Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??

Go down 
+47
Kalinka
gunnergirl
Bliznaci
yarre
desi4ka
kalinche70
D-r Lidija Pazdrijan
Mimi Petreska
adi
makresanska
babysara
Viki J.N.
Nine
Sandra
Mama Vase
Zvezdicka
Inicka_08
mami29
baby24
twins_
moja mama
fibimk
Damjana
Sanja_Ivana
Monika
verce
Bela
mirecv
mamicka
Kikic
radost
рипче
marina_m
Ves
Emi
avanturistka
Kinky
Kate77
hormonce
biljanag
bella*
veki22
sonjamfk
beti 24
obicna
Emilija
vedrana
51 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
АвторПорака
Nine
Прваче
Прваче
Nine


Female
Број на мислења : 253
Age : 38
Локација : Ohrid
Расположение : Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени : 28226
Registration date : 2009-01-07

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty30.11.09 15:25

Ние ги зедовме од нептун двете една за сушење една за перење од Беко за 22 000 сега засега сме презадоволни дури мислам дека на некои алишта и не им треба пеглање Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 207962
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty30.11.09 15:29

Мене искрено не ми е битно дали има сензор или не,( имам горење сушара веќе 7 години),и досега не сум осетила некоја потреба да имала сензор за исклучување Smile нормално кога ја пуштам да суши сум дома и отприлика знам колку време што суши,а и ако ги суши уште 10 - 15 мин, плус чудото големоSmile
Не дека за 1000 денари се големи пари,ама сепак не е нешто ептеен корисно дали имала или немала сензор
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty30.11.09 15:32

Од искуство со други машини знам дека колку е поедноставна машината толку има подолг рок на траење Smile
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty30.11.09 15:53

Monika, ako vi e terasata zatvorena moze, a na otvorena terasa t.e. nadvor ne se preporacuva da stoi susarata.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty30.11.09 15:58

Па не ни е затворена освен што е заштитена. Комшиите под мене имаат машина за сушење и ја чуваат на тераса и досега немале проблем Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 121539 Знам дека тие со кондензатор се понежни во однос на местоположбата т.е дали надвор или внатре ама за овие другиве ми рекоа дека немаат гајле. А јас друго место за машина немам освен на тераса. Сега ме замисли.
Вратете се на почетокот Go down
Inicka_08
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 185
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28274
Registration date : 2009-01-02

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty30.11.09 15:59

dajte mi sovet kako carsavite da ne mi gi guzva tolku? Drugite alista mi se super meki i nema potreba peglanje.
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty30.11.09 16:05

Иничка пробај додека се уште врели,уште пред да се уклучи ,,ладењето,,(незнам дали ја има оваа опција на твојата машина) извадиги и одма здиплиѓи,и што е најважно кај постелнината да не се пресушени инаку излегуваат како џвакани Smile
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty30.11.09 16:15

Mojata ne gi ladi posle susenje, nema takva opcija. I podobro inace ke se istutkaat.
Monika, ke najdam sega nanazad kade pisuvav za toa pa ke ti citiram.

Edit: eve Monika, najdov:
Kinky напиша:
Анета, не се препорачува да се чува сушарата на тераса, освен ако не е затворена и со константна температура. Ако е надвор и изложена на големи температурни разлики, цевките кондензираат и оксидираат т.е. 'рѓосуваат. Освен тоа, ниските температури влијаат на расипување на електриката и електрониката. Машината е правена за поставување на сува подлога и во суви простории со константна температруа и влажност на воздухот.
Вратете се на почетокот Go down
Inicka_08
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 185
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28274
Registration date : 2009-01-02

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty30.11.09 16:25

i mojata ne gi ladi posle susenje, iako iama opcija jas da uklucam ventilacija i da gi oladam ama negledam sto ke postignam so toa. A stvarno se kako dzvakani. Neznam da gi pogodam, koga ke gi pustam na pokratko mi se kako vlazni. jas ne deka im se sekiram mnogu, vo sekoj slucaj ne gi peglam, vazno mi e da se cisti i dezinfecirani.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty30.11.09 16:50

За жал немам друга опција мора на тераса да стои.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty01.12.09 0:02

a edna vrz druga?mene taka mi se namesteni.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty01.12.09 0:12

не Мама Васе не може ни така, над машината за перење е бојлерот :(
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty01.12.09 0:15

mislam deka vo temava yarre pisuvase deka moze nadvor na terasa.i jas poznavam mn. lugje sto ja imaat staveno nadvor.najdobro da se prasa kaj dilerite.jas imam drugar ke go podprasam.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty01.12.09 0:19

бевме прееска и ја купивме машината утре ќе ми ја донесат и ми рекоа дека може да седи на тераса, само да пазам да не остануваат капки во цревото
Вратете се на почетокот Go down
Kalinka
Почетник
Почетник
Kalinka


Female
Број на мислења : 66
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 27411
Registration date : 2009-05-26

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty01.12.09 0:22

Досега користев посебна вентилациона машина за сушење на Горење, од која сум многу задоволна. Се преселивме, па заради недостаток на простор морам да купам комбинирана пере/суши машина за алишта. Би сакала да знам какви се вашите искуства и кој модел би го препорачале.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty01.12.09 0:26

pa moni,cestito susenje.ke vidis golem benefit e da ja imas.jas doma nemam ni stipki ni butur.vo eden den peri-susi se na kupce i cela nedela partal ne pipkam.a za peglenje pa ic.mojata e na bosh i ne zalam ni denar.samo nekoi kosuli na mm se peglaat.uzivancija.eve vcera neda montkata lom ja napravi a drugata ventijaga ni bese kaj baba.se ispra,isusi koga se nadu kako nova.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty01.12.09 0:32

фала васе да си купиш и ти што си сакаш.јас се убивам од пеглање, пеглам буквално се, само чорапи не пеглам и хулахопки Smile најмногу ја земав од тие причини. секогаш сум мислела дека нема потреба од машина за сушење ама се надевам дека грешно сум размислувала.едвај чекам да ја пробам.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty01.12.09 0:36

ajde cekame komentar.ako imas frka prasuvaj.treba vreme za da se nauci.se zavisi koja marka e i koi se funkciite.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty01.12.09 0:44

се мислев многу околу марката и бев решена за bosch, комшииите имаат таква ја чуваат на тераса и немаат никаков проблем убаво ги служи, ама цената на беко и 3 годишната гаранција ме предомислија, па сега здравје. инаку ја земавме таа со сензор, мм така одлучи Smile, тој се води по девизата дека тоа што е поскапо е поквалитетно иако многу пати се докажало спротивното ама не сакав да се расправам, па тешко нему ако и бидне нешто Smile.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29321
Registration date : 2008-07-22

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty01.12.09 10:57

Моника изборот ти е супер.
И ние имаме Беко со сензор и воодушевена сум од неа.

Сакав да прашам дали ги сушите во машина тие тенките - штеповани јорганчиња ?
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty01.12.09 11:15

go prasav sega drugar mi koj raboti so bela tehnika,vika nema nikakov problem nadvor da stoi susarata.
a susam se i jorgani,kebinja,pernici.samo volna ne susam celosno tuku imam program za takva obleka koja mnogu malku gi susi,kolku najgolemata vlaga da izleze pa posle na stolica ke gi obesam i za 1-2h. se suvi.
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty17.12.09 16:21

mislam deka najdobro e posebno susara,posepbno masina za perenje,taka ako se rasipe nesto moze pobrgu da se vidi sto problemot
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 7 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: