Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Mоминска вечер

Go down 
+36
soledad
Dragana
Nine
Eni
vodolija
marina_m
naivnna
Simona's mom
Mama Ane
kara
mamicka
bica
Sandra_Anja
magi
Ilince
avanturistka
Vesnicka
Ves
peperutka
mama
vesna83
hormonce
biljanag
Daki
veki22
desi
Emi
aleksandra
Juni08_Andrea
sashka26
beti 24
Lili
rich_bitch1
BaMbYnA
Lana
sanja_
40 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29303
Registration date : 2008-05-28

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty30.07.08 0:09

Дали имавте моминска вечер ? Мене ми се ближи свадбата и мм сака да си праи ергенска а мене ме факаат некои љубомори ..и многу сум нервозна во врска со тоа му се лутам на мм .. а никогаш не излегува никаде без мене знам дека не е фер ама што да правам ..
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty30.07.08 0:21

Lele be Sanja zosto da se nerviras i nemoj da mu se lutis ,izlezi si so drugarki i ti i super ke vi bide i na dvajcata.

Jas nemav ni mominska ni pak mm momacka kaj nsa bese malku specificna celata taa organizacija pa ne uspeavme i tie raboti da gi napravime Smile
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty30.07.08 0:46

kaj nas u aus se pravi i striptizeri i sl jas ne sakav ednostavno i jas ko tebe duso LJUBOMORNA SUM i fala bogu i on ne sakase Smile taka da neznam ovde site go pravat ama jas pak ....... kocnica sum
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty30.07.08 11:17

мм немаше такво нешто,немаше кој да му организира Neutral обично другарите треба да направат нешто..ама затоа мене моите пријателки јако ме изненадиа.се договоривме неколку дена пред веридбата да се собереме у некој фин ресторант и да се потсетиме на заедничките моменти ама на крај испадна нешто сосема трето.леле да знаете што поклони добив..меѓу другото и вибратор Embarassed срамота жива.па малце и си се напивме.мн интересно беше.ако сака да оди нека оди,зарем мислиш дека ке направи нешто?
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-28

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty30.07.08 11:28

ama Sanjuskeeee,pa zar mislis deka cel zivot sekade ke treba da se vleckas po nego,nemas li voopsto doverba,so bi mozelo da se sluci so tolku se plasis?
pa ete koga ke izleze toj,ti so tvoite drugarki organiziraj si nesto,ako nemozes da izlezes domasoberi gi napravete si vecer na ogovaranjeeeeeeeee i tracarenjeeeeeeee
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-07

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty30.07.08 11:40

е санја моминската и ергенската вечер е супер работа, верувај во сопругот затоа што тоа е најбитната работа што го одржува бракот затоа што без доверба еден во друг ништо не правете, само ќе се нервираш и ќе сумјаш за се и сешто без причина
јас правев девојачка вечер но две недели пред свадбата зато што со другарките се договоривме дека така е најдобро нема да се измориме за свадбата, и супер си поминавме нема никогаш да ја заборавам, и мажот ми исто така правеше два дена пред свадба и они си поминале супер малку глава го болеше утре дента но добро е
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29303
Registration date : 2008-05-28

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty30.07.08 11:46

nikogas ne sum bila ljubomorna samo neznam mnogu sum cuvstvitelna valjda e od bremenosta drugarkite sakaat da mi organiziraat mominska pa ke izdrzam nekako neka odi znam deka ne e ubavo da mu rasipam kef Neutral
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-14

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty30.07.08 12:16

Sanja hormonite ti prorabotile, ne gledam pricina zosto da se lutis,ako si vo sostojba fino lepo izlezi si i ti, i pomini si ubavo.
Jas si izlegov so drugarki,mm so drugari i nikomu nisto,mada me golicase kade bile, sto pravele... itn itn
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29303
Registration date : 2008-05-28

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty30.07.08 17:43

gotovo mi pominaa bubackite sto mi bea vlezeni vo glavata Very Happy:D fala vi na site za sovetite ..
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty30.07.08 18:14

Mоминска вечер 0002020Csanjic!nema potreba da ne go pustas i glupo ke bide da kaze zenami ne me pusta.izlezi si i ti so drugarkite i tebe toa ke ti ostane kako ubav uspomen od taa vecer.ili pak soberetese doma i taka ubavo ke si pominete.
sum bila na mominska kaj snami i samo zenski si bevme vo rascekor pa vo togasno disko zodijak i ubavo si pominavme.a brat mi taa vecer bile vo restoran park na muzika i super si pominale.
e ovde e podrugo ovde parite gi zbesnuva nekoi.ke ti organiziraat i striptizeti i trista gluposti i imas pravo da ne go pustas.haha
nekni eden drugar pravese momacka i imal 8 striptizeti.
jas isto imam bideno na mominska i bevme na maski striptis vo canada.ali ni toa ne e tolku vulgarno i kuzne sto, zatoa sto i tie si rabotat profesionalno.na taa sto pravi mominska drustvoto i plaka i ke ja viknat na bina tamu da i igra nekoj od striptizetite.ne e nisto tolku bezobrazno.ne e kako sto si milev dodeka ne otidov.
i ovde taa sto pravi mominska i davaat da nosi nevestinski prevez na nego zakaceni kondomi ,k... i sto ti ne.pa kade i da odite taaa vecer site ke te prepoznavaaat,ke znat deka toa drustvo pravi mominska.vo sekoj slucaj e interesno!







Mоминска вечер Sig
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty31.07.08 0:41

Juni isto i tuka Smile podpolno isto ama ans vo mk ni bese svadbata i jas predloziv ama pojke vikav ne za da vidam on sto ke rece Smile i on ma ajde vika taa glupost ne ja pravam i jas se radosna Smile ali podpolno taka e i plus ne se soblkaat goli skros samo bez prsluk i zavisi moze da dozvoli da ja pipnes nekoja ne Smile
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29215
Registration date : 2008-06-09

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty31.07.08 0:54

heheheh interesni raboti kaj vas bambuna i juni jas imav mominska vecer i so drugarkite super si pominavne isto taka i mazotmi so drugarite ubavo si pominale no dokolku bi imalo striptizeta bi bila ljubomorna ama za srejka kaj nas uste se pravat poobicni mominskite i ergenskite veceri onaka da si pominis ubavo so drugarkite i drugarite da se poveselis da se potsetis na nekoi spomeni i taka
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty11.08.08 22:34

мојот сопруг отиде со другарите и братучедите ноќта пред свадбата во кафе бар со стриптиззета, и тоа ај што отиде и што ми дојде во 04 пред врата пијан, само за да ми покаже каде бил, па како таа гола женска околу врат со нозете му се качува, абе хаос хехехе бев зачудена зашто ми го покажува тоа ден пред свадбата, бев многу лута после тоа, свадбата супер си пројде, ама после тоа не се смирив додека тие клипви не ги уништив хахаха
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29303
Registration date : 2008-05-28

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty12.08.08 0:39

e zenski da vi kazam jas si imav mominska a soprugot ne stigna da si napravi od tolku obvrski za badijala se swekirav hihi inace jas so nekolku drugarki si se sobravme doma kaj mene si slusavme muzika tie si se napija po nekoe pivce si potkasnavme si pozboruvavme sto bilo kako bilo i taka si pomina
Вратете се на почетокот Go down
desi
Прваче
Прваче
desi


Female
Број на мислења : 356
Age : 40
Локација : veles
Поени : 29020
Registration date : 2008-06-26

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty12.08.08 15:23

Znaci nemase potreba od nervozi sanja se se zavrsilo prekrasno ubavo e da se pravi mominsko se e toa edna golema druzba so drugarite i najbliskite i jas pravev mominsko edna nedela pred svadbata vo kafic i si pominav super a mm trebase da pravi posle mene i kaj nego bese se organizirano i so striptiz mene ne mi precese ni najmalku no se otkaza poradi smrten slucaj.Pocina tatkoto na eden negov drugar i nemase smisla denta na pogreb a vecerta na zurka.I taka on si ostana bez toa.A nema pricina za ljubomora ne eubavo ni ti ni on da bidete ljubomorni nie do denes si izleguvame sami ponekogas on so drugarite i jas so drugarkite.Ne znaci deka ako sme se omazile deka treba site da gi zaboravime i samo na mazite da im se posvetime.
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28777
Registration date : 2008-08-20

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty22.08.08 15:09

jas pravev mominska vecer i toa bese prekrasno mi ja organizirase edna bratuceda bevme okolu 15 zenski i za mene bese toa nezaboravna vecer nemase striptizer ne bese do tolku moderno edinstveno sto bese loso ja pravev den pred svadba a se napiv malku poveke i tesko mi bese da stanam utredenta a i glava me bolese a i mm pravese samo toj vo restoran
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28795
Registration date : 2008-08-27

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty11.09.08 20:57

Interesna rabota e mominska vecer.Mene sega brzo edna koleska mi se omazi pa moze ke pravime zurka hihi Bas ke vi kazam kako sum pominala.Inaku licno mislam deka koga ke se mazam sakam da ima i mominska vecer.Pokraj svadbata i ostanaie ubavi momenti, mislam deka i toa ostanuva vo prijatno sejkavanje.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty15.09.08 11:37

ни моминска ни ергенскаа вечер немавме но сигурно би било убаво доживување
се сложувам со тоа да е некоку дена пред свадбата за да може да се одмори и стане свеж на денот на свадбата
стриптиз е по ново и мислам дека преставува последен пат пред бракот да бидеш со маж на тој начин
а поклоните се неизбежни посебно некоја свилена гаќа хаха или чипка долна облека
а може и вибратор некој рече дека добил! (пазете какви батерии ке користите хаха)
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty15.09.08 12:30

Ние си славевме заедно 2 дена пред свадба,зошто мм не сакаше,а јас сакав.Одлучивме тоа да биде заедно,правевме во Езерце,имавме 10 пара гости,се откачивме,тој се напи ко слон и го испратив дома,а ние женските продолживме во Хард Рок до 4 сабајле... hihi
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28795
Registration date : 2008-08-27

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty15.09.08 20:37

hormonce напиша:
Ние си славевме заедно 2 дена пред свадба,зошто мм не сакаше,а јас сакав.Одлучивме тоа да биде заедно,правевме во Езерце,имавме 10 пара гости,се откачивме,тој се напи ко слон и го испратив дома,а ние женските продолживме во Хард Рок до 4 сабајле... hihi
Bas interesno.
Вратете се на почетокот Go down
vesna83
Прваче
Прваче
vesna83


Female
Број на мислења : 222
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29150
Registration date : 2008-05-31

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty28.09.08 1:19

jas pravev mominska vecer vo kafic so ziva muzika mi bese organizirano top od strana na drustvoto istata vecer i mm si pravese ama na kraj se najdovme na isto mesto sosem slucajno pa pak si otidovme doma zaedno ama tie momenti nikogas nema da gi zaboravam i den denes koga gi gledam slikite mi vrakaat ubavi spomeni
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty30.09.08 14:48

Мојата моминска вечер беше нок за паметење!!! Другарките ме изненадија со безобразна огромна торта(во форма на пе..с) а гостите од Србија ме изненадија со машки стриптис. Сите си поминавме феноменално!!! Се изнаигравме и се изнасмеавме!
Вратете се на почетокот Go down
peperutka
Прваче
Прваче
peperutka


Female
Број на мислења : 119
Age : 42
Локација : makedonija
Расположение : kako sakam
Поени : 28705
Registration date : 2008-08-30

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty30.09.08 14:54

Nitu jas nitu mm ne sakavme takva rabota zatoa sto smetame i dvajcata deka toa se cisti gluposti ako ti pred brakot ne si lumpuval i ne si pravel festi togas da ama nie sme pominale mnogu festi pa taka da bevme zelni eden za drug iako od utredenta znaevme deka ce bideme cel zivot zaedno pa taka da si ja pominavme zaedno si izlegovme i bese super si napravivme keif kako sto sakame
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty30.09.08 15:05

Mojata mominska i na mm ergenska bese ok. no da znaevme da si napravime nekoj den pred golemiot den . JAs se vrativ vo 3, toj vo 4. a sabajleto stanuvanje vo 7, sminkanje , frizer , oblekuvanje, bevme mamurni , poveke jas zasto bev odviknata od very late nights out , ama sepak atmosferata te budi i razveseluva i se bese super. No za tie sto planiraat vo idnina , mislam deka e podobro nekoj den porano
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-28

Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty30.09.08 15:14

Jas sum bas ZAAAA za mominska i ergenska nok,zatoa sto toa mi e kako poopusteno proslavuvanje za vleguvanje vo brak!
Nemora da e posebno moze i zaedno da se napravi so nekolku prijateli !Pa luge kaj nas klasicnite svadbi voopsto ne mi se dopagaat i sekogas velam bravo za onie posmelite so pravat zabava-svadba,a ne samo opaa iha!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Mоминска вечер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Mоминска вечер   Mоминска вечер Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Mоминска вечер
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: