Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања

Go down 
+40
Mama K
Марина
Ves
pepa
picky
baby24
NONE-BT
DijanaP
bubamara***
kara
Vesna Blazevska
NatalijaS
Emilija
Ostoun
mina32
Sanja_Ivana
josifana
Mama Ane
Sandra
makresanska
Vale74
EckaGj
adi
Zvezdicka
kiki-riki
delfin76
Annabel
Candy
Damjana
Misticia
Kinky
bubamara
mama
vasidora
rainbow
lavce
Ilince
ance
vecki
Sun_shine
44 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 15:46

Pisuvam iako neznam dali ima vakva tema nekade.
Moze i na ovaa tema ne i e mestoto ovde. Neznam, premnogu sum napnata da razmisluvam..No, ja staviv ovde zosto temata e zaednicki zivot.
Da si kazam sega sto me maci.
Moze i procitavte nekoj post moj predhodno no sega sakam malce da debatirame na taa tema ne samo za mene tuku opsto dali i toa fer.
Mojot problem e sto smetam deka decko mi ne zivee vo 21 vek. Neznam zosto samo tolku rano se opteretuva so tie muabeti ali ete i jas gi pravam...
Tipov se uplasil deka ke odi domazet, zosto znaete neli ziveam samo so majka mi koja mi e se na svetov.
Se skaravme ednas dvapati ali blago, no filmot pocna da puka. Navodno ke sum sakala jas so mama da ziveam, pa ke sum idela sekoj den kaj majka mi a mestoto mi bilo samo kaj mazot, decata pak trebala samo svekrvata da gi cuva zosto bila vo kukjata, dvete babi mozele podednakvo da sakaat no ne i podednakvo da cuvaat...Treba zenata da pravi se za mazot ako go saka, a za mene on nisto zs e masko(ova e od majka mu). Ako mazot kaze ''kjuti'' bez razlika dali zenata e vo pravo taa ke kjuti ne smee da se sprotivstavi....cuvanjeto deca e samo zenska rabota.....itn itn. Majka mu mi zbori da ne se zalam demek ona odela kaj majka i 1 u godinata taka sum trebala i jas..
Jas veke ne odam na gosti kaj decko mi..nesakam ednostavno..eve denes brat mu se umesa ja krena drugata slusalka ajde spustaj na mama i treba telefonot....i odma simni se dole( decko mi ima svoj sprat so poseben vlez).kako sto kazav predhodno jas veke kaj nego nema da stapnam , a denes mu kazav deka cim im smeta sto zborime na telefon nema ni da se javuvam, isto mu kazav deka ne planiram ako sme zaedno da ziveam vo taa kukja stom mi pravat sea na 5 meseci problemi a ne pa u brak...
Toj sekogas i prefla za majka mi....ednas i se slosi i na msn mu kazuvam moram da idam da i pomognam..toj vika demek sum trebala svojot zivot da go gledam...
Ima uste milion raboti...a jas uste se trudam da ja opraam vrskata...Kazete mi vie dali sum vo pravo ili preteruvam sto se lutam..kako da postapam..premnogu me povreduva toa so majka mi i idnite deca.....pa majka mi zivee za toj den..
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 15:59

da bev jas do sega oci nemase da mi vidi pa toj sega ti kazuva sto i kako a sto ponatamu. mislis da zivees so nervozi i da molis za kaj majkati ? toa e tvoe samo razmisli dali sakas da zivees takov zivot .znaci po negovo tvojata majka e nikoj i nisto a negovata se
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 16:03

znam deka ne e pravilno. no toj vika deka jas ne sum vo pravo,pa si vikam ajde sovet da si pobaram.....preeska mi spusti mi vika te zamaram? vikam da i ajde cao..sakav da se izboram ama nemozam znam deka ne sum edinstvena i si vikam zar e fer ova da go pravat....
Sega vo cetvrtok mu e rodenden jas planirav nekoe iznenaduvanje znaci se samo za da ni bide podobro zaedno ali dzabe....neznam vise samo znam deka nemozam da izdrzam
Вратете се на почетокот Go down
ance
Прваче
Прваче
ance


Female
Број на мислења : 132
Age : 34
Локација : domce
Расположение : mamurno
Поени : 26944
Registration date : 2009-09-06

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 16:05

i ne samo majka ti sekoj roditel zivee za eden den da si doceka vnucinja toa e radost najgolema i imas pravo sto se lutis voopsto ne preteruvas nikoj ne smee tebe da ti kazuva kolku pati ke odis kaj majka ti ili pak kolku pati majka ti ke gi gleda decata.po moe takvoto odnesuvanje na decko ti a i takvite razmisluvanja se od domasnite negovi tie imaat golemi vlijanie vrz nego i zatoa i toj taka misli.i ke ti kazam deka voopsto ne preteruvas i sama kaza ne ziveeme vo vremeto na nasite babi i prababi i ti imas prava kolku sto ima toj.toa seto mozes da go rascistis so razgovor so nego i ako vaka ti zboruva na 5 meseci kako ste zaedno sto ke bidi vo brak???mozes da se zamislis da zivees so toj covek da ti kazuva sto da pravis i kako da pravis da si nemas svoj zivot i svoe jas pred nego?razmisli ubavo pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 16:08

ah na nego ni razgovor ne mu pomaga zamislete bara da sme idele kaj strucno lice da kazelo koj e vo pravo
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 16:12

znaci po negovo za zensko ne postajat roditeli . pa vo koj vek zivee toj ?duso ni prv ni posleden goni go.nemoj da se lutis ama stvarno on zastanal so vremeto zivee neznam vo koj vek i svet.
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 16:18

abe nema zosto vas da vi se lutam pa ne bi barala pomos.....samo da znaete kolku mi treba nekoj so koj ke mozam muabet da napraam da me svati..a nemam nesakam so se mama da ja zamaram da se nervira....
mnogu mi e tesko ne zaradi nego.....ke pomine znam ama vise mi se smacuva od se...od surovosta na zivotot....neznam ne mi zameruvajte premnogu sum revoltirana :(
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 16:23

srcka nemoj da mi se lutis ama batali go ti kazuvam kako na sestra...te citav i porano deka si pisuvala ne e toj nikoj i nisto tebe da ti nareduva sto i kako da pravis...si bara samo licnost koja moze da ja napravi marioneta koja ke igra po negovi i po od majka mu pravila...trgni se sovreme ....ima nekoj sto ke te pocituva kako licnost i tebe i sto ke ja pocituva tvojata povrzanost i potreba od majka ti ....ne e ni prv ni posleden...nemoj da mi recis deka go sakas i toa e dovolno zosto veruvaj deka ne e...pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 16:25

ke ti kazam eden primer .koga svekormi ja zel svekrvami odma kazal kaj majkati na praznici samo nemoj da mislis deka ke odis stalno ona aj prekutela si vikala taka zbori samo oni skopje pod kirija nejzinite vo veles a negovite krusevo .kaj negovite ja prakal dva pati mesecno a kaj nejzinite nesmeela da pojde ni pa da dojdat koga ke mu recela da gi viknat da se vidat i vikal kako da ne sto e ova hotel. i kaj nejzinite e pojdena posle 3 godini brak so trista kavgi i toa sama ne go pustil i deteto da pojde nezinite doagale skrisum on koga e na rabota .proba toa i kaj nas da go pravi da go uci mm ama ne mu uspea
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 16:28

ne be kakva ljubov....kakva e taa ljubov koa ke se oladisod se....kolku i da go sakas dzabe e koga nesto te odbiva....
Вратете се на почетокот Go down
lavce
Полуматурант
Полуматурант
lavce


Female
Број на мислења : 920
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : kako EHG na srce
Поени : 28271
Registration date : 2009-04-24

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 16:35

Neznam zashto se zamarate so muabeti shta bi bilo kad bi bilo. Vie ste sega samo decko i devojka i treba da se zadrzite na toj odnos.....Uzivajte, uzivajte dodeka ste vo toj odnos. Namesto da setata ena ulica vie zamarate po telefon,namesto da odite vo kino i da nemate vreme da se raspravate, vie se zamarate so toa sto bi bilo koga bi se zemale i koga bi imale deca........Zivotot e preubav i prekratok da krois planovi za idninata a da ne zivees vo segasnosta......Nema sto da odis kaj nego doma i da pies kafe so majka mu i da i dozvoluvas da ti kazuva sto i kako treba, ke odis kaj nego na sprat za da vodis ljubov i za da uzivas, da gledas film, da se soberete so drustvo, da piete vince i da se relaksirate, ako mora da se vidis so niv ke im gi presekuvas site muabeti sto ne ti se svigaat, nemoj da vleguvas vo konflikti i dubiozi za nesto sto e fiktivno.....ti ne si vo brak, muabetite za rabotite vo vasiot brak se fiktivna rabota so koja se opteretuvate namesto da go ziveete momentot......Zar mozes da zivees so covek koj te zamara? zar ke mu kazes da? zar ne mislis deka godinite ti se za uzivanje a ne za taga? gi imate site preduslovi da bidete srekni-iskoristete gi, bidi svoja, silna i kazi im na site kade im e mestoto, a na tvojata majka mestoto i e vo srceto i nikoj ne ke moze toa da go smeni, majka ti ke bide srekna da si ti srekna pa makar i daleku od nea.......Te guskam, sum pominala mnogu opteretuvanaj mozocni za koj na kraj se ispostavilo deka nemalo potreba....Se cudev kako ke ziveam vo mal stan so deca i se zamarav, a sega se molam za deca?!?
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Прваче
Прваче
rainbow


Female
Број на мислења : 340
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 27595
Registration date : 2009-05-30

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 16:36

мене ме револтира премногу тој став јас сум машко јас сум главен и не знам уште какви глупости.па ти си своја личност паметна возрасна можиш сама да размислуваш без некој да ти одобри или да ти вели ќути или да ти наметни негово мислење или став.гледам дека си свесна самата што треба да направиш и знаеш дека мајка ти ти е многу поважна и сега и понатаму никој не можи од родената мајка да те раздели.со среќа и не дозволувај никој да те промени ни да те прави несреќна без разлика колку си вљубена
Вратете се на почетокот Go down
vasidora
Полуматурант
Полуматурант
vasidora


Female
Број на мислења : 672
Age : 40
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 27349
Registration date : 2009-09-17

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 16:39

Sun-shine, najprijatelski sovet - otkaci go. Imas 21 godina i imas uste mnogu vreme da zapoznaes covek koj navistina te zasluzuva.
Veruvaj mi - maskite vo pogled na majkite recisi nikogas ne se menuvaat. nemoj da se zeznes da patis cel zivot vo tugja kukja vo koja ke te gledaat kako masina za cistenje, perenje i ragjanje deca. Ti si svoja licnost so svoja familija i karakter, pa majka mu stara ne si dojdena od ulica pa toj taka da ti vika i toa uste sega koga ste samo decko i devojka.
Jas bi go otkacila dodeka kazes keks pred da bide kasno.
Bori se malku za zenskite prava koi vo ovoj 21vi vek bi trebalo da gi ima sekoja zena po default.
pozz i srekno
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 16:51

Jas da ti kazam iskreno vednas bi go sutnala!
Prvo zatoa sto ne ste koj znae kolku vreme zaedno,kako sto ukapirav jas,5 meseci.
Vtoro zatoa sto voopsto ne go pocituva zenskiot rod!
I treto,kako sto ti samata kaza,ne zivee vo ovoj vek spored negovite svakanja.
Sepak,razmisli si ubavo sto i kako ke napravis.Imas samo 21 godina i svetot e tvoj!
Neka mu pomine rodendenot,nema smisla da ne mu go cestitas ili da ne mu kupis podarok,sepak ti si mnogu pokulturna.Pa potoa razgovarajte.
Samo da znaes deka nema da uspees da go smenis.Lugeto ne se menuvaat taka lesno....
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29678
Registration date : 2008-06-02

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 17:09

Душичке, премногу малку сте заедно за да уште од сега те оптоварува со такви муабети, а камоли неговите..мислам никогаш не смее ни пола од тоа да помисли што веќе ти го кажал. Ако од сега ти збори каков ќе биде во иднина, верувај дека тоа ќе го оствари, и сега искрено ти се чудам на задните зборови кога викаш дали претеруваш. Какво претерување? Па знаеш ли дека понатака, во бракот, многу се менуваат нештата, а исто и како станува посериозна врската, он се повеќе ќе ти го дуби тоа на глава. Искрено, он не живее ни у 18 век..подалеку од него, пошто по ова што гледам, нема да имате баш сјајна иднина. Извини ако сум премногу искрена, ама од моја гледна точка е таква, иако не те познавам ни тебе ни него, од ова што кажа ми се крена коса па и со доза на нервоза го пишувам постов. А ако на него мајка му му е светиња, ондак на тебе уште пологично е мајка ти да ти биде, ако он незнае да се носи со тоа, нека си најде друга од Богу иза ногу, нека ја чува во кафез дома, нека му раѓа само деца и нека живее сама во свој свет со своите проблеми, а под надзор и команда на други!
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 17:14

Sun_shine, ja takvite deckovci ne gi trpev ni eden den. Korpata i aj so zdravje, neka si nadje druga ovca za strizenje. Te citam po forumov i ic ne me bendisuva toa sto go pravi tvojot decko...
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 17:18

fala vi na site na podrskata ne deka plairam tuku definitivno sakam kraj na ovaa vrska..samo ust eeden mal problem da se resi i se nadevam se ke bide ok uste ednas vi blagodaram mnogu
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 17:21

Koj problem da se resi?
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 17:46

sunshine мислам дека клоцата ќе ги реши сите проблеми

замисли ја мајка ти сама на светов за некој што не заслужува да ја повредиш
и замисли се себе си со сноб што можда и ќе те тепа

одлуката повеќе да не стапниш кај него ти е одлична само уште него откачи го и ќе бидеш супер
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29014
Registration date : 2008-12-07

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 19:03

Kako moze nekoj da te saka, da planira so tebe semejstvo, a uste sega majka ti da ja osuduva na samotija? Ne mu e gajle deka ti ke se sekiras, deka ke si tazna? Ocigledno ne. Aj git na takov coek, ne da imas 21 ... i 41 da si. Ne e finta samo da ne si sama, finta e so nekoj da ti e poubavo otkolku sama.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Candy
Прваче
Прваче
Candy


Female
Број на мислења : 172
Age : 44
Локација : domce
Поени : 26980
Registration date : 2009-09-11

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 19:20

Izvini vaka ama ti si samo 21 god. imas vrska od 5 meseci i se nerviras za vakvi raboti???????????????
BEGAJ duri mozis zosto ako nekoj e sega takov so ke bide vo brak?
Da kutam koga nekoj ke rece aha sigurno ke slusnat i komsite kolku kutam. Cao prijatno i resena rabota. Kolku i da se cuvstva vo prasanje sepak ne ste tolku dolgo zaedno i mlada si imas izbor
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27069
Registration date : 2009-09-27

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 20:49

Sun_shine, zivej si zivot i batali go deckoto....Ti si gospodarka na tvojot zivot. On saka da ti ja ugasne svetlinata...Ne dozvoluvaj zivotot zaludno da ti stane pekol. On ako ne ja pocituva majka ti, ne te saka ni tebe.

Neka si najde devojka od nekoja najzabutana planinska sredina, kade sto covek ne stapnal i neka si ja zeme...Ona ke mu bide blagodarna sto ke ja izvadi od tamu.

Tebe ti treba covek koj sto ke te tretira kako princeza, a majka ti kako kralica, no i ti isto tka ke gi sakas ne govite roditeli. Mnogu e ubavo koga odnosite vo familijata se harmonicni.

A i rano ti e da se zamaras so takvi temi...Mislam deka treba da izlezes i da zavedes nekoj dobar decko Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања 897427
Вратете се на почетокот Go down
ance
Прваче
Прваче
ance


Female
Број на мислења : 132
Age : 34
Локација : domce
Расположение : mamurno
Поени : 26944
Registration date : 2009-09-06

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 21:05

i jas pak ke t recam ne ste dolgo vreme zaedno a kolku poveke se vlecka vrskata tolku potesko ke bide za razdelba zemi si malku vreme za sebe odmori se od se ne se optovaruvaj so takvi misli oti znam kolku e tesko koga sakas nekoj a znaes deka ne e za tebe i deka nema da bides srekna so nego i jas bev vo takva situacija sega daj si vreme ti samata i odmori se od se.i se sto treba da bidi ke bidi i ne se sekiraj poveke kuliraj si zivotot e premnogu kratok za da se zamaras i da se nerviras aj pozdrav do tebe
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 21:23

kako i site prethodno , bi ti sovetuvala da ne si stavas zdrava noga vo trnje
i nekade na drugo mesto citav deka nesto izreagiral bezveze vo nekoja situacija, pa zatoa so vreme preseci
ne mu dozvoluvaj da te manipulira, a na pet meseci vrska vie bi trebalo da letate vo oblaci a ne so vakvi raboti da se zanimavate
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27105
Registration date : 2009-09-29

Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty18.10.09 22:24

дали тој толку многу вреди па заради него да ја повредиш мајка ти а и сама цел живот да бидеш повредена?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty
ПишувањеПредмет: Re: Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања   Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Помош, дечко ми е со конзервативни сфаќања
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: