Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица

Go down 
+22
Ana.b
Kinky
delfin76
Mama Vase
Nebo
stefimama
jasmina,mina
Sandra_Anja
beti.liz
mina32
kalinche70
Zvezdicka
makresanska
Barbie
Misticia
DijanaP
nina 85
Girl*****
Annabel
Mila87
Lemate
kiki-riki
26 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27050
Registration date : 2009-09-29

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty25.11.09 23:24

незнаев како да ја именувам темата и не најдов нешто слично, а ова баш ме мачи
пред некој ден излеговме со свекор ми и свекрва ми на кафе, свекор ми господин од прва класа почека додека таа да го соблече мантилот, го однесе на закачалка и го намести столот па дури тогаш седна, на станување и го донесе и придржа мантилот да го облече и после инсистираше да го задржи и мојот додека се облечам а мм ич мува не го лази Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 981783
излезе дека свеки е дама за почит а јас Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 412106 три дена сум лута а мм не ни забележа
Да не должам какви се вашите мажи и дали претерувам што барам малку внимание?
Вратете се на почетокот Go down
Lemate
Прваче
Прваче
Lemate


Female
Број на мислења : 136
Age : 44
Локација : Sweden
Поени : 26647
Registration date : 2009-10-21

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty25.11.09 23:28

Mislam deka svekor ti e od postara skola Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Icon_flower
Mm mozebi nekogas ke mi otvori vrata da vlezam pred nego koga sme na javno mesto a koga se vrakame od negde doma se butame koj da vleze prv i da ne treba da zakluci Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 69779

Sekoja zena saka barem malku vnimanie i nemislam deka preteruvas no vnimanie na takov nacin e poredok vo denesno vreme
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27050
Registration date : 2009-09-29

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty25.11.09 23:34

најтешко ми паѓа што порано беше *како татко му* ама во последно време....
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28409
Registration date : 2009-02-16

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty25.11.09 23:47

Дечко ми е таков кавалер. Мислам дека ги има сите најубави манири во него . И тоа секогаш е така, а не на периоди. Тоа му е уште една прекрасна особина.
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27014
Registration date : 2009-09-27

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 0:01

И мм е вистински кавалер, дури на почеток на врската ми беше малку чудно, зашто никогаш сум немала таков дечко. Секогаш ми отвора врата, ми придржува капут, а таков е и со моите родители. Многу си го сакам
Вратете се на почетокот Go down
Girl*****
Прваче
Прваче
Girl*****


Female
Број на мислења : 247
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 28724
Registration date : 2008-09-05

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 0:08

Дечко ми знае да биде кавалер и КАВАЛЕР . Значи под кавалер се случува дами придржи капут јакна или што и да било за горе облакање да ме праша што сакам за јадење или пиење (кога сме веќе некаде седнати за да не се мачам јас со келнерот дека многу тивко зборам) .Е сега кога е посебно расположен значи е КАВАЛЕР отварање врата од кола ставање во тањир 50 пати прашување дали ми ок ова посебно се однесува ако сме излезени со неговото друштво . и сл .(ова е ваљда зашто сме разделени додека е во странство)
Вратете се на почетокот Go down
nina 85
Прваче
Прваче
nina 85


Female
Број на мислења : 137
Age : 38
Локација : tuka nekade
Расположение : dosadno mi e
Поени : 27951
Registration date : 2009-01-24

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 0:30

ne deka ne me pocituva mm ama nie si sme dvajcata opusteni kako so napisaja pogore koga si idime doma od negde trcame koj pobrzo da odi vo wc znaci kaj nas sekogas samo zezancii mozes da vidis a ne daj boze da sum bolna malku grip da imam ne znaj so da napraj mi vari caj me masira mi nosi tableti ,a za vaka ma kakov kavajler a i ne ocekuvam taka da bidi ,po ubo mi e koga za poslednoto parce cokolado ke se ispotepame otkolku da se custvuvam kako nekoj stranec da ima do mene,ama sekoj si ima razlicno mislejne mene mi vaka ok Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 592735
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27626
Registration date : 2009-08-23

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 1:01

jas sum mnogu od decko mi zadovolna od taa gledna tocka, i smetam deka e toa mnogu ubav dokaz za pocitta kon zenata
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29087
Registration date : 2008-08-31

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 1:21

мм е внимателен кон мене, не е филмски внимателен ама тука е кога ми тешко, има разбирање и генерално е добар сопруг

како и сите и ние двајцата си имаме лоши страни, мислам дека јас некогаш лошо се поставувам кон него а тој спрема мене не е таков
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 27472
Registration date : 2009-06-12

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 1:54

DijanaP напиша:
jas sum mnogu od decko mi zadovolna od taa gledna tocka, i smetam deka e toa mnogu ubav dokaz za pocitta kon zenata

Isto i jas.Prezadovolna sum.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-05

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 8:17

Sakam i sum carica i doma i nadvor odkolku doma da si magarica a nadvor carica .Mislam deka me razbirate
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29791
Registration date : 2008-08-29

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 9:13

Mm se sali deka e papucar i toa sam si tera muabet pred rodnini i prijateli. Nemam nikakvi zabeleski znaci. Nadvor sum carica doma gospodarica.
Ne znam koj go naucil taka posto svekor mi e cevanica od planina simnat a svekrva mi se pravi gospoza ama samo pred luge doma ne smee da pisne. Izgleda bivsite pred mene fino go istrenirale Smile
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27179
Registration date : 2009-09-25

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 9:23

kiki-riki напиша:
незнаев како да ја именувам темата и не најдов нешто слично, а ова баш ме мачи
пред некој ден излеговме со свекор ми и свекрва ми на кафе, свекор ми господин од прва класа почека додека таа да го соблече мантилот, го однесе на закачалка и го намести столот па дури тогаш седна, на станување и го донесе и придржа мантилот да го облече и после инсистираше да го задржи и мојот додека се облечам а мм ич мува не го лази Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 981783
излезе дека свеки е дама за почит а јас Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 412106 три дена сум лута а мм не ни забележа
Да не должам какви се вашите мажи и дали претерувам што барам малку внимание?

Zavisi kolku ste zaedno,ako ste dolgo nemozesh sega da go prevospitash Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Icon_flower i mm ne e nekakov kavaler ama nie sme 20 godini zaedno i trebashe togash da go sredam xe xe sega mi e dzabe si go prifativ kakov shto e zatoa shto e bitno deka vo sushtina e golemo srce mnogu raboti mi ima progledano niz prsti iako teshko iskazuva emocii i neznosti sepak znam deka mnogu si me saka

Izgleda i ti imah takov maz,prifati se na shega i smea i kakov shto e ,mozebi e shkrt na emocii ama sigurno ima miljon drugi raboti koi te pravat srekna...a,da i ne se luti za kaputot...sledniot pat kazi mu -a da ti go podrzam kaputot mazu da se oblechesh koga veke tebe ne ti teknuva Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 133239
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28097
Registration date : 2009-02-26

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 9:25

makresanska напиша:
Sakam i sum carica i doma i nadvor odkolku doma da si magarica a nadvor carica .Mislam deka me razbirate

potpis Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27050
Registration date : 2009-09-29

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 9:47

kalinche70 напиша:
kiki-riki напиша:
незнаев како да ја именувам темата и не најдов нешто слично, а ова баш ме мачи
пред некој ден излеговме со свекор ми и свекрва ми на кафе, свекор ми господин од прва класа почека додека таа да го соблече мантилот, го однесе на закачалка и го намести столот па дури тогаш седна, на станување и го донесе и придржа мантилот да го облече и после инсистираше да го задржи и мојот додека се облечам а мм ич мува не го лази Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 981783
излезе дека свеки е дама за почит а јас Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 412106 три дена сум лута а мм не ни забележа
Да не должам какви се вашите мажи и дали претерувам што барам малку внимание?

Zavisi kolku ste zaedno,ako ste dolgo nemozesh sega da go prevospitash Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Icon_flower i mm ne e nekakov kavaler ama nie sme 20 godini zaedno i trebashe togash da go sredam xe xe sega mi e dzabe si go prifativ kakov shto e zatoa shto e bitno deka vo sushtina e golemo srce mnogu raboti mi ima progledano niz prsti iako teshko iskazuva emocii i neznosti sepak znam deka mnogu si me saka

Izgleda i ti imah takov maz,prifati se na shega i smea i kakov shto e ,mozebi e shkrt na emocii ama sigurno ima miljon drugi raboti koi te pravat srekna...a,da i ne se luti za kaputot...sledniot pat kazi mu -a da ti go podrzam kaputot mazu da se oblechesh koga veke tebe ne ti teknuva Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 133239
мене ме револтира тоа што порано беше вистински кавалер ама демек така требало додека да ме освои (во брак сме 6,5год), а зарем старите во брак преку 40 гопдини уште се освојувааа?
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27179
Registration date : 2009-09-25

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 10:17

чекај да видиш уште 14 години кога ќе поминат Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 981783 ќе заборават на се,јас баш вчера гледав една слика кога сме биле дечко и девојка и му велам на мм..лелеее колку го сакав овој дечко,врска нема со овој маж сега , а тој збунето ми вели кого си сакала???и јас му ја давам неговата слика пред 20 годиниМажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 133239тоа е така затоа што тие се сигурни во нашата љубов изморени од постојана борба да се спечали што повеќе забораваат дека ние остануваме нежни и романтични цел живот и покрај сите проблеми и маки и некако не гледаат како партнери.Затоа не се нервирај,мене многу многу ми е глупо кога ќе ги видам некој како се лигават надвор,столица,капут,па маче,па злато а сите знаеме дека тој веќе неколку години си има голем излет надвор од бракот.Биди среќна што те сака и ти повторувам се врти на шега така ем ќе му текне ем нема да бидете налутени Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 33770
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27856
Registration date : 2009-05-20

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 10:29

kalinche70 напиша:
чекај да видиш уште 14 години кога ќе поминат Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 981783 ќе заборават на се,јас баш вчера гледав една слика кога сме биле дечко и девојка и му велам на мм..лелеее колку го сакав овој дечко,врска нема со овој маж сега , а тој збунето ми вели кого си сакала???и јас му ја давам неговата слика пред 20 годиниМажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 133239тоа е така затоа што тие се сигурни во нашата љубов изморени од постојана борба да се спечали што повеќе забораваат дека ние остануваме нежни и романтични цел живот и покрај сите проблеми и маки и некако не гледаат како партнери.Затоа не се нервирај,мене многу многу ми е глупо кога ќе ги видам некој како се лигават надвор,столица,капут,па маче,па злато а сите знаеме дека тој веќе неколку години си има голем излет надвор од бракот.Биди среќна што те сака и ти повторувам се врти на шега така ем ќе му текне ем нема да бидете налутени Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 33770

bas e taka
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27626
Registration date : 2009-08-23

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 10:29

makresanska напиша:
Sakam i sum carica i doma i nadvor odkolku doma da si magarica a nadvor carica .Mislam deka me razbirate
potpolno si vo pravo, sekogas i vo sekoj moment sme vredni
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29847
Registration date : 2008-07-14

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 10:32

Zvezdicka напиша:
Nadvor sum carica doma gospodarica.
Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Icon_smile

Komletno se pronajdov vo ovaa recenica. MM e navistina maz kakov sto sum posakuvala i mnogu sum srekna i ispolneta sto go imam. On e se sto mi treba.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30099
Registration date : 2008-07-29

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 10:34

kalinche70 напиша:
чекај да видиш уште 14 години кога ќе поминат Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 981783 ќе заборават на се,јас баш вчера гледав една слика кога сме биле дечко и девојка и му велам на мм..лелеее колку го сакав овој дечко,врска нема со овој маж сега , а тој збунето ми вели кого си сакала???и јас му ја давам неговата слика пред 20 годиниМажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 133239тоа е така затоа што тие се сигурни во нашата љубов изморени од постојана борба да се спечали што повеќе забораваат дека ние остануваме нежни и романтични цел живот и покрај сите проблеми и маки и некако не гледаат како партнери.Затоа не се нервирај,мене многу многу ми е глупо кога ќе ги видам некој како се лигават надвор,столица,капут,па маче,па злато а сите знаеме дека тој веќе неколку години си има голем излет надвор од бракот.Биди среќна што те сака и ти повторувам се врти на шега така ем ќе му текне ем нема да бидете налутени Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 33770
Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 577496 mnogu se soglasuvam so tebe kalince!Taka e ! Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 393907
Вратете се на почетокот Go down
stefimama
Почетник
Почетник
stefimama


Female
Број на мислења : 58
Age : 45
Локација : tamsi vamsi
Расположение : o.k.
Поени : 26594
Registration date : 2009-10-27

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 10:38

Porano se nervirav zosto ov vaka,zosto toa taka i kako pominuva vreme svativ deka toa e toa,nasite mazi se roboti za pecalba ,na nas e se drugo ostanato vo pogled od dete,doma,na rabota i na sto drugi strani.Zatoa ic vise ne objasnuvam sto treba,a sto ne,ako sama ne se napravis carica,ne samo doma i nadvor za lugeto ke si magarica.Puka filmot,sleden cekor se polnis so samodoverba i zives.Samo taka moze da pomine zivotot.
Вратете се на почетокот Go down
Nebo
Прваче
Прваче
Nebo


Female
Број на мислења : 170
Age : 42
Локација : sekade po malku
Расположение : Ludoo
Поени : 27070
Registration date : 2009-08-07

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 11:09

Jas ne sum bas zadovolna od mm vo pogled na ubavi maniri, trgnuvanje stol, pridrzuvanje jakna i sl, ne e totalen dibek, ama mu fali zbogatuvanje na toa pole.
Vo sekoj slucaj ne moze ljubovta da se meri so manirite. Ima kup primeri mazot ne primenuva maniri na sopstvenata zena, a na site drugi im trga stolcinja, im otvara vrati i sl (vakov odma go ostavam), znam i nekolku so zenata e cile mile, od fin pofin, a ja vara kaj stigne, taka da u toj pogled e relativna rabotata.
U sekoj slucaj treba da mu se stavi na mazot do znaenje sto sakas i ocekuvas od nego, jas ne bi mozela da se pomiram so toa da sakam da mi pruzi takvo vnimanie, a on trupec, aber nema, ke go otrujam dodeka ne sfati.....Smile
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29791
Registration date : 2008-08-29

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 12:09

Nebo, se slozuvam so tebe vo edno - na mazot treba da mu se se kaze i da mu se ncrta sto se ocekuva od nego kako i koga.
Ne mi se dopaga ona sto go procitav vo prviot post na kiki-riki "три дена сум лута а мм не ни забележа" pa ne ocekuvas valjda sam da se seti zasto si ti namrstena?

So takvo odnesuvanje ne se postignuva nisto samo sama ke si gi kines zivcite a on koa primetil koa ne primetil ako ne mu se donese pod nos nema da se smeni (a i togas e diskutabilno)

ako nesto na zenata i e vazno toa ne e po default vazno i na mazot pa ostsanuva nezabelezano - taa zenska karakteristika (ja ke se namurtam sea a nego ke mu tekne zasto) ic ne ja postuvam.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28929
Registration date : 2009-03-17

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 13:54

kalinche70 напиша:
чекај да видиш уште 14 години кога ќе поминат Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 981783 ќе заборават на се,јас баш вчера гледав една слика кога сме биле дечко и девојка и му велам на мм..лелеее колку го сакав овој дечко,врска нема со овој маж сега , а тој збунето ми вели кого си сакала???и јас му ја давам неговата слика пред 20 годиниМажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 133239тоа е така затоа што тие се сигурни во нашата љубов изморени од постојана борба да се спечали што повеќе забораваат дека ние остануваме нежни и романтични цел живот и покрај сите проблеми и маки и некако не гледаат како партнери.Затоа не се нервирај,мене многу многу ми е глупо кога ќе ги видам некој како се лигават надвор,столица,капут,па маче,па злато а сите знаеме дека тој веќе неколку години си има голем излет надвор од бракот.Биди среќна што те сака и ти повторувам се врти на шега така ем ќе му текне ем нема да бидете налутени Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица 33770

sakas da kazes deka site sto se ,,ligavat,, kaput ,mace.... imaat izleti nadvor?
ili deka dzabe mu e bon-ton ako pravi izleti.
i sto ima loso vo ,,ligavenjeto,,?i jas nesakam ligavanje ama postojano vnimanie so se propratno sto sleduva dodeka sum ziva ke sakam.a koj nesaka?
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30099
Registration date : 2008-07-29

Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty26.11.09 13:59

Васе во принцип и секоја жена сака внимание,и јас сакам фала богу го добивам,не богзнае колку ама ок е задоволна сум!Но во животот имам гледано неколку типови со свои очи како се превнимателни значи ,,сонце,,душо,,срце,,љубов моја,,со своите жени а при тоа јавно се знае со која има афера итн...затоа се со умереност сакам,па и умерена нежност и внимание !Во принцип се плашам од многу циле миле,незнам секој за себе!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица   Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Мажот ја прави жената царица-мажот ја прави жената магарица
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: