Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кој соковник е најдобар?

Go down 
+42
zence
Annabel
kalinche70
Nine
babysara
desi4ka
Elisaveta
sunshine
Anika
MamaMaja
Lili
Mama Ane
Mimi22
baby24
BubeM
Sun
ElenaJo
svetle s
Sanja_Ivana
tanjaaa
Kiki
Sandra
babypiggy
Vesnicka
magi
bella*
hormonce
Zvezdicka
betavitevit
beti 24
STAR *
lola
aleksandra
okce
moja Ina
Nate_David
daniela
rich_bitch1
natali
Emi
biljanag
Maja
46 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28703
Registration date : 2008-12-05

Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty20.02.09 14:50

И ние дома го имаме POWER JUISER, само во последно време многу ретко го користам, Ева не сака да чуе за сокови. Само вода пие и одбива секаков сок а и чај.
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29634
Registration date : 2008-03-25

Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty20.02.09 15:03

И јас мојот соковник го користам на периоди и се од причина што ми е досаден за чистење после користење. Многу побрзо и полесно ми е да исцедам од цитрусното овошје и таквиот сок да го испиеме.
Вратете се на почетокот Go down
magi
Полуматурант
Полуматурант
magi


Female
Број на мислења : 1392
Age : 40
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 28953
Registration date : 2008-08-12

Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty21.02.09 22:06

E toa mu e najbanalnata rabota mienjeto.
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 29059
Registration date : 2008-11-14

Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty22.02.09 16:49

миењето и мене ме нервира
Вратете се на почетокот Go down
Elisaveta
Прваче
Прваче
Elisaveta


Female
Број на мислења : 341
Age : 40
Локација : mkd
Поени : 27897
Registration date : 2009-04-03

Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty02.05.09 22:19

jas imam elta sokovnik od svadbata-poklon i neznam dali e dobar da pocnam da go koristam ili da go kupam od top shop. ve molam za sovet!
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 29059
Registration date : 2008-11-14

Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty03.05.09 14:13

toj od top sop e zakon, jas go imam stariot
Вратете се на почетокот Go down
Elisaveta
Прваче
Прваче
Elisaveta


Female
Број на мислења : 341
Age : 40
Локација : mkd
Поени : 27897
Registration date : 2009-04-03

Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty18.05.09 22:35

Da vi kazam deka go probav sokovnikot ELTA i iznenadeno sum zadovolna.
Вратете се на почетокот Go down
desi4ka
Прваче
Прваче
desi4ka


Male
Број на мислења : 122
Age : 51
Локација : Gevgelija
Поени : 26918
Registration date : 2009-09-06

Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty09.09.09 23:24

ovoj sokovnikot od top sop spored mene e najdobar izbor ama e i dosta skap
Вратете се на почетокот Go down
babysara
Полуматурант
Полуматурант
babysara


Female
Број на мислења : 554
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28248
Registration date : 2009-03-21

Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty10.09.09 21:33

i za mene e najdobar.
Вратете се на почетокот Go down
Nine
Прваче
Прваче
Nine


Female
Број на мислења : 253
Age : 38
Локација : Ohrid
Расположение : Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени : 28226
Registration date : 2009-01-07

Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty11.09.09 12:35

Po procitanive postovi ovde uvidov deka definitivno POWER JUICER EHPRESS e najdobar najkvaliteten i site se zadovolni od nego.Nie vcera go zedovme i uste ne go imame isprobano vaka mnogu mi se bendisuva a defenitivno ke mi bidi poveke od potreben pa ke vidime koga ke go isprobame dali vredi za parite flower
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29153
Registration date : 2008-07-29

Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty19.10.09 19:27

Da se pofalam samo so go kupivme sokovnikot od top shop posle site dadeni komentari ovde resiv da ve poslusam i takov da kupam se uste ne sme go probale ali veruvam deka e super i deka ne sme zgresile vo izborot .Ke vi pisam dali sum zadovolna od nego Smile
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27234
Registration date : 2009-09-25

Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty19.10.09 19:53

Го имам и јас POWER JUISER и искрено некоја огромна разлика од други исто така поскапи соковници и да нема.другарка ми има од Горење мислам( и тој е посолен со цена)исто така и е прва лига.
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27069
Registration date : 2009-09-27

Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty19.10.09 20:17

Ние го имаме Power Juicer - от. Одличен е и не е бучен воопшто, со исклучок кога цедите потврдо овошје, на пр.цвекло, па знае да почне да вибрира и да бучи. Само тоа ме нервира
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty19.10.09 20:34

иста големина исти делови плус подобра чашка соковникот често го има на презентација во рамстор и е упола цена од овој на топшоп
го купивме пред да се породам еве денес пак го отворив од овие настинкиве аман веќе само сокови пиеме витамини ни требаат и така јас сум задоволна супер е кашички може од густото што останува а може да се додаде во сокот па да биде ептен густ ама и немора да го додавате меле све и цвекло кое се препорачува да се исече инаку све друго цело се става
едино што е исто така разлика е што има помалку вртежи во минута овој соковник марката ја заборавив ама мислам германски е има две врсти пластика и росфајт јас таков земав и го препорачувам
Вратете се на почетокот Go down
zence
Прваче
Прваче
zence


Female
Број на мислења : 147
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28849
Registration date : 2008-08-24

Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty09.11.09 10:29

Вчера во Рамстор имаше промоција на МАХ соковникот од 2600 на 1990 мислам беше. Само мислам дека малце повеќе пушта од пулпата во сокот т.е. пењата одозгора повеќе се осеќа во уста ( се надевам ме разбравте) инаку се друго е исто.Јас не го купив имам од Топшоп, така да не зборувам од искуство, туку од она што го пробав на презентацијата сок од морков.
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29153
Registration date : 2008-07-29

Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty09.11.09 11:20

Nie sme prezadovolni od power juicerot se koristi maksimalno sekoj den nema utka,i sto mi e najbitno ne buci ko avion na poletuvanje so ne bese slucaj so prethodniot togas trebase da ja zahevtam vratata od kujnata za da ne se slusne po sobite i da isporazbudi se zivo Smile
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty09.11.09 12:13

jas sum prezadovolna od power juseot go imam eovoj noviot ekspres i sekoja den si go koristam posebno za kerka mi
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty09.11.09 12:47

I jas go imam power juser od Top Sop,prezadovolni sme.Ne cedam sokovi sekoj den,ama cesto go koristime
Вратете се на почетокот Go down
LiMan
Почетник
Почетник
LiMan


Female
Број на мислења : 69
Age : 45
Локација : MK
Поени : 26974
Registration date : 2009-08-25

Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty09.11.09 13:15

Дома кај мајка ми имавме 3 години Power Juicer од стариот поголемиот, и она секое сабајле пред да иде на работа ни цедеше на мене и брат ми по една чаша сок. Кога се омажив си купив од тој помалиот Power Juicer Express и исто дур бев бремена пиев секој ден по една чаша (Јаболко, морков, цвекло, зелка, лимон, портокали, понекогаш спанаќ, буквално што ми се најде у фрижидер) Крвната слика ми беше гром, стално ме пофалуваа докторите и ме прашуваа дали пијам дополнително железо.. Јас сум голем скептик за сите работи што се продаваат на ТВ ама овој соковник стварно вреди да се има.. Сега и мама и бебето си пијат сокчиња Smile
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27105
Registration date : 2009-09-29

Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty09.11.09 14:01

ние имаме соковник ама ретко го користам, децата не сакаат природно цедени сокови им правам, стојат оксидираат и ги фрлам па престанав да го користам
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кој соковник е најдобар?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: