Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кај мама на гости

Go down 
+41
butterfly
adi
Ana.b
Dragana
mama
Ilince
okce
Kinky
makresanska
mirecv
Emilija
vasidora
Mimi Petreska
ZeleniCka
nata
lida
Vesna Blazevska
jasmina,mina
Arhangel
Tifani
Pipolino
sonjamfk
aneta23
Dzena
Vale74
Ves
D-r Lidija Pazdrijan
pepa
danielaval
winnie the pooh
delfin76
Mama Ane
Freya
Zvezdicka
nafi
Candy
Laura
Kat
vecki
Gabi*
Rocka
45 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next

Колку често одите кај мама?
Еднаш неделно
Кај мама на гости Vote_lcap61%Кај мама на гости Vote_rcap
 61% [ 35 ]
Еднаш месечно
Кај мама на гости Vote_lcap16%Кај мама на гости Vote_rcap
 16% [ 9 ]
Два пати годишно
Кај мама на гости Vote_lcap14%Кај мама на гости Vote_rcap
 14% [ 8 ]
Скоро никогаш
Кај мама на гости Vote_lcap9%Кај мама на гости Vote_rcap
 9% [ 5 ]
Општо гласови : 57
 

АвторПорака
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty04.10.09 11:14

Би сакал да поразговараме за една обична тема.
Сега одкога сте се омажиле, некој имаат деца некој се уште не, одите ли во „старата„ дома на гости?
Мислам на гости да поседите таму ден два или повеќе, не прашувам за на ручек или саат-два.

Значи:

Одите ли кај мама и тато на гости?
Колку често?
Сами или со децата?
Колку дена останувате?

И секако:

Каков е ставот на маж ви околу тоа.



Не одговарајте на темава како на квиз прашања, „одам„ „не одам„ .... , за тоа има гласање, прајте си муабет, опуштено... Кај мама на гости Icon_smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
Gabi*
Полуматурант
Полуматурант
Gabi*


Female
Број на мислења : 621
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Razocarano i nervozno :(
Поени : 28232
Registration date : 2009-03-13

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty04.10.09 11:26

Mnogu ubava tema Roska.
Jas da sekako deka odam, ne sme daleku i odime navistina cesto. Seuste nemame deca, pa zatoa odam sama ili so mm. Znam da otidam i po 2-3 pati vo nedelata, onaka na nekoj saat, obicno koga mm e vtora semna na rabota. Dodeka za vikendi dokolku zaglavime vo grad, posto kaj mama ni e poblisku odime tamu na spienje i ostanuvame za vikendot. Vo sekoj slucaj stavot na mm za ova e ok, zatoa sto i kaj moite toj se cuvstvuva kako doma i taka se odnesuvame, dosta e blizok so moite roditeli, pa nema zasto da mu smeta odenjeto kaj niv.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty04.10.09 12:33

posto sme blisku odime skoro sekoj den normalno jas so decava posto mm ima mnogu rabota pa uspeva da dojde da ne zeme i na edno kafe na spienje ne sum ostanala ustvari koga bese mm mobilizacija spiev edna nedela i toa e se za 10 god .ne mu preci voopsto nikogas ne rekol zasto odis ili bese vcera .ama pak ke recam blisku sme samo 10 min peski a da sum podaleku ne veruvam deka bi bila tolku cesto tamu
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27217
Registration date : 2009-08-04

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty04.10.09 13:52

Порано одевме повеќе а дури не беше женет брат ми понекогаш и спиевме таму.Ама сега одам многу поретко на 2-3 недели еднаш затоа што немам време понекогаш на работа сум и во сабота и во недела,а кога сум дома имам работа и не стасувам да појдам мм нема ништо против кога одам ,најчесто одам со син ми а мм поретко доаѓа со нас, инаку во ист град сме ама сме малку подалеку
Вратете се на почетокот Go down
Laura
Прваче
Прваче
Laura


Female
Број на мислења : 355
Age : 45
Локација : центар
Поени : 28244
Registration date : 2008-12-25

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty04.10.09 14:03

Дома си е дома. Што има да спијам таму? Кај мама на гости 897427
Вратете се на почетокот Go down
Candy
Прваче
Прваче
Candy


Female
Број на мислења : 172
Age : 44
Локација : domce
Поени : 26980
Registration date : 2009-09-11

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty04.10.09 14:05

Mnogu cesto odam kaj mama Кај мама на гости Icon_wink Sekoj vtor den blisku sme. A i da ne bevme pak ke odev. I maz mi doaga ako ne e na rabota. Pred da se rodi sin mi spiev ponekogas i tamu a sega so malovo samo 2-3 pati sum spiela.
Koga maz mi me bara i prasa kade si? Ako sum kaj mama mu velam DOMA. I toj prasuva vo koja doma? Pa vo moja se razbira. A drugata e nasa doma. Si imam dve domi MOJA i NASA Кај мама на гости 133239
Вратете се на почетокот Go down
nafi
Прваче
Прваче
nafi


Female
Број на мислења : 180
Age : 48
Локација : skopje
Поени : 28272
Registration date : 2008-12-12

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty04.10.09 14:23

Bi sakala da mozam pocesto da odam kaj mama, A odam da receme ednas vo dve nedeli.Najcesto se dogovarame edna nedela taa doagja , edna nedela jas i odam.Koga odam odime so sin mi, i so mm koga ne e na rabota (zosto raboti i vo nedela).Toa e obicno rucek.Mnogu retko spijam kaj mama, a ponekogas koga imam zelba da ja vidam i nemam obvrski znam da otidam i direktno od rabota na edno kafe.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty04.10.09 14:35

Kaj mama (I kaj tato) se trudime da otideme 2 pati vo godina. Isklucivo odime zaedno (decinja do sega nemame, prvoto e na pat)
Ne ostanuvame poveke od 4-5 dena bidejki nastanuva revolucija doma Smile Prviot den ne mozeme da se naledame, vtoriot se slagame, tretiot se trpime i cetvrtiot se karame.. pa petiot si odime doma Smile

Mm obozava da odi kaj mojte bidejki tamu e zet ko med i sit go tintraat.. znaete veke kako toa ide u makedonska kuka Smile
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29230
Registration date : 2008-06-06

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty04.10.09 22:11

Zosto nema opcija skoro sekoj den? Кај мама на гости Icon_smile) Znaci odam mnogu cesto, ponekogas sekoj den, ponekogas preku den, a najmalku dva pati vo nedelata. Sekogas odam so decata, osven ako ne sum slucajno na pominuvanje, a maz mi ide poretko ne za drugo tuku oti ima premnogu obvrski i nema vreme, a inaku koga odime na rucek odime cela familija zadolzitelno Кај мама на гости Icon_smile
Ponekogas ostanuvam i na spienje ako maz mi e na svirka negde na podaleko Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty04.10.09 22:17

И јас сум секој ден кај мајка ми и тоа по двапати Smile Блиску сме. Инаку откако се оделив од заедница ретко спијам таму, речиси никогаш. А додека живеев со свекор и свекрва обавезно идев на спиење по неколку дена Smile
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty04.10.09 22:24

koga sin mi bese pomal i koga ziveevme vo zaednica odevme pocesto i na spienje po 2-3 dena(samo jas i sin mi) , ama sega ne sum bila mnogu odamna(na spienje mislam) , doma si e doma
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29125
Registration date : 2008-08-24

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty04.10.09 22:28

odam ednas do dvapati nedelno i toa sega otkako se rodi Andrej vaka pocesto odime inaku poslabo, mene ne mi e svatlivo i ne go opravduvam toa spienje i sedenje so denovi i nedeli so se deca i maz, i ne go praktikuvam , 2 god sum vo brak nitu ednas nemam spieno kaj moite, edno sto stanot im e mal i ne mi e zgodno da se raskomotuvam do tolku, a drugo moze zatoa sto nemam majka a so tatko i nemozes epten mnogu da bides blisku kako sto moze so majka da se bide, i mm ne mi komentira nisto okolu ovaa tema taka da nemam nekakov problem okolu ova.
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28414
Registration date : 2008-11-21

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty04.10.09 23:08

еве пред некој саат се прибрав од кај мама бев со девојчињата мм е на работа отидовме уште вчера попладне си поседовме инаку дедека бев на породилно стално одев и си поседував по една недела сега откако тргнав на работа никако да најдам време да отидам на гости на подолго време па вчера рано од работа си дојдов и заминавме доаѓа и мм кога е слободен и нема ништо против тоа се разбира само многу ми е жал што не живееме во ист град па да си правиме иди ми дојдими секој ден Кај мама на гости Icon_biggrin
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28719
Registration date : 2009-01-02

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty04.10.09 23:20

Otkako se omaziv se slusam so mama 3-4 pati vo tekot na denot, a ako epten imam obvrski samo ednas Very Happy Inaku na prethpdnoto rabotno mesto bev vo blizina na majka mi i stalno odev kaj nejze sekoj den ili sekoj vtor den zavisi koga kako, a sega so novava rabota mi e podaleku i odam otprilika ednas nedelno. Sekoe moe odenje doma e na po 1-2-3 saati, koga kako, a za spienje nitu ednas ne sum prespala kaj majka mi. Vo sekoj slucaj ne mozam da go pominam denot ako ne ja slusnam na telefon
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty04.10.09 23:26

So majka mi se slusam ednas mesecno,ako se javi...Retko odam,da nekazam ic...Nikogas ne sum prespala kaj moite otkako sum mazena,a sto e najinteresno nesaka ni Sergej.Duri i kazuva:jas babo na eden saat sum dojden,posle si odam doma.... hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty04.10.09 23:44

Пред да се породам не одев често освен со мм на ручек и слично, и никогаш не останував на спиење таму .
Ама сега кога Макси е поголем често си остануваме и два три дена -кај моите е позитивна атмосфера -полна куќа дечиња -внучиња , другарчиња и гоолема градина за уживање подалеку од врева и јаглерод диоксид Кај мама на гости 543418
Со мм ова е потполно ок . (вика комплетно се наспивал кога ние не сме дома) а тој вечно ненаспан Neutral а за свеки моето спиење со детето кај моите е предавство ,грешка ,непочитување, разгаленост и што ти не . Менува боја кога ќе спомнам дека идеме таму !
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty05.10.09 0:17

Одиме барем еднаш неделно, обично недела и таму сме за ручек, освен кога мм е на работа. Може некогаш на рака да се изброи и тоа мм ако е трета смена па јас со децата да останам таму на спиење, или летово кога реновиравме дома. Децата сакаат да одат и остануваат и сами на спиење, исто и мм сака да оди ама за спиење не баш, останува само ако правиме таму ајвар или чварки и да не доагаме сабајлето пак, а и јас не осекам потреба да останам таму, помина оддамна тоа време. Не сум седела никогаш повеке од 2 дена дури ни кога децава ми беа бебиња, а пак додека немавме деца ниту еднаш не останав сама на спиење.Инаку нема против ништо да одам, а уствари и зошто би имал кога јас навистина одам само ако имам потреба Smile , во суштина одиме сите заедно. Сепак дома ми е најубаво, таму сакам да одам на 2-3-5 часа, не е битно, барем еднаш неделно, се собираме сите, братми кој е со нив и сеуште млад за женење, сестрами и зетми со малата и баш ни е супер.
Вратете се на почетокот Go down
Dzena
Прваче
Прваче
Dzena


Female
Број на мислења : 391
Age : 49
Локација : домче
Расположение : пааa, не баш добро:((
Поени : 27677
Registration date : 2009-04-26

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty05.10.09 0:24

Одиме често на гости, во неделата па може и преку 2-3 пати, а особено стално одиме во недела на ручек.Дури бев трудна стално одев на спиење кога мм беше на пат да не останувам дома сама, а сега со Михаил сум била само еднаш или двапати. А со мм немам никаков проблем и тој сака да одиме често затоа што му е убаво и моите имаат супер однос со него.
Вратете се на почетокот Go down
aneta23
Прваче
Прваче
aneta23


Female
Број на мислења : 170
Age : 44
Локација : chicago,usa
Поени : 28425
Registration date : 2008-10-29

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty05.10.09 6:02

Nie koga sme mkd odime tamu sekoj den i jas i mm i bas suoer si pominuvame,jas nekogas duri i po dva pati a mm ke dojdi pa ke izlezat so brat mi a jas ke si sedam so moite i mm ic ne mi pravi problem,i toj bas uziva koga e kaj moite ima super odnos so niv.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty05.10.09 8:34

odkako se omaziv, nemam prespieno kaj moite, bidejki nema mesto. dvosoben stan ,plus brat mi i sestra mi ne bea mazeni. inaku obavezno odev sekoj petok od rabota i po potreba . odkako se omazija i ozenija. brat mi sedese so moite ,znaci pak neprijatno od snaata. koga se porodiv pak, ic nemam vreme duri i da pojadm na gosti odam samo na nekoj saat, ili pak dodeka bev na boleduvanie ostanuvav cel dena, na spienje ama ic, a bi sakal da ima moznosti da posedam nekoj den, pogotovo seka koga ima dete, da se poraduvaat moite malku na vnuceto.
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty05.10.09 8:46

odam kaj moite na gosti koga ke mi tekne , ama najcesto za vikend , inaku dosadno mi e tamu pa moram odnapred da isplaniram drustvo za setanje dodeka babata (majka mi)e prezafatena so filip ama bukvalno prezafatena Smile
mm mnogu retko odi so nas ne mu bilo udobno spienjeto haha
koga odam so filip nema nikakov problem , ama sama koga odam pa zosto odis pa zemi go filip itn , ama sepak me pusta
i mene bi mi bilo poubavo da sme vo ist grad da si pravime idimi dojdimi , ama toa e i vaka e interesno
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty05.10.09 9:19

Kaj moite sme sekoj den,ziveat na cekor do ucelisteto kaj sto uci Filip,pa posle skolo Filip odi kaj niv i ni se javuva za da odime da go zimame.Kaj niv jademe skoro sekoj den,a vo nedelata se sobirame site zaedno na rucek.mm nema nisto protiv sto odime,tuku bas mu odgovara,i toj e postojano tamu koga e sloboden.So brat mi se the best.Se slozuvaat i postojano krojat nekoi planovi.Sme ostanuvale da spieme koga bilo neophodno,koga bevme poplaveni,koga sme bile kaj niv za Nova godina,prespivam preku den koga sum tamu,a so Filip sekogas spieme koga se slucuva mm da e vo UK.A inaku Filip si znae uste od mal,sekoja sabota si spie kaj baba,dede i vujce,i mnogu e sreken togas,zasto go galat go mazat mu ugoduvaat i site se okolu nego
Вратете се на почетокот Go down
Arhangel
Прваче
Прваче
Arhangel


Female
Број на мислења : 173
Age : 44
Локација : ohrid
Поени : 27154
Registration date : 2009-08-03

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty05.10.09 9:29

Kaj mamicka odam sekoj den,i ne znam stvarno sto bi pravela da ne mi bese blisku,zosto mm odi po 12 sati na rabota i jas sama po cel den....
Inaku mm obozava da odime kaj moite,mnogu si gi saka(a i tie nego Кај мама на гости 347715 ),duri ponekogas toj mi vika sam da odime tamu...Duri mi bese eptem mal Mihail redovno si prespivavme,ama sega veke ne,zosto ne sakam da mu gi menuvam navikite...
Mamicka e ZAKON!
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty05.10.09 9:48

моите живеат ептен блиску ,нема ни 1 км од мојот сегашен дом одам многу повеќе зимно време,сестра ми и зет ми живеат со нив иако е двоспратна куќа и има место не сум останала на спиење никогаш!уште малку сестра ми се сели во својата сопствена куќа во која кога влегов првпат ме опсипа некоја позитивна енергија,топлина и и реков да му ја мисли секој викенд ќе и одам на гости! flower
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty05.10.09 9:48

se slusame sekoj den, a odam retko, ne se vo sk
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кај мама на гости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кај мама на гости   Кај мама на гости Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кај мама на гости
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: