Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Креми со заштитен фактор

Go down 
+38
mirecv
rich_bitch1
magi
Deni
Пандорче
svetlana76
Kikic
Elisaveta
mamicka
Monika
Mimi
BubeM
najmila
Damjana
Sanja_Ivana
jasmina,mina
Kinky
Sandra_Anja
sneze
Anika
marina_daniel
Pipolino
Mama Ane
Inicka_08
Eva Marija
NatalijaS
Sun
mama X
Ves
bella*
sunshine
Emi
aleksandra
Lana
ZZ
sanja83
biljanag
radmila11
42 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty18.05.09 20:09

Mnogu evtini bre luge , vo sporedba so drugite , sepak ne mi se sigurni, ne deka sto e skapo toa e sekogas ubavo, ama sto znam , ke vidime kolku se dobri,
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 29059
Registration date : 2008-11-14

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Крема за заштита од сонце   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty20.05.09 14:49

Времето веќе се стопли и кога ја шетам Илина облечена е во кратки ракавчиња. Сакам да и купам крема и ласион за заштита од сонце ама не знам каква. Видов има на Мустела ама пишува дека е за деца над 2 или 3 години. Сега ќе побарам на Чико. Што употребувате вие?
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 29059
Registration date : 2008-11-14

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty20.05.09 15:06

Отворив тема, а не ја видов оваа. Вчера бев во зегин и имаат мустела, чико и бекутан за заштита од сонце.
Не мислам дека секогаш високата ценна значи квалитет, ама сепак како нова колекција оваа на бекутан не би ја земала за Илина. Се мислам да земам од Чико.
Anika напиша:
Јас во петокот ја купив заштитната крема на Мустела со 50 фактор. супер е.
Има мустела за под 2 години? Јас тие што ги гледав пишуваше дека се за над 2 или 3 годишна воздраст.
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28703
Registration date : 2008-12-05

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty20.05.09 15:16

Бубе искрена да бидам не ни прочитав за која годишна возраст е наменета кремата, на неа пишува дека е за бебиња, ама не сум сигурна дали пишува и за возраста. Кремата е во кутија бело-жолта боја, мало пакување. Ја мачкам Ева цело време кога искачаме надвор на сонце и многу сум задоволна, има заштитен фактор 50.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty20.05.09 15:25

A, tie na Chicco ostavaat fleki po garderobata?
Вратете се на почетокот Go down
Mimi
Прваче
Прваче
Mimi


Female
Број на мислења : 286
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28896
Registration date : 2008-08-01

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty20.05.09 15:30

Бубе напиша:
Отворив тема, а не ја видов оваа. Вчера бев во зегин и имаат мустела, чико и бекутан за заштита од сонце.
Не мислам дека секогаш високата ценна значи квалитет, ама сепак како нова колекција оваа на бекутан не би ја земала за Илина. Се мислам да земам од Чико.
Anika напиша:
Јас во петокот ја купив заштитната крема на Мустела со 50 фактор. супер е.
Има мустела за под 2 години? Јас тие што ги гледав пишуваше дека се за над 2 или 3 годишна воздраст.
Има Бубе,
пишува на пакувањето. Еве го site-от на Мустела, па таму види како треба да изгледа пакувањето за бебиња.
http://www.mustela.com/en/main.htm#/baby-products/solar-protection/solar-protection/mineral-cream-intolerant-skin
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty20.05.09 15:33

Јас сум многу задоволна од Чико, лани Мила ја мачкав со 50 фактор и воопшто не поцрвене иако цело време бевме под сенка ама не многу дебела.
Сандра, колку што се сеќавам не остава флеки.
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29014
Registration date : 2008-12-07

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty20.05.09 15:50

Jas denes kupiv Bubchen 50. Valjda e dobro ...
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28558
Registration date : 2009-01-16

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty20.05.09 16:46

jas si kupiv od cicco 50f i super e sega za sega ne mislam da ja menuvam
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29648
Registration date : 2008-03-17

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty20.05.09 16:55

Nie koristevme do lano od nivea so 50f ama godinava e skoro 600 den. ova mi e navistina mnogu. Kolku se chicco i dr so ovoj faktor?
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28558
Registration date : 2009-01-16

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty20.05.09 16:57

cicco e 530 den mustela okolu 900 site so jak faktor se poskapi samo na bekutan gledam pisale se najeftini iskreno jas ne sum gi videla nit koristela
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29014
Registration date : 2008-12-07

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty20.05.09 17:05

mamicka напиша:
Nie koristevme do lano od nivea so 50f ama godinava e skoro 600 den. ova mi e navistina mnogu. Kolku se chicco i dr so ovoj faktor?
Bubchen e isto 600.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 29059
Registration date : 2008-11-14

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty20.05.09 17:09

fala. Ne znam dali e taa, ama jas vo zegin vidov tri kremi na mustela i site bea za deca nad 2 ili 3 godini, pisuvase na kutijata taka.
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28703
Registration date : 2008-12-05

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty20.05.09 17:17

Бубе не пишува за која возраст се кремите на мустела, пишува на нив дека се за бебиња и за мали деца? Не знам стварно кај си прочитала дека е за деца над 2-3 години?
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 29059
Registration date : 2008-11-14

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty20.05.09 17:43

na deklaracijata na kutijata. aj denes ke proveram pak, ama 99% sum sigurna deka taka pisuvase, zatoa i ne ja kupiv.
ke proveram pa ke vi pisam.
Вратете се на почетокот Go down
Elisaveta
Прваче
Прваче
Elisaveta


Female
Број на мислења : 341
Age : 40
Локација : mkd
Поени : 27897
Registration date : 2009-04-03

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty26.05.09 21:00

Jas denes kupiv mleko za soncanje od bekutan, neznaev deka gi ima eve procitav bile novi i neznaev deka ima i krem so 50 faktor, tamu kade sto kupiv imase samo mleko so 30 faktor i takvo si kupiv, i se nadevam deka e dobro, dosega od bekutan sum zadovolna. A toa deka se eftini i moze ne gi biva neznaci deka e tocno, bidejki Black up na alkaloid se poeftini vo odnos na drugi kremi, losioni i masla pa jas sum prezadovolna. Vo vrska so sostavot, ne e so "100" sostojki, malku se i prirodni se i sigurno povolno vlijaat na kozata.

E sega me interesira dali od mlekoto moze da i stavam i na lice, ne e precizirano na upatstvoto, pisuva na detskata koza?
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 29059
Registration date : 2008-11-14

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty26.05.09 21:43

Бубе напиша:
na deklaracijata na kutijata. aj denes ke proveram pak, ama 99% sum sigurna deka taka pisuvase, zatoa i ne ja kupiv.
ke proveram pa ke vi pisam.
проверив, и пишуваше за деца над 2 години. Пишувам за Мустела. Не ми дозволија да отворам внатре и убаво да прочитам.
Си добивме на поклон крема на Chicco SPF 50 и ме бендиса. Сега се мислам да го купам и ласионот.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty26.05.09 21:56

SPF 50+samo NIvea i nikoe drugo.A drugite faktori gi menuvam zavisi na sto ke naletam.
E sega bas me interesira za Bekutanot uste e rano da se kaze dali e pokazan kako dobar ili ne
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
svetlana76
Почетник
Почетник
svetlana76


Female
Број на мислења : 31
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 27760
Registration date : 2009-03-13

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty27.05.09 22:41

И ние лани користевме на Нивеа со 50 заштитен фактор и оваа година купив на Нивеа за лице со 30 заш.фактор, а секако и млекото и се друго ке биде од Нивеа
Вратете се на почетокот Go down
Пандорче
Прваче
Прваче
Пандорче


Female
Број на мислења : 189
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 28213
Registration date : 2008-12-17

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty10.06.09 21:33

Damjana напиша:
Jas denes kupiv Bubchen 50. Valjda e dobro ...

Od kade ja kupivte i nie sme na misla da kupime bubchen 50 deka sme mn belicki Smile
Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29725
Registration date : 2008-04-08

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty11.06.09 15:01

Ај и тука да прашам- дали од сабајле рано (накај 9-10ч) и доцна попладне ги мачкате вашите бебиња со заштитни креми за сонце, дали треба? Мене дадилката тоа време ми го шета син ми и не знам што да и кажам, дали да го мачка или не???? Денес уште во 8ч беше жешко па и реков ич да не излегуваат!
Вратете се на почетокот Go down
magi
Полуматурант
Полуматурант
magi


Female
Број на мислења : 1392
Age : 40
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 28953
Registration date : 2008-08-12

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty11.06.09 15:08

Deni mislam deka treba zasto i togas ima sonce a koga ima sonce znaci kozata treba da se zastiti.Jas barem go mackam.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty11.06.09 15:10

Пандорче напиша:
Damjana напиша:
Jas denes kupiv Bubchen 50. Valjda e dobro ...

Od kade ja kupivte i nie sme na misla da kupime bubchen 50 deka sme mn belicki Smile
Pozdrav
вчера ја видов во Тинекс ја има,околу 590 ли беше ,не ме фаќај за збор.Бр.1 крема,имам пишано погоре за моето искуство со неа
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty11.06.09 15:34

jas sesute ne sum zela krema a moram,emili e dosta bela i odma kozickata i se fcrvuva koga e nadvor
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty11.06.09 16:07

Koga brav kremi pred eden mesec Bubchen vo zegin bese 400 i nesto denari. Ete Kikic i Svetlana se zadovolni od Nivea ne znam od kaj ja kupile ,no nam Nivea baby 50 site bodinja ni gi isfleka okolu vratot taka da ne ja obozavame .
Black up koristevme cela familija na odmori koga bev mala i bese super -edna od podobrite barem togas mislam .
A chicco dosta e poevtina od mustela , inaku jas go mackam i nautro koga e na sonce od rano e toplo, Uv zracite se se posilni , a navecer posle 18 koga setame ne , i da e seuste soncevo ok. mi izgleda .[/img]
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Креми со заштитен фактор
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: