Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Игрите на вашите деца

Go down 
+34
nikolina008
Ance-J
Mama Ane
verce
Ilince
danielaval
sunshine
macush
sneze
Berta
Goca
marina_pp
Mimi
Misticia
vecki
Juni08_Andrea
mamalina
Ilinka Nikoloska
Lana
daniela
Emilija
monice
sonjamfk
mamicka Ana
vesna83
Freya
wisna
marija.talevska
Emi
rich_bitch1
sashka26
STAR *
biljanag
mamicka
38 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty31.07.08 14:31

marko kako i site deca saka mnogu da si igra. nekogas sam se zaigruva a no toa e mnogu retko a stalno bara nekoj so nego da bide , ima dosta igracki bidejki e cetvrto dete vo familijata site mu gi davat na nego brzo gi gustira pa polno pati mu trgam od igrackite eden del pa mu gi davam koga tie ke gi zaboravi. naj veke saka da si igra so bukvite i brojkite. saka da mu gi kazuvam i on gi povtoruva . ima i slikovnici so zivotni no brzo mu pominuva zelbata da gi gleda bidejki koga go nosime vo selo tamu ima mnogu zivotni i mu se pointeresni . mnogu saka da igra nadvor so decata pogotovo so pogolemite. od se najveke ja saka topkata i na nikoj ne ja dava pa morame da imame vo rezerva druga za drugarcinjata.inaku so tendzerinja i kapacinja igra kaj baba mu i dedo mu i druga plastikarija .
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Прваче
Прваче
mamicka Ana


Female
Број на мислења : 123
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 28860
Registration date : 2008-07-30

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty05.08.08 10:41

najmacno od se mi koga ke si dojdam od rabota vo 5, prekapana sum i nemozam da si igram so Marko. nemozam onaa koncentracija i zainteresiranost koja toj bara od mene da ja postignam. konecno umorni sme i od domasnite raboti (toa samo za onie koi zziveat sami i bez pomos). edvaj cekame da dojde vikendot za da se iznaigrame i so kocki i so kolicki i puzzels i po nekoja didakticka igra i da se polizgame na tobogan i po malce da sme vo dvor.....
i pak nikako da se iznaigrame - i ke dojde ponedelnik:-(
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Прваче
Прваче
mamicka Ana


Female
Број на мислења : 123
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 28860
Registration date : 2008-07-30

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty05.08.08 10:48

mnogu me interesira od kade kupuvate slikovnici:
vidov biljanag-majkata na Ivan gi kupila na Toper.

Na toper se so prekrasni ilustracii ama ic ne se dobro napisani, a drugi kako da ne sum videla. ima na angliski nesto, ama na makedonski sem na toper drugo nema. imaat i teski zborovi i nekako se bez stil preveduvani? i cesto se ima vpecatok deka nekoja strana fali i del od prikaznata ja nema?
Вратете се на почетокот Go down
monice
Прваче
Прваче
monice


Female
Број на мислења : 207
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Многу добро скоро Одличноооооооо
Поени : 28872
Registration date : 2008-07-28

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty05.08.08 10:51

Во моментов Сара многу ги сака цртаните ги гледа многу Снежана и 7 те џуџиња, Заспаната убавица, Фифи, Јаготка и други, цело време ДВД-то работи, пред некое време сакаше многу да си игра со тесто да месела исто како баба и, а сеа сака да слуша музика, многу е заинтересирана за Супер звезда и ги знае сите песнички знае и сама да си го пушта ДВД-то и мир во куќа.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty05.08.08 10:54

Син ми има нова играчка од баба му - пепрутка со рачка и кога ја вози и пафтаат крилцата , таа му е атракција овие неколку дена.
А за сликовници мене една пријателка ми кажа дека имало кутија со 5 сликовници внатре и секој пат кога ќе извадиш сликовница имало музика, ги имало во книжариве во центар па сакам такви да му земам.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty05.08.08 11:21

slikovnicite sto sviraat gi imam videno vo biser. a od toper ima dobieno marko za nova godina od vujna i vujce 4 knigi za zivotnite samo sto se uste ne se zadlabocubva vo niv gi gleda povrsno.inaku imam videno na sekoj saem stand so sekakov vid na knigi i slikovnici i se po evtini od knizarite. kigite sega pomalku go interesiraat povke saka da e nadvor so tocakot ili kolickata a zimoska saka poveke da gleda spisanija . vnukot e po golem i mu dava drugatce rosica i tn.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty05.08.08 16:50

Убава е навиката за читање приказни пред спиење. Се создава убава рутина, миење, облекување пижами, читање приказна па на спиење. Големото иде по тој пат, но малово, не може сеуште да го задржи вниманието. Ќе гледам и него да го научам така...

Моето нема некоја игра, многу е немирен. Сака се да ми прередува во кујна, и полека полека се од кујна ми се преместува горе на работната маса. Рерната е заглавена да не и се отвора вратата, ХАОС. Само што уште не знам што да ставам на скалите во дневна соба. Се качува лесно по нив и морам 4 очи да отворам.
Вратете се на почетокот Go down
vesna83
Прваче
Прваче
vesna83


Female
Број на мислења : 222
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29150
Registration date : 2008-05-31

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty28.08.08 13:11

i jas imam mnogu skali ama staviv vrata siber nemav drug izlez ama i taa pocna da ja otvara a ne se zaklucuva
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30149
Registration date : 2007-11-20

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty28.08.08 22:36

Синот многу сакаше пред спиње да му читам сликовници,сам се заигруваше со играчки.Додека ќерката е ѓаволче ништо не ја интересира , ги листа сликовниците има една количка за кукли и си ја вози , нон стоп трча, ќе падне и не плаче си продолжува.Највеќе си го сака нејзиното розево ќебенце и цуцлата со нив си заспива.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty29.08.08 0:21

Вчера во Супер тинекс купивме за 100 денари една мини сликовница како бубамара, сликовницата се вика Бубамара пожарникар, неможе да ја искине дебела е, како корици се страните, а одоздола има тркалца и може да си ја вози
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty06.09.08 14:17

не застанува ич за да можам да му читам ако е шарено списанието кога му е каф бараме бебиња во нив поготово го сака ако негде ја најдеме рекламата со бебето за бекутан го бацува (има во теа)
сака да е нонстоп надвор
му бега паметот само за играње и ништо друго дури и цртани не гледа и подобро за очите
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty06.09.08 14:23

го заборавив последното омилено играче татко му има мотор на работа со кој доаѓа и дома е иван е мирен кога ке му текне за него седнува на стомак кај баба му или дедо му на грб или на јастук почнува да брчи и така пола саат а јас до него само бришам лиги

многууууууууууу сака да се вози
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty06.09.08 16:48

Милена успеа да ја ПАРЧОСА сликовницата со бубамара, сега има нов Фиксен телефон кој го обожава и мајка ми и купи бебе, па како го гушка, и муабет му прави
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty09.09.08 14:54

naj omilena igracka mu e sega kolata. so drugar mu mate sekoj den se vozat . problem e sto ne najdovme ista boja kao na mate. na mate e plava, a nasata crvrna i pak placki . eden place za crvene eden za plava. deca sekogas na komsijata e poubavo.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty09.09.08 15:00

Lana koga bese pomala si igrase so se samo ne so igracki ,toa bea,stipki ,plasticni sisinja ,tavi ,tendjerinja .......nekogas se mislev so davam tolku pari koga ke gi vidi i gi ostava na strana ,no kako rastese si igrase so niv. Znam deka igracki nikogas ne e dosta ,ama koga ke gi poglednam trite vreki dolu vo podrum i plus vo sekoe kose od stanot so niv ,mnoguu pari davame za igrackite ...Smile
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty09.09.08 15:04

vo eden navrat procitav sto poveke igracki pointelegentni deca se razbira igracki soodvetni za nivnata vozrast koi na nekoj nacin mu ja pottiknuvaat mozocnata aktivnost- da razmislat kako se sostavuva kako rasklopuva ili sl

jas mu menuvam na ivan ke igra so edni dr se skrieni pa pak nazad i taka mu se pointeresni inaku brzo gi gostira
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty10.09.08 12:29

marko vcera se iznaigra so edna kutija . jas ja spremav za frlanje bidejki rascistuvav, a on ja zgrapcil i ne ja dava. si iga so nea i ne smeam da pomislam da ja frlam. deca nekogas se zaigruvaat i bez igracki.
Вратете се на почетокот Go down
Ilinka Nikoloska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 6
Age : 44
Локација : Tetovo
Поени : 28635
Registration date : 2008-09-13

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty15.09.08 13:30

Јас мислам дека децата нетреба да се форсираат за ништо тие сами со времето ќе си научат што треба и како треба, сега засега Стефан иде во градинка и таму си игра и учи заедно со децата, знае по некоја песничка, приказна а знае и да брои.Дома кога се враќам од работа секогаш ми кажува по нешто ново.
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28876
Registration date : 2008-08-22

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty16.09.08 21:15

Moite deca igraat samo so koli ,druga igracka ne sakaat imaat mozet 200 kolicinja i po cel den gi redat ,gi vozat ,gi parkiraat.Drugi igracki sto sme im kupuvale si stojat nedopreni.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Прваче
Прваче
mamicka Ana


Female
Број на мислења : 123
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 28860
Registration date : 2008-07-30

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty26.09.08 13:36

najiskrena da bidam site igracki koi Marko gi dobil eftini se
raspadnale mnogu brzo i sme gi frlile. a site oni igracki sto mu se od
firmite: Tomy, Chicco i Lego mislam nemat smrt, ne deka nesto epten ima
takvi, se brojat na raka, ama taa Chicco sto mu ja kupiv za 1000 denari
ja ima eve 2 godini, sega i bebusot ke ja igra zdravje, a site oni od
100 - 200 den. gi ima po nekolku saati. a ne e deka gi krsi namerno.
nit ja rabotam vo tie prodavnici nit imam profit ako gi pofalam, ama
vistina e deka cenata i imeto na firmata znacat nesto.... barem ete vo
nasiot slucaj
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty26.09.08 16:54

Vnucite od brat mi uste od mali gi ucea da igrat so slagalici ,kocki.se nesto sto mora poveke da misli.
andrea ima nekoi igracki za nejzina vozrast a jas odvaj cekam da pocnam da i kupivam i kukli.ima i mama da si igra so niv.hahaha
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty27.09.08 0:35

телефонииии ако види телефон не се трга цел ден хехехехе
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty27.09.08 0:48

i nie sme so telefoni a sega pocna i kuklite da gi uspiva
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty27.09.08 1:04

симона го става телефонот (и вистинскиот и играчките) на уво и вика ањ ањ ањ
као ало и значи
а имаме една плишана срна бамби ја викаме и таа вика пред спиење БамБа БамБа и ако ја нема бамба не спие

смешна е сега и проодува и прозборува а јас морам на работа страшно ми недостига кога ќе ја оставам
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Прваче
Прваче
mamicka Ana


Female
Број на мислења : 123
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 28860
Registration date : 2008-07-30

Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty15.10.08 11:11

коли, коли и само колииииииииииии.

пред некој ден бевме во една продавница за играчки и мм сакаше да му купи на Марко животни (има домашни и диви-зоо), да ги учи, нееееееееееее
сакам колааааааааааа, имаш 20 такви коли, е баш ваква немам (мали метални имитации на оргиналните коли), нејќам животнииииииии. и не купивме животни.

е вчера дома му текна дека сепак сака животни....
... да иде тато денес и да му купи....:-)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Игрите на вашите деца - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игрите на вашите деца   Игрите на вашите деца - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Игрите на вашите деца
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: