Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??

Go down 
+47
Kalinka
gunnergirl
Bliznaci
yarre
desi4ka
kalinche70
D-r Lidija Pazdrijan
Mimi Petreska
adi
makresanska
babysara
Viki J.N.
Nine
Sandra
Mama Vase
Zvezdicka
Inicka_08
mami29
baby24
twins_
moja mama
fibimk
Damjana
Sanja_Ivana
Monika
verce
Bela
mirecv
mamicka
Kikic
radost
рипче
marina_m
Ves
Emi
avanturistka
Kinky
Kate77
hormonce
biljanag
bella*
veki22
sonjamfk
beti 24
obicna
Emilija
vedrana
51 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29321
Registration date : 2008-07-22

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty04.11.09 11:38

Леле луѓе, па ова било жив благодет!!!
Како не знаев порано да си купам машина за сушење!
Се спасив и од пеглање (барем 90%), и од сушење алишта по дома!
А друга работа е какви миризливи и меки ми се алиштата!
Вратете се на почетокот Go down
Bliznaci
Почетник
Почетник
Bliznaci


Female
Број на мислења : 47
Age : 54
Локација : Skopje
Расположение : sekogas vedro
Поени : 26996
Registration date : 2009-08-17

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty04.11.09 12:12

Nema podobro od masina za susenje. Jas porano gi imav odvoeno a veke 3 godini imam zaedno za perenje i susenje i koga se rodija decava pa do denes ama bas nisto nemam peglano od nivnite alistenca. Ja koristam i vo leto i vo zima, ubavina, a najdobro od se e sto so pegla nemozez da izvrsis takva dezinfekcija na alistencata kako sto se pravi so masinata.
Вратете се на почетокот Go down
gunnergirl
Почетник
Почетник
gunnergirl


Female
Број на мислења : 21
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 27210
Registration date : 2009-07-01

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty09.11.09 12:38

Vednas po svadbata vo april so maz mi pocnavme da gledame bela tehnoka.Za do ma ni trebase spired,frizider,masina za perenje i aspirator zasto veke bea poddotraeni starite.Po ednomesecno setanje po prodavnici kupivme BEKO frizider samo za ladene(koj e ist kako gorenje no e so edna fioka pomalku i e poeftin za 10000den) sporet(ima za 10cm pogolema relna od gorenje) i aspirator.Masina za perenje mnogu sakav Samsung so keramicki greaci sto koristat srebro za dezinfekcija no na kraj kupivme Gorenje zasto eden braticed ne ubedi zasto Bekoto i Samsungot go servisirala Videodata koi ne bile bas azurni a bidejki masinata za perenje e pokomplicirana za defekti(so elektronski displej e )zedovme Gorenje no vo srce mi ostana taa na Samsung.I sega sakam masina za susenje alista isto na Beko zasto procitav ubavi raboti za nea a site beko raboti doma me sluzat odlicno.Inaku gorenje ne e istoto od pred 30 god za kvalitet i sega go pravele vo turcija vo istata fabrika so bekoto ili taka barem mi rekoa.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty12.11.09 11:58

Јас едно прашање надвор од темава, да не отворам нова. Имам комбинирана машина. Не ми оди од рака поставувањето температура за сушење. Која температура е за low, medium i high според ознаките? Колку време е потребно да се сушат алиштата? Кај мене секогаш се полусуви. Дали јас сум нестрплива или треба повеќе време или треба повисока температура?
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29648
Registration date : 2008-03-17

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty12.11.09 12:48

Mojata e Ariston kombinirana. Ima podesuvanje za susenje do peglanje ili vednas za redenje vo skaf. Za skos suvi susi okolu 2 saati, zavisno od debelinata na alistata
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty12.11.09 13:06

Nasata isto nema oznaki Low, medium , high, no se rakovodam spored vremetraenje na susenjeto a i  zavisno od kolicinata. No ke mora i jas da procepkam poveke po upatstvoto , veke ne susam bodi vo nea , i za kratko vreme mi gi sobira , na niv pisuva low tumbledry .
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty12.11.09 13:52

Emilija, obicno kombiniranite masini se praveni za perenje na polna masina a susenje polovina. Da ne ja prepolnuvas za susenje pa ne ti gi dosusuva do krajot na programot? Ako ne e toa, togas ostavi gi podolgo da se susat. Na najgolema toplina susi samo belo za vrienje, postelina, peskiri i ves. Jas taka pravam zasto vreliot vozduh brzo ja obeluva oblekata.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty12.11.09 14:20

Да Kinky. Јас перам, па ја празнам т.е. вадам што не е за сушење. Значи темп. да ја оставам на 90 за бели и да експериментирам со времето за сушење. А што со облеката што се пере на 40? Да се суши на 40?
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty12.11.09 14:28

Jas pocnav da susam taka kako tebe, osetlivite na pomala temperatura, pamuk na povisoka. Ama ne mi gi vadese suvi kako jas sto sakav pa sekogas posle toj program gi pustav uste ednas na extra dry da gi dosusi. Taka da probaj da vidis kako ke ide, da ne bide 3 saati gi susi na 40 stepeni a eden saat na 90. I vidi po oblekata dali se sobira mnogu, zasto kolku e povisoka temperaturata za susenje tolku poveke se sobira pamukot. Za peskiri i postelina mozebi toa ne igra nekoja golema uloga, ama oblekata... Smile
Вратете се на почетокот Go down
Inicka_08
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 185
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28274
Registration date : 2009-01-02

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty16.11.09 14:19

uste ednas ke ve prasam posto nikoj ne mi odgovori. Dali stavate vo masina za susenje hulahopki? Mie strav da ne se zapalat poso neli imaat i najlon vo niv? A neko potenki dzempercinja?
Вратете се на почетокот Go down
Bliznaci
Почетник
Почетник
Bliznaci


Female
Број на мислења : 47
Age : 54
Локација : Skopje
Расположение : sekogas vedro
Поени : 26996
Registration date : 2009-08-17

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty17.11.09 14:24

Jas stavam i hulahopki i potenki raboti i do sega mi se nema sluceno nesto da se zapali no zatoa gi susam ako treba nekolku pati na po polovina cas za ako nesto veke e suvo da go izvadam. Ne ostavam da susi poveke od 30 min.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29321
Registration date : 2008-07-22

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty17.11.09 14:33

Inicka_08 напиша:
uste ednas ke ve prasam posto nikoj ne mi odgovori. Dali stavate vo masina za susenje hulahopki? Mie strav da ne se zapalat poso neli imaat i najlon vo niv? A neko potenki dzempercinja?
Мои хулахоки не сум ставала до сега, а памучните на син ми да.
А ставам и џемперчиња, до сега ништо не сум уништила, за понатаму
ќе видиме. Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 133239
Вратете се на почетокот Go down
Kalinka
Почетник
Почетник
Kalinka


Female
Број на мислења : 66
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 27411
Registration date : 2009-05-26

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty17.11.09 14:36

Inicka_08 напиша:
uste ednas ke ve prasam posto nikoj ne mi odgovori. Dali stavate vo masina za susenje hulahopki? Mie strav da ne se zapalat poso neli imaat i najlon vo niv? A neko potenki dzempercinja?

Да, сушам и хулахопки најлонски во машина за сушење, досега никаков проблем не сум имала.
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty17.11.09 14:43

И јас сушам буквално се во сушарата,ако е некој материјал кој се собира(Како дебели џемпери,блузи,и сл.) ги сушам по 30-40 мин. да се исцедат од водата убаво,и после ги вадам и ги сушам на собна,така полу суви одма се досушуваат.и досега нити нешто ми се собрало,нити сум расипала облека
Вратете се на почетокот Go down
Inicka_08
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 185
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28274
Registration date : 2009-01-02

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty17.11.09 16:04

ok, thanks konecno. jas pa do sega gi ostavav hulahopkite, deka na upatstvoto od masinata pisuva deka ne se stavaat takvi raboti. debeli dzemperi nemam, ama imam onie tenki akrilni dzempercinja, znaci mozam i tie.
A onie prslucinja so polnenje?Smile
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27105
Registration date : 2009-09-29

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty17.11.09 17:50

Sandra напиша:
Леле луѓе, па ова било жив благодет!!!
Како не знаев порано да си купам машина за сушење!
Се спасив и од пеглање (барем 90%), и од сушење алишта по дома!
А друга работа е какви миризливи и меки ми се алиштата!
од која фирма е и колку чини
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29321
Registration date : 2008-07-22

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty17.11.09 20:39

Kiki-riki од Беко е мојата.
Ја купивме од Нептун, кошта нешто помалку од 12000, на попуст. Мислам дека попустот уште им важи.
Еве каква е
http://www.eurosplet.ba/index.php?productID=1167
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27105
Registration date : 2009-09-29

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty17.11.09 20:49

фала Сандра,баш утре ќе погледам во нептун
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty17.11.09 22:00

Читајќи ја темава и имајќи го проблемот со сушење и некој чуден мирис во собата каде што сушам, решив и јас да се спасам од маките Smile Следно на список машина за сушење Smile
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27105
Registration date : 2009-09-29

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty17.11.09 22:06

мама ане сега ѕирнав на страната на нептун имаат некоја акција па има за 8999 беко и за 9999- сега уште да го убедам мм
Вратете се на почетокот Go down
karolina
Прваче
Прваче
karolina


Female
Број на мислења : 296
Age : 44
Локација : doma so sonceto moe
Расположение : srekno najsrekno
Поени : 28408
Registration date : 2008-12-21

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty29.11.09 23:17

jas saka masina za susenje a moze i 2 vo edno poprakticno e no bidejke imam dve wc i vo dvete imam mesto najverojatno ke kupime za susenje posebno
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty30.11.09 14:54

kiki-riki напиша:
мама ане сега ѕирнав на страната на нептун имаат некоја акција па има за 8999 беко и за 9999- сега уште да го убедам мм
Кики-рики ако сте во план за земање,нема да згрешиш,пред година дена истите тие машини беа по 16 000,ние истиот тој модел тогаш го земавме за поклон,луѓето се задоволни од работењето на сушарата
А во нептун им се трошат како алва Smile пред се ради цената а и во сушењето се петка,немале поплаки до сега Smile
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty30.11.09 15:08

И јас многу се мислам околу оваа машина на беко ама како што ве читам ќе побрзам да си купам. А која е разликата во машините? Мислам меѓу таа од 8.999 и 9.999?
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty30.11.09 15:13

Таа од 8999 е без сензор,а другата е со сензор за исклучување кога се суви алиштата,и двете се без кондензатор и имаат 3 години гаранција
а беко сушара со кондензатор е 14 999
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty30.11.09 15:22

Фала мирецв, мојата ќе стои на тераса па ми препорачаа да е без кондензатор. така да ќе ми одговараат и двете, а и цената е навистина ОК.
А бидејќи сум ептен лаик за машина за сушење ме интересира дали е битен сензорот или не....?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??   Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно?? - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Oбична машина за перење или за перење и сушење заедно??
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: