Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кој соковник е најдобар?

Go down 
+42
zence
Annabel
kalinche70
Nine
babysara
desi4ka
Elisaveta
sunshine
Anika
MamaMaja
Lili
Mama Ane
Mimi22
baby24
BubeM
Sun
ElenaJo
svetle s
Sanja_Ivana
tanjaaa
Kiki
Sandra
babypiggy
Vesnicka
magi
bella*
hormonce
Zvezdicka
betavitevit
beti 24
STAR *
lola
aleksandra
okce
moja Ina
Nate_David
daniela
rich_bitch1
natali
Emi
biljanag
Maja
46 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Maja
Прваче
Прваче
Maja


Female
Број на мислења : 487
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29653
Registration date : 2008-04-14

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty11.07.08 9:51

Ние дома имаме Северин соковник, кога го купувавме продавачката ни кажа дека е као најдобар, најмногу се троши, ама кога отидовме дома, уште на распакувањето ни се скрши пластичното за затварање Neutral Го уклучивме, почна да прска на сите страни Very Happy Сега сме на ниет да купиме нов, се мислиме за тој од Топ шоп, па помагајте :big hug: Има ли некој искуство со тој или па чул нешто арно-лошо...
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty11.07.08 9:56

поарно од овој на топ=шоп нема ама е солен бајаги побратимката го има пријатели двајца го имаат и се презадоволни
јас поминав без соковник за иван блендирав малку позајмив од мама соковник ама здравје ке треба да се купи за понатаму сега има свежо овошје и му го давам на иван така и сок што му варевме
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty11.07.08 10:42

дефинитивно овој на топ шоп да си го земете, поскап е ама навистина вреди секој денар даден за него, ние го немаме ама сакаме да го имаме, Милена пие многу сок, дефинитивно ни треба.
Стрина ми го има, екстра е
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29426
Registration date : 2008-04-22

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty11.07.08 14:20

MM pred 1god.kupi sokovnik na Filips nekade okolu 6000den.Ama toj go kupi za da cedime cveklo i morkov a toj nemoze bas toa da go cedi i posle 2-3meseca otidov jas vo Tehnomarket i kupiv sokovnik Neo i se cedi i stvarno super e,sega nego go koristime a drugiot go spakovavme i ke go cuvame.Zaboraviv da vi kazam sokovnikot e 1100den,stvarno e kineski no 100pati e podobar od Filipsot
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty11.07.08 14:30

абе женски темава за во здравје е? Smile
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30149
Registration date : 2007-11-20

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty11.07.08 16:06

треба да се премести темава во разно.Имам соковник го користам повремено.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty12.07.08 20:16

и јас за тој од топшоп случнав само пофални зборови,ама стварно мн пари се.околу 9000-10000 ден мислам дека беше.евентуално ако го даваат на рати може да го земам,и мене ке ми биде наскоро потребен
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Полуматурант
Полуматурант
Nate_David


Female
Број на мислења : 1166
Age : 37
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 29174
Registration date : 2008-07-10

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty12.07.08 23:14

ne e povece 9000 den. sega e okolu 7000 i nesto ama sega e power jouser expres so slim dizaijn i stvaro vredi
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29644
Registration date : 2008-02-24

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty13.07.08 22:43

7400денари е соковникот од топ шоп. Го имаме дома и навистина се исплати. Секое утро си пиеме по една чаша свежо сокче и не само што е здраво и многу вкусни сокови може да се исцедат. Кај нас дома фаворит е лимон, јаболко, морков и малку цвекло -цела чаша витамини за 2 мин. Хахаха звучам како реклама ама навистина сум многу задоволна од соковникот. Го користам и за Ина и се радувам дека таа ги прифаќа сокчињата. А за цената мислам дека не е скапа ако земеме во предвид дека еден поасале сок чини околу 60 денари. А за бебе и да не зборувам. Ова е долгорочна инвестиција и за Вас и за вашите малечки
Вратете се на почетокот Go down
okce
Прваче
Прваче
okce


Female
Број на мислења : 232
Age : 48
Локација : Strumica
Расположение : ekstra
Поени : 30137
Registration date : 2007-11-26

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty13.07.08 23:58

I nie go imame sokovnikot od top sop poeveke od 3 -4 godini i navistina e super.MM nikako ne mozev da go nateram da jade ovosje i edinstven nacin bese sokovnikot ama ekstra e.
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29215
Registration date : 2008-06-09

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty21.08.08 10:48

женски да ве прашам нешто сакам да го купам соковникот од топ шоп но на страницава што е на нет има само од тој повер џусер експрес нема од тој сто бесе порано оргиналниот повер џусер ме интересира дали некој има купено од овај помалиов соковник и дали е како другиот сто бесе ? и каков е за миенје еднас зедов еден од кај јатрвами обицен не од топ шоп ама 1 сат го миев дали и овие се такви?
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty21.08.08 10:59

и јас сум во план деновиве да купувам соковник. александра, ако дознаеш некој информација за овој соковник од топ шоп те молам кажи ми. и јас се мислам дали да го купувам овој или да се распрашувам за некои други???
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty21.08.08 11:02

Lola без сомнение џусерот од Топ Шоп е најдобар, на сестра ми и го земав и е презадоволна, дир. го има и тој е ептен задоволен , а и со други што имам разг. што го имаат истиот џусер немаат апсолутно никакви замерки.
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-07

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty21.08.08 11:20

една моја комшивка го има, не му купи еднаш сок купечки на детето се природни му правеше, презадоволна е, и јас сакам да си купам
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29215
Registration date : 2008-06-09

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty21.08.08 12:53

женски ми го купил мм соковникот го миев сега па попосле ке го пробам па ке ви кажам вака многу убаво ми изгледа јас го замислував помал ама супер е и отворот за овосје е голем
Вратете се на почетокот Go down
betavitevit
Прваче
Прваче
betavitevit


Female
Број на мислења : 166
Age : 49
Локација : Skopje
Поени : 29134
Registration date : 2008-06-04

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty24.08.08 20:14

Ние имаме соковник на бош -екстра е задоволни сме,поминува цвекло,морков низ него како и овошје со лушпа.Остатокот е доста сув.Го купивме околу 4500 ден.
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty27.08.08 10:49

александра, ајде те чекам да кажеш нешто за соковникот од топ-шоп...ќе се фалиш или ќе се жалиш???
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty13.09.08 12:25

вчера бевме со мм во топ-шоп да купиме соковник и замислете, таа ни вика - ,,нема моментално, се искупија, се трошат како алва...оставете контакт телефон, кога ќе пристигнат ќе ве известиме,,
бреее си викам што народ ќе бевме, сите се жалат немаат пари, а ваму не останал ниеден соковник од 7.200 денари??? Very Happy Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty13.09.08 13:05

лола иди карши трговски бисер во тој топшоп таму имаат резерва обично
јас барав ровус и таму ја најдов па после тоа купи и мама
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty13.09.08 13:12

Jas mozam da go preporacam sokovnikot na Jack Lalane (mislam deka go reklamiraat na top shop ama ne sum sigurna)
Sokovnikot go plativme 110 evra ama vredi sekoj cent. Veke 3 godini gi koristime barem 2 pati nedelno i nikakvi problemi ne sme imali.
Sokot sto go proizvedva stvarno ne e sporedliv so drugite sokovnici (sme imali nekolku pred ovoj) Od ovosjeto i zelencukot vadi se sto moze u odpadot e mal.Vo nego pravime se od sok od domati do raznorazni kreacii od ovosje i zenecuk.
Ako ste spremni da investirate vo dobar sokovnik sto ke go koristite podolgo sekako toplo vi go preporacuvam toj na Jack Lalane.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty13.09.08 13:19

токму за тој и зборувавме
а колку му е гаранцијата?
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty13.09.08 13:24

е па Ѕвездичка за тој на Jack Lalane зборам и јас (кај нас е 120Е). стварно сите што го имаат не се пожалиле до сега

Билјана, фала ти што ми кажа за топ-шоп карши Бисер. Овие ми рекоа дека до среда ќе се јават, па ќе почекам. Ептен ми се овде блиску, пешки одам до таму за 5 минути. Ако ги нема до среда, тогаш ќе одам и до Бисер, што ќе правам... ne znam
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty20.09.08 22:23

го земавме соковникот во средата, како што ни беше речено...веќе го испробав, навистина е супер. гаранцијата му е 6 месеци. само имам една дилема - после секое цедење сок ли треба да му ги вадам деловите и да ги мијам? не е дека е тоа проблем, но може после пола саат откако ќе ги измијам, да посакам пак да цедам сок...а деловите нема да бидат сеуште суви??? Кој соковник е најдобар? 214441
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty21.09.08 0:11

Power juicer на Топ-Шоп,дефинитивно најдобар (без никаква реклама),пробано,видено.
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Полуматурант
Полуматурант
bella*


Female
Број на мислења : 699
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 29143
Registration date : 2008-06-27

Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty21.09.08 1:04

lola напиша:
го земавме соковникот во средата, како што ни беше речено...веќе го испробав, навистина е супер. гаранцијата му е 6 месеци. само имам една дилема - после секое цедење сок ли треба да му ги вадам деловите и да ги мијам? не е дека е тоа проблем, но може после пола саат откако ќе ги измијам, да посакам пак да цедам сок...а деловите нема да бидат сеуште суви??? Кој соковник е најдобар? 214441
Јас го мијам соковникот одма после цедење,полесно е бидејќи отпадокот не е исушен и полесно се вади од ситото(може да се мие и во машина за садови).А верувај ми дека нема да ти се пие таков сок после пола саат
п.с.-ситото не го миј со сунѓерче зошто се кине и останува на ситото,а со четка за садови убаво се мие
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кој соковник е најдобар? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој соковник е најдобар?   Кој соковник е најдобар? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кој соковник е најдобар?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: