Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Живеење во стан!

Go down 
+60
Annabel
Ostoun
Ana.b
Renata ch
emilija poposka boshevska
mina32
jordanoski
saligrem
adi
Barbie
bile2
nnatasa
ripce
Tifani
butterfly
makresanska
marina_daniel
delfin76
caci
soledad
Mimi
mamazako
kiki22
Mama Ane
Mimi22
Ance-J
danielaval
Sun
Dragana
lidija29
Damjana
Sanja_Ivana
Pipolino
Kinky
vecki
marina_m
hormonce
sunset
sonja colakova
avanturistka
bibe85
veki22
Emilija
Nate_David
Juni08_Andrea
aleksandra
Nene
daniela
beti 24
Freya
STAR *
Lili
vesna velkova
vedrana
vesna83
mama
kavadarcanka
rich_bitch1
Emi
Sandra_Anja
64 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28600
Registration date : 2009-01-04

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty10.02.09 21:31

jas cel zivot ziveam vo kuka i naviknata sum pa neznam dali bi mozela da ziveam vo stan.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty11.02.09 9:32

Јас живеев во куќа и многу ми беше тешко да се навикнам во стан. некако од толкав комодитет, раздвиженост, се затворив во стан под клуч. Ама се прилагодив, сега повторно ќе се селам во куќа и едвај чеееекааам Smile
Вратете се на почетокот Go down
kiki22
Прваче
Прваче
kiki22


Female
Број на мислења : 173
Age : 37
Локација : tamu nekade
Поени : 28083
Registration date : 2009-01-07

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty11.02.09 15:51

Jas vo mk ziveam vo kuka a ovde vo stan.I dvete si imaat svoi prednosti i maani.Na pr.kukata ima neli normalno dvor pa mozes da si sadis cvekina,nasekade zelenilo mozes nadvor da sedis na svez vozduh i mnogu drugi raboti.isto taka negativna strana e toa sto ima poveke za cistenje i poveke drugi obvrski.Vo stan nekako mi e poubavo samo me nervira sto mojot stan nema terasa inaku e ok.ima centrelno greenje samo odvrti go ventilot i veke se zagreva.a vo kukata treba da se zapali parnoto ,da se odrzuva temperatura ,da se vnimava na nea,pa drva nosenje.a pak letno vreme e polesno.
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28732
Registration date : 2008-09-11

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty19.02.09 10:29

ние живееме во куќа во населбата Ченто и кога бев немажена, живеев во истата населба и во куќа.
некни син ми ми вели*зошто ние имаме куќа а нашиот кум стан?ајде да ја продадеме куќата и да си живееме и ние во стан во град.*
детево има 3год и 4месеци и веќе почнало економски да размислува.
најмногу сакам да живеам во куќа, меѓутоа куќите во оваа населба претежно се градени во 60-те години, и треба МНОГУ ПАРИ за да се поправат и да бидат како што треба. башка што сме малку подалеку од градот, ама тоа не го сфаќам како хендикеп, оти не сме во центарот на гужвите, но во последно време размислувам(јас гласно, а мм потајно) да ја продадеме куќата и да се преселиме некаде поблиску до центар. но сигурно таму не би нашле куќа , туку мора стан, па не знам како би се снашла во стан.
предност на куќа е што си слободен, имаш двор, цвеќе, летно време можеш да си правиш скара, да си ставиш базентче за детето, но зимно време е катастрофа. сите спикани во една соба, оти немаме парно, и некогаш дури да ти е страв да отидеш во купатило. ама ги издржуваме тие неколку месеци, од што мораме.
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Полуматурант
Полуматурант
Sanja_Ivana


Female
Број на мислења : 962
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 29663
Registration date : 2008-05-09

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty19.02.09 10:35

E toa e prednosta vo stan so parno, segde ista temperatura i ne se zamaras dali vo hodnik ili vo kupatilo e ladno pa zagrevaj pred tusiranje a koga ke izlese lele mori majko, mrazulnik. A letno vreme pa kukata e poubava zosto mozes nadvor da bides, ama i togas begas vnatre zosto e zesko pa pustas klima i cekas da pomine gorestinata.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi
Прваче
Прваче
Mimi


Female
Број на мислења : 286
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28896
Registration date : 2008-08-01

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty19.02.09 10:43

Се си има свои предности и мани, најубаво да можеш да си имаш стан во град, а куќа во некоја од населбите блиску до градот. Да имаш каде да си појдеш на виденд, да се издуваш.
Ние живееме во стан во Центар. Има предности што тука ми е пазарот, трговскиот, маркети, секаде можам пешки да стигнам. Со парно, секаде топло. Во лето е потешко зашто нема двор да си излезеш, да си седнеш па сеир да гледаш.
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28732
Registration date : 2008-09-11

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty19.02.09 10:50

ja potpisuvam mimi vo celost, kratko i jasno kazano, a se slozuvam i so sanja-ivana.
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28061
Registration date : 2009-04-08

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty23.04.09 2:10

мене во стан ми е поубаво
Вратете се на почетокот Go down
caci
Прваче
Прваче
caci


Female
Број на мислења : 241
Age : 38
Локација : italy
Расположение : dobro
Поени : 28051
Registration date : 2009-01-27

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty23.04.09 8:45

ziveam vo stan sama so maz mi,ubavo e iako ziveev vo kuka pred da se mazam se naviknav
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty07.05.09 12:43

анче напиша:
Ние живееме во кука и се има нешто не исчистено,те тераси,те прозорци,скали за бришење,па надвор двор и стално си тука

И секој го сака тоа што го нема,ама ај бидеме благодарни без разлика што е,важното е покрив над глава да се има.

se slozuvam so ovoj post na ance
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28558
Registration date : 2009-01-16

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty07.05.09 12:52

jas ziveev vo kuka pred da se mazam,sega sum vo stan sami so mm super ni e sto sme si sami,ali kuka si e kuka mi nedostiga dvorceto da moze da si sednes na vozduh,kucence da trcka deteto da ima mesto za igranje,a vaka na terasa ne e isto pa da go mislis da ne se prevrti svasta moze da se slucat nedaj boze... pa pazi komsiite da ne te slusnat ne tropaj posle 9 itn vo kuka poveke sloboda ima,a za toplo sto spomnuvate site mene po toplo mi bese vo kuka negoli vo stanot sega celo zimo morase da pustame dopolnitelno greenje gabe parnoto go plakame izgleda ke go otkazuvame dogodina!
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty07.05.09 13:05

Jas ziveev do pred da se omazam vo Novo lisice vo stan na 3 ti sprat,sega sum vo kuka i nemozam bre da se naviknam i kraj mnogu mi e tesko kolku i da cistis sve e necisto upm vise.Prva prilika bi si odela vo stan (iako mm ne se slaga so mene) hihiihiih
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty07.05.09 13:09

Jas ziveam vo kuka,imam golema terasa golem dvor i bas e ubavo.Letno vreme e super da ne ti se vleze vo soba.I kaj mm ziveevme vo kuka ama tamu kukite edna vrz druga beter od stan.Imase dve terasi ama i na koja i da izlezev nekoj od komsiite obavezno ke me vidi i ako sednam so nekoj gostin posle tie cel muabet go znaat od zbor do zbor.Sreka samo 2 godini ziveevme tamu sega pak sum si domce i super mi e . flower
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty07.05.09 13:11

i vo Anglija i vo MK ziveeme vo kuka.Nikogas ne sum ziveela vo stan.Super mi e,neznam kako bi ziveela vo stan,naucena sum da si sedam i da rucam vo dvor letno vreme ,bas poradi toa pocesto sakam da sum vo MK zaradi dobroto vreme.Uzivam vo golem prekrasno sreden dvor so treva i palmi,nemozam od toa da se otkazam
Вратете се на почетокот Go down
ripce
Прваче
Прваче
ripce


Female
Број на мислења : 111
Age : 40
Локација : doma
Расположение : :-))))))))))))
Поени : 27858
Registration date : 2009-03-09

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty07.05.09 15:35

jas si sakam stan so glema terasa so ubav pogled,sekogas ti e sredeno cisto nekako mi se cini imas pogolema privatnost.i vo stan zieam zasega mi e super.
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28732
Registration date : 2008-09-11

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty08.05.09 12:36

moram pak da izdebatiram na temava.
se slozuvam 100% deka vo stan e pocisto.
ama koga bi morala da biram megu cistota stoprocentna i sloboda, bi go odbrala ova vtorovo, koe sekako go dobivam vo kukata.
zarem e bitno sekogas se da e pod konec i da sjae, a da se osekam kako da sum vo zatvor?
pocnuvajki od ovoj period pa tamu negde do oktomvri-noemvri, nie sme vo dvor nadvor.
imame loznici nad mestoto kade sto sedime, senka ni e, imame cresi, slivi, kajsii, visni, malku se pravi gubre koga ke pocnat da se susat lisjata i da pagaat, ama i vo toa gledam ubavina-cel dvor poslan so zlatno-zolti lisja.
imame mesto za malo bazentce i letno vreme deteto si sedi vo nego.
na raat pijam kafe, bez da go mislam deka padnalo od terasa, a i da se sopne, celiot dvor e ramen, nisto nema da mu e.
e samo mi e maka sto sum po cel den na rabota i ova majasilot me fati po racete, pa nemozam i nemam vreme da si ja nasadam trevata, koja, inaku e kupena uste od lani.
uste edna ziva ograda za da ne mi leta premnogu prasina...i mislam deka ke mi e ok.
teska e kukata za odrzuvanje, de trotoari ispukale, de krovot protekol, ogradata se iskrivila, ama KUKA MI E I MOJA MI E I UBAVO MI E.
sestra mi sega zivee vo stan vo K.Voda i postojano se zali deka nesto ja gusi, se oseka kako vo zatvor da e.
ama sekoj si ima pravo da si misli dali mu e poubavo vo stan ili vo kuka, ama jas definitivno bi odbrala i odbiram KUKA.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty08.05.09 12:52

Mamazako toa se ubavo sto go zboris eve jas kaj sto sum mazana sega inace ziveam karsi Hubo market vo naselbata Krividol mestoto e top do Vardar tivko ubavo imame golem dvor pa staveno ima bekaton plocki pa mesto imame letno vreme go stavame bazenot pred kuka golem e 4x4 golem Amstel cador imame zelenilo segde ubajni ama prosto nemozam da se naviknam godinite pominati vo stan si go napravile svoeto
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28732
Registration date : 2008-09-11

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty08.05.09 12:54

ke se naviknes, makresanska.
a da ne prodavaat nekoj plac tamu, sakame da si odime od Cento i barame plac da pravime kuka?
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty08.05.09 13:00

Pa znam deka nesto se prodava ama ke treba ubavo da se rasprasam pa ako nesto doznaam ke ti kazam OBAVEZNO
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28732
Registration date : 2008-09-11

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty08.05.09 13:01

ok, fala ti makresanska.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty08.05.09 13:03

Прекрасно е чувството кога ќе си дојдеш од работа, ќе си ручаш, ќе си свариш кафе и ќе си седнеш во двор со децата пред тебе, они си играат, ти се релаксираш а истовремено ги имаш на видик. Тоа во стан нема.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty08.05.09 13:24

Mora da e mama ane Smile zdravje boze da mi se rodi deteto, ke morame da gi preterame nejzinite prvi nekolku meseci ako ne i prvata godina vo stanot kaj sto sum sega. Ke se vratam prerano na rabota a blisku do rabota ziveam i ke pretrcuvam za doenje. Taka ke moram da ostanam vo stanot za doenjeto. A ne da mi e nefunkcionalen za bebe...
imam vkupno edna prostorija za gledanje televizija, gosti, jadenje, gotvenje i tamu e normalna temperaturata i imam "gore", deka na ptrkrovje ziveam ni dozvolija komsiite da gi koristime tavanite, si napravi tamu spalna so kupatilo. Ama bolkata e sto durektno pod krov pekol e letno vreme, taman deteto koga ke se rodi...
zatoa ke moram da se adaptiram i da "ne primam gosti edno sest meseci... malecka ke bide mnogu... no zatoa Smile Na prolet slednata godina se selam vo kukja koja momentalno sec gradi Smile samo za mene i za moeto detence Smile i toa u selo vo okolinava! neli koga se pretstvavuvav kazav deka ne ostanuvam vo gradov... mnogu e zagadeno i bukvalno osven vo park, nemozam da zamislam nie dno drugo mesto kade bija setala ... na vozduh...Samo zaradi toa sto go kaza, cooliras vo dvorce, dete si igra i e "na uvid" Smile toa neam vo stan!
Вратете се на почетокот Go down
bile2
Прваче
Прваче
bile2


Female
Број на мислења : 209
Age : 34
Локација : germanija
Поени : 27300
Registration date : 2009-07-22

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty23.10.09 0:32

Ziveenje vo stan UZAS!!! I toa pa plus so svekrva KATASTROFA!!!
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 27527
Registration date : 2009-06-12

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty03.11.09 17:05

Do 5 i pol godini ziveev vo kuka,a sega ziveam vo stan.Definitivno poubavo mi e vo kuka.Da si imam dvor,da si pijam kafence.Vo leto navecer e mnogu ubavo za sedenje vo dvor.A vo stan letno vreme e katastrofa.Koga ke mi dojdat drugarki na gosti se varime vnatre.Tatko mi saka da pravime kuka,pa se nadevam deka toa ke bide naskoro.
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27231
Registration date : 2009-08-31

Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty03.11.09 17:15

I jas 25 godini ziveev vo kuka, a sega ziveam vo stan,edinstvena prednost e sto stanot polesno se odrzuva,no ponekogas custvuvam kako vo stan nemam vozduh,mi nedostiga dvor i kako sto napisa Barbie vo leto vo dvor e super a vo stan na terasa????????
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Живеење во стан! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Живеење во стан!   Живеење во стан! - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Живеење во стан!
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: