Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Вашите школски денови

Go down 
+58
M A M I
Mama Ane
Sun_shine
Annabel
Mila87
Janicka
lilijana
maci
Mama Vase
butterfly
Dara
josifana
Barbie
soledad
najmila 22
margarita
D-r Lidija Pazdrijan
ирена
ari
sasa
anetapp
sunshine
delfin76
lidija29
Rocka
Kinky
Наташка
taci
Dragana
Mimi22
bibe85
kristina_b
Daki
marina_m
Janaxxxx
naivnna
NatalijaS
macush
danielaval
veki22
avanturistka
mac@
Vesnicka
desi
beti 24
SonjuS*
NA7NEBO
mama
jov4ence
vesna83
sashka26
kavadarcanka
biljanag
BaMbYnA
natasast
Emi
okce
rich_bitch1
62 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27588
Registration date : 2009-06-26

Вашите школски денови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови - Page 3 Empty09.07.09 23:55

Ubav period od zivotot ...Vo moe vreme i ne bese bas naj moderno da se bide odlicen ucenik.Jas od

sekogas bev odlicna pa zatoa kompezirav so beganje od casovi od vreme na vreme.Omilen predmet..fizika a vo slobodno vreme se sobiravme so gitarite vo parkot na "nasata"klupa.Mobilki nemase,kompjuterite bea poretki i ne tolku interesni.Drugarstvoto bese silno i iskreno.I eve veke 16-17god.se pocituvame i kontaktirame.
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 27527
Registration date : 2009-06-12

Вашите школски денови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови - Page 3 Empty26.07.09 1:04

Omileni predmeti vo sredno mi bea angliski i germanski,a najmnogu mrazev fizika i istorija.
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Вашите школски денови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови - Page 3 Empty27.07.09 0:20

оооо колку ми фалат тие години........Кога само ќе ми текне на нашата банда на сендвичарата до школо каде што се собиравме пред часови па се договаравме на кој час да одиме а на кој не.......па ќе си се соберевме некаде дома па кафиња па превртување шол,цигарчиња............е милион лудости......и воопшто не ми е мака за сите направени глупости,а секогаш ќе се сеќавам на тие денови........секогаш..... Вашите школски денови - Page 3 735431
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Вашите школски денови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови - Page 3 Empty27.07.09 0:26

lele nemozam da pisuvam na temava zosto nekoja strasna nostalgija me faka.ke pocnam da placam uste malku.
tie spomeni zasekogas ke ostanat.eve pisuvam i pocnuvam da se smeam,a solzi vo oci.
uf koga ke mi tekne,lele majko bese.ubaini.a i prva ljubov se sluci...
Вратете се на почетокот Go down
maci
Прваче
Прваче
maci


Female
Број на мислења : 359
Age : 37
Локација : mk
Расположение : super i se nadevame na podobro
Поени : 28426
Registration date : 2008-12-26

Вашите школски денови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови - Page 3 Empty13.08.09 15:18

toa e najubav del od zivotot
Вратете се на почетокот Go down
lilijana
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 385
Age : 51
Локација : skopje
Расположение : оптимист
Поени : 27570
Registration date : 2009-07-04

Вашите школски денови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови - Page 3 Empty15.08.09 17:34

Jas bev ,,Bubalica,, Ucenik na generacija vo osnovno, pa ucenik na generacija vo sredno, tituli, diplomi..site petki.Sega nekako mi e zal sto neznam kako e da imas drugi ocenki.Dodeka drugite begaa..jas neznam sto e toa.Ne se dvoev..imav drugarki, izleguvav, se druzev..ama najubavo mi bese da sedam doma da ucam ili da pisuvam.Ne propustav zabavi..ama i tamu bev nekako ozbilna.Se zavisi od karakterot na covekot. Stalno bev pofaluvana , nagraduvana..i vo edna prilika koga im kazav na drugarkite deka na cas po geografija dodeka zboruvav sum imala trema-tie ne mi veruvaa, mislea deka sum zboruvala sigurno..a ustvari jas cela treperev..kako nikoj ne go zabelezal toa??Site se naviknale da gledaat vo mene cvrsta devojka koja znae sto zboruva.Neznam dali sum zgresila vo moeto odnesuvanje..ama i pak da sum sega vo skolo..mislam isto bi se odnesuvala..a, nemav strogi roditeli, segde me pustaa..duri nemav saat opredeleno koga doma da si dojdam. Se zavisese od mene i od toa deka ja s sum pametna, sama sum svesna.Ama, tie podsvesno ili svesno sigurno znaele koe e nivnoto dete. Toa ti e..eh..site petki da bile.Da imam dete..ama sto saka neka ima za oceni samo da mi e zdravo i zivo..ako se pogodi na mene..od soba nema da ispaga.Pozz
Вратете се на почетокот Go down
Janicka
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 102
Age : 45
Локација : Sk
Поени : 28333
Registration date : 2008-12-01

Вашите школски денови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови - Page 3 Empty14.11.09 22:07

Definitivno najubavo mi bese vo sredno, a omileni predmeti mi bea biologija i geografija. A za druzbata so soucenicite nemam zborovi i den denes se druzime.
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Вашите школски денови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови - Page 3 Empty14.11.09 22:33

maci напиша:
toa e najubav del od zivotot
Вашите школски денови - Page 3 577496 se sto ke napisam ke bide visok....
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28464
Registration date : 2009-02-16

Вашите школски денови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови - Page 3 Empty14.11.09 23:14

Викаат студенските денови се паметат засекогаш, јас искрено не би се согласила со тоа. Повеќе би кажала дека студентскиот живот е една голема одговорност, еден предизвик со кој треба да се соочи и подготвено да го прифати човек.
Додека средношколските денови .... се приказна за себе, без големи обврски, со многу дружење и лудување.
Сепак секој дел од животот си го носи своето и си има свои убавини.
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27069
Registration date : 2009-09-27

Вашите школски денови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови - Page 3 Empty17.11.09 14:53

Мене студентските денови ми беа многу убави. Животот со цимерки (до ден денес сме како сестри), дружбите, слободата, излегувањето, седењето до доцна вечер, лудирањето по дома и надвор. Како да завршив два факултети, еден економски и еден факултет за животот (научив да штедам, да плаќам сметки, да одржувам хигиена). До тогаш бев мамино и татино галениче...
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Вашите школски денови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови - Page 3 Empty17.11.09 21:13

ahh toa sredno..da mozam da se vratam....kolku samo si begav od casovi..so drugarka mi edvaj cekavme da najdeme prilika da mu ja kidneme..sega mi se omazi drugarkata..nema beganje hehe
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Вашите школски денови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови - Page 3 Empty17.11.09 22:32

И јас со радост си се потсеќам на средно и стално викам како не сум со овој памет сега средношколка Smile Бегавме многу и ние па теравме денска шема по кафичи Smile
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Вашите школски денови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови - Page 3 Empty17.11.09 22:36

еееееееееее да можат да се вратат барем малку тие дни.........
Вратете се на почетокот Go down
M A M I
Прваче
Прваче
M A M I


Female
Број на мислења : 376
Age : 44
Локација : doma
Поени : 26728
Registration date : 2009-10-31

Вашите школски денови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови - Page 3 Empty17.11.09 22:40

Mene studenskite denovi mi bea mn poubavi od srednoskolskite,,super mi bese na faks,eeee..kamo da se vrati toa vreme..nemas drugi obvrski osven ucenjeto,se plasis pred sekoj ispit, ama pak..eee.. mnogu mi nedostasuva toj zivot... Вашите школски денови - Page 3 533487
Вратете се на почетокот Go down
monabombona
Прваче
Прваче
monabombona


Female
Број на мислења : 354
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : nasmeana, sakam koga ne e toplo
Поени : 27430
Registration date : 2009-06-29

Вашите школски денови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови - Page 3 Empty17.11.09 23:27

И мене повеќе ми недостасуваат студентските денови. Излегување до сабајле, многу колешки, глупирање, никакви обврски освен за време на сесија, па кафенце у бифе... ептем супер. А средношколските денови, некако не ми фалат. Иако повеќето од другарките ми се од средно, ама со нив повеќе се глупиравме откако се запишавме на факс.
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Вашите школски денови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови - Page 3 Empty18.11.09 0:04

не ми фалат многу тие години кога бев во средно, не бев безгрижна како сите ама имаше добри страни
секое време има свои убавини

во основно цела бев единици и двојки ми маршираа оценките 1 2 1 2 11 2Вашите школски денови - Page 3 133239 ама поради многу лоши околности ги искористив математиката и физиката за бегство од реалноста решавав тешки случаи по цел ден и хемија сакав многу - и така во средно бев цела петки - и така за малку ќе станев инжинер некаков и уште не ќе се имав спуштено на планетава назад

што не сакав? не сакав физичко и не го сакав педофилот по едни два предмети што предаваше и така една година низ сите петки имав три единици и едвај ме спаси класниот да не ме избркаат

а исто една година имав прв час во вторник по физичко и дома им кажав дека немаме прв час во вторник - не носев ни оправданија - собрав два милиони и кусур неоправдани Вашите школски денови - Page 3 69779 со сите петки пак сакаа да ме бркаат - ама нешто им бев мила на професорите па ме спасуваа
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Вашите школски денови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови - Page 3 Empty18.11.09 0:08

M A M I напиша:
Mene studenskite denovi mi bea mn poubavi od srednoskolskite,,super mi bese na faks,eeee..kamo da se vrati toa vreme..nemas drugi obvrski osven ucenjeto,se plasis pred sekoj ispit, ama pak..eee.. mnogu mi nedostasuva toj zivot... Вашите школски денови - Page 3 533487
ова како јас да сум го пишувала,баш така! Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Вашите школски денови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови - Page 3 Empty18.11.09 0:11

M A M I напиша:
Mene studenskite denovi mi bea mn poubavi od srednoskolskite,,super mi bese na faks,eeee..kamo da se vrati toa vreme..nemas drugi obvrski osven ucenjeto,se plasis pred sekoj ispit, ama pak..eee.. mnogu mi nedostasuva toj zivot... Вашите школски денови - Page 3 533487

аха немаш обврски ако студираш во својот град
ако си некаде на страна или цимерките се пијани секој ден или газдите се луди или немаш доволно пари за кирии или како мене еднаш

постев 7 недели во студентски кај што имав 6 цимерки во трокреветна соба - сите знаеја дали сум таму по мирисот на грав или на какао од в соба Вашите школски денови - Page 3 533487Вашите школски денови - Page 3 580151 вакви бевме многу си се сакавме и си помагавме дури не ми замерија - ми недостигаат
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29678
Registration date : 2008-06-02

Вашите школски денови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови - Page 3 Empty18.11.09 0:18

Еее, убавини. Само кога ќе се сетам..
Во мај месец правевме десет години од матура и иако со некои од луѓето цела вечност не сме се виделе, јас се осетив како да сме пак средно, како да поминал само еден летен распустSmile Учев во Борис и нај омилено место за кафенисување и бегање од часови ни беше Ани, една локална биртиичка кафетеријаSmile) Ја бев у 3 и 4 година председател на класот и за све си го кркав најголемиот калап, пошто секогаш се солидаризирав и бев не ретко и креатор на некои мали глупости хихих. Еднаш класната ни се појави у Ани, пошто едно 20 луѓе киднавме од математика, па јас морав да бидам на тапет и нема да ја заборавам сцената кога дојде по нас да не прибере, мене ме фати за рака карајќи ме, а ја на екс да не ми пропадне кафето си го допивавSmile
Еден професор по историја секогаш сакаше со мене, јавно пред сите да се консултира за оценката што треба да ја стави на тој што одговарал, ја нормално увек преувеличував оценка, ама еднаш и ќе си го окркав од една соученичка хахахха. Ај јас забегав, до утре можам да си пишувам, ќе го блокирам форумов хихих

А на факс ми беше ок, си бев колешка со многу луѓе од средно, се дружевме..имавме убав социјален живот, ама нервозите на факултет со испити и професори и неможноста за сите тие заеба.ции од средно, си го прават студентскиот живот поинаков..
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Вашите школски денови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вашите школски денови
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: