Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Одмор со дете и каде?

Go down 
+94
Mimi
Mila87
Dragana
yarre
emilija nestorova
beti.liz
Ilince
Lence
sunshine
naivnna
Kalinka
mamazako
macana
katica
magi
AIDA
Vale74
elena-taci
Deni
taci
sonjamfk
BubeM
OGNEN
Winki
Freya
Vesna Blazevska
X_Sandra
babymelani
Sandra
Dzena
sofidavid
Jovana's mom
Natalija
Elicka
beti 24
JaNiTa
Mimi22
nata
marina_daniel
najmila
jeca
Nate_David
Sestricka
verce
emilija poposka boshevska
kristina_b
babysara
Sanja_Ivana
sunset
Mama Vase
Tifani
Rozetka
jasmina,mina
Damjana
Monika
bella*
D-r Lidija Pazdrijan
Eni
MamaMaja
Juni08_Andrea
TINCE
Eva Marija
mama X
bubamara
Ance-J
Sandricka
sani-sandra
Pipolino
NatalijaS
lida
lela
delfin76
Mama Ane
Maja
mirecv
mama
Bela
sneze
Sandra_Anja
Kikic
Anika
danielaval
avanturistka
Emilija
aleksandra
vesna velkova
mamicka211
vecki
sashka26
Big Sister
Lana
STAR *
rich_bitch1
Emi
98 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28  Next
АвторПорака
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29014
Registration date : 2008-12-07

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty29.07.09 8:08

D-r Lidija Pazdrijan напиша:
Damjana напиша:

Mislam deka Hurgada ne e ubava kako sharm ... ama toa e licno sepak.
Da Damjana, sum cula i od drugi,ama plazite se pesocni i ima ubavi laguni....E gradot...Ako sakam ke odam vo grad,ako ne -nemoram...
Obavezno da otidete na rajskiot ostrov. Vodata e ... brrr, epten epten ubava. Stvarno kako raj. Samo da si pobaras smetka za cadorot sto ke platis, oti toa ejgupcite koj kako pominuva ke ti bara da platis pak Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
emilija nestorova
Полуматурант
Полуматурант
emilija nestorova


Female
Број на мислења : 628
Age : 43
Локација : Veles
Поени : 28855
Registration date : 2008-10-02

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty07.08.09 0:36

Aj kazete nekoj ubav,proveren apartman vo Dojran.Ke odime dr.nedela.Bil li nekoj,kako pominavte,kako so komarcite?
Вратете се на почетокот Go down
Winki
Почетник
Почетник
Winki


Female
Број на мислења : 74
Age : 45
Локација : Скопје
Расположение : супер
Поени : 27337
Registration date : 2009-06-15

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty08.08.09 0:51

И ние би сакале да одиме за Дојран наредната недела па може некој што бил да предложи некој апартман или слично и да каже како е годинава.
Вратете се на почетокот Go down
Cellebra
Почетник
Почетник
Cellebra


Female
Број на мислења : 29
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 27805
Registration date : 2009-03-07

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty09.08.09 14:13

Jasmina,Mina ..
I nie uplativme vo Vila Stela-Pefkohori od 1 Septemvri.. no me interesira dali ima TV ili ke treba da si nosime .. Smile
Ke ni treba posto 1 Septemvri ne se znae kako ke bide vremeto, a i plus ke imalo Kosarka :: EVROPSKO PRVENSTVO ,
bas koga ke sme tamu ke igraat Makedonija-Grcija Smile
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28558
Registration date : 2009-01-16

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty09.08.09 21:22

ej i nie uplativme vo vila stela od 1 septemvri,cellebra vo ist period ke ideme moze da se druzime Smile i mene me interesira dali ima tv,ali nie i lap top ke nosime i da nema ke si gleame filmcinja na komp Smile
a vo koja soba ke bidete ?nasata na 1 sprat ke bide.
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty09.08.09 21:31

Nie bevme vo Dojran ubavo si pominavme,nemam broj od tamu kaj sto bevme nie imam eden broj sto mi go kaza vecki ako saka nekoj ke mu pratam pp pa neka vidi.
Inaku komarci skoro i da nemase nie suoer pominavme samo so nekolku kasnati dodeka bevme za tie 8 dena se prskase dvapati od komarci.
Вратете се на почетокот Go down
sofidavid
Прваче
Прваче
sofidavid


Female
Број на мислења : 153
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : promenlivo
Поени : 27958
Registration date : 2009-02-14

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty10.08.09 0:11

nie vo vila stela odime od 23 avgust i 10 tata nok ni e na 1 septemvri ,taka da se nadevam ke se zapoznaeme.
inaku nie sme na prizemja zatoa sto sme so dve mali deca i za poednostavno mislam deka ke mi bide na prizemje,a kolku sto sum informirana od agencijata TV ima vo site sobi
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty10.08.09 0:15

Celebra,marina-daniel i sofi david aj sega kazete javno koj ve ,,zarazi,, za vila Stela ? hihi mnogu mi e milo sto ste si nasle mesto, :kis heart: samo ust ejeca neznam sto napravi i ona mi pusti pp bas za Stela?
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28558
Registration date : 2009-01-16

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty10.08.09 12:29

jasmina mina koga mu gi pokazav slikite na mm sto gi imas staveno se zaljubi vo pogledot od terasa i taka se resivme za vilata inaku se javiv kaj devojkata samo 40 evra bese poeftina i vikame aj preku agencija ke si ideme so e sigurno sigurno i si uplativme vo pilot travel:) vajda i nie ke si pomineme ubavo kako tebe Smile
a sofi david pusti mi ako ne pp so tvoj mob i ime pa ke ti pisam poraka koga ke stigneme na 1vi bar edno kafe da se napieme Smile
Вратете се на почетокот Go down
Cellebra
Почетник
Почетник
Cellebra


Female
Број на мислења : 29
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 27805
Registration date : 2009-03-07

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty10.08.09 16:38

Ке се најдеме таму ..нема промашај, вилата ке биде сме со македонци ..а повекето сме со мали бебчиња.
Ајде на 1 Ве чекам на кафе, кај нас во двор.
Ние ке бидеме на приземје Wink

Ке не познаете по бебчето - Петар има 6 месеци буб***
Вратете се на почетокот Go down
Cellebra
Почетник
Почетник
Cellebra


Female
Број на мислења : 29
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 27805
Registration date : 2009-03-07

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty10.08.09 16:42

marina_daniel, колку дена ќе бидете .. 7 или 10 ?
Ние уплативме 7, па ако е добро времето ке останеме 10 Smile
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28558
Registration date : 2009-01-16

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty10.08.09 16:51

nie ke bideme 10 nokevanja 11 dena,super ke se druzime ako ostanete naseto ke bide 8 meseci togas ke si igraat:)
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty10.08.09 16:57

vo Stela nemate dvor,no ima ubavi terasi.Nisto luskuzno,bas kako sto ocekuvav no studijata se,klasicni grcki studija flower inaku ima 13 studija i 1 apartman dvosoben.ima i Srbi ,togas imase 5 familii Srbi.nekoja srpska agencija ja izdava vilata.inaku neka ne ve plasi setalisteto prozorite se idealni.Koga ke zatvorite prozor ama ba smuva da leta se slusa vnatre.A i lokacijata e na epten serigisko mesto,ako ne vi se seta samo sednete si na terasa i nisto nema da ispustite flower (se salam)so decava sami ne mozeme da se pogledneme a ne po lugeto
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28558
Registration date : 2009-01-16

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty10.08.09 17:21

super e vilata i jas ne ocekuvam nesto luksuz mene najveke mi e za pogledot da si sednam na terasa da si pijam kafence so mm i da gledam vo more i da disam cist vozduh:)aaaa znaci ke fakame seir:)a za navecer nie planirame da setame taka da ne mi smeta neka ima galama vajda posle 12 e mirno
Вратете се на почетокот Go down
Cellebra
Почетник
Почетник
Cellebra


Female
Број на мислења : 29
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 27805
Registration date : 2009-03-07

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty10.08.09 19:09

Да не знаете кај можеме да купиме шаторче за бебе,
за на плажа да си спие .. ?

http://www.koolsun.co.uk/acatalog/uv%20protector%20mini.jpg
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty10.08.09 19:13

marina_daniel напиша:
super e vilata i jas ne ocekuvam nesto luksuz mene najveke mi e za pogledot da si sednam na terasa da si pijam kafence so mm i da gledam vo more i da disam cist vozduh:)aaaa znaci ke fakame seir:)a za navecer nie planirame da setame taka da ne mi smeta neka ima galama vajda posle 12 e mirno
маринче сето ова што го очекуваш и сакаш го има срцка,таму!ќе видиш дека ќе ти се бендиса.А за погледот,немам зборови,виде на сликите!ептен е убаво,само што јас со двајца немав многу време да уживам на тераса,повеќе на плажа!сепак Даниел е бебушко уште па кога ќе нанка,а ептен ќе му годи климата знам,ќе си уживате со кафенце на тераса! flowerнекои ми се чудат како можело да ми се бендиса толку ,,живо,, место,но навистина во Пефкохори е многу динамично,не е онака некој одмор во тишина да одмориш глава.Незнам јас сакам такви места,е сега не да е е некоја претерана гужва.Ама место за на плажа секогаш ќе имате нели два чекора до тераса е и уште сабајле ќе си обезбедите.Во секој случај убаво е!ние не би издржале ни две ноќи во мирно место каде што нема кај да се прошета
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28558
Registration date : 2009-01-16

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty10.08.09 21:41

isto isto jasmina,mina i jas po agenciive kako setav kaj i da kazam deka sme so bebence odma mi predlozuvaa nekoj mesta mirni mirni penzionerski sto da ti kazam..vikam so ke praime tamu ke se dosaduvame ako sme so bebe i nie sakame da prosetame,sto vikas plazata ti e tuka cel den posle za vecer daniel vo kolicka i nie ke setame on moze i da si spie a nie da setame ne mu smeta galama ic :)ajde daj boze i vremeto da ni se pogodi i ubavo da si pomineme pa ke raskazuvam i jas Smile
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 29059
Registration date : 2008-11-14

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty11.08.09 14:22

Cellebra напиша:
Да не знаете кај можеме да купиме шаторче за бебе,
за на плажа да си спие .. ?

http://www.koolsun.co.uk/acatalog/uv%20protector%20mini.jpg

Ние имаме вакво, малку поголемо. Го купивме пред неколку години од Веро. Имаше различни димензии и не беа скапи. А се монтира за помалку од 1 минута. Супер е!
Провери во Веро, мислам дека секоја година во летниот период имаат камп опрема. Само не знам дали има UV заштита.
Не знам колку е практично за на плажа, ние го користевме кога одевме на викенд-излети. Мислам дека за на плажа попрактично е ако е без „врати“. Јас барав такво, ама не сум видела. Нешто слично на ова:
Одмор со дете и каде? - Page 27 77850471-300x300-0-0_Zip+Up+Beach+Tent+Sun+Shelter+Windbreak+Fishing+Bn
Одмор со дете и каде? - Page 27 Sunstopper-10750
Одмор со дете и каде? - Page 27 Beach-pet-tent
Ако знаете каде има вакви, пишете.
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 29059
Registration date : 2008-11-14

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty25.08.09 1:05

Ние сеуште одлучуваме за одморот. Мм утре ќе дознае кога точно ќе му биде одморот, па здравје, се надевам следната недела конечно ќе одиме.
Најверојатно ќе биде Кемер,Турција. Се мислиме за Greenwood ili Belport хотелите. Бил ли некој на овие места?
Мама Васе, не знам дали бевте?
Барав хотел што не е all inc. ама изборот е речиси никаков за такви хотели. Не знам со Илина како ќе успееме да одиме во ресторан на јадење, правевме минатата недела генерална проба во едно кафанче, ама Илина цело време сакаше да шета. Нити јадевме, нити се напивме... :(
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 29059
Registration date : 2008-11-14

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty25.08.09 1:22

и сакав да прашам уште нешто
како функционира all incl.?
До сега не сум била така,ама пред некоја година беше една пријателка и не беше задоволна.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty25.08.09 11:25

bube,all incl. varijanta za majka so deca e najdobrata varijanta za odmor.imas jadenje i pienje cel bozji den.ako nesaka vo momentot da jade ke i zemes vo plasticen sad.turcite ne pravat problem za toa.koga ke te vidat so dete ti se klanjaat bukvalno.
e sega za kvalitetot nemozam da zboram generalno,nie dve god. po red odime za tircija i da ti kazam poveke od zadovolni sme vo sekoj pogled.
hotelite ni se pogodija epten,a za hranata sto da ti kazam.duri edno vreme me fati griza na sovest.
tolku mnogu hrana,ovosje,pijaloci.od ubavo-poubavo.ne zboram samo za kvantitet tuku i za kvalitet .sekoja god. kacuvame po 3kg.

a za polu pansion varijanta loso e toa sto moras da si baras fajde za rucek.zavisi i od vas kolku ste po jadenjeto.
nas ni se isplati bidejki decata mi jadat se a bogami i kolicinski.a koga ke stavis tuka sladoledi,gricki,blago,voda i uste trista raboti,mene mi se isplati.

ako ne si sigurna za hotelite odi na www.tripadvisor.com ke najdes komentari od turisti koi bile tamu.ama ne zemaj se zdravo za gotovo,englezite mnogu se sitnicari.
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty25.08.09 11:31

kako sto opisa mama vase taka bese i kaj nas koga bevme godinava vo turcija, medjutoa nekoi ludje ne se zadovolni od ovaa usluga na pr koleskata od kaj mm na rabota
se zavisi dali ke ti se pogodi hotelot
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 29059
Registration date : 2008-11-14

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty25.08.09 12:26

Fala vi najmnogu! A kade bevte vie? Jas se mislam za Greenwood vo Kemer.
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty25.08.09 12:27

jas bev na 10 km oddaleceno od alanija , malecko mestence
a kemer na sredozemno izleguva ili na egejsko?
Вратете се на почетокот Go down
jeca
Почетник
Почетник
jeca


Female
Број на мислења : 94
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : koga kako
Поени : 27533
Registration date : 2009-05-08

Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty25.08.09 12:31

Jas mislam na sredozemno ama ne sum 100% sigurna
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 27 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Одмор со дете и каде?
Вратете се на почетокот 
Страна 27 of 28Отиди на страна : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: