Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Време и тактики за спиење на децата

Go down 
+22
Majsi
bubamara
Ves
Candy
Arhangel
Viki J.N.
Kinky
tanjasofija
mama
kiki-riki
biljanag
Mama Vase
sneze
Damjana
Elicka
Anika
butterfly
Pipolino
Emi
Mama Ane
Sandra_Anja
sonjamfk
26 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29678
Registration date : 2008-06-02

Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време и тактики за спиење на децата   Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty02.11.09 22:58

Arhangel напиша:
Mihail zaspiva okolu 10 navecer,normalno prvo banjanje,pa potoa doenje..Sabajle stanuva okolu 7:30-8,pa potoa spie od 10 do 11;30-12,pa pose spie od 14-15:30,i na kraj dreme uste 45 minuti okolu 6:30.
Idealno,zar,ne?
Ama,kako sto ke si go naucis.. Mene mi e super..Sega nekako mi stiga vreme i za sebe..
Ех, убава констатација, ама не е како ќе си го научиш, туку дали ќе сака ти како што го учиш..SmileЈана од мала многу касно ми заспиваше, колку и да ги теравме секој ден истите ритуали во исто време пред "заспивање", тоа никогаш не настапуваше кога беше планирано Smile) Инаку заспива негде околу 23, некогаш и покасно. Дома ми заспиваше на пладне негде околу 14.30, и покасно. Одсабајле, 8-8.30 станува. Така беше додека бевме дома, до скоро, така е за викенди. Сега со градинкава сигурно ќе се смени, мада уште не можам да дојдам до тој заклучок, пошто сме многу тазе..
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 27039
Registration date : 2009-09-18

Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време и тактики за спиење на децата   Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty02.11.09 23:50

Nie navecer zaspivame okolu 22h sabajle stanuvanjeto ni e od 8:30 do kaj 10h. Popladne zaspivame okolu 13:30-14h i nankame saat i pol do dva neli koga kako....nekogas znae malku porano ili pokasno da zaspiva ili stanuva ama voglavnom ni e ovoj ritam Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време и тактики за спиење на децата   Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty03.11.09 9:46

Ние имаме посебни тактики за будење преку недела Smile Знае понекогаш да ми каже, јас ќе спијам иди ти во градинка Smile Па се лажеме со панталони на спајдермен (ова и за облека се лажеме) Па другар му пред него ќе стигне, па ајде стани да видиме која играчка денес ќе ја носиме, и еден куп други лажги само за да рипне од кревет, и супер што уште успеваме Smile
Вратете се на почетокот Go down
Baby_J
Почетник
Почетник
Baby_J


Male
Број на мислења : 2
Age : 50
Локација : Skopje, Republic of Macedonia
Расположение : Like a baby. Cry for 2hrs, laugh for 2 other.
Поени : 26547
Registration date : 2009-11-05

Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време и тактики за спиење на децата   Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty05.11.09 14:19

Сите си кажале кој кога заспива и се буди, а никаде ни техника ни тактика. :(
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време и тактики за спиење на децата   Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty05.11.09 14:34

Baby_J напиша:
Сите си кажале кој кога заспива и се буди, а никаде ни техника ни тактика. :(

Време и тактики за спиење на децата - Page 2 69779 Време и тактики за спиење на децата - Page 2 577496

Sto znam jas nemam nekoja posebna taktika. Kako raste deteto, samoto si pokazuva kako saka i sto saka. Mnogu nas ni pomogna i gradinkata, tamu na pocetok ja niskale, a sega veke si legnuva i sama zaspiva (gledjaki gi drugite deca).
Вратете се на почетокот Go down
magi
Полуматурант
Полуматурант
magi


Female
Број на мислења : 1392
Age : 40
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 28953
Registration date : 2008-08-12

Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време и тактики за спиење на децата   Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty15.11.09 15:51

Nikodim vo posledno vreme mi zaspiva mnogu kasno nekade 23:30 do 24h ziva nenaspana sum, bidejki jas odam na rabota a sveki go cuva potoa i go ostava da spie do 10:30 ili 11h sega i velam da pocne da go budi za da moze porano da si legnuva navecer, inaku preku den spie 2 do 2,5 casa.
Вратете се на почетокот Go down
m.elena
Почетник
Почетник
m.elena


Female
Број на мислења : 28
Age : 44
Локација : kavadarci
Поени : 27481
Registration date : 2009-05-08

Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време и тактики за спиење на децата   Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty15.11.09 20:20

Nasata taktika za zaspivanje e gasenjeto na lambata.
televizorot raboti i dava mala svetlina , jas gi gasam lambite a maliot se prati i samo vika zemam siseto i nanime, odma legnuva na krevet
i zaspiva za 15-20 min.
Otkako pocnavme da odime va gradinka redot ni e super.
Poteskotii okolu budenjeto sabajle ima ama pusti mu go omileniot crtan i samo sto ke ja slusne muzikata stava.
Prespiva vo gradinka porano pa navecer do 9.30 e veke uspan.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време и тактики за спиење на децата   Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty16.11.09 0:38

Kinky напиша:
go pokrivame Pooh ili kamionot Време и тактики за спиење на децата - Page 2 71486 so kebence, mu kazuvame "cao, ubavo da nanas" i mama izleguva od soba a Alek e zaspan posle nekolku minuti.

isti sme i nie, samo ona zaspiva so lavot ili Dodo-djudjence edno Време и тактики за спиење на децата - Page 2 592735
edno vreme mislev da pocnam sabajle da ja budam za da mi legnuva navecer porano
ama mene mi e zal toa da go pravam, e sega Da tesko mi e navecer koga sum premorena i sakam vise da legnam a ona bas togas saka se samo ne da spie Време и тактики за спиење на децата - Page 2 0186 ama ako, ke izdram samo neka e srekna Време и тактики за спиење на децата - Page 2 267988
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29678
Registration date : 2008-06-02

Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време и тактики за спиење на децата   Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty16.11.09 0:54

Baby_J напиша:
Сите си кажале кој кога заспива и се буди, а никаде ни техника ни тактика. :(
hihi
Нас тактика ни е, мама да е до Јана Време и тактики за спиење на децата - Page 2 635908 И додека она не се изназбори све што си наумила, нема шанса да заспие. Еве конкретно вечерва, цело време ми објансуваше колку она ме сака, и ми ги изреди сите ептитети, јас нормално се топам, а итрицата знае дека паѓам на нејзините фитни и со тоа си добива време да биде уште будна Време и тактики за спиење на децата - Page 2 445531 Тоа ни е рутина што ја сакам, ама има денови кога многу ми смета тоа што мора да се успиваме догло и заедно. Со татко и има заспано, ама тоа е многу ретко, заспиваше на два пати деновиве, кога јас бев настината и не сакав да и дишам во лице, а во меѓувреме сто пати дојде до мене и ме викаше..така да со него заспива само во екстремни слчаи, односно кога баш мора, иако и тогаш не сум ич раат.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време и тактики за спиење на децата   Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty16.11.09 1:00

kazuvame prvo Cao na TV ke gi izgleda reklamite so pinokio, so kolite sto zborat i posle cao im vika, im kazuva deka ke spie i trgame nakaj spalnata

e tamu, peam jas malku, nuni nani, a ona povtoruva po mene si ja guska igrackata za kratko vreme kazuvame dobra nok i gotovo
Вратете се на почетокот Go down
marinadi
Почетник
Почетник
marinadi


Female
Број на мислења : 37
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 28049
Registration date : 2009-01-11

Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време и тактики за спиење на децата   Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty03.12.09 14:29

Mojata Ilina stanuva vo 9.00 a nekogas i vo 10.00h, prespiva 2 saati preku den, i navecer legnuva dosta kasno, od 11.30 do 00.00h, ama ne odi vo gradinka seuste
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 27039
Registration date : 2009-09-18

Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време и тактики за спиење на децата   Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty03.12.09 14:55

Eeeeee koga bese toa koga si zaspivavme odma za 5-10 min bese gotova.Sega eve veke dve nedeli e druga prikazna......se mieme,vleguvame vo pizami pa tatika ke i procita edna prikazna i posle na tatika mu vikame cao i ubavo da nanas davame poljupce i mama mora da bide do neze(do sega bez mene ne zaspala niednas)i brborime nesto,pa gleda TV,pa samo nesto komentira i ja na kraj go gasam televizorot kao pobrgu da zaspie arno ama ona pocnuva da se vrtka po krevet de levo de desno i taka pola saat saat se uspiveme......sto za mene cudno bidejki do sega sme bile epten brzi ama rasteme rasteme pa potesko se uspivame...normala Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Време и тактики за спиење на децата   Време и тактики за спиење на децата - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Време и тактики за спиење на децата
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: