Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Македонија без визи, но сепак со услови

Go down 
+33
ZeleniCka
zora
vaxxo
kalinkacrvena
lela
vasidora
Lemate
Mila87
Renata ch
Majsi
delfinka
prettygirl
mina32
Mama Ane
Doricka
Mama Vase
Juni08_Andrea
Lence
yarre
jovana1
MamaMaja
bubamara
nina 85
Janaxxxx
Peperutce
saligrem
Emilija
Emi
Annabel
delfin76
bordan
Zvezdicka
bile2
37 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 29024
Registration date : 2009-03-17

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty22.11.09 23:15

hahahaha znaev deka si posebna.pa ti budalce zosto si se vratila?jas do posledno si ostanav,kolku sto mi sleduva.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30756
Registration date : 2008-11-06

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty22.11.09 23:20

Па зашто сум посебна Smile Си имав некои причини, а добив образложение дека сум од ретките што се враќаат пред време, па дури 1 месец Smile или на денот се враќале или ич не се враќале Smile
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29886
Registration date : 2008-08-29

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty22.11.09 23:23

MamaAne sorry sto ke te razocaram, i mene mi go napravia istiot film Smile
Jas imav na 1 pa na 5 godini a se vrativ 1 godina porano. Dodeka jas na niv im objasniv sto i kako.... me zajde sonce tamu u ambasada.
Nikako ne im vlaga u glava deka ne sakkat bas site na svetov da ziveat vo US of A Smile
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 27079
Registration date : 2009-09-18

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty22.11.09 23:32

Mama Ane напиша:
Јас ќе спомнам еден случај, мене што ми се деси. Се вратив од Америка 1 месец пред истекот на визата. за 3 дена добив покана за во амбасада на информативен разговор да образложам која била причината да се вратам толку рано Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Icon_smile

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 69779 Ova i mene mi se ima sluceno samo sto kaj mene me kontaktiraa telefonski i mi baraa na pismeno da pratam obrazlozenie zosto i kako sum se vratila porano od Amerika.....togas nemase tuka ambasada tuku jas bev preku Belgrad.
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28838
Registration date : 2008-11-02

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty23.11.09 0:33

jovana1 напиша:
Janaxxx jas tuka prviot pat si dojdov legalno i si otidov na datumot koga trebase da si otidam e posle pak si dojdov (kako sto kazav jas si znam kako) i znaci vo mojot pasos ima pecat deka sum dosla i sum si otisla na vreme e sega koga ke sakam da si odam vo makedonija znaci posle ukinuvanjeto na vizite samo problem mi e deka ke go nemam toj pecat sto mi kaza zvezdicka deka go stavaat na granica koga treba da se vratam drugo nisto.
Epa jas toa sakam na site da im go objasnam Jovana deka ti voopsto ne si pominala nekoja granica so tvojot pasos i neznam kako si pominala i dosla do Holandija mozebi pod zemja ili neznam kako i sekoj cekor sto ke go napravis so tvojot pasos prvo ke te prasaat kako dojde i koga dojde, a od toa moze da poroizlezat mnogu problemi i nedaj boze da se doznae kako si dosla ( pretpostavuvam nelegalno ) i op nedaj boze ako se doznae se togas kako sto kazav ili zabrana ili zatvor! Zatoa jas vikam deka najdobro ti e da izvadis paten list i nikomu nisto da si odis! Ako cekas pak koga ke si odis ke imas poveke problemi bidejki smees neli samo 3 meseci od koga ke gi ukinat vizite toags uste poveke ke se vnimava na toj pecat za vlez a ti go nemas?? Taka da razmisli!
Вратете се на почетокот Go down
Renata ch
Почетник
Почетник
Renata ch


Female
Број на мислења : 61
Age : 36
Локација : Svajcarija
Расположение : Raspolozena i Pozitivna
Поени : 26533
Registration date : 2009-11-26

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty28.11.09 18:32

Jas kolku sto znam deka ako odis negde po evropskite zemji normalno treba i pasos iako imas vizi treba i pasos i kaj da ides od aerodrom ili od nekoja granica stavaat pecati, e sega ovde vo Svajcarija ako ti doagja nekoj gosti mora da gi prijavis vo opstina da znaat i tuka isto moze da se sedi samo do 3 meseci. A ne mozes da ostanes podolgo od dozvolenoto zatoa sto opstinata se zapisuva i posle pravat kontrola.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29886
Registration date : 2008-08-29

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty28.11.09 22:10

A da ne trcame ko prle pred magare bi bilo najdobro, predlogot seuste ne e izglasan vo EU parlamanetoti i vsusnost ne znaeme kakvi uslovi ako voopsto nekakvi ke ni stavat Smile
So sreka neka ni e i posledniot graganin koj ke ja napusti zemjata na 19ti neka go izgasne svetloto i neka go zatvori ventilot za struja da ne plaka makedonija smetki za prazna kuka Smile
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 29016
Registration date : 2008-10-24

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty28.11.09 23:30

mislam deka i ovoj pat ke ne zeznat i ke ostaneme so prazni race i mnogu vetuvanja!
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28504
Registration date : 2009-02-16

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty28.11.09 23:34

Zvezdicka напиша:
A da ne trcame ko prle pred magare bi bilo najdobro, predlogot seuste ne e izglasan vo EU parlamanetoti i vsusnost ne znaeme kakvi uslovi ako voopsto nekakvi ke ni stavat Smile
So sreka neka ni e i posledniot graganin koj ke ja napusti zemjata na 19ti neka go izgasne svetloto i neka go zatvori ventilot za struja da ne plaka makedonija smetki za prazna kuka Smile

Звездичке се згазав од смеење за вицов, ама баш така е хаха, па и потпис вика "Влада на РМ" Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 133239
Многу сакам да патувам, и баш би сакала да не ослободат од овие пусти визи, само не ми е јасно кај ќе одиме без пари, во оваа рецесија. Луѓето немаат за леб, а ние се радуваме дека ќе ги укинат визите. Мене ако ме прашува некој сеедно ми е, тој што има и може да си дозволи да патува и со визи и без визи исто му е .
Само ајде нека ни го олеснат ова ,да не треба да плаќаме и за визи па здравје некој ден може ќе собереме некое евро па да видиме како е низ Европа. Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 635908
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30756
Registration date : 2008-11-06

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty30.11.09 23:13

значи дефинитивно ќе има шетање Smile Ајде аирлија нека ни е Европа на дланка Smile
Вратете се на почетокот Go down
Lemate
Прваче
Прваче
Lemate


Female
Број на мислења : 136
Age : 45
Локација : Sweden
Поени : 26742
Registration date : 2009-10-21

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty30.11.09 23:17

Ova e super! Ke mozete da ni doagjate polesno na gosti kaj nas na sever Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 207962
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 29016
Registration date : 2008-10-24

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty30.11.09 23:23

e pa aj cestito za bez viznoto olesnuvanje!
Вратете се на почетокот Go down
bile2
Прваче
Прваче
bile2


Female
Број на мислења : 209
Age : 34
Локација : germanija
Поени : 27340
Registration date : 2009-07-22

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty30.11.09 23:41

delfinka напиша:
e pa aj cestito za bez viznoto olesnuvanje!

i od mene a ti jovana se nadevam deka na pameten nacin ke ja iskoristis sansava so bezvizniov rezim Wink
Вратете се на почетокот Go down
vasidora
Полуматурант
Полуматурант
vasidora


Female
Број на мислења : 672
Age : 40
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 27389
Registration date : 2009-09-17

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty01.12.09 8:50

Ima eden vic za ovoj bezvizniov rezim:

"Pozdrav od EVN!

GO molime posledniot koj ke ja napusti drzavava
da go izgasne svetloto"

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 69779

Inaku cestitki za site sogragjani, pa sekako treba razumno i pametno da se iskoristi ovaa pogodnost.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31587
Registration date : 2008-09-14

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty01.12.09 8:59

Cestito za bezvizniot rezim pa povelete na gosti sega. Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Icon_smile
Вратете се на почетокот Go down
prettygirl
Почетник
Почетник
prettygirl


Female
Број на мислења : 71
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : Nervozno momentalno..
Поени : 27570
Registration date : 2009-05-01

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty09.12.09 9:40

Сакам да прашам нешто во врска со визите...денес се јавив да закажам за пасош и ми закажаа по редовна постапка дури во октомври 2010 година...а треба во тек на 2010 да одам 2 пати во странство , пасошот ми е валиден ( до 2011 година ) па дали може да се презакаже или па да се вадат пак визи како до сега што се вадеше (иако се укинати)?? Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 121539
Вратете се на почетокот Go down
kalinkacrvena
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 2
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 26491
Registration date : 2009-11-24

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty09.12.09 10:17

Би требало да закажеш вадење на пасош по итна постапка, или виза за земјите каде што планираш да патуваш.
Вратете се на почетокот Go down
prettygirl
Почетник
Почетник
prettygirl


Female
Број на мислења : 71
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : Nervozno momentalno..
Поени : 27570
Registration date : 2009-05-01

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty09.12.09 10:27

Знам...ама згрешив Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 412106
требаше да кажам по итна постапка....треба во мај и јули да одам во грција..а визата што ја имам сега ми трае до март 2010...вајда ке можам да извадам виза пак од март Neutral
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30756
Registration date : 2008-11-06

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty09.12.09 10:50

И да се јавиш пак да кажеш дека сакаш да презакажеш за итна постапка, нема да ти прават проблем. За пари има секогаш отстапки Smile
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29886
Registration date : 2008-08-29

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty09.12.09 10:58

Na majka mi isto i zakazale po itna postapka vo Mart 2010 Smile bez itnata psotapka vo Septemvri Smile
Ama kako sto ja dal gospod nea luda napravila frka tamu kako toa vnuceto nejzino prvo ke se rodelo pred da dobie ona nov pasos pa i zakazale da dojde da se slika na 15 dekemvri Smile

Kaj nas izgleda samo so drami se svrsuva rabota.
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 29016
Registration date : 2008-10-24

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty09.12.09 14:26

cestitki za snaodlivosta na majkati
i ke kazam samo deka iako kazuvaat deka ne e mozno preku prijateli-znam deka vo mk se e emozno ako se saka!
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 27099
Registration date : 2009-10-30

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty09.12.09 14:35

Taka e delfinka se soglasuvam so tebe . Sto e covek pouporen podobro e za nego
Вратете се на почетокот Go down
vaxxo
Почетник
Почетник
vaxxo


Female
Број на мислења : 4
Age : 41
Локација : resen
Поени : 26410
Registration date : 2009-12-10

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: bez vizi vo eu   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty10.12.09 23:50

Луге сакам да ве прасам нешто во врска со визиве ако знаете се разбира,е вака јас сакам да патувам во еу сега за бргу и ме интересира што услови има ,мене ми рекоа дека треба само пасош биометриски а процитав на друго место дека требало и гарантен лист од лугето каде што ке одиш е сега ме интересира дали е доволно само гарантен лист и биометриски пасош за да се патѕва и пари во џеп нормално поздрав и се надевам дека некој ке има искрена и точна информација поздрав до сите
Вратете се на почетокот Go down
vaxxo
Почетник
Почетник
vaxxo


Female
Број на мислења : 4
Age : 41
Локација : resen
Поени : 26410
Registration date : 2009-12-10

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty11.12.09 15:49

Luge ke mozi nekoj da mi pomogne okolu vizive da mi kazi nesto tocno vo vrska so uslovite aj ke ve molam pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29886
Registration date : 2008-08-29

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty11.12.09 15:57

vaxxo najdobro ke te ijnformiraat vo ambasadata na drzavata vo koja sakas da patuvas. Nasive od MNR ne gi biva ni za poednostavni raboti a kamo li za ova.
Fino digni telefon i rasprasaj se vo ambasadite dali postojat dodatni uslovi za patuvanje. Vadenje garanten list mi e malku glupavo ama .... nikad ne se znae sto ke smislat. Vo princip pari i bio0metriski pasos bi trebalo da se dovolni.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Македонија без визи, но сепак со услови
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Опуштено :: Форумско кафанче-
Отиди до: