Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Врзување со таткото, бабата.....

Go down 
+13
adi
macush
Ves
kalinche70
butterfly
mama
Anica82
Vesna Blazevska
Vale74
Dara
Emi
Zvezdicka
vanja v
17 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29014
Registration date : 2008-12-07

Врзување со таткото, бабата..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување со таткото, бабата.....   Врзување со таткото, бабата..... - Page 2 Empty13.10.09 13:08

Jas pa nemam problemi so privrzanosta. Naprotiv. Damjana mnogu e privrzana za mene, sto ne e ni chudno neli. Ama mnogumina okolu komentiraat:
E dobro de, samo ti imas majka ... E dobro de, nikoj ne ti ja zema majka ti ... E znaeme deka majka ti ja sakas, ama dojdi kaj nas ...
i se' nekoi takvi - po moe sfakanje nevkusni komentari. A jas ne sum posesivna - bas naprotiv. Ama ne sakam deteto da oseti deka go otturnuvam od sebe koga me bara, tuku neprimetno vo igra gi vklucuvam i drugite za da se osamostojuva po malku ... pa da moze i bez mene da funkcionira.
Eeee jas sum majka i mene me boli, pa zatoa razmisluvam kako da go napravam toa najdobro za nea, da ne oseti nisto sto bi ja nerviralo. Drugite kolku i da ja sakaat, sebesi se sakaat poveke Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Врзување со таткото, бабата..... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Врзување со таткото, бабата.....   Врзување со таткото, бабата..... - Page 2 Empty14.10.09 15:53

Deteto e edinka za sebe i kako takvo si razviva sopstven social life. Vo nego spagjaat rodninite, prijatelite, komsiite.. site onie vo cie prisustvo se osekja prijatno. Ne znam za kolkavo dete se raboti i dali voopsto moze da se narece negovoto odnesuvanje manipulacija ili pa toj termin si go koristime nie vozrasnite koga ne ni se dopagja nekoe odnesuvanje na deteto. Za nego toa e samo nacin za ostvaruvanje na celta.
Kako majka nemam problem sto e sin mi lepenka za tatko mu koga ke se vrati od rabota i normalno mi e toa zatoa sto go gleda po 2-3 casa na den. So mene e 24/7 i na dvajcata ni treba pauza eden od drug:). Koga izleguvame porucek, Aleksej vika "tato sakam da me drzi za race, tato sakam da me seta, ne sakam so mama, tato da me nahrani, tato ke me oblece..." se e so tato:). Ama koga izleguva niz vrata se vrti da vidi dali doagja mama:))) i koga e voznemiren, placliv, isplasen, koga ke se udri... trca kaj mama zatoa sto znae deka mama najdobro ke go utesi, mama najdobro go poznava i razbira od bilo koj drug.
Вратете се на почетокот Go down
 
Врзување со таткото, бабата.....
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: