Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Роденден дома или игротека

Go down 
+115
twins_
Tifani
Sandricka
Inicka_08
lila_mk
mamaAnita
kiki-riki
Majsi
Viki J.N.
Мajcepajce
Rozetka
DraganaNik
Gordana Natovska
kalinche70
beti.liz
Mama K
Mama Vase
Misticia
tanja_simon
Elicka
monabombona
nikolaw
LAZAREVSKA BETI
BubeM
emma2607
Betka
Biljana
Dara
nafi
Maja
Sun
irena trickovska
lela
butterfly
emilija nestorova
Игротека ЛЕО
rich_bitch1
Kalinka
sonjce77
atanja
kateee
bisera
avon
Tatjana Blazevska
jasmina,mina
Vale74
TINCE
Simona's mom
jasmina i ace
majka
sofidavid
Damjana
Dzena
delfin76
marija*
D-r Lidija Pazdrijan
lida
sani-sandra
mama X
anetapp
Anika
Iva Jovanovska
Biljana*
Nate_David
Anjuska08
MamaMaja
BiljanaM
Sanja_Ivana
sneze
mirecv
taci
Наташка
Mama Ane
kavadarcanka
bubamara
Pipolino
sonja colakova
marina_m
Juni08_Andrea
veki22
Monika
Ves
mama
mamicka Ana
verce
мила
avanturistka
Kikic
Svetlana
Kinky
Sandra_Anja
Daki
Ben10
BaMbYnA
SonjuS*
Ilince
Emilija
bella_67
Mimi
sonjamfk
monice
natasast
Lana
Andrej
sunshine
mamicka211
STAR *
lola
daniela
biljanag
sashka26
Big Sister
vecki
mamicka
Emi
119 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Next
АвторПорака
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty28.05.08 22:39

за прв роденден за мене е најдобро да се слави дома,секако се мали и неможат да играт,а за другите може и во игротека,кој како му одговара,ако имаш мал стан како ќе се снајдеш со гостите ако дојдат наеднаш и сл.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty28.05.08 22:49

Несакам многу гости, броевме и ако павиме дома ќе биде како за свадба сите ќе дојдат па ќе треба и доле и горе маси да местиме, а и дали ќе ги сместиме, цела вечер ќе треба да служам гости за пиење за мезе.....не бреееее ќе бидам тргната на работа, скапана уморна, а Милена ќе ја тегне во раце кој стигне, и ама роденден ќе биде???

Игротеката е одлична работа, за луѓе кои немаат баш многу слободно време.
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29634
Registration date : 2008-03-25

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty11.06.08 15:15

Игротека е супер за родендени ама ако имаш дечиња за да ја наполниш. Глупаво е да правиш во игротека за 5 деца и 30 возрасни.
Инаку и јас сум за родендени во игротека или Mc Donalds од причина што е радост за децата и не е терет за возрасните.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty11.06.08 21:49

sunshine напиша:
Игротека е супер за родендени ама ако имаш дечиња за да ја наполниш. Глупаво е да правиш во игротека за 5 деца и 30 возрасни.
Инаку и јас сум за родендени во игротека или Mc Donalds од причина што е радост за децата и не е терет за возрасните.
:big hug: :bravo:
taka e so ke ti e rodenden so 5 deca i site se bebinja ili 5 deca a site golemi ,za igroteka treba da ima smisla rodendenot,mnogu deca koi koga bi bile doma bi pravele lom
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30363
Registration date : 2007-11-15

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty12.06.08 0:09

и јас се сложувам со Саншајн. Кај мене сега кога дојдоа за славата - лудница беше. кога извадија играчки во ходник, па играат се бркаат, тесно сегде им беше.
е кога ќе ми текне на роденденот - Нема шанси тоа пак дома да го трпам. :Oh:
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty18.07.08 23:26

игротекиве изгледа летно време не работат, или..??
Вратете се на почетокот Go down
Andrej
Почетник
Почетник
Andrej


Male
Број на мислења : 7
Age : 55
Локација : Skopje
Расположение : ODLICNO
Поени : 28800
Registration date : 2008-08-11

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Роденден   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty11.08.08 20:51

Jas sum roditel na Andrej koj ke polni deset godini na 3 septemvri, i sekoja godina,istiot probelm kade da se slavi rodendenot , znaci skoro 80% od postarite igroteki se pominati sega e problemot da bide nesto inetrsno no ni za golemi ni za mali no sepak prostor i zabava...Dokolku imate predlog ve molam javete mi Mama Leona. Роденден дома или игротека - Page 2 229136 [u] :tup: :tup:
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty11.08.08 21:00

Zdravo Leona i dobredojde na forumot ,za Andrej eden :kis heart:

Gledam po Lana deka veke igralnite im stanuvaat dosadni ,nie lani viknavme edna dramska grupa na animatori koi im pravea predstava na decata dodeka bea vnatre bidejki od predminata godina svativ deka ke se iripaat, ispotat i za saat vreme veke se kapnati pa im stanuva dosadno.

Neznam dali ima takvi grupi ovde vo Sk ,ako pak nema mozete da iznajmite prostor ,na pozivnicite da stavite deka rodendenot e kako maskembal i da se dojde vo kostim i eventualno da viknete eden animator koj ke gi crta po liceto so decki boi za crtanje ....
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty11.08.08 22:46

супер идеја Лана, можете и негде на отворено, на пример во парк, или ако имате двор и ако се погоди времето да славите во природа
Вратете се на почетокот Go down
natasast
Почетник
Почетник
natasast


Female
Број на мислења : 99
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : ok
Поени : 29215
Registration date : 2008-05-20

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty11.08.08 23:21

Leona mozete rodendenot da go slavite i vo internet klub..vo posledno vreme gledam deca tokmu na taa vozrast rodendenite tamu gi slavat,sinceto moze da gi pocasti drugarcinjata so 1 saat igranje na kom.
Вратете се на почетокот Go down
monice
Прваче
Прваче
monice


Female
Број на мислења : 207
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Многу добро скоро Одличноооооооо
Поени : 28872
Registration date : 2008-07-28

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty11.08.08 23:33

Леона мислам дека може да им биде интересно на саем во Екшн парк, таму барем не е класична игротека за мали дечиња, има поинтересни работи за поголеми деца како Андреј, а можеш и дома да му направиш голема журка како за поголеми деца и некој интересен аниматор или кловнови како Биди и Бади или нешто слично, али кловновите или аниматорите да бидат на крај од целата журка за да биде поголемо изненадувањето.

поздрав сепак Ти си таа што одлучува!
Вратете се на почетокот Go down
natasast
Почетник
Почетник
natasast


Female
Број на мислења : 99
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : ok
Поени : 29215
Registration date : 2008-05-20

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty11.08.08 23:38

eve pronajdov informacii za toj sto saka vo internet klub da slavi
http://www.insomniapro.com/index.php?option=com_content&task=view&id=72&Itemid=93
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty12.08.08 13:13

prviot rodenden na marko go slavevem vo kafana,ama dodeka odlucime kade, bese ludnica. prvo sakav da gi viknam site rodnini ama ke bide kako svadba. pa resivme samo naj bliskite. svekrvata vikase doma demek poubavo bilo, ama koj ke sprema ne mislam deteto da si go zapostavam i taka ostana kafana. na kraj kraista pa mnogu e malo da razbira ,poveke nie vozrasnite se catalime poarno koga ke razbira togas da se slavi po igroteki ili mekdonalds. sega ni doaga vtoriot pa se mislime kade . nekeme vo kafana bidejki edni prijateli go slavea ,i devojceto odvaj izdrza pa me stava vo misla.inaku vo aerodrom ima edna igroteka na otvoreno i dosta se zadovolni ne znam kako se vika. a torta si imav poracano od edna slatkarnica od cair stalno si poracuvam od tamu i si kazav kako da mi bide ukrasena i sto slika da mi stavat nema utka super se tortite .
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty12.08.08 13:42

Знам дека е уште рано ама јас за вториот роденден одлучив да биде во игротека Мики Маус во К.Вода , тортата ќе му биде или Мики Маус или Том и Џери веќе најдов слики за да можам да порачам од Канела исто најдов на нет и капкејкс со истата тема во зависност за која торта ќе се одлучам. Бидејќи името на игротеката е Мики Маус би било баш убаво и таа тема да ја имаме ама пак тортата со Том ми е некако по штосна.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi
Прваче
Прваче
Mimi


Female
Број на мислења : 286
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28896
Registration date : 2008-08-01

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty12.08.08 14:04

Првиот роденден го правевме во ресторан, навечер, ама децата трчаа по масите , им досаѓаа на гостите, а потоа им се приспа...се на се, за мали деца не е ресторан.
Вториот роденден го славевме во игротека и супер си поминавме.
Порачав торта, оредевери и канапеи преку кетеринг служба, ние си донесовме кифлички и крем салати.
Персоналот во игротеката се трудеше родителите да бидат растеретени, да не трчаат по децата, па имаше и програма.
Бидејќи дома славиме именден, и тогаш не знам што попрво, дали гостите, дали децата...сега бев растеретена и браво за тие што ги измислија игротеките како место за славење родендени. Сепак децата треба да се забавуваат, за нив правиме се.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty12.08.08 14:30

Имам и една идеа за поканите , знам дека кога се слави во игротека ги даваат од таму , меѓутоа за малку пари може да направите нешто пооригинално за вашето дете, најдете пример за покана на нет со темата за роденденот и на таа покана да биде вметната фотографија од вашето дете , ги изработуваат во речиси сите фото студија и е навистина прекрасно. Ќе поставам слика од поканата за син за 1 от род. баш убаво испадна.
Вратете се на почетокот Go down
bella_67
Почетник
Почетник
bella_67


Female
Број на мислења : 30
Age : 56
Локација : skopje
Поени : 28825
Registration date : 2008-08-07

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty13.08.08 1:55

mislam deka podobra varijanta e igrotekata
em ke im bide interesno na decata,em na majkite lesno
a vaka doma ke treba da mislis sto da im napravis za da im bide interesno pa posle cistenje i na kraj ke se iznerviras
a u igroteka plati samo i mirna glava
drug gi cuva ti si sedis so gosti.....merak Very Happy Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty13.08.08 9:46

Игротеките се закон. Не растураш дома, нема некое спремање, а и се знае 2 саата и толку.

Ем децата играат, возрасните да се видат и да направат малку муабет. После секој дома...
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty13.08.08 10:11

I nie i za tretiot i za cetvrtiot rodenden bevme vo igroteka i super pominavme ama kaj nas vo Prilepov nema nekakva programa ili zabava vo igrotekite samo decata si igraat so igrackite se dava torta i sokcinja kiflicki se duva svekjata kafe i torta za majkite i tolku.Trae otprilika 1.30 min a cini 1500 do 1800 den.Lani mi dojdoa i komsikite i drugarkite doma i nosev torta za vo gradinka i mi se smaci so 3 torti.Kako e po drugive gradovi organiziran rodendenot i kolku cini?Zolva mi e zivee vo Germanija i taa na decata mu gi pravi rodendenite vo dvor prvo ubavo go ukrasuva si postavuva gricki i mu pravi zabava.Ama deckive nejzini se rodeni vo leto.E koj mi e kriv sto sin mi e vo zima:)))))))))
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty14.08.08 15:54

Вчета бевме на роденден во тениски клуб. Беше фантастично. За децата беа организирани почетнички часови по тенис и се забавуваа. Ниту едно не сакаше да си оди дома. А и за родителите беше добро организирано. Дел од масите резервирани за нив и шведска маса со јадење. Добра идеја е за летните родендени.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty14.08.08 15:59

Еве и слики, но сликани се со мобилен.
http://picasaweb.google.com/emilija.dimic/13082008
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty14.08.08 17:18

Emilija bas super ispadnale slikite..se gleda deka site se zabavuvale..site nasmeani..
bas prekrasna idea..so tenisot..
Inaku i jas sum za rodenden vo igroteka..onaka nema da ti bide rastureno po doma..a i nema d amu ja mislis sto da napravam kako ke bide ova ona..vaka barem nekoj ti organizira..mislam deka e podobro..
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty15.08.08 5:26

sonjus u pravo si kuklo posle mi treba 2 dena doma da sredam a site ke si zaminat vo 3 ili 4 sabajle a jas em ke me razdeni em ne sredeno em ne naspana vaka podobro tamu Smile drug neka mu ja misli
Вратете се на почетокот Go down
natasast
Почетник
Почетник
natasast


Female
Број на мислења : 99
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : ok
Поени : 29215
Registration date : 2008-05-20

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty15.08.08 14:12

Jas ne bi vi preporacala rodenden da slavite vo Action Park ,ako imate mali deca zatoa sto tamu nikoj ne vi vnimava na decata ke morate postojano da trcate po niv...sega pred nekolku meseci sin mi tamu go proslavi 5-ot rodenden jas posle toa ne mozev da se odmoram 1 nedela od zamor zatoa sto postojano trcav ..em gi docekuvam gostite em trcam po decata da ne se povredat...a ogromen prostor e, mozete da zamislite kolku se iznatrcav..dr. se slavat poveke rodendeni odednas i gostite se mesaat.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty15.08.08 14:16

Emilija напиша:
Вчета бевме на роденден во тениски клуб. Беше фантастично. За децата беа организирани почетнички часови по тенис и се забавуваа. Ниту едно не сакаше да си оди дома. А и за родителите беше добро организирано. Дел од масите резервирани за нив и шведска маса со јадење. Добра идеја е за летните родендени.

slikite se mnogu ubavi ,a idejata navistina mi e mnogu originalna posebno za malku pogolemite decinja Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Роденден дома или игротека - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роденден дома или игротека   Роденден дома или игротека - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Роденден дома или игротека
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 24Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: