Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Можно ли е бебето да е туѓо при ИВФ?!?

Go down 
+15
Big Sister
sanja83
Mila87
Dzena
delfin76
marina_daniel
kalinche70
Kiki
saligrem
vecki
Kinky
nnatasa
radost
Sandra_Anja
MamaMaja
19 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28429
Registration date : 2009-01-27

Можно ли е бебето да е туѓо при ИВФ?!? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Можно ли е бебето да е туѓо при ИВФ?!?   Можно ли е бебето да е туѓо при ИВФ?!? - Page 2 Empty17.12.09 18:48

srculence напиша:
E luge ve itam za krvna grupa pa sto da kazat moite majka mi e A+ a tatko mi e B+ jas sum A+ a sestra mi e O- e kako e mozno toa?Ni na moite seuste ne im e jasno.

Pa mozno e po pravilata na ansleduvanje, ete ti gi pogore Ane gi postavi...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
bubamara***
Прваче
Прваче
bubamara***


Female
Број на мислења : 370
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 27607
Registration date : 2009-05-26

Можно ли е бебето да е туѓо при ИВФ?!? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Можно ли е бебето да е туѓо при ИВФ?!?   Можно ли е бебето да е туѓо при ИВФ?!? - Page 2 Empty17.12.09 19:34

Voopsto ne verum deka ova moze da se sluci, verojatnosta e mnogu mala. Kaj nas donacijata e zakonski uredena i ne znam zosto nekj na crno bi doniral, a i sto bi dobil doktorot so toa??? Nieden par koj ima problem i mu e potrebna donacija nema da se soglasi toa da bide na crno zatoa sto za donacija se potrebni mnogu uslovi za ispolnuvanje (zarazni bolesti, hereditari bolesti, genetski malformacii) i nikoj ne bi se igral so toa Mora da priznaam deka mi e nesfatliva idejata samite roditeli da se somnevaat dali deteto e nivno.
Samo za informacija, koga se raboti za donacija se vodi smetka od krvna grupa pa do boja na oci, zato i decata sto se rodeni od donacija tolku licat na roditelite sto nikoj ne moze da se posomneva deka ne se nivni, toa mene mis e sluci koga zapoznav edna prijatelka od HR, bese so bebeto koe tolku lici na nejze ama kopija i bas i rekov "lele malata e ista ti" ona posle mi kaza deka malata ja dobile so donacija na jajce kletka
Вратете се на почетокот Go down
 
Можно ли е бебето да е туѓо при ИВФ?!?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: