Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Креми со заштитен фактор

Go down 
+38
mirecv
rich_bitch1
magi
Deni
Пандорче
svetlana76
Kikic
Elisaveta
mamicka
Monika
Mimi
BubeM
najmila
Damjana
Sanja_Ivana
jasmina,mina
Kinky
Sandra_Anja
sneze
Anika
marina_daniel
Pipolino
Mama Ane
Inicka_08
Eva Marija
NatalijaS
Sun
mama X
Ves
bella*
sunshine
Emi
aleksandra
Lana
ZZ
sanja83
biljanag
radmila11
42 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30766
Registration date : 2008-11-06

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty14.05.09 13:33

Вчера ми донесоа средства за заштита од сонце на Бекутан. Едно шишенце фактор 30, една туба фактор 50 и уште едно за после сончање. Сини се со жолти капачиња.. Јас искрено до сега не сум видела дека Бекутан произведува и ваква линија. Нови ли се? Користел ли некој од ова?
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29154
Registration date : 2008-11-21

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty14.05.09 13:39

Нови се , баш би сакала да ја видам кремата со ф 50 и ме интересира која цена е.
( претпоставувам е под 300 ден. ) flower
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29952
Registration date : 2008-07-14

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty14.05.09 15:55

Moze se dobri i Becutan i Mustela, ama Nivea - faktor 50 i odgovara na Anja, pa nemam potreba da ja menuvam.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 49
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29959
Registration date : 2008-08-26

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty14.05.09 16:23

Ние мачкаме Авене (Avène), француска минерална крема на база на термални води, без хемикалии, фактор 30.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29522
Registration date : 2008-09-16

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty14.05.09 21:27

Avene e super , Jas ja koristev za sebe pred nekolku leta, kaj ja ima vo MK?
Вратете се на почетокот Go down
mama X
Полуматурант
Полуматурант
mama X


Female
Број на мислења : 524
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : O.K
Поени : 28245
Registration date : 2009-02-03

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty14.05.09 21:31

Пред малку с вратив од Веро и се скапав од барање на козметика со заштитен фактор и немаше?! Па во аптеката купив на Чико со заштитен фактор 0. Ја барав Нивеата ама немаа... Така да сега за сега ќе го испробувам Чикото, а за на одмор ќе ја побарам Нивеата. Има ли некој искуство со Чико кремата?
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Полуматурант
Полуматурант
NatalijaS


Female
Број на мислења : 502
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28502
Registration date : 2008-11-26

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty14.05.09 21:42

Mama Ane напиша:
Вчера ми донесоа средства за заштита од сонце на Бекутан. Едно шишенце фактор 30, една туба фактор 50 и уште едно за после сончање. Сини се со жолти капачиња.. Јас искрено до сега не сум видела дека Бекутан произведува и ваква линија. Нови ли се? Користел ли некој од ова?

Nemam slusnato za ova deka izvadile kolekcija za soncanje. A dali nekoj znae kade se prodavaat? Bas sakam da gi vidam, ako mi se bendisaat i ako se so mineralni filtri ke si kupam.
Вратете се на почетокот Go down
Eva Marija
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 151
Age : 44
Локација : skopje
Расположение : top
Поени : 28950
Registration date : 2008-08-13

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty14.05.09 21:54

A na Chicco kremata od kade ja kupivte?
Вратете се на почетокот Go down
mama X
Полуматурант
Полуматурант
mama X


Female
Број на мислења : 524
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : O.K
Поени : 28245
Registration date : 2009-02-03

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty14.05.09 21:55

Сандра напиша:
Moze se dobri i Becutan i Mustela, ama Nivea - faktor 50 i odgovara na Anja, pa nemam potreba da ja menuvam.
Сандра а тоа е лосион ? Сега ја гледам страната на нивеа и има козметика за бебиња со ф-р 30, а децата има со ф-р 50 ама лосион.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 49
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29959
Registration date : 2008-08-26

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty15.05.09 15:31

Ves напиша:
Avene e super , Jas ja koristev za sebe pred nekolku leta, kaj ja ima vo MK?
Vo Zegin, Ves:)
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29522
Registration date : 2008-09-16

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty15.05.09 17:01

Go mackam bebkoto so Nivea baby spf 50, ne znaev deka tolku problematicno ke bide za oblekite, body , maicki, se sto se isfleka okolu vrat ne se pere ni na 60.C . dali i drugite kremi ostavaat fleki
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30204
Registration date : 2008-07-29

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty15.05.09 17:13

isklucivo Bubchen mlekoto za soncanje soSP 50 ili SP 25 ima.6 godini go nemam smeneto,znaci od 2003 koga prvpat bevme na odmor so kerkata,a od lani i za malovo!pred tri godini vo Grcija go potrosivme i ne mozevme da go najdeme i kupivme Nivea SP 50 za deca i veruvajte ne stitese kako ova od Bubchen.vi go preporacuvam!(ова го имам пишувано во мајките препорачуваат)
ves,Bubchen ти тврдам дека не остава никакви траги,незаменлив е
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Полуматурант
Полуматурант
Sanja_Ivana


Female
Број на мислења : 962
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 29713
Registration date : 2008-05-09

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty15.05.09 22:24

На Нивеа баш и не ги препорачувам, барем не купени од кај нас, и за Ивана бо купила Мустела или Бубцхен, а може и чико со 50 фактор друго не.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29522
Registration date : 2008-09-16

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty15.05.09 22:43

Na moeto bebe mu e ok. Niveata , veke dve nedeli go mackam , no mnogu me iznervira toa so flekite po maickite, neizbezno e da ne se macne , koga go mackam okolu vratceto.. . Od se sto navedovte bi odbrala Bubchen , se slozuvam deka Mustela e najdobra ama cenata epten e mnogu za tolku ..
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29064
Registration date : 2008-12-07

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty15.05.09 22:45

Jas se mislam koj zastiten faktor da i go zemam na Damjana. Temen ten ima na tato, ne e na mene. Da ne ja mackam bezvrska so 50 mozebi i 30 ke e dovolno ...
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Sanja_Ivana
Полуматурант
Полуматурант
Sanja_Ivana


Female
Број на мислења : 962
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 29713
Registration date : 2008-05-09

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty15.05.09 22:53

Ако е темна, можеш со 30, не е работата ич боја да не ја фати. Нека биде малце сончана flower
Ако нема осетлива кожа и има темен тен не ја мачкај со 50, Ивана има многу осетлива кожа и многу е светла, сакам неќам морам 50 првите денови, па после со 30 ќе намалиме.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29522
Registration date : 2008-09-16

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty15.05.09 23:21

Jas se odluciv za 50 oti uste e malo bebe a zracite od godina v godina se posilni , tenot se uste ne mozam da mu go fatam , tu na mene pogoden za soncanje tu na tatko mu lesen za zacrvuvanje.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 49
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29959
Registration date : 2008-08-26

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty16.05.09 3:32

Faktorot 15, 30, 50... nema vrska so "jacinata" na kremata ili na soncevite zraci, tuku so vremeto koe se pominuva na sonce.
15 faktor stiti 15 pati po 20 minuti, 30 faktor 30 pati po 20 minuti itn. Zatoa se preporacuva cesto mackanje. Se potime, se briseme so maramici, na odmor se banjame vo voda, kremata pagja i ne stiti dovolno. Istoto vazi i za decata.
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28738
Registration date : 2008-10-23

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty16.05.09 3:50

дали некоја може да ми каже каде може да се набави оваа колекција на eucerin?? http://www.eucerin.com.hr/sonnenempfindliche_haut/sonnenallergieschutz.asp
многу ми е битно да ја најдам колекцијава лани ми рекоа дека ја има во бугарија и хрватска но дали некоја знае дали е стигната во македонија??
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29064
Registration date : 2008-12-07

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty16.05.09 11:42

Eucerin ima vo Zegin, jas kupuvav nekoj dr. nivni proizvod i tamu go imase.
Avene nema vo Zegin 3 meseci i neznaat dali i koga ke go dobijat :(
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28608
Registration date : 2009-01-16

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty17.05.09 0:56

najmila напиша:
дали некоја може да ми каже каде може да се набави оваа колекција на eucerin?? http://www.eucerin.com.hr/sonnenempfindliche_haut/sonnenallergieschutz.asp
многу ми е битно да ја најдам колекцијава лани ми рекоа дека ја има во бугарија и хрватска но дали некоја знае дали е стигната во македонија??

jas denes bev vo zegin vo leptokarija i tamu mi go nudea bas ova ama jas veke kupiv na cicco 50 faktor
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28738
Registration date : 2008-10-23

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty17.05.09 1:54

Devojki dali ste sigurni deka bas ovaa krema od eucerin ja ima?Znam deka gi ima site drugi linii sto se soncanje na eucerin vo aptekive no linijava sto e za alergija od sonce lani ne bese donesena vo mk???

marina_daniel bas ovaa krema ti ja nudea za alergija za sonce??lele uste ova mi ostana da probam i posle se otkazuvam od soncanje.Inace devojki Avene ja ima vo Zam aptekive
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28738
Registration date : 2008-10-23

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty17.05.09 2:23

Moja greska Avene ja imase vo edna druga privatna apteka ne vo zam ne mi teknuva imeto kako se vikase utre ke vi kazam.
Inace spored mene najdobra krema za osetliva koza vi ja preporacuvam Uriage 50+ so termalna voda.Nema da zgresite
Ako ja ima linijata za alergija od sonce kolku cinese eucerinot ??
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28608
Registration date : 2009-01-16

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty17.05.09 11:10

najmila ne sum sigurna sega dali bas toa mi nudea posto mnogu raboti gledav vcera ako ti e blisku leptokarija pomini vo zegin i proveri,ako go nema izvini za pogresna informacija..
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Полуматурант
Полуматурант
NatalijaS


Female
Број на мислења : 502
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28502
Registration date : 2008-11-26

Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty18.05.09 17:04

Бекутан новите за сончање ги видов стигнаа во Зегин млеко ф30 174ден и крем ф50 тука некаде, мислам 168. Млекото е 150мл, а кремот 75.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Креми со заштитен фактор   Креми со заштитен фактор - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Креми со заштитен фактор
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: