne se odrza bidejki deverot se opijani do tolku sto ergenskata ja pominaa na sistemi na bolnica
Вратете се на почетокот Go down
lavce
Полуматурант
Полуматурант
lavce


Female
Број на мислења : 920
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : kako EHG na srce
Поени : 28271
Registration date : 2009-04-24

Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty26.06.09 12:29

Znaci Rocka alal da ti e za temava Smile
Jas da vi kazam pravo, im organizirav na 3 drugarki devojacko vece (ili mominska vecer kako sakate) zatoa sto im bev starosvatica, a znaete deka starosvaticite ja organiziraat taa vecer..... si pominavme odlicno, so mazi, pijacki, pesni, zabava itd.........arno ama koga stigna na red mene da mi organiziraat (starosvaticata mi se vrati od Canada porano specijalno da organizira, posto e mrdnata po lumperajki).....i taman se blizese denot jas dignav 40 temperatura, zaglaviv vo bolnica edna nedela i izlegov 5 dena pred svadba :( .... i taka ostanav jas bez devojacko no so najubava svadba u svet (imase preku 100 mladi, fenomenalno bese, taka zborat drugite)...me terase starosvaticata da pravime zurka potoa...napravivme uste 100 ama jas veke ne bev devojka :( i ne e toa toa.......ete taka pomina
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Mоминска вечер - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Mоминска вечер
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: