Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Македонија без визи, но сепак со услови

Go down 
+33
ZeleniCka
zora
vaxxo
kalinkacrvena
lela
vasidora
Lemate
Mila87
Renata ch
Majsi
delfinka
prettygirl
mina32
Mama Ane
Doricka
Mama Vase
Juni08_Andrea
Lence
yarre
jovana1
MamaMaja
bubamara
nina 85
Janaxxxx
Peperutce
saligrem
Emilija
Emi
Annabel
delfin76
bordan
Zvezdicka
bile2
37 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
bile2
Прваче
Прваче
bile2


Female
Број на мислења : 209
Age : 34
Локација : germanija
Поени : 27300
Registration date : 2009-07-22

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 2:34

Sto mislite za ukinuvanjeto na vizite za Makedonija?Jas licno mislam deka e super no tie uslovi kako na primer treba garantno pismo,pa mozelo da odis 3 meseci i da se vratis mi zvuci mnogu glupavo...no nesto sepak ne mi e jasno aj za toa garantno pismo okey ma ne mi e jasno od kaj ke znae toj na granica ti koga si otisol i koga ke si dojdes malce ne mi stima ili jas ne sum razbrala bas dobro sto mislite vie?
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 10:05

bile2 tqakvite uslovi gi postavuvaa na skoro site balkanski zemji. I na bugarite koga im gi simnaa vizite na pocetokot im baraa garantni pisma da nosat so sebe.
Prestojot vo shengen zonata za site zemji koji ne se vo EU e ogranicena na 3 meseci. dobivas pecat vo pasosot so datum koga si vlegol vo EU i ako ne izlezes na vreme ke te sankzioniraat - i policijata znae da racuna datumi 3 meseci unazad Smile

Nema nisto cudno ni novo vo propisitie Smile Isti se uslovite kako za hrvatska (osven garantoto pismo- toa ni e od bugarite i rumunjite) no i toa so vreme ke se smeni. Normalno deka i EU se palsi deka cela makedonija ke se iseli vo EU na 19ti dekemvri Smile
Вратете се на почетокот Go down
bordan
Прваче
Прваче
bordan


Female
Број на мислења : 306
Age : 45
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 28920
Registration date : 2008-09-06

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 10:46

Edvaj cekam da dojde 19 dekemvri i da se uveram deka ke moze samo so pasos da odime vo EU.Zdravje ako se bide kako sto velat april ili maj mesec odime vo germanija kaj svekrvata taa ke prati garantno pismo i otidov so Oleg da setam a tato zdravje ke treba da pocne da raboti tamu malku porano a jas i Oleg ke odime da mu gi trosime parite Македонија без визи, но сепак со услови 69779 i da setame.No sepak dodeka ne slusam i so sigurnost ne se potvrdi deka vizite se ukinuvaat seuste ne mi se veruva oti kaj nas i so nas se e mozno.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 10:54

jas mislam deka e dobra idejata so ukinuvanjeto na vizite, ama sepak vo Makedonijva nasa ima mnogu poveke luge sto nemaat pari za setkanje natamu navamu , i koga ke vidis pak toa ke go koristat onie sto i do sega setale so toa sto sega nemaat trosoci za i okolu vizata
znaci iskaca koj imal sega ima poveke , a toj sto nema pak ke si nema i ke si sedi doma
stoznam ja taka razmisluvam , pa ke vidime , daj boze da iskoci podobro za site Македонија без визи, но сепак со услови 94333
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27069
Registration date : 2009-09-27

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 11:14

А во Грција како ќе влегуваме, исто без визи? Не дека досега се скршивме од одење, ама бидејќи чекаме бебче, па сакаме на шопинг да одиме до Џамбо....
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 11:19

delfin76 напиша:
j
znaci iskaca koj imal sega ima poveke , a toj sto nema pak ke si nema i ke si sedi doma
stoznam ja taka razmisluvam , pa ke vidime , daj boze da iskoci podobro za site Македонија без визи, но сепак со услови 94333

isto mislime delfin, za mene nisto ne se menuva
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 11:23

Мора да постои временска рамка за престој. Секаде е така и одсекогаш било така без разлика за или без. Истото важи и за престој на странците кај нас. Ајде здравје, се надевам само дека ќе ни се скрати чекањето пред амбасадите и шеткањето и собирањето документи. Мислам дека само тоа е предноста.
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 27059
Registration date : 2009-10-30

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 11:26

Se soglasuvam so toa sto go napisa delfina 76. Garantno pismo da dobies ne e taka lesno mora toa pismo da imas koj da ti go prat, ili pak treba od hotel kade sto se potrebni mnogu pari. A mislam deka malkumina od Makedonija sakaat da zaminat nadvor na setanje ( dosega mozese da se dobie turisticka viza i bez da stane zbor za bezvizen rezim si uplakas rezervacija vo hotel i avtomatski dobivas viza. E sega za tie sto sakaat da odat da zarabotat e malku potesko 3 meseci e mnogu kratok period prvo kartata do bilo kade e mnogu skapa znaci toj toa sto ke go zaraboti ke go potrosi za pat. Neznam no jas tuka negledam nekoe golemo olesnuvanje ( osven ona cekanje i odenje pred ambasada )
Вратете се на почетокот Go down
Peperutce
Прваче
Прваче
Peperutce


Female
Број на мислења : 153
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : загрижено
Поени : 26778
Registration date : 2009-10-01

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 11:29

"i policijata znae da racuna datumi 3 meseci unazad Smile "

ова сигурно мислиш за вицовите Македонија без визи, но сепак со услови 133239

“ Normalno deka i EU se palsi deka cela makedonija ke se iseli vo EU na 19ti dekemvri Smile[/quote]“ хахахаххахахаха лелеееееееее ме изнасмеа Македонија без визи, но сепак со услови 69779 Македонија без визи, но сепак со услови 69779 Македонија без визи, но сепак со услови 69779
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 15:31

Saligrem, toj sto ke dojde vo EU i najde rabota avtomatski ke dobie i rabotna viza. e sega ako se saka da se raboti na crno, toa nikogas ne bilo ednostavno zosto mislite deka so simnuvanjeto na vizite ke bide poinaku?
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28798
Registration date : 2008-11-02

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 16:18

Jas kolku se raduvam konecno ke mozat da mi dojdat site na gosti bez da se zamaraat so vadenje vizi !!
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 16:24

Janaxxx toa e super mene pa kako mi se pogodi mama da mi dojde da mi bide pri raka prvite nedeli so bebusko Smile
Ama inace za ostanatite raboti sto gi spomnaa.. nekako mi se cini deka lugevo previse ocekuvale :(
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28798
Registration date : 2008-11-02

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 16:31

Pa da toa ti e nie preku lep sakame pogaca so nisto ne sme zadovolni! Se ke dojde i bez garantno pismo i bez nistoa ama treba vreme jas sum iskreno srekna i ova so go napravija, a za garantno pismo ne e problem i plus sekoj sto planira da ide vo stranstvo ili ke ide vo Hotel ili ke ide na gosti taka da ne naogam problem kaj garancijata so treba da se dava na granica!
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 16:44

Tocno taka, vadenje garantno pismo e 3 minuti rabota. Iako mislam deka nema da go baraat na site pri vlez. Poveke ke gi gledaat mladite i rabotoslosobnite, majka mi i tatko mi ne veruvam nekoj da gi sopre i da im bara garantno pismo, pogotovo ne na frankfurtski aerodrom Smile

No da, so nisto ne sme zadovolni i sega ispaga deka sepak poveketo gragani nema da dobijat nisto so simnuvanje na vizniot rezim - mene samo ne mi e jasno sto se ocekuvalo? Simnati vizi zaedno so po edna gratis avionska karta do destinacija po vas izbor??
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 16:47

Annabel напиша:
А во Грција како ќе влегуваме, исто без визи? Не дека досега се скршивме од одење, ама бидејќи чекаме бебче, па сакаме на шопинг да одиме до Џамбо....

Za zal rezimot so grcija nema da se smeni samo vizite ke bidat besplatni sega. Ne e problemot vo vizite tuku vo faktot deka Grcija ne ni go priznava pasosot kako oficijalen dokument bidejki ne ja priznava ni drzavata. Zatoa gi dobivate grckite vizi na poseben list.
Вратете се на почетокот Go down
nina 85
Прваче
Прваче
nina 85


Female
Број на мислења : 137
Age : 38
Локација : tuka nekade
Расположение : dosadno mi e
Поени : 28006
Registration date : 2009-01-24

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 16:53

uuuuffff kolku se raduvam samo daj boze da gi oslobodat vizite ke mi dojdat majkami i tatkomi tuka Македонија без визи, но сепак со услови Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29678
Registration date : 2008-06-02

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 17:05

Е греота е сега и на ова да се пожалиме. До вчера плачевме дека сме како затворени во кафез, сега не ни чини безвизниот режим. И те какво олеснување е да можеш да патуваш без виза. И не се секогаш замо парите во прашање, малку и визијата на човекот.
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28464
Registration date : 2009-01-27

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 17:11

saligrem напиша:
Se soglasuvam so toa sto go napisa delfina 76. Garantno pismo da dobies ne e taka lesno mora toa pismo da imas koj da ti go prat, ili pak treba od hotel kade sto se potrebni mnogu pari. A mislam deka malkumina od Makedonija sakaat da zaminat nadvor na setanje ( dosega mozese da se dobie turisticka viza i bez da stane zbor za bezvizen rezim si uplakas rezervacija vo hotel i avtomatski dobivas viza. E sega za tie sto sakaat da odat da zarabotat e malku potesko 3 meseci e mnogu kratok period prvo kartata do bilo kade e mnogu skapa znaci toj toa sto ke go zaraboti ke go potrosi za pat. Neznam no jas tuka negledam nekoe golemo olesnuvanje ( osven ona cekanje i odenje pred ambasada )

Они нас не ни даваат олеснување за да идеме и да им работиме таму, имаат они и
свои невработени доволно.
Без визи ќе се оди на шетање, одмор, екскурзија, патување работно и слично, се
за што до сега требаше
многу време и документи.
И мене ми е тоа ОК. Пошто до сега немав прилика да ми прдне, ако имам пари, ни
до Бугарија или до Грција да појдам без виза, да не зборам за Франција и слично.

Децата кога ќе одеа на екскурзија, претеше опасност ради визи да не отидат,
зашто има многу процедури.

А што се однесува до работа, нели ви се чини дека ние тука треба во нашава земја
да делуваме, на Владата и политиката, за да ни се подобри ситуацијата,
а не да чекаме Европа да ни реши нешто?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
jovana1
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 9
Age : 36
Локација : holandija
Поени : 26465
Registration date : 2009-11-21

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 17:35

Jas sum nova na forumov i se registrirav tocno za postov,inace jas sum vo Holandija veke edna godina ali na crno pa sega sakam da si se vratam vo makedonija da se vidam malku so moite i mislam deka nema da mi pravat problem na granica sto mislite vie?
Вратете се на почетокот Go down
yarre
Прваче
Прваче
yarre


Male
Број на мислења : 212
Age : 51
Локација : Скопје
Расположение : Опоменато којзнае до кога
Поени : 29054
Registration date : 2008-07-30

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 17:55

Леле, ќе биде гужва на граница на 19ти Македонија без визи, но сепак со услови 69779
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 18:57

Aha ko na vremeto koa strajkase carina Smile
Вратете се на почетокот Go down
jovana1
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 9
Age : 36
Локација : holandija
Поени : 26465
Registration date : 2009-11-21

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 19:06

Zvezdicka напиша:
bile2 tqakvite uslovi gi postavuvaa na skoro site balkanski zemji. I na bugarite koga im gi simnaa vizite na pocetokot im baraa garantni pisma da nosat so sebe.
Prestojot vo shengen zonata za site zemji koji ne se vo EU e ogranicena na 3 meseci. dobivas pecat vo pasosot so datum koga si vlegol vo EU i ako ne izlezes na vreme ke te sankzioniraat - i policijata znae da racuna datumi 3 meseci unazad Македонија без визи, но сепак со услови Icon_smile

Nema nisto cudno ni novo vo propisitie Македонија без визи, но сепак со услови Icon_smile Isti se uslovite kako za hrvatska (osven garantoto pismo- toa ni e od bugarite i rumunjite) no i toa so vreme ke se smeni. Normalno deka i EU se palsi deka cela makedonija ke se iseli vo EU na 19ti dekemvri Македонија без визи, но сепак со услови Icon_smile

Zvezdicka mislis deka ke mi napravat nekoj problem ako se vratam sega vo makedonija oti te citav deka ke te sankcionirale ako ne si se vratil na vreme a jas sum na crno tuka?
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 19:18

jovana1 navistina ne znam sto se moze da se sluci vo tvojata situacija. Znam deka EU nema prblem da ti stavi vremena zabrana za vlez ako svatat deka si ostanala vo nivnata zemja podolgo od ona sto ti bilo dozvoleno so viza. I toa e samo najblaga varijanta na sankcija sto moze da ti dodelat. Mozes da dobies i dozivotna zabrana za patuvanje vo EU zemijite.
Se dodeka postoi pasoska kontrolana granicite moze da te "fatat", koga ke se otrvorat granicite i koga ke vleze makedonija vo EU togas nema da imas problemi.
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28464
Registration date : 2009-01-27

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 20:00

yarre напиша:
Леле, ќе биде гужва на граница на 19ти Македонија без визи, но сепак со услови 69779

Abe bas koga nas ni simnaa vizi, ni pratija SG, za da ne im ideme Македонија без визи, но сепак со услови 69779
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Lence
Прваче
Прваче
Lence


Female
Број на мислења : 125
Age : 52
Локација : ne kazuvam
Расположение : odlicno
Поени : 29327
Registration date : 2008-05-13

Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty21.11.09 20:56

jovana1 напиша:
Zvezdicka напиша:
bile2 tqakvite uslovi gi postavuvaa na skoro site balkanski zemji. I na bugarite koga im gi simnaa vizite na pocetokot im baraa garantni pisma da nosat so sebe.
Prestojot vo shengen zonata za site zemji koji ne se vo EU e ogranicena na 3 meseci. dobivas pecat vo pasosot so datum koga si vlegol vo EU i ako ne izlezes na vreme ke te sankzioniraat - i policijata znae da racuna datumi 3 meseci unazad Македонија без визи, но сепак со услови Icon_smile

Nema nisto cudno ni novo vo propisitie Македонија без визи, но сепак со услови Icon_smile Isti se uslovite kako za hrvatska (osven garantoto pismo- toa ni e od bugarite i rumunjite) no i toa so vreme ke se smeni. Normalno deka i EU se palsi deka cela makedonija ke se iseli vo EU na 19ti dekemvri Македонија без визи, но сепак со услови Icon_smile

Zvezdicka mislis deka ke mi napravat nekoj problem ako se vratam sega vo makedonija oti te citav deka ke te sankcionirale ako ne si se vratil na vreme a jas sum na crno tuka?

Jovana i jas sum vo holandija ama ne sum na crno. Bi ti preporacala da si se vratis pred 19 dole i pak da si dojdis posle toa. Ke nemas togas problem. A koga ke gi pustat vizite i togas da odis za mk, ke moze da ti pravat problem.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Македонија без визи, но сепак со услови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Македонија без визи, но сепак со услови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 6Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Опуштено :: Форумско кафанче-
Отиди до: