Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Вашите школски денови

Go down 
+58
M A M I
Mama Ane
Sun_shine
Annabel
Mila87
Janicka
lilijana
maci
Mama Vase
butterfly
Dara
josifana
Barbie
soledad
najmila 22
margarita
D-r Lidija Pazdrijan
ирена
ari
sasa
anetapp
sunshine
delfin76
lidija29
Rocka
Kinky
Наташка
taci
Dragana
Mimi22
bibe85
kristina_b
Daki
marina_m
Janaxxxx
naivnna
NatalijaS
macush
danielaval
veki22
avanturistka
mac@
Vesnicka
desi
beti 24
SonjuS*
NA7NEBO
mama
jov4ence
vesna83
sashka26
kavadarcanka
biljanag
BaMbYnA
natasast
Emi
okce
rich_bitch1
62 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty27.05.08 21:07

Се сеќавате ли на времето додека бевте средношколки?Какви ученички бевте,бегавте ли од часови,кои предмети ги сакавте а кои не?Со кои се дружевте?

Јас завршив пред две год и тоа беше најзабавниот период од мојот живот,бевме 5 најдобри другарки во класот.Како ученичка секогаш поминував со четворка или петка,се трудев мн.Најмногу го сакав предметот по психологија а најмалку по физика и математика.Седев две год во прва клупа а последните две во 4-та.Слабо бегав од часови плашлива бев за тие раб...
Вратете се на почетокот Go down
okce
Прваче
Прваче
okce


Female
Број на мислења : 232
Age : 48
Локација : Strumica
Расположение : ekstra
Поени : 30137
Registration date : 2007-11-26

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty27.05.08 22:37

Da i mnogu ubav period mi bese srednoskolskiot zivot.Bevme sedum drugarki vo klas zaedno i den deneska sme uste zaedno.Za begajne koga trebase da se bega cel klas begavme more.Ednas probav da se oslobodime so edna drugarka za da ne begame ne fatija kazavme deka sme na zabolekar,a klasnata prasala vo bolnica koja lekarka koja smena e,i ne fati lele bruka imavme 2 blok casa i ajde po 2 neopravdani :afro: .E more koga ke mi tekne najubavo mi bese togas eh da se vratam pak ,ama nema sega go ocekuvame najubavoto so MM pa neka ni go cuva i ni bide zivo i zdravo.So MM se zapoznavme koga i dvajcata bevme zavrsile sredno jas prethodnata IV ,a on taa godina III neli vi kazuvav kako me prelaza za godinite.I navistina Bog me blagoslovi da go imam najdobriot soprug. :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty10.07.08 23:13

Во недела ќе ми дојдат на гости две школски другарки од средно едвај чекам да се видиме!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
natasast
Почетник
Почетник
natasast


Female
Број на мислења : 99
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : ok
Поени : 29215
Registration date : 2008-05-20

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty11.07.08 0:18

е тоа беше во минатиот век hihi
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty11.07.08 4:22

hahahah za beganje :)oh tie pusti ludi godini Smile letnaa sto vikas u minatoto Smile najubavo mi bese vo sredno mnogu ja mrzev 4ta god inav premnogu opteretuvanje za ucenje duri deno nokno za da zemam poeni za na fak i za da im dokazam na moite deka decko i ljubov odi Smile inaku bevme 3 mnogu mnogu bliski drugarki inaku 3 onaka sestri spienje jadenje se zaedno a za beganje niednas Smile posledniot den vo 4ta trebase da ja pravam kosata za maturska i site aj ke begame ke pravime ova ona ke iskocime porano da sme spremni .NE vikam nikako i ne begav nemav hrabrost mi fufkase Smile a inaku sestrami pojke doma preseda mesto na skolo bevme vo isto skolo taa pak koga da ja prasas nema casovi ili otvarase crkovno kalendarce i bilo crven den praznik i sedi doma Smile
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty11.07.08 9:53

ехххххххх школо колку помалку проблеми и нервози имавме тогаш камо да се врати бар еден ден
мирна бев во основно и средно ако се собере имав може вкупно 10 оправдани
супер беше
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty11.07.08 10:00

Ех средношколските најубавите години младост лудост уште понекогаш сонувам како идам на школо неможам да заборавам колку убаво ни беше со школските другари и другарки. Поминаа точно 10 години од матурата и на 14 јуни прославивме после толку време да се видиш со другарите и другарките од средно.Имавме класен час и се присетувавме на деновите поминати во гимназијата а и за тоа кој до каде стигнал што завршил што работи семејство итн.Вечерта прославувавме тоа беше феноменална вечер поубаво дури и од матурата супер си поминавме.
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-14

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty11.07.08 10:07

Mene srednoskolskite denovi super mi bea,vo klas bevme 34 zenski i 1 masko. Si imav 2 drugarki so koi i den denes kontaktirame intenzivno se slusame sekoj den, koga trebase da ne isprasuvaat begame vo paket, si imav problemi doma kako da mu kazam da me opravdaat koga sum si "zaminala". Pred 2-3 god koga bevme na 10god. od matura ustvari vidov deka toj period stvarno mi bil zabaven.
Вратете се на почетокот Go down
vesna83
Прваче
Прваче
vesna83


Female
Број на мислења : 222
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29150
Registration date : 2008-05-31

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty14.07.08 9:33

ednaska vo zivotot imav izbegano cel den i togas go zapoznav mm zamislete kakva sreka bev soliden ucenik ama mnogu zborev periodot vo osnovno mi bese poubav tamu imav podobri drugarki a vo sredno imav samo edna prava drugarka nekako drugite bea dvolicni a takvi ljuge jas ne sakam
Вратете се на почетокот Go down
jov4ence
Почетник
Почетник
jov4ence


Male
Број на мислења : 2
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 28890
Registration date : 2008-07-24

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty24.07.08 3:26

Јас сега сум ученик во Даме Груев Битола и ќе одам 8 одд..Никогаш немам избегано од часови иначе ми е супер на учлилиште и сум одличен ученикVery Happy
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty27.07.08 15:47

Кога бев средно, ич ама ич не сакав да одам на школо. А сега многу ми фалат средношколските денови. Не толку заради учењето, како што ми фалат за сите глупости што ги правевме. А ги имаше многу!! Младост лудост.
Вратете се на почетокот Go down
NA7NEBO
Почетник
Почетник
avatar


Male
Број на мислења : 11
Age : 34
Локација : Nekade daleku...
Поени : 28730
Registration date : 2008-08-25

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty25.08.08 4:25

Sega zavrsiv sredno, ovaa godina...i sega poslednite 5 dena pocnav da placam posle 2:00 sekoja nokj...mnogu mi e tesko sto zavrsivme i so ke odam na fakultet vo drug grad.Ne znam...
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty26.08.08 17:02

а бе женски а се секавате ли како изгледавте на матура?леле јас кога ги гледам сликите од полуматура си смеам самата на себе,се прашувам како можев да го облечам тоа што го носев тогаш.ај за 4 бев добра ,ептен се скоцкав.ама полуматурата... Embarassed
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty26.08.08 17:06

Lele RB kako ti tekna za polumatura...hahah..
I jas ne mozam da se zamislam sea vo toa nesto...kako samo sum mozela da go oblecam...
Inaku ko bev jas polumaturantka se nosese togas ljuljakova i rozeva boja..pa jas vo ljiljakovi pantolomcinja i ljiljakovo korsetce..hahah lele ne mozam da si se iznasmeam..slikata so partnerot..haha uzas..
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-07

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty26.08.08 17:26

абе друга мода беше тогаш, и мене ми е смешно за полуматурата кога ќе ми текне како бев облечена, а за средношколо неможам ни да зборувам супер си поминувавме имаше многу глупости јас бев одлична и не бегав од часови но другото супер ни беше не мислиш на ништо, е после и на факс се дружевме со колешките но не како во средно
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty26.08.08 17:28

E Beti druzbata sekogas e razlicna..vo sredno najubavo bese...
Sea na fax znaes site od razlicni gradovi i obicno tie si se sobiraat od isti gradovi sto se..
jas so site se znam i ziveam..no sepak razlicna e druzbata..
Вратете се на почетокот Go down
desi
Прваче
Прваче
desi


Female
Број на мислења : 356
Age : 40
Локација : veles
Поени : 29020
Registration date : 2008-06-26

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty27.08.08 3:31

Jas zavrsiv pred 6 god no koga ke se sretneme so nekoi od skolkskite drugari kako do vcera da odev na skolo.Bev odlicna ucenicka no znaev i da izbegam od cas i po cel den da ne odam pa posle se molevme za opravduvanje kaj doktorot super bese,so nekoi od skolkskite se gledame postojano i se sobirame redovno bilo na kafe ili vo restoran nekade si izleguvame i redovno kontaktirame.
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29132
Registration date : 2008-08-08

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty28.09.08 15:54

Mnogu brzo si pominuva vremeto.Ne mi se veruva deka mi doaga 6 godisnina od maturiranje.Porano kog ake cuev godisnini si vikav a toa stari luge se Very Happy .Interesen period bese.Odime na kafe uste se sobirame od klasot.So edna drugarka koja mozam da ja vbrojam vo najlojalnite od prviot den vo prva godina sme postojano vo komunikacija i koga sme tuka postojano sme ili na telefon ili ke se vidime.Nekako fakultetot mi e vo podragite spomeni.
Вратете се на почетокот Go down
mac@
Прваче
Прваче
mac@


Female
Број на мислења : 160
Age : 34
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 28806
Registration date : 2008-08-12

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty01.10.08 19:07

jas zavrsiv sredno ovaa godina i mislam deka toa e najubavoto vreme od zivotot,ne begav od casovi i si pominuvav so petki,ama bitno bese toa sto imav drustvo i prijateli nasekade
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty11.10.08 22:29

lele najubavi godini vo sredno,a be super se druzevme nekolku drugarki koj i den denes sme vo kontakt i izleguvame,nikogas ne bi go zaboravila toj period.
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28777
Registration date : 2008-08-20

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty11.10.08 23:33

srednoto skolo ne mozam da go zaboravam kolku ludosti pravevme bevme 36 ucenici ama mnogu slozni koga begavme od casevi site begavme i so site skolski si ziveam edvaj cekam pak da se soberime
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28414
Registration date : 2008-11-21

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty08.12.08 0:09

Колку би сакала бар на еден ден да се вратам во средно училиште мислам дека тие денови не се забораваат бев одлична и примерна ученичка но понекогаш знаев да избегам од час бевме пет другарки од класот со кои се дружев и ни беше доста забавно денес многу ретко се гледам и контактирам сите се одалечивме некако кој наваму кој натаму со свои обврски животот продолжува но средношколските денови не се забораваат
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty08.12.08 0:24

Moite skolski denovi sega se moi najubavi spomeni.Togas edvaj cekav da zavrsam, a sega bi sakala da se vrati bar eden den.Bevme 38 ucenici od koi samo 3 maski.Bevme mnogu slozni ama za zal otkako maturiravme sekoj si trgna po svoj pat i od site kontaktiram samo so edna drugarka. E spomeni,spomeni...
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Полуматурант
Полуматурант
NatalijaS


Female
Број на мислења : 502
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28452
Registration date : 2008-11-26

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty08.12.08 17:45

E toa bea najludite godini, vo sredno mi bese tolku super sto duri koga bev bolna doma sakav da sum na uciliste. Si mislev sega kojznae kakvi gluposti pravat moite drugari, a jas doma pred tv. Klasot mi bese super, i izleguvavme zaedno, a za zurki, nikogas podobri. I sega se sobirame odvreme navreme, ama ne e kako togas. Za beganje, normalno. Iako retko begavme cel klas, poveke pravevme drugi gluposti. Na pr ednas gi izvadivme kvakite od vratata i nikoj ne mozese da vlezi duri ne viknaa majstor i cel den nemavme casovi. hihi hahahaha hihi
Вратете се на почетокот Go down
naivnna
Прваче
Прваче
naivnna


Female
Број на мислења : 433
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 28389
Registration date : 2008-11-28

Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty10.12.08 23:52

ej bas bi sakala da se vratam vo toa vreme barem na eden den.so nekoi drugri od toa vreme se druzam seuste a nekoi nemam videno nekolku god.skolskite denovi mi se vo najubav spomen i rado se sekavam na niv
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Вашите школски денови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашите школски денови   Вашите школски денови Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вашите школски денови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: