Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кај мама на гости

Go down 
+41
butterfly
adi
Ana.b
Dragana
mama
Ilince
okce
Kinky
makresanska
mirecv
Emilija
vasidora
Mimi Petreska
ZeleniCka
nata
lida
Vesna Blazevska
jasmina,mina
Arhangel
Tifani
Pipolino
sonjamfk
aneta23
Dzena
Vale74
Ves
D-r Lidija Pazdrijan
pepa
danielaval
winnie the pooh
delfin76
Mama Ane
Freya
Zvezdicka
nafi
Candy
Laura
Kat
vecki
Gabi*
Rocka
45 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2

Колку често одите кај мама?
Еднаш неделно
Кај мама на гости - Page 2 Vote_lcap61%Кај мама на гости - Page 2 Vote_rcap
 61% [ 35 ]
Еднаш месечно
Кај мама на гости - Page 2 Vote_lcap16%Кај мама на гости - Page 2 Vote_rcap
 16% [ 9 ]
Два пати годишно
Кај мама на гости - Page 2 Vote_lcap14%Кај мама на гости - Page 2 Vote_rcap
 14% [ 8 ]
Скоро никогаш
Кај мама на гости - Page 2 Vote_lcap9%Кај мама на гости - Page 2 Vote_rcap
 9% [ 5 ]
Општо гласови : 57
 

АвторПорака
lida
Прваче
Прваче
lida


Female
Број на мислења : 388
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28291
Registration date : 2009-02-05

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty05.10.09 11:48

nie odime sekoja nedela na rucek zaedno, cesto znaeme i da si odime i za vikend da si spieme pogotovo letno vreme oni se vo kuka nie vo stan ima ubav vozduh za deca e super i zatoa i odime na spienje ama samo 1-2 nemozam poveke a nekogas i taka ko ke mi tekne si palam kola i odam skoro sekogas so mm i on saka ubavo mu e mu odat po gazot Кај мама на гости - Page 2 127667 moze deka sum i sama nemam braka sestri golema kuka dvor komocija , ma uzivancija Кај мама на гости - Page 2 127667
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 27830
Registration date : 2009-05-15

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty05.10.09 12:58

Да и јас одам во мојата прва дома и навистина се чуствувам како да сум си дома ( кај мама и тато ) , незнам можеби дека сме три сестри па ни е убаво да си се среќаваме кај мама. Тоа ни е зборно место а и децата си поигруваат. Од друга страна немам проблем некако како да сум на викенд на планина.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty05.10.09 13:04

Candy напиша:

Koga maz mi me bara i prasa kade si? Ako sum kaj mama mu velam DOMA. I toj prasuva vo koja doma? Pa vo moja se razbira. A drugata e nasa doma. Si imam dve domi MOJA i NASA Кај мама на гости - Page 2 133239

Истиот случај сме и ние ххахахахахах кај си? ДОМА - во која дома?? hahahaha hahahaha


Гласав за првата опција иако сум кај мама многу почесто Smile Одам неколку пати неделно, особено кога е мм на работа сабајле. За преспивање одам исто така кога имам потреба. Да речиме кога е сестра ми од Лондон тука и спие таму јас одам исто таму, кога имам нешто таму работа кај моите па ајде, касно ме фатило па преспивам... А мм воопшто нема против, дури некогаш кога излегува со друштво преку викенд навечер ми вика да одам кај моите да спијам да не седам сама дома додека е тој излезен.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28072
Registration date : 2009-04-14

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty05.10.09 14:12

Super e sto ste slozni okolu tie raboti Cale. kaj mene situacijata e veke poznata. Jas skopje, moite ohrid! porano odevme ohrid mnoooooooooooooooooooooogu pocesto, na sekoi 2/3 nedeli, za vikend. Sega, ne sum otisla ohrid od 15ti avgust (iako nakratko gi vidov moite pred 1 nedela, gi isprakav na aerodrom)... mnogu polesno ke bese da mi bese tuka mama, osobeno sega koga ke se rodi Klara. Mi falat roditelite i mi fali sestra mi.
Вратете се на почетокот Go down
vasidora
Полуматурант
Полуматурант
vasidora


Female
Број на мислења : 672
Age : 40
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 27349
Registration date : 2009-09-17

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty06.10.09 11:50

Nie odime kaj moite ednas nedelno, ama so blago negoduvanje od strana na mm...
dobro ustvari jas poveke negoduvam koga treba da odime kaj negovite..
haha
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty06.10.09 12:32

Порано идевме често, блиску е Велес. Како поминува време се поретко и поретко. Веќе не се осмелувам да спијам таму. За 3 деца треба да понесам со мене цел куфер алишта Smile Ова ми е дома, а кај моите е Велес, а кај свекрвами е долу. И нема забуни. Ги гледам често, моите често доаѓаат во Скопје, а сестрами тука живее така да не ми недостасува идењето кај нив. А да не заборавам, мора да одиме почесто кога е сезона на пастрмајлии.
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty06.10.09 12:47

Одиме често, обавезно 2-3 пати неделно,обично во лето скоро секој ден сме таму,моите живеат во куќа со гооолем двор и за децата е милина кај нив
Одиме сите заедно,освен ако е мм на работа,па јас да отидам сама со децата а тој да дојде после работа,а и мм знае доста често онака сам да си помине на кафе и пивце кај моите Smile
За преспивање сум била 2-3 пати откако сум мажена,и тоа само мм кога бил надвор од градот,што знам не осеќам некоја потреба да одам на спиење
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty06.10.09 13:44

Pa ednas nedelno ili ednas vo dve nedeli odime do sega ne sum ostanala na spienje za ponatamu neznam.Sepak imam tamu snaa brat i vnuce i nesakam nikomu da precam a stan si e stan
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty07.10.09 15:50

Повеќе од еднаш неделно, друже да си ја коригираш анкетата, т.е. да додадеш повеќе одговори Кај мама на гости - Page 2 347715 .

Често сме кај моите, 90% на иницијатива на мм. Скоро секој викенд некогаш и двата дена сме кај нив на ручек заедно со сестра ми и нејзиното семејство и им правиме ѓурултии на луѓето Кај мама на гости - Page 2 71486 . Моите живеат во центар па секогаш кога одиме накај град поминуваме и кај нив.
Не сум преспала ниту еднаш откако сум мажена, дома сум си најкомотна и најслободна.
Вратете се на почетокот Go down
okce
Прваче
Прваче
okce


Female
Број на мислења : 232
Age : 48
Локација : Strumica
Расположение : ekstra
Поени : 30137
Registration date : 2007-11-26

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty07.10.09 15:57

Bidejki sme vo ist grad odime nekolku pati vo nedelata ,a nedela rucek sme tamu obavezno so brat mi,snaa mi i decinjata.Ana od kaj 7 meseci pocnavme da ja ostavame da prespie vkendot edna vecer,saka da bide povrzana e mnogu so moite.Za spienje koga rabotevme vo stanot,i koga imase zemjotres tamu bevme.A bas taka da mi tekne da spijam kaj moite ne.
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty07.10.09 17:40

So majka mi sme sekoj den zaedno bidejki zaedno rabotime taka da ne si falime edna na druga ...e sega normalno odam vo vikend da si gi vidam brat mi i tatko mi a normalno i tie da gi vidat decinjata Smile nekogas ednas vo nedelata nekogas ednas na dve nedeli ...nekogas 3 pati nedelno Very Happy kako ke ni tekne ...raat sum tamu ...site cetiri uvis hahahah odam sekogas so decata mm idi samo koga odime site na rucek...nekogas znae da mi kaze de bre pojdi i nekade na dr mesto samo kaj majka ti si..ili najraspolozena si koga odis tamu hhhhhh
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty07.10.09 17:46

Kaj majka mi sum bukvalno sekoj den!Blisku ziveeme,nema ni deset minuti.Fala bogu sega za sega soprugot ne se buni,pa za natamu ke vidime.
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty08.10.09 22:41

mama напиша:
Kaj majka mi sum bukvalno sekoj den!Blisku ziveeme,nema ni deset minuti.Fala bogu sega za sega soprugot ne se buni,pa za natamu ke vidime.

Isto i jas ako ne sme nie kaj nea ja vikame nea da pieme kafe vo dvor(taa sedi vo stan),i sum spiela poveke pati najcesto koga e mm treta smena pa vika da ne ve mislam cela nok sami.Do sega ne se e slucilo da mi prerece.
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty12.10.09 23:06

Lele jas kaj majka mi i tatko mi odam samo vo nedela i tao na 2 saati.Drugite denovi sum mnogu vreme na rabota,kasno si doagam doma i nema koga da pojdam kaj niv.A bi sakala pocesto da odam,da gi vidam barem na kratko kako se,ne deka oni mene tolku mnogu mi falat,tuku znam deka jas niv mnogu im falam.Nemam ni brat ni sestra,i oni edvaj cekaat da me vidat,a jas nemam vreme za niv.No zatoa sekoj den im se javuvam na kratko da se slusneme
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27231
Registration date : 2009-08-31

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty12.10.09 23:15

Pa kaj majka mi odam retko bidejki tie sega ziveat vo Sk.pa koga sum vo Sk.obavezno odam kaj niv ili koga tie doagaat vo moeto staro doma vo mojot grad i togas odam kaj niv ama toa e sepak retko nekogas ednas mesecno, a nekogas uste poretko,no sepak tamu se custvuvam najubavo t.e najopusteno
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty12.10.09 23:21

Со мајка ми сум куќа до куќа Smile по цел ден сме ваму таму,ама еве пред некој ден зошто сеуште ја доградуваме куќата морав на два дена да спијам кај нив.Леле луѓе ако ми верувате одвај ги издржав тие два дена........како да не бев во своја куќа.А пред да ја направиме куќата тука,додека живеевме кај свеки немаше ден да не си дојдам кај мама Smile
Вратете се на почетокот Go down
bile.k
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 49
Age : 42
Локација : nepoznata
Поени : 27227
Registration date : 2009-07-01

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty21.10.09 10:57

Kaj majka mi sum sekoj den,no jas toa ne go smetam za gosti tuku si velam doma sum,mozebi e taka zatoa sto skoro se omaziv.Eve i sega pravime nekoi popravki doma pa jas cela nedela sum kaj majka mi
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty21.10.09 13:23

Јас ќе одам вечер да спијам таму, можда два дена ќе останам Smile Сестра ми од Лондон доаѓа денес, па со неа да си поседам. А и мм да одмори од мене хахахха
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
delfin
Почетник
Почетник
delfin


Female
Број на мислења : 24
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : Neuspeh nije pad to je kad ne ustanes posle pada
Поени : 27164
Registration date : 2009-07-09

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty28.10.09 0:20

trebashe da ima opcija i povekje od ednash nedelno.chesto odime kaj moite. odkoga sum mazhena samo ednash sum prespala.imam svoja soba tamu ama nekako mi e chudno da odam da spijam. mojata soba sega e na kjerka mi Smile)).bidejkji sum i na porodilno ushte chesto odam vo staroto maalo i da si se vidam so drugarkite na kafe i da si podelime slichni iskustva, potoa mm doagja od rabota ruchame i pravec doma.
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 27059
Registration date : 2009-10-30

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty06.11.09 15:36

Poradi toa sto sum daleku od mama odam 3-4 pati godisno i ostanuvam vo zavisnost od toa kolku imam vreme no min mi e edna nedela. Dodeka mm odi mnogu poretko i kaj moite i kaj negovite
Вратете се на почетокот Go down
smisjana
Почетник
Почетник
smisjana


Female
Број на мислења : 74
Age : 45
Локација : Bitola
Поени : 27515
Registration date : 2009-05-10

Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty08.11.09 10:56

Vo nedela obavezno, no sega koga sum na porodilno i nekolku pati vo tekot na nedelata. E, koga ke pocnam da odam na rabota, verojatno poretko.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кај мама на гости - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кај мама на гости
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: