Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања

Go down 
+40
Mama K
Марина
Ves
pepa
picky
baby24
NONE-BT
DijanaP
bubamara***
kara
Vesna Blazevska
NatalijaS
Emilija
Ostoun
mina32
Sanja_Ivana
josifana
Mama Ane
Sandra
makresanska
Vale74
EckaGj
adi
Zvezdicka
kiki-riki
delfin76
Annabel
Candy
Damjana
Misticia
Kinky
bubamara
mama
vasidora
rainbow
lavce
Ilince
ance
vecki
Sun_shine
44 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27726
Registration date : 2009-08-23

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty19.10.09 14:47

bravo sun_shine, ja go citavdebatava uste vcera ama nemav vreme da ti pisam, kako i da e istoto bi ti go kazala i od prethodnite postovi na drugite.Kako i da e dobro si napravila uzivaj mlada si, zosto mozaes da si najdes nekoj sto ke te ceni mnogu mnogu poveke.Iako i vo mojata vrska imase slicni raboti od tipot ti si zensko jas masko, ama ne mu uspea malce mojot inaet malce pomos od majka mu(mn sum sega za sega zadovolna od nea) i prekinaa tie gluposti inace da prodolzea nemase sega da bideme zaedno.Pozz i se najubavo ponatamu vo zivotot.
Вратете се на почетокот Go down
NONE-BT
Прваче
Прваче
NONE-BT


Female
Број на мислења : 230
Age : 42
Локација : tuka negde
Расположение : superiska
Поени : 27494
Registration date : 2009-06-23

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty19.10.09 15:24

sun-shine, osnovite na sekoja vrska se postavuvaat na pocetokot, uste od pocetok treba da mu stavis na znaenje koja e crvenata linija koja ne bi ja preminala. ako sega mu popustis ponatamu ke bide uste poloso, dobro napravi sto zamina od nego. kako sto rekoa i drugite toj seuste ne e zrela licnost i slusa i prifaka se sto mu kazuvaat drugite (mama). i mene na pocetokot na vrskata ne mi cvetaa rozi, no mu dadov na znaenje deka ne smee da mi se mesa vo rabotata ( so kolegi odma Avstrija Slovenija Grcija, i ako toj nema doverba vo mene dzabe e se), deka moze da izleguva so drugari, no da ne se nadeva deka jas ke sedam doma (taka pravea negovite drugari) tuku i jas ke izleguvam sama so drugarki, deka nema sto da mu se javuvam na 15 min i da mu davam otcet, ili toj da me proveruva itn. imavme mnogu kavgi dodeka prifativme nekoi raboti i dvata mrdnavme od nekoi nasi stavovi, mora da ima kompromisi ( ako mu smeta nema da se baknuvam so drugarite za zdravo -a gi imav mnogu, jas si velev za sto pravi sega fama za nisto ama koga jas go vidov nego kaj sto se baknuva so drugarka ne mi bese seedno, posebno sto ne ni znaev koja e drugarkata), no sepak ne onie koi ja gradat osnovata na vrskata.posle tie pocetni usoglasuvanja vrskata i sega brakot ni se super,relaksiran poln so ljubov, razbiranje i dovreba. Moj sovet za onie osnovni stavovi koi gi imas nikako da ne otstapuvas, toa si ti i treba da te pocituva i saka poradi toa i stavi mu na znaenje uste na pocetok od vrskata, ako te prifaka i saka takva, dobro, ako ne idemo dalje.
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27150
Registration date : 2009-09-29

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty19.10.09 17:55

подобро среќна кучка отколку несреќна добричина
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29198
Registration date : 2008-07-29

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty19.10.09 18:34

samo da te predupredam sega deka ke pocne da se ligusi ke bide najdobar na celiot svet,nema da moze zivotot da si go zamisli bez tebe i drn drn jarinja na nisto od ova nemoj da pagas zosto gadno ke se zeznes a veruvaj on ni malku nema da se smeni.Izleguvaj si so drugarkite setaj ke si najdes nekoj dr za brzo vreme nekoj so nema da zivee vo 19 vek zaedno so mamicka pozz i se nadevam deka ke ne poslusas nas ovde na forumot kako malku poiskusni hahaha backi
Вратете се на почетокот Go down
picky
Почетник
Почетник
picky


Female
Број на мислења : 33
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : чукнато :)
Поени : 26705
Registration date : 2009-10-19

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty19.10.09 19:45

Јас мислам дека проблемот кај тебе е во недостаток на самодоверба... Мислиш дека тој повеќе вреди и дека нема да можеш да си најдеш друг!?
А кај него проблемот е во тоа што тој е само едно искомплексирано суштество што мисли дека е бог ако успее да контролира нечиј живот, и некој него да му слугува!
Немој да се залетуваш во животот. Додека не го сретнеш - никогаш нема да знаеш каков е вистинскиот за тебе... Но кога ќе го најдеш, верувај дека нема да имаш зошто да се двоумиш како сега! Мој совет: продолжи да трагаш...*
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28764
Registration date : 2009-01-02

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty19.10.09 20:50

Sunshine duso se slagam so se sto procitav na ovaa tema, podaleku od takov tip so vreme. Brakot samo dopolnitelno gi komplicira nestata. Zamisli vo vrska da ti kazuva vakvi gluposti, a tek vo brak... duso moja mlada si, doteraj se nasminkaj se i so drugarkite izleguvaj, druzi se, ke najdes nekoj sto ke zasluzuva da bide so tebe, ovoj tip sigurno ne e toa
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29517
Registration date : 2008-09-16

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty19.10.09 21:16

pepa напиша:
Sunshine duso se slagam so se sto procitav na ovaa tema, podaleku od takov tip so vreme. Brakot samo dopolnitelno gi komplicira nestata. Zamisli vo vrska da ti kazuva vakvi gluposti, a tek vo brak... duso moja mlada si, doteraj se nasminkaj se i so drugarkite izleguvaj, druzi se, ke najdes nekoj sto ke zasluzuva da bide so tebe, ovoj tip sigurno ne e toa

И само да додадам дека денес со конзервативна личност подалеку од врата не стигаш Smile
А животот секако е надвор од дома , и деловно и приватно .
Драги девојки потребна е комуникација , излегување , информирање , усовршување за да се има среќен,задоволен и нормален живот.
Во се ова со партнер со конзервативни сваќања многу ,многу тешко .
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29059
Registration date : 2008-12-07

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty19.10.09 22:35

Jas mislam deka sun shine ne sfati i si zavrsi rabota. Sega veke nema vreme za forumov, slobodna i srekna si seta i uzivka Smile Ako malku se salam ... samo napred i se ke se sredi. Ko da ne bilo, kako vo son ke se sekavas na glupostite i ke si se smees.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Марина
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 20
Age : 34
Локација : Скопје
Поени : 27051
Registration date : 2009-08-09

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty19.10.09 23:15

ајдеееее без гајле биди, на 5 месеци тој ти зборува за како ке си идела кај мајкати кога КЕ СТЕ СЕ ЗЕМЕЛЕ?!?!?!
Да не ти спомна случајно и пензиите дека ке бидат покачени во 2038?
Божеееее што рани земјава.....22 ГОДИНКИ Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 830300
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28440
Registration date : 2009-04-28

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty20.10.09 11:23

Brak so "konzerva" predpostavuva i zivot vo konzerva...ama devojcevo si sredi rabota, navreme go otkaci, ne?
Вратете се на почетокот Go down
Mama K
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 416
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : Пресреќна=)=)
Поени : 27969
Registration date : 2009-03-14

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty20.10.09 12:33

Јас сепак мислам дека нема така лесно да го откачи...како прво она го сака и на најмала надеж и ветување од негова страна она ќе попушти,со надеж ај да пробаме уште еднаш може ќе се смени(а тоа нема шанси)...од друга страна и дотичниот сигурно ја сака што за толку кратко време и збори што како,демек планира иднина со неа и логички мноогу тешко да ја остави на мира..затоа душо совет од мене не попуштај,биди силна цврсто НЕ и точка!!!Животот е пред тебе,немој да си го упропастиш со таков човек,не вреди...поарно на време спречи него подоцна да лечиш!!Се надевам дека ке допрат советите до тебе од форумов и ке ја донесеш правилната одлука!!!
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28349
Registration date : 2008-12-30

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty20.10.09 17:34

da site ste vo pravo..sea ne me ostava naa raad..mi smenil se na fb i ke poludam...zatoa tie sto me imate na fb da znaete ako nekoj vi pise toa e on...ja znaev deka ke se ligusi abe ke se seknam.....da kako sto rekov go sakam ama znam deka nema da se smeni duri i da se smeni pak nema da bide isto od pricina so jas nesakam da ziveam vo strav kako ke bide toest znam sto ke me ceka so takov covek samo razvod i nisto drugo
Вратете се на почетокот Go down
picky
Почетник
Почетник
picky


Female
Број на мислења : 33
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : чукнато :)
Поени : 26705
Registration date : 2009-10-19

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty20.10.09 17:55

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 981783 Таквите искомплексирани, коа ќе ги откачиш обавезно ја префрлаат вината не тебе, а после тоа плачат и молат...Не попуштај, џабе е...
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 27875
Registration date : 2009-05-15

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty21.10.09 0:32

Сан-шајн и јас те читам два дена ама само што ќе помислам да ти напишам порака некој по дома ме прекинува. И од мене голема подршка размисли си убаво, јас можеби ќе бидам малку поразлична во ставот од другите, па твојот дечко донекаде е сеуште дете, и е под големо влијание на мајка му односно го живее животот на мајка му таа како сака, тоа исто не значи дека понатаму во животот би останал таков сите ние лиѓето со текот на годините се менуваме карактерот постои за да се надградува или да се уназадува жално е што твојот сега веќе бивши дечко нема свој какарктер сеуште, ама можеби и ќе го изгради но само во добро опкружување, жртавата која треба да ја направиш е преголема Ти треба да го пораснеш преиспитај си ги чуствата вклучи го и разумот за да утре не ти биде криво и сама ќе си донесеш одлука, како веќе не е цврсто донесена, Поздравче
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29190
Registration date : 2009-02-05

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty21.10.09 8:38

[quote="Sun_shine"]da site ste vo pravo..sea ne me ostava naa raad..mi smenil se na fb i ke poludam...zatoa tie sto me imate na fb da znaete ako nekoj vi pise toa e on...ja znaev deka ke se ligusi abe ke se seknam.....da kako sto rekov go sakam ama znam deka nema da se smeni duri i da se smeni pak nema da bide isto od pricina so jas nesakam da ziveam vo strav kako ke bide toest znam sto ke me ceka so takov covek samo razvod i nisto drugo[/quo

A zosto ne si ja smenis lozinkata????????????????
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27815
Registration date : 2009-06-16

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty21.10.09 9:20

Видиш, тој едноставно сака да те поседува, да има све што е твое... Како што вика Макре смени си ја лозинката веднаш!
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28440
Registration date : 2009-04-28

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty21.10.09 11:16

A zasto voopsto TOJ ja znae lozinkata????? na sto lici toa nekoj da ja znae vasata lozinka na fb ili na mail ili na ne znam sto???? Ova ispaga dve tela edna dusa??? Pa sanshajn sama si dozvolila vaka on da se odnesuva so tebe...a samo 5 meseci se vo prasanje...lugeto gi rusat nasite granici onolku kolku sto nie ke im dozvolime, ocigledno ti si mu dozvolila i nemu i na negovata majka da te rusat kako licnost...mislam deka vreme e da se promenis....se ligusel ili ne, zemi si go zivotot v race i uzivaj.
Вратете се на почетокот Go down
bile.k
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 49
Age : 42
Локација : nepoznata
Поени : 27272
Registration date : 2009-07-01

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty21.10.09 11:34

Sun-shine ne mu popustaj takvite nikogas ne se menuvaat,i mojot segasen mm na pocetokot na vrskata pokazuvase nekoi znaci ne ljubomora,no ne tolku ekstremni kako tvojot decko,no jas na vreme usteav da go smenam.Da ne bese taka nemase da se ostanem so nego.Sega voopsto ne e ljubomoren
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28349
Registration date : 2008-12-30

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty21.10.09 13:26

lozinkata on ja smenil...taka da nemozam nisto neznam kako idat tie raboti..ke vidime postoi nacin i za nov profil neli pa na raad se Wink
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28307
Registration date : 2009-04-14

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty21.10.09 15:29

Sun_shine edno golemo BRAVO sto si go otkacila.
Mlada si i vremeto e pred tebe.
Ke ti treba samo nekoe vreme da go zaboravis i seto ova ke ti donese edna mudrost poveke vo zivotot
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28349
Registration date : 2008-12-30

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty24.10.09 18:13

:(( use da se otarasev celosno od nego...ne mi dava mir nemozam vise..kolku jas go ignoriram tolku e podosaden
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Прваче
Прваче
rainbow


Female
Број на мислења : 340
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 27640
Registration date : 2009-05-30

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty24.10.09 18:33

срцка бившиот дечко на другарками ја следеше на секаде со колата ја пресретнуваше и пред куќа ја чекаше и мајка му и ја пушташе да ја моли и подароци милион и испраќаше , ептен бевме исплашени ама верувај и тоа престана.ако си стоиш цврсто на тоа што го мислиш кога тогаш ќе се откажи.сега е важно да не потклекниш на ветувањата и да си јака и цврста. со среќа
Вратете се на почетокот Go down
Ostoun
Прваче
Прваче
Ostoun


Female
Број на мислења : 284
Age : 46
Локација : tetovo
Поени : 27050
Registration date : 2009-09-12

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty24.10.09 18:53

I jas ke ti go kazam istoto od iskustvo znam bidi si cvrsta i ne popustaj i koga togas ke se otkaze Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27150
Registration date : 2009-09-29

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty24.10.09 19:33

Sun_shine напиша:
lozinkata on ja smenil...taka da nemozam nisto neznam kako idat tie raboti..ke vidime postoi nacin i za nov profil neli pa na raad se Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Icon_wink
при логирање на фб пишува *ја заборавив лозинката* кликни тука па на меил ќе ти стигне порака за нова лозинка, а после побарај постои опција да го смениш и мејлот за фб така што нема да може повеќе да го отвора твојот фб
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28509
Registration date : 2009-02-16

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty24.10.09 19:56

Ви текнува на случката од пред некоја месец, кога дечкото цело време ја следел бившата девојка, ја молел да се смират и сл ствари(од Делчево мислам беа), а на крај ја начека во скопје од продавница како се враќа, и прво нејзе и го одзеде животот, а потоа и самиот се уби.
НЕ САКАМ со ова да заплашам некој, далеку од тоа, само сакам да нагласам дека треба да се внимава, дека треба да знаеме со кој си имаме работа, и ако дојде до закани и слични работи да побараме помош, зошто не секогаш се работи за шала.
Внимавај срцка , сепак ти најдобро го познаваш него, знаеш до каде може да отиде, знаеш како може да постапи. Биди силна и упорна да си ја заслужиш слободата, и еден ден да си бидеш најсреќна со некој до тебе што ќе ти дава неизмерна љубов и среќа.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: