Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Живеење во стан!

Go down 
+60
Annabel
Ostoun
Ana.b
Renata ch
emilija poposka boshevska
mina32
jordanoski
saligrem
adi
Barbie
bile2
nnatasa
ripce
Tifani
butterfly
makresanska
marina_daniel
delfin76
caci
soledad
Mimi
mamazako
kiki22
Mama Ane
Mimi22
Ance-J
danielaval
Sun
Dragana
lidija29
Damjana
Sanja_Ivana
Pipolino
Kinky
vecki
marina_m
hormonce
sunset
sonja colakova
avanturistka
bibe85
veki22
Emilija
Nate_David
Juni08_Andrea
aleksandra
Nene
daniela
beti 24
Freya
STAR *
Lili
vesna velkova
vedrana
vesna83
mama
kavadarcanka
rich_bitch1
Emi
Sandra_Anja
64 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
АвторПорака
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 27059
Registration date : 2009-10-30

Живеење во стан! - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 4 Empty09.11.09 13:38

Pred da se omazam ziveev vo kuka i mi bese mnogu poubavo . Sega zivejam vo stan se mi e nekako malo mi treba prostor Smile naviknata sum letno vreme da si posedam vo dvor . No sepak i stanot ima dobri osobini nema mnogu za cistenje
Вратете се на почетокот Go down
jordanoski
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 12
Age : 42
Локација : prilep
Расположение : zbuneto
Поени : 26488
Registration date : 2009-11-20

Живеење во стан! - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 4 Empty22.11.09 23:43

Jas i kako moma i sega ziveam vo kuka. i nikogas ne sum sakala stan no sega ke mora da si kupime stan zatoa sto kukite se dva pati poskapi.
Nasata dilema sega e druga. Setame gledame i neznaeme so da pravime. Roditelive se nesto kazuvaat:ovoj necini e severen, pa ovaj necini e na 4 sprat(kaj nas zgradite se bez lift) pa ovoj vakov, pa ovoj neznam kakov, Живеење во стан! - Page 4 412106 pa pocekajte da ne poevtinat i slicno. Sto mislite vie od vase iskustvo vo odnos na severen juzen, na povisok ili na ponizok sprat.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Живеење во стан! - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 4 Empty23.11.09 7:57

jordanovski juzna strana e mnogu poubavo potopol ke vi bide stanot a na severna e mnogu poladen a za sprat jas stalno vikam zlatna sredina na treti sprat
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Живеење во стан! - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 4 Empty23.11.09 9:07

potpolno se slagam so makresanska juzna strana ili treti ili cetvrti sprat e najdobra sredina vo zgrada
Вратете се на почетокот Go down
emilija poposka boshevska
Прваче
Прваче
emilija poposka boshevska


Female
Број на мислења : 430
Age : 42
Локација : ohrid
Поени : 28624
Registration date : 2008-12-03

Живеење во стан! - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 4 Empty23.11.09 9:54

jas do pred da se omazam ziveev vo stan, sega vo kuka, ama moze da se kaze deka e kako stan zosto roditelite na mm mnogu ubavo si ja isplanirale so poseben vlez e, skalite, pa uste edna vrata bas kako vo stan. I jas i do tuka si cistam, ponekogas zaboravam deka i skalite se nasi, hahaha, pa ke se privratam so pravosmukalkata.
A inaku Jordanoski jas ziveev na sesti sprat so lift, i veruvaj na dva dena da se rasipese pa tesko ti e do prodavnica da se simnes, a ne pa da vleces nagore kolicki ili sl. Taka da ako nema lift treti sprat najmnogu. I obavezno juzna starna. Kaj mene ednata detska i kupatiloto se na severna pa kamen se ladni vo sporedba so drugive sobi, osobeno denovive so soncevo, nasabajle duri i toplo mi e vo spalna, isklucuvame greenje.
Вратете се на почетокот Go down
Renata ch
Почетник
Почетник
Renata ch


Female
Број на мислења : 61
Age : 36
Локација : Svajcarija
Расположение : Raspolozena i Pozitivna
Поени : 26493
Registration date : 2009-11-26

Живеење во стан! - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 4 Empty28.11.09 18:22

Jas zivema vo stan i so maz mi sme sami nemam ni svekor nitu svekrva. Imame mnogu ubav pogled taka da nemam problemi.
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Живеење во стан! - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 4 Empty28.11.09 18:57

Jas kako devojce ziveev vo kuka,a sega sum vo stan.Sega mi e super,si se naviknav,ama na pocetokot me fakase nervoza koga ke vlezev vo kujna.Naviknata bev vo golema kujna kaj moite i koga vlegov vo tesnovo kujnice vo stanov,zivcite si gi kinev.Mesto kolku da se svrtis vo krug.Ama sega se e vo red.
Koga bi birala pak bi odbrala kuka-toa e sigurno-ama da bide so parno(so drva ne mozam veke da se raspravam)
Вратете се на почетокот Go down
Ostoun
Прваче
Прваче
Ostoun


Female
Број на мислења : 284
Age : 46
Локација : tetovo
Поени : 27005
Registration date : 2009-09-12

Живеење во стан! - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 4 Empty28.11.09 21:27

Jas do pred da se omazam ziveev vo kukja osven za vreme na studentskite denovi ama sega sum vo stan i se naviknav super mi e a mnogu retko se slucuva da nema lift taka sto i ne e nekoj problem spratot barem spored mene a ziveeme na sesti sprat. Samo ednas bev natovarena a i bremena vo osmi mesec a liftot ne rabotese i odvaj se kaciv inaku ne e problem barem dodeka sme pomladi
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27069
Registration date : 2009-09-27

Живеење во стан! - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 4 Empty28.11.09 21:35

Јас многу сакам куќа, ама кога ќе се пензионирам, здравје Боже. Куќата си има повеќе работа, поголема е, а плус и дворче ако има, треба да се средува....Со ова темпо на работа, ние немаме ни кога да испиеме кафе, а камоли во дворче да го направиме тоа. Во стан е полесно, доаѓаш дома, прашина 2 минути, правосмукалка 5 минути и средено е. А и дома неколку саати поминуваме, не ни треба многу голем простор...доволно е децата да имаат своја соба и ние наша спална. А и потопли се становите.

Ама кога ќе се пензионирам, многу би сакала да имам куќа, може и надвор од Скопје.
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27105
Registration date : 2009-09-29

Живеење во стан! - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 4 Empty28.11.09 21:54

Annabel напиша:
...Со ова темпо на работа, ние немаме ни кога да испиеме кафе, а камоли во дворче да го направиме тоа. Во стан е полесно, доаѓаш дома, прашина 2 минути, правосмукалка 5 минути и средено е. А и дома неколку саати поминуваме, не ни треба многу голем простор...доволно е децата да имаат своја соба и ние наша спална. А и потопли се становите.

.
јас од секогаш сум живеела во куќа ама сакам стан поради горе цитираните причини
Вратете се на почетокот Go down
bile2
Прваче
Прваче
bile2


Female
Број на мислења : 209
Age : 34
Локација : germanija
Поени : 27300
Registration date : 2009-07-22

Живеење во стан! - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 4 Empty30.11.09 23:21

Pekol !!! isto kako u zatvor da sum , abe kuka si e kuka Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
bile2
Прваче
Прваче
bile2


Female
Број на мислења : 209
Age : 34
Локација : germanija
Поени : 27300
Registration date : 2009-07-22

Живеење во стан! - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 4 Empty30.11.09 23:21

Pekol !!! isto kako u zatvor da sum , abe kuka si e kuka Живеење во стан! - Page 4 Icon_biggrin
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27681
Registration date : 2009-08-23

Живеење во стан! - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 4 Empty01.12.09 8:23

od sekogas sum ziveela vo stan, a mnogu sakam vo kuka- svoj mir svoj gazda, ne mu ja misles za poveke raboti, ednostavno ubavini.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Живеење во стан! - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 4 Empty01.12.09 8:28

Се е навика, дали куќа или стан, иако мене најискрено ми е поубаво во куќа.. Сменивме повеќе станови и поголем број беа на приземје, што му доаѓа некако како куќа, ама сепак не е тоа тоа. Куќата си има предности посебно ако се има убав и простран двор, па уште да има некој да ти го среди и одржава Smile
Вратете се на почетокот Go down
vasidora
Полуматурант
Полуматурант
vasidora


Female
Број на мислења : 672
Age : 40
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 27349
Registration date : 2009-09-17

Живеење во стан! - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 4 Empty01.12.09 8:43

[quote="Annabel"]Јас многу сакам куќа, ама кога ќе се пензионирам, здравје Боже. Куќата си има повеќе работа, поголема е, а плус и дворче ако има, треба да се средува....Со ова темпо на работа, ние немаме ни кога да испиеме кафе, а камоли во дворче да го направиме тоа. Во стан е полесно, доаѓаш дома, прашина 2 минути, правосмукалка 5 минути и средено е. А и дома неколку саати поминуваме, не ни треба многу голем простор...доволно е децата да имаат своја соба и ние наша спална. А и потопли се становите.[quote]

Potpis! Samo sto nasata idna detska soba e sega rabotna soba, ama vo idnina se nadevam ke smestam dve krevetcinja vo nea.
Stanot e logicn posledica na denesnoto tempo na zivot.
Вратете се на почетокот Go down
Marija
Прваче
Прваче
Marija


Female
Број на мислења : 384
Age : 34
Локација : на месечината
Расположение : :)
Поени : 27992
Registration date : 2009-02-16

Живеење во стан! - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 4 Empty01.12.09 9:10

20 god ziveev vo stan ,sega sme vo kuka i ne go menuvam ova sega sto go imam ni za 5 stana
Mirot ,tisinata ,ubavoto nebo ,struenje na vozduhot,vozduhot mn mn pocist...inaku ziveev vo Cair,sega sum vo Volkovo .Samo patot me ubiva ,ama toa e ,nemoze se da e sovrseno
Вратете се на почетокот Go down
jordanoski
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 12
Age : 42
Локација : prilep
Расположение : zbuneto
Поени : 26488
Registration date : 2009-11-20

Живеење во стан! - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 4 Empty05.12.09 23:51

E pa devojki nie si kupivme stan. Vo Prilep ne mnogu daleku od centar i relativno nov (20 godini):)gledavme i novi gadbi i bea isto pari no nekako ni bese strav od losi gradbi.
stanot e na vtor sprat, lugo-istocna strana.
Ova ke ni bide prv pat da ziveeme vo stan(so isklucok na studentskite denovi) pa se nadevame deka ke ni se dopadne. Inace i dvajcata sme mnogu vozbudeni od toa sto ke bideme sami domakini:)
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Живеење во стан! - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 4 Empty06.12.09 15:03

So sreka neka vi e jordanoski.Ziveenjeto vo stan ima prednost vo odnos na odrzuvanje(za razlika od kuka)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Живеење во стан! - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Живеење во стан!
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: