Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Helen Doron во Македонија

Go down 
+36
Elisaveta
Zvezdicka
Ves
D-r Lidija Pazdrijan
moni2007
babysara
Beti_d
Kalinka
Deni
taina
Mama Ane
Pipolino
anetapp
lidija29
Maja
Kikic
Damjana
Freya
Lottie
avanturistka
bella*
moja Ina
betavitevit
Emilija
natasast
STAR *
monice
RiD-admin
Juni08_Andrea
lola
aleksandra
Goca
Big Sister
sunshine
Emi
Lana
40 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty03.07.08 1:14

So golema Blagodarnost do nasiot Admin koj mi dade dozvola da go objavam ova na ovoj nacin ..Sakam da Ve informiram deka se otvara prviot Helen Doron Early English Centre za ucenje Angliski kako majcin jazik ,za decinja od 2 god do 14 god .

Ve pokanuvam da bidete gosti na nasite Demo Casovi vo Avgust i Septemvri , za site drugi informacii mozete da mi se javite na PP ili na skopje@helendoron.com

nesto poveke za Helen Doron mozete da vidite na web stranata : www.helendoron.com
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty03.07.08 1:16

ова е супер!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29634
Registration date : 2008-03-25

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty03.07.08 10:02

А кога и каде ќе биде ова?
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty03.07.08 10:48

sunshine напиша:
А кога и каде ќе биде ова?

Centarot e na ulica Orce Nikolov 125 a ,vednas do general stab ,momentalno vnatre ima majstori ,uste se sreduva se ,a Demo Casovite ke bidat na 28,29 i 30 avgust i posle 10 septemvri .
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30363
Registration date : 2007-11-15

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty03.07.08 14:00

zvuci interesno. ako treba rezervacija - nie uste sega ke si rezerivirame mesto za demo casovite Smile
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30374
Registration date : 2007-11-16

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty03.07.08 14:31

Супер акција,само штета што е далеку од кај мене а баш би сакала Јаничка да посетува вакви активности.
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29215
Registration date : 2008-06-09

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty03.07.08 15:00

i mene mi e mnogu zal sto sum daleku bas sakam sin mi da nauci angliski uste od mal .Kaj nas ima kurs za deca od 3 god pa obavezno ke go zapisam
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty03.07.08 15:59

Ane напиша:
zvuci interesno. ako treba rezervacija - nie uste sega ke si rezerivirame mesto za demo casovite Smile


Veke ste zapisani Smile ..a ke vi javam naknadno za vremeto na odrzuvanje na casovite ...se nadevam deka ke uzivate Smile


Za Goca i Aleksandra ,navistina mi e zal sto ke nemate moznost da go osetite duhot na casovite na " Helen Doron" ,sega za sega sme vo Skopje ,no toa ne znaci deka mozebi nema da se otvorat i drugite gradovi ...Moja Lana veke tri godini odi vo" Helen Doron" vo Belgrad ,nie kako roditeli sme prezadovolni a prvenstveno Lana ,sto edvaj ceka koga ke dojde vtornik i petok da odi na Angliski Smile
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29634
Registration date : 2008-03-25

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty03.07.08 16:35

Дамјан се уште нема две полни. Ќе може да дојде?
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty03.07.08 17:32

sunshine напиша:
Дамјан се уште нема две полни. Ќе може да дојде?


sunshine sekako deka moze Smile ako vi se dopadne metodot na rabota na Demo casovite za pocetokot vo Oktomvri toj ke ima veke dve.

Samo ke te zamolam na PP da mi ostavis tvoj kontakt telefon za da se cueme sredinata na Avgust za da vi kazam vo kolku casot ke bidat casovite pa da odberete koga ke vi odgovara ..Smile
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty03.07.08 21:29

хмммм ептен добра работа е ова...многу интересно навистина
јас сум ЗА детето да почне со англиски јазик уште од мало:hmm
Лана, ако ми даде Господ бебуш....за 2-3 години доаѓам на демо-часови обавезно. Еве уште сега резервирам flower
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty03.07.08 21:33

lola напиша:
хмммм ептен добра работа е ова...многу интересно навистина
јас сум ЗА детето да почне со англиски јазик уште од мало:hmm
Лана, ако ми даде Господ бебуш....за 2-3 години доаѓам на демо-часови обавезно. Еве уште сега резервирам flower

Ti blagodaram za ubavite zborovi, sto poskoro ti posakuvam ne edno ,dve bebuski strk

a za Angliski ke imate poseben popust Smile Wink
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty03.07.08 22:17

Milena е сеуште мала, ама догодина и ние ќе ви се придружиме
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty03.07.08 22:56

Samo Milence neka raste...sekogas ste dobredojdeni ..mene zal mi e sto ovaa godina nema da imame BBS (Baby's Best Start ) za i pomalite decinja da mozat da dojdat na casovite ,no se nadevam deka za narednata godina ,ke mozeme da gi primime i decinjata pod 2 god.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty23.07.08 23:08

Ja samo da ja podignam temata moze nekoj ne videl : flower
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty19.08.08 22:00

Lana mozebi nekade si kazala ali jas sum propustila,ovaa skola za angliski za deca ja imas otvoreno ti vo skopje?izvini ako mnogu prasuvam.milo ke mie ako e ova e nesto tvoe i daj boze da ti trgne i imas dosta decinja.angliskiot e jazik e potreben na sekoj covek a kako dete najbrzo se uci pa zatoa bi bilo dobro sekoj sto ima moznost da go pusti deteto da go izucuva ovoj jazik.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty19.08.08 22:02

Bile izvini ali po greska mozi i navika ti se obrakam so Lana .Pozdrav za malata princezicka Lana!
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty19.08.08 22:10

Juni08_Andrea напиша:
Lana mozebi nekade si kazala ali jas sum propustila,ovaa skola za angliski za deca ja imas otvoreno ti vo skopje?izvini ako mnogu prasuvam.milo ke mie ako e ova e nesto tvoe i daj boze da ti trgne i imas dosta decinja.angliskiot e jazik e potreben na sekoj covek a kako dete najbrzo se uci pa zatoa bi bilo dobro sekoj sto ima moznost da go pusti deteto da go izucuva ovoj jazik.


Da Vesne ,jas ja otvaram skolata i mnogu sum srekna poradi toa ,bidejki znaev deka vo Makedonija nema za tolku mali deca ,a povedena od moeto iskustvo kako roditel ,bidejki Lana ovde vo Belgrad veke tri godini odi vo Helen Doron ,resiv da ja donesam metodata ,bidejki e prekrasna i za nasite decinja ovde.
Pocnaa veke roditelite da se javuvaat ,sega na 28 avgust pocnuvame so Demo casovi i jas se nadevam deka navistina ke im se dopadne i deka decinjata ke imaat edno preubavo katce kade sto ke mozat da pominat edno ubavo vreme vo koesto ke si igraat i ke ucat angliski Smile

Prostorot e sreden veke ,ke go prasam Admin dali ke doyvoli da stavam sliki da go vidite:)



za imeto ic ne ja misli ,jas po nekoja navika ja pisav Lana ,ama sea da ne go menuvam nikot flower
Вратете се на почетокот Go down
RiD-admin
Web Administrator
Web Administrator
RiD-admin


Female
Број на мислења : 734
Поени : 30306
Registration date : 2007-11-12

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty20.08.08 0:54

Lana напиша:


Prostorot e sreden veke ,ke go prasam Admin dali ke doyvoli da stavam sliki da go vidite:)

za imeto ic ne ja misli ,jas po nekoja navika ja pisav Lana ,ama sea da ne go menuvam nikot flower

се што е за дечиња убаво, особено за нивна едукација, може. Wink
Вратете се на почетокот Go down
https://roditeliideca.macedonianforum.net/
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty20.08.08 1:46

Admin,Blagodaram flower
Вратете се на почетокот Go down
monice
Прваче
Прваче
monice


Female
Број на мислења : 207
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Многу добро скоро Одличноооооооо
Поени : 28872
Registration date : 2008-07-28

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty20.08.08 9:02

Lana i jas sum zainteresirana za Sara ona ima polni 3 godini, za dopolnitelni informacii ke ni pises neli?

pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty20.08.08 9:16

Ја погледнав веб страната - таму стои за дечиња од 3-14 год. а на почетокот спомна од 2 -14 год. Ако важи од 2 тогаш и син ми од следната год. веќе ќе може да го посетува овој курс кој според мене мислам дека е една од најдобрите работи кои можат да се пружат на своето дете. Може на пп да добијам информација околу цената и повеќе детали , колку пати неделно има часови и по колку траат?
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty20.08.08 10:56

monice напиша:
Lana i jas sum zainteresirana za Sara ona ima polni 3 godini, za dopolnitelni informacii ke ni pises neli?

pozdrav


Monice ke pisam kako ne ,a da ne prati sea ti Info na stranata na HD ?
ako si ti veke imas mail Smile
Вратете се на почетокот Go down
monice
Прваче
Прваче
monice


Female
Број на мислења : 207
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Многу добро скоро Одличноооооооо
Поени : 28872
Registration date : 2008-07-28

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty20.08.08 11:00

Lana напиша:
monice напиша:
Lana i jas sum zainteresirana za Sara ona ima polni 3 godini, za dopolnitelni informacii ke ni pises neli?

pozdrav


Monice ke pisam kako ne ,a da ne prati sea ti Info na stranata na HD ?
ako si ti veke imas mail Smile

da da pisav.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty20.08.08 11:00

STAR * напиша:
Ја погледнав веб страната - таму стои за дечиња од 3-14 год. а на почетокот спомна од 2 -14 год. Ако важи од 2 тогаш и син ми од следната год. веќе ќе може да го посетува овој курс кој според мене мислам дека е една од најдобрите работи кои можат да се пружат на своето дете. Може на пп да добијам информација околу цената и повеќе детали , колку пати неделно има часови и по колку траат?


Da Star, ovaa godina ke mora da se pocne so decinjata koi vo Oktomvri ke imaat nepolni 2 godini ,bidejki seminarot za uste pomalite pomina i nemozeme da gi zeme tie decinja .Jas se kosultirav so drugite centri ,nekoj od niv imaat decinja i od 1god.i 5 mes. samo sto mislam deka e podobro da se trgne so priblizno 2 bidejki ubavo da se sledi tekot na ucenjeto ,bidejki kursevite se vrzani i sledat eden po drug Smile


a za cenata i se drugo ke ti pisam na PP Wink
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Helen Doron во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Helen Doron во Македонија   Helen Doron во Македонија Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Helen Doron во Македонија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: