Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Поминат термин за породување

Go down 
+97
Renata ch
adi
Nebo
Zvezdicka
biljana_m
ma-ja
okce
eli
tweety
Mimi Petreska
Ves
Gabi*
Sanja ss
natali
Milo
Mami4ka
Dragana
Biljana
Sara
Mirka
Dara
Julijana87
karolina
D-r Lidija Pazdrijan
Mila87
JaNiTa
Diana
Tifani
marina_daniel
pepa
obicna
CaciCko
lila_mk
kara
Kikic
Lili
kavadarcanka
winnie the pooh
Sun
mama viki
mina (hihi)
Rozetka
Pipolino
mami29
verce
anetapp
sonja colakova
Pravnicka28
Sister
mis
marijajovanova
dzi-dzi
dulce
Kinky
marina_m
avanturistka
hormonce
Sanja_Ivana
mirecv
bibe85
MamaMaja
lela
Ilince
bubamara
vecki
v.violeta
Berta
anegor
Mama Ane
mamazako
sonjamfk
Maja
sneze
danielaval
BubeM
Nate_David
vdovica
magi
beti 24
BaMbYnA
Emilija
Maja0501
Juni08_Andrea
Emi
biljanag
Goca
aleksandra
sanja83
betavitevit
STAR *
sashka26
vesna velkova
rich_bitch1
Lana
Freya
eva
TINCE
101 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next
АвторПорака
TINCE
Прваче
Прваче
TINCE


Female
Број на мислења : 114
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : odlicno!
Поени : 29061
Registration date : 2008-06-27

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty27.06.08 16:18

Zdravo devojki!
ne znam bas kako ova funkcionira ama ke se obidam. da ve prasam go nadminala li nekoja od vas terminot za poroduvanje? Mene mi bese na 22.06 a eve do denes uste ne sum porodena. Se nekoi lazni bolki koi brzo pominuvaat i bas se zivciram.
Вратете се на почетокот Go down
eva
Прваче
Прваче
eva


Female
Број на мислења : 120
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : Hmmmm
Поени : 29132
Registration date : 2008-05-30

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty27.06.08 16:40

Тинче и другарка ми го помина терминот за породување требаше на 17 јуни ама се породи на 23 јуни и тоа со царски,мораше така затоа што плацентата веќе не била добра,а инаку откако го помина терминот секој ден одеше на контрола ,цтг...па докторот пробуваше со инјекција да предизвика контракции ,па гел ама ништо и на крај кога виде дека плацентата не е добра ..царски.
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29200
Registration date : 2008-06-06

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty27.06.08 16:44

Jas go nadminav terminot za poroduvanje, poslednata data mi bese 20 avgust a jas se porodiv na 2 septemvri. I jas kako tebe mnogu se zivcirav i edvaj cekav da se porodam. Mene mi rekoa deka 14 dena e dozvoleno da se precekori terminot i deka ako i dotogas ne dobijam bolki ke mi stavat inekcija za provokacija i ke se zavrsi rabota.Znaci ne se sekiraj, kako i da e nema da trae uste mnogu dolgo.Izdrzi uste malku i ke go drzis soeto bebce vo pregratka.Znam deka poslednite denovi ti se gledat mnogu dolgi ama i toa ke pomine.Jas ti posakuvam lesno i brzo da se porodis i vo brzo vreme da go dobieme i vtoroto forumsko bebence. :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29798
Registration date : 2008-03-01

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty27.06.08 16:49

mene terminot po doktorkata mi bese na 15 okt. po mene na 25 okt. a Lana se rodi na 29 .I jas posle 20 okt. idev sekojdnevno na kontrola i se bese vo red ,ednostavno cekavme da pocne samo od sebe..Mislam deka ostavaat okolu dve nedeli od terminot..... ,ako do togas ne dojde do porogajot togas se odi ili so provokacija ili carski ..

Ti posakuvam sto pobrgu da dobies porodilni bolki i da se guskate so bebceto
flower
Вратете се на почетокот Go down
TINCE
Прваче
Прваче
TINCE


Female
Број на мислења : 114
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : odlicno!
Поени : 29061
Registration date : 2008-06-27

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty27.06.08 16:59

eh edvaj cekam! doktorot veli se e dobro sega za sega i vodata uste e mlecna ama znaete nie cekame i se nervozirame. Tuku nokeska ic ne mozev da spijam, pa legnav duri vo 4 i normalno spiev do 13h denes ts ts ts sramota. tuku toa ne e bitno, bitno koga stanav mislam deka mi ispadna toj cepot. eve skoro 17h e a jas cuvstvuvam samo slabo zateganje vo kicmata.....
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30333
Registration date : 2007-12-29

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty27.06.08 17:05

...значи можно е бебето уште вечерва да излезе.ти посакувам мн среќа и што побезболен пораѓај,па ако има новост прати некој да не информира Wink
Вратете се на почетокот Go down
vesna velkova
Полуматурант
Полуматурант
vesna velkova


Female
Број на мислења : 509
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28991
Registration date : 2008-06-26

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty27.06.08 17:09

тинче ти посакувам уште вечерва да се олесниш и да не се мачиш веќе по горештиниве.СО ЛЕСНО
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29218
Registration date : 2008-05-14

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty27.06.08 17:10

Tince prvo ti posakuvam da imas brz i lesen poragaj. Vtoro terminot mene mi bese na4.04 a se porodiv na 16.04(znaci 12 dena posle terminot) . Da se opustis i bez nervoza se ke mine vo najdobar red. Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
TINCE
Прваче
Прваче
TINCE


Female
Број на мислења : 114
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : odlicno!
Поени : 29061
Registration date : 2008-06-27

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty27.06.08 17:12

Fala vi decki!:big hug:
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29200
Registration date : 2008-06-06

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty27.06.08 17:14

Tince kazav negde veke...mene otkako mi padna cepot mi pocnaa bolkite i se porodiv. za odprilika 2 casa. I jas mislam deka cim ti padnal cepot mozno e vo mnogu brzo vreme da gi dobies i bolkite.Srekno i cekame vesti Smile
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29725
Registration date : 2008-01-28

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty27.06.08 17:14

Тинче немај гајле и кај мене божем на 16.01 требаше да се породам а бидна дури на 31.01. Не се секирај само со лесно и поздравче
Вратете се на почетокот Go down
betavitevit
Прваче
Прваче
betavitevit


Female
Број на мислења : 166
Age : 49
Локација : Skopje
Поени : 29104
Registration date : 2008-06-04

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty28.06.08 11:01

So lesno da si se porodis Tince i pobrzo da si se olesnis.
Вратете се на почетокот Go down
TINCE
Прваче
Прваче
TINCE


Female
Број на мислења : 114
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : odlicno!
Поени : 29061
Registration date : 2008-06-27

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty28.06.08 14:40

AHA brzo :I
denes bev na kontrola i nema aber od poraganje. Cepot navistina padnal ama ne sum ic otvorena, navodno rano e. Ama pritisokot mi e mnogu visok pa ako prodolzi vaka ke mora da me porodat itno. Strasno, ne znam sto da mislam veke!
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29614
Registration date : 2008-03-25

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty28.06.08 14:45

Тинче не му се секирај, ќе излезе бебето кога треба, ти сега уживај си! Сигурно е рано, па има многу случаеви кога после недела и повеќе од терминот се пораѓаат......
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29185
Registration date : 2008-06-09

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty28.06.08 14:58

tince i jas gi nadnesov dvete deca po 1 nedela pa se bese vo red samo ne se nerviraj bidejki pritisokot e seriozna rabota gledaj da bides smirena i redovno odi na kontroli mene me teraa sekoj den i koga vide doktorkata deka ne se otvoram me porodi so sistemi ne se sekiraj ne e strasno
Вратете се на почетокот Go down
TINCE
Прваче
Прваче
TINCE


Female
Број на мислења : 114
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : odlicno!
Поени : 29061
Registration date : 2008-06-27

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty28.06.08 14:59

Fala ti Sanja,
znam deka e taka ama pritosokov me sekira. a veke i cela nedela pomina. Doktorot navodno vika do pon. najkasno ke cekame.
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30344
Registration date : 2007-11-16

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty28.06.08 16:47

Тинче па ти си уште со нас Very Happy знам дека не е едноставно но немој да креваш паники и со тоа да си го креваш притисокот ќе излезе и твоето сонценце само сеуште му е удобно во мешето на мама,шала на страна обиди се да се смириш и оди си редовно на контрола секој ден, ако ти велат дека се е о.к тогаш чекај го понеделник еве кај е......а можеби ти е згрешен терминот,или не постојат шанси за тоа?
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29185
Registration date : 2008-06-09

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty28.06.08 17:06

tince goca e vo pravo ehoto na bolnica go pokazuva terminot porano za 7 dena mislam samo bidi smirena i se ke bidi vo red
Вратете се на почетокот Go down
TINCE
Прваче
Прваче
TINCE


Female
Број на мислења : 114
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : odlicno!
Поени : 29061
Registration date : 2008-06-27

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty28.06.08 17:34

Thanks decki sto me tesite........
Sto se odnesuva do mene, da tesko mi e ama koga mora da se ceka mora, samo me nervira celata okolina, do kaj si? sto si? uste ne se otvori? aman veke! mi stvaraat nevidena tenzija! ostaj toa sto cel 9ti mesec slusam komentari od tipot - ts ts ts golema si! kako ke rodis!
se vika li taka be?!?
a maz mi, da ne vi pricam, ispanicen e do daska!
Ne znam kade procitav deka od zacnuvanjeto do raganjeto treba da pominat tocno 266 dena. imate nekakvi inf. za ova?
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30517
Registration date : 2008-01-27

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty28.06.08 18:43

tince i mene mi pomina terminot trebase 01.10 a jas se porodiv 09.10
redovno na kontrola imaj verba vo doktorot
mene mi rece deka ako pominat 10 dena a ne se porodam mi dade upat da lezam vo bolnica dodeka se porodam za da moze da ja sledat bremenosta i taka jas toj ponedelnik spremna otidov koga ne pregled eho mi rece doktorkata rano si dosla ama na vaginalen pregled sestrata vika otvorena e doktorke 4 prsta i taa me pregleda i me pratija gore rodilna sala
si posedov nekolku saati vo 8 vecerta se porodiv
ne se sekiraj odmaraj ne gi pustaj da ti dosagaat koga kako sto te utepuva taka mislata
ke dojde momentot
so lesno!
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31076
Registration date : 2007-11-19

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty28.06.08 22:58

Без нервоза, ќе излезе кога ќе му биде време, како что кажа биле само редовно на контрола и се ќе биде во ред, со лесно да поминеш, па ајде наскоро да го имаме и второт бебенце овде на форумот
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30069
Registration date : 2008-01-11

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty29.06.08 0:33

tince ti posakuvam sto pobrzo i so lesno da si se porodis.ti posakuvam se najubavo!!!ne se plasi ke dojdi i toj cas koga ke si go vidis tvoeto angelce.srekno!!!
Вратете се на почетокот Go down
TINCE
Прваче
Прваче
TINCE


Female
Број на мислења : 114
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : odlicno!
Поени : 29061
Registration date : 2008-06-27

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty12.07.08 23:06

Lele ne znam dali nekade pisav ama mislam deka da, ako pak ke povtoram
Imam KERKA!
Jana se rodi na 29.06! i sega se zanimavame so cicanje spienje grcevi i sl. Smile
golem pozdrav do site
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31076
Registration date : 2007-11-19

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty12.07.08 23:27

цеститам уште еднаш и бакнежи за Јана
Вратете се на почетокот Go down
Maja0501
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 5
Age : 38
Локација : Stip
Поени : 28880
Registration date : 2008-07-20

Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty25.07.08 1:37

Zdravo, i jas dezuram sekoja vecer i cekam da rodam, inaku spored mene terminot mi e na 26.07 a spored doktorot na 10.08. no pred eden mesec mi kaza deka postelkata mi e prezreana prevreme i moze da se porodam vo sekoj moment. Dobivam stalno lazni bolki veke cela nedela meguto nisto, doktorot mi tvrdi deka toa e normalno a i redovnite ctg kontroli mi se dobri.Moze li nekoj da mi kaze kakov e toj cep dali toa e ona sto go vikaat vodenjak, i dali ste imale sekret(kako belo pranje) pred poroduvanje. Cao
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Поминат термин за породување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поминат термин за породување   Поминат термин за породување Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Поминат термин за породување
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 14Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: