Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица

Go down 
+22
Ana.b
Kinky
delfin76
Mama Vase
Nebo
stefimama
jasmina,mina
Sandra_Anja
beti.liz
mina32
kalinche70
Zvezdicka
makresanska
Barbie
Misticia
DijanaP
nina 85
Girl*****
Annabel
Mila87
Lemate
kiki-riki
26 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29030
Registration date : 2009-02-13

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty26.11.09 14:07

Цитат :
ili deka dzabe mu e bon-ton ako pravi izleti.

verojatno kalinche70 sakase da kaze deka najcesto tie mazi sto se "ligavat" okolu zenite , znaat i nadvor od brakot da zasetaat so svoite talenti
sto nemora da znaci deka e sekogas taka
inaku i jas sum za umereno pokazuvanje neznosti
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27174
Registration date : 2009-09-25

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty26.11.09 14:15

Mama Vase напиша:


sakas da kazes deka site sto se ,,ligavat,, kaput ,mace.... imaat izleti nadvor?
ili deka dzabe mu e bon-ton ako pravi izleti.
i sto ima loso vo ,,ligavenjeto,,?i jas nesakam ligavanje ama postojano vnimanie so se propratno sto sleduva dodeka sum ziva ke sakam.a koj nesaka?


Таман работа,зборувам за оние кои дома психички ја убиваат во поим жената на секое поле,се иживуваат секоја вечер со разни девојки,а ваму пред други капут ќе ми држи-за такви зборувам.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28924
Registration date : 2009-03-17

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty26.11.09 14:23

ne mene ne mi e jasno edna rabota.
inaku mojov ne e preterano vnimatelen,nadvor pa ic.znaci bon-ton za osnovni raboti.a za po doma se znae.generalno nemam problem.

mene drugo me cudi,od kade taa prerasuda deka ako nekoj mm e preterano da recam posveten i vnimatelen deka togas garant muva nekoja a se ligavi pred zenata za da ne go fati,posomneva.

znaci edno e preku nok da se smeni a bil kopuk do vcera.a drugo e covekot da si e takov vospitan,karakter,nasledno.
mene me nervira koga rabotite se generaliziraat.
mislam mene mi e ubavo koga ke vidam taka nekoj par so pogolemi deca pa diri i studenti ili veke so familija.
pa toa znaci ima ljubov.jas se topam na takvi sceni i stalno mu vikam na mm deka i nie koga ke ostareme bi sakala vaka da izgledame.
na pomladi god. ke se stipnes,mace-duso.na postari god. ke se drzis za raka

a gledam si pisala posle mene.se razbravme.e taka moze.more za tie takvite sekira i nisto drugo.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30094
Registration date : 2008-07-29

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty26.11.09 14:29

се согласувам со тоа Васе убаво пиша ако се смени преку ноќ во смисла претерано фин е сомнителна работа а има и така воспитани мажи точно е,само за жал ретки се!
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28924
Registration date : 2009-03-17

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty26.11.09 14:36

има и така воспитани мажи точно е,само за жал ретки се!

sto bi rekla drugarka mi kako dinosaurus-izumren vid Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 133239
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29849
Registration date : 2008-08-26

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty26.11.09 15:03

Mm ne e nekoj filmski kavaljer, ama e prilicno vnimatelen i mnogu me tintra. Posebno od bremenosta navamu uste poveke me gleda i pazi. Cesto znae da kaze - pokraj tebe i Aleksej se osekjam kako slon vo porculan Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 610361 .
Ova e Balkan i retki se gentleman-ite koi gi srekjavame vo ljubovnite romani:).

Kiki-riki, bez pricina si se iznerivrala:). Postojat tolku mnogu nacini za izrazuvanje ljubov i pocit a drzenjeto kaput i otvaranje vrata e samo dobro vospituvanje, dobri maniri. Vrska nemaat so ljubovta i pocituvanjeto:). Ako so tm si imate ubava ziveacka i zivot bez mnogu trzavici, so razbiranje, neka ne te sekiraat takvi sporedni raboti:). Ako tolku ti znaci toj gest, togas otvoreno kazi mu, mozebi toj ne e ni svesen deka malku po malku, niz godinite, dobrite maniri gi zagubil nekade po pat;).
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27893
Registration date : 2009-04-07

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty27.11.09 16:55

kiki-riki напиша:
незнаев како да ја именувам темата и не најдов нешто слично, а ова баш ме мачи
пред некој ден излеговме со свекор ми и свекрва ми на кафе, свекор ми господин од прва класа почека додека таа да го соблече мантилот, го однесе на закачалка и го намести столот па дури тогаш седна, на станување и го донесе и придржа мантилот да го облече и после инсистираше да го задржи и мојот додека се облечам а мм ич мува не го лази Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 981783
излезе дека свеки е дама за почит а јас Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 412106 три дена сум лута а мм не ни забележа
Да не должам какви се вашите мажи и дали претерувам што барам малку внимание?


I kaj mene e slicen slucaj.no jas najiskreno voopsto ne se zamaram so toa.Kolku pati svekrvami mu rekla na maz mi-"A BE SINKO NI K-OD KAVALER NEMAS,PA KOGA OTVARAS VRATA,PUSTI GO DEVOJCEVO DA POMINE PRVO".
Ne mu teknuvaat takvi raboti,ama ima dobra dusa,znam deka sekogas e tuka za mene,za sto i da mi e potreben i zadovolna sum.E sega da bese malku povnimatelen super ke bese,ama ne moze se da ni e pogodeno neli?
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27171
Registration date : 2009-08-31

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty27.11.09 17:11

Mm ima K od kavaler Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 592735.Se seguvam,no sepak toj znae sekogas da mi otvori vrata da mi go pridrzi paltoto,no sepak toa kako sto kaza Kinky e samo dobro vospituvanje zosto toj istoto bi go napravil i na majka mu,sestra mu,sestra mi ili bilo koja druga zena.
Вратете се на почетокот Go down
Nebo
Прваче
Прваче
Nebo


Female
Број на мислења : 170
Age : 42
Локација : sekade po malku
Расположение : Ludoo
Поени : 27065
Registration date : 2009-08-07

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty27.11.09 17:25

Da i jas istoto go kazav pogore, deka kavalerstvoto i dobrite maniri nemaat vrska so ljubovta, a dokolku nekoj gi bara od soprugot, otvoreno da mu kaze
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29183
Registration date : 2009-01-14

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty27.11.09 21:33

"Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица"

jas vo naslovot na temata, ne prepoznavam samo kavalerstvo, tuku nesto sto generalno dava vpocatok deka mazot i zenata se zivotni partneri.
na primer osven pridrzuvanje na stolot, paltoto... konsultiranje okolu zaednickite raboti, vlozuvanja... mene mnogu mi e bez veze da si kupi kola sto na primer samo nego mu se doapgja a treba da pretstavuva semeen zaednicki avtomobil... sto znam, nekako se gleda koga parot funkcionira kako sto treba i se gleda deka zenata e navistina uvazena... sto nekogas e i samo gluma, no i toa se gleda.

ednas odamna, vo park sretnav eden par, bajagi vozrasni... zastana covekot i odrecitira nesto, se drzea za raka, mislam.... po izrazot na zenata ke vidis kolku mnogu znacese toa sto toj odrecitiral, no se gledase eden ubav spokoj, im se vidoa vekovite zaedno ziveenje vo ocite na zenata Smile
e takov koga ke najdam, ke se omazam Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 347715
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28916
Registration date : 2008-10-24

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty28.11.09 16:22

hahah nate ova e dobro
ama za zal se pomalce kavaleri ima vo denesnicava
cest na isklucocite!
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27045
Registration date : 2009-09-29

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty28.11.09 21:48

ннаташа најдобро ми ги прочита мислите, бев многу нервозна и лошо сум пристапила кон темата
покрај личната навреда поента ми бече дека жената може да биде колку сака умна и способна ако мажот не ја воздигнува џабе е и обратно може да е глупава или проста но ако мажот и искажува почит така и средината ќе гледа на неа
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29183
Registration date : 2009-01-14

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty28.11.09 23:10

kiki-riki напиша:
ннаташа најдобро ми ги прочита мислите, бев многу нервозна и лошо сум пристапила кон темата
покрај личната навреда поента ми бече дека жената може да биде колку сака умна и способна ако мажот не ја воздигнува џабе е и обратно може да е глупава или проста но ако мажот и искажува почит така и средината ќе гледа на неа

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 592735
Вратете се на почетокот Go down
Nebo
Прваче
Прваче
Nebo


Female
Број на мислења : 170
Age : 42
Локација : sekade po malku
Расположение : Ludoo
Поени : 27065
Registration date : 2009-08-07

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty28.11.09 23:16

kiki-riki напиша:
ннаташа најдобро ми ги прочита мислите, бев многу нервозна и лошо сум пристапила кон темата
покрај личната навреда поента ми бече дека жената може да биде колку сака умна и способна ако мажот не ја воздигнува џабе е и обратно може да е глупава или проста но ако мажот и искажува почит така и средината ќе гледа на неа

Apsolutno tocno. I pak ke ti kazam deka najdobro e da go baras toa sto go sakas. Ako cuvstvuvam deka mm ne mi iskazuva dovolno pocit, mora kako znam i umeam da ja sredam so nego takvata situacija
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29183
Registration date : 2009-01-14

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty28.11.09 23:18

o go smemalo smajlito, inace da, taka e kiki riki Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28404
Registration date : 2009-02-16

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty28.11.09 23:19

delfinka напиша:
hahah nate ova e dobro
ama za zal se pomalce kavaleri ima vo denesnicava
cest na isklucocite!

Да така е , изумреа кавалерите со диносаурусите Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29412
Registration date : 2008-09-16

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty28.11.09 23:21

ММ има скоро перфектни манири , бон тон и толерантност. Ама јас сум таа што откако се роди детето занемарив се друго  , и изглед и романтика и излегувања ....и полека чувствувам дека добивам  опомени!
Вратете се на почетокот Go down
Nebo
Прваче
Прваче
Nebo


Female
Број на мислења : 170
Age : 42
Локација : sekade po malku
Расположение : Ludoo
Поени : 27065
Registration date : 2009-08-07

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty28.11.09 23:25

E i jas dobiv opomena za zaladeno ponasanje....
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28916
Registration date : 2008-10-24

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty28.11.09 23:27

mora vo sekoe vreme da se posvetuva dovolno vnimanie na partnerite,nesmee da se zanemari nitu ednata strana!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: