Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Одмор со дете и каде?

Go down 
+94
Mimi
Mila87
Dragana
yarre
emilija nestorova
beti.liz
Ilince
Lence
sunshine
naivnna
Kalinka
mamazako
macana
katica
magi
AIDA
Vale74
elena-taci
Deni
taci
sonjamfk
BubeM
OGNEN
Winki
Freya
Vesna Blazevska
X_Sandra
babymelani
Sandra
Dzena
sofidavid
Jovana's mom
Natalija
Elicka
beti 24
JaNiTa
Mimi22
nata
marina_daniel
najmila
jeca
Nate_David
Sestricka
verce
emilija poposka boshevska
kristina_b
babysara
Sanja_Ivana
sunset
Mama Vase
Tifani
Rozetka
jasmina,mina
Damjana
Monika
bella*
D-r Lidija Pazdrijan
Eni
MamaMaja
Juni08_Andrea
TINCE
Eva Marija
mama X
bubamara
Ance-J
Sandricka
sani-sandra
Pipolino
NatalijaS
lida
lela
delfin76
Mama Ane
Maja
mirecv
mama
Bela
sneze
Sandra_Anja
Kikic
Anika
danielaval
avanturistka
Emilija
aleksandra
vesna velkova
mamicka211
vecki
sashka26
Big Sister
Lana
STAR *
rich_bitch1
Emi
98 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 15 ... 28  Next
АвторПорака
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty22.01.09 17:46

Nie odime sekoja godina redovno grcija na odmor otkako se rodeni,nemame izbor bidejki tamu ni e najblisku,dodeka bea pomali bese polesno dvete vo sedista za vo kola uzivaat da se vozat nemavme nekoi pogolemi problemi sto se odnesuva za patuvanjeto,e tamu veke bese druga prikazna ne bi go narekla odmor tuku umor jas posle 10 dena se vrakav papsana,a kako sto rastea se pomacno bese patuvanjeto nazad dvata se tepaat urlaat jas i mm ke se ispokaravme 100 pati za bezvrska v kola i odenjeto ni traese po 7 8 saati so trgni zastani de na edno mu se mocka na drugo mu se kaka mu se jade nemase kraj iako rano na sabajle trgnuvavme,i obicno samo nie na plaza se slusame,no sepak odime zaradi niv i vo nikoj slucaj ne bi go narekla odmor :c,c,c:
Вратете се на почетокот Go down
Maja
Прваче
Прваче
Maja


Female
Број на мислења : 487
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29653
Registration date : 2008-04-14

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty26.03.09 12:07

Ние многу се мислиме оваа година дали да одиме на одмор. Би сакала на море, во Турција со чартер или во Грчка со кола, но дали во јуни (ќе имаме 6 месеци) или септемви (9 месеци)....Повеќе би сакала во јуни, зошто уште ќе цицаме, нема да треба да му ја мислиме за храна а и денот е подолг.... Плис хелп
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty26.03.09 12:18

Maja напиша:
Ние многу се мислиме оваа година дали да одиме на одмор. Би сакала на море, во Турција со чартер или во Грчка со кола, но дали во јуни (ќе имаме 6 месеци) или септемви (9 месеци)....Повеќе би сакала во јуни, зошто уште ќе цицаме, нема да треба да му ја мислиме за храна а и денот е подолг.... Плис хелп

Септември е потопла водата и попријатно. Јуни знае да биде ладен и водата е поладна. А зошто зарем во Септември нема да цицате?
Вратете се на почетокот Go down
Maja
Прваче
Прваче
Maja


Female
Број на мислења : 487
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29653
Registration date : 2008-04-14

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty26.03.09 12:28

Ќе цицаме, како не...зборот ми беше дека во јуни ќе сме само на цицање, а во септември ќе треба да му ја мислиме и за храна.......
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty26.03.09 12:31

Немој да мислиш дека тоа ќе ти претставува проблем. За да бидеш најсигурна ќе земеш 5 теглички кашички и 5 сокчиња ем за тебе лесно ем знаеш дека е чисто и сигурно за јадење.
Вратете се на почетокот Go down
Maja
Прваче
Прваче
Maja


Female
Број на мислења : 487
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29653
Registration date : 2008-04-14

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty26.03.09 13:35

Емилија, ова ќе ни е прв одмор со бебче и некако незнам што се може да не снајде...се мислам како ќе биде-што ќе биде и затоа барам совет. :kis heart: за тебе
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty26.03.09 13:40

Немој, опушти се иначе одморот ќе си го уништиш. А и нели малку рано за да планираш?
До 9 месеци ќе воведете многу работи во исхраната а во текот на одморот ќе и даваш само од тоа, ништо ново. Ќе ги понесеш најнеопходните лекарства, матичниот ќе ти даде листа за да не ти притреба нешто.
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28703
Registration date : 2008-12-05

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty26.03.09 13:56

Маја јас прошлото лето ја носев Ева во анталија со чатрет, за 1 саат слетавме, патот ко песна ни пројде. Ева не цицаше тогаш, имаше негде 14 месеци, и јас од Скопје си носев цела торба со кашички хипп и сокчиња, не знаев дали таму од ресторанот ќе ми ја прифати храната. Си јадеше убаво, дури и кашичките ги потрошивме од дома шти ги носевме а имаше и во хотелот да си купиме. Така да не се секирај во врска со јадењето. Е сега ние бевме во Анталија во Септември и беше ужасно жешко и спарно, буквално не се дишеше од влага. Подобро е јуни, водата нема шанси да биде ладна. Ако планирате на друго место во Турција, Бодрум и Мармарис тогаш е таму подруга климата и можете да одите и во Септември.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty26.03.09 13:59

За во Грција е подобро Септември. Ние секоја година одиме и во Јуни и во Септември. Во Јуни само 2-3 пати се брцкаат децата во вода, ладна е, а јас како што сум зимурлива не се бањам. Ама затоа Септември е супер. Водата е таман а навечер е доволно свежичко за шеткање.

Турција е секогаш потопла и со поголема влажност од Грција.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty26.03.09 14:03

И ние најчесто одиме крај на август почеток на септември и тоа најчесто Грција. Инаку Маја верувај дека додека се бебиња најмалку грижи имаш кога станува збор за јадење на одмор и секако твој личен одмор. Како растат повеќе е умор. Ако идете Грција јас би ти препорачала Септември. Со временскиве промени Јуни сигурно ќе биде посвежо
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28703
Registration date : 2008-12-05

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty26.03.09 14:16

Јас ќе ја носам летово во Шарм ел Шеик. Голема е више, ќе има полни 2 години, јаде се, иако прибира, во тие хотели има храна за секаков вкус, плус ќе бидеме на Аll Inclusive па ќе можам да и давам да јаде кога сака и што сака. Е сега малку патот ме загрижува до таму се лета 3 саати, ќе збесне во авион, ама скоро секогаш летовите се вечерни па се надевам дека како прошлиот пат ќе си заспие во авион.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty26.03.09 14:26

ние секогаш сме патувале ноќе и не сум имала проблеми со син ми
не беше некое бесно дете па и одморот си го поминувавме супер
додека беше помал секогаш одевме во Грција со сопствен превоз
после тоа и за Бугарија отидовме со автобус кога имаше 6 години(добро ги поднесува патувањата ,не ми повраќа и такви работи)
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty26.03.09 14:29

Mnogu rano ste pocnale so odmorive....
jas kako mala imav mnogu maka so patuvanje,mnogu povrakav,se dodeka edna babicka ne mi kaza na gol stomak da stavam vesnik so mazni stranici(kako sto se na pr.ilistrovana politika i.t.n)i veruvale ili ne od togas nemam maka mada sega veke ni ne stavam vesnik.
Вратете се на почетокот Go down
lida
Прваче
Прваче
lida


Female
Број на мислења : 388
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28291
Registration date : 2009-02-05

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty03.04.09 8:26

nie lani bevme vo albanija inace patot super go pominavme spiese cela vremo navecer patuvavme ama tamu horor bese samo so proodena pa besna trca vamu tamu mnogu zamorno sega mi se odipak ama kogake mi tekne deka e uste pobesna kosa mi se kreva
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Полуматурант
Полуматурант
NatalijaS


Female
Број на мислења : 502
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28452
Registration date : 2008-11-26

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty03.04.09 11:47

Nie veke uplativme za Grcija od 1 Juni, togas Bojana ke ima 8 meseci. Se nadevam deka nema da ima problemi, a i ne e zesko togas. Za nea moze ka bide ladno za kapenje, ama sakam da i kupime malo bazence na duvanje, pa ke i go napolnime so voda da si slapka, taman togas ke sedi. Inaku ke si go nosime krevetceto za da si spie i da si sedi vo nego, da ne mi bega, togas ke bide takva vozrast sto ni sekunda ne mozes da ja ostavis.
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Полуматурант
Полуматурант
NatalijaS


Female
Број на мислења : 502
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28452
Registration date : 2008-11-26

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty03.04.09 11:49

Mene malku me zagrizuva za sredstvo za soncanje, zasto pred da odime e rano i ne znam dali ke ima po aptekite, a ako ima najverojatno ke bidat ostanati od lani. Za nas ne e problem, ama za Bojana ne sakam da kupuvam lanski. Nekoj sovet za toa?
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty03.04.09 11:50

Во секое време имаш средства за сончање, се користат и во зима на планина нели?
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Полуматурант
Полуматурант
NatalijaS


Female
Број на мислења : 502
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28452
Registration date : 2008-11-26

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty03.04.09 11:55

Pa ne znam kolku se snabdeni ovde. Nekoj nesto da mi preporaca? Ili nekoe mesto kaj sto nosat redovno, a nema da gi izvadat istite od lani?
Sto koristite vie?
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty03.04.09 11:56

natalija pa sto ako se od lani, vazno e samo rokot da ne e pominat
jas koristam nivea 30 faktor
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty03.04.09 11:58

Додека не е поминат рокот се ОК. Јас за децата користам Копертон фактор 30 спреј...зелено шише со детенце на него и пишува kids
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty03.04.09 12:01

Јас моите најчесто со јекодерм ги мачкам, ефикасно е..
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty03.04.09 12:06

Јас јекодерм после сончање им ставам а особено ако претерале малце повеќе на сонце по 2 пати ги мачкам.
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Полуматурант
Полуматурант
NatalijaS


Female
Број на мислења : 502
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28452
Registration date : 2008-11-26

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty03.04.09 12:09

Fala zenski, ke pocnam da baram vo maj. Inaku za mene nekolku godini si koristam Genera F20, a za Bojana ke vidam. Inaku ne planiram da ja soncam, ama nadvor sonceto si pece. A jas planiram ne samo za na odmor, tuku i za vo grad da ja mackam. I jas se mackam za vo grad, lice dekolte i ramena obavezno, i za do prodavnica.
Вратете се на почетокот Go down
sani-sandra
Прваче
Прваче
sani-sandra


Female
Број на мислења : 199
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : postojano raspolozena
Поени : 27931
Registration date : 2009-03-11

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty03.04.09 12:16

Natalija i vo apteka,prodavnica parfimerija ama sekade dali vo april ili juni prvo ke gi prodavaat lanskite i site sredstva za soncanje imaat rok od 3 godini taka da ne e problem dali e proizvedeno lani vazno da go vidis rokot.Na pr. jas za david kupuvam po dve sekoj Maj ali vtoroto nekogas ne go dotrosuvam pa slednata sezona prvo toa mu go stavam.
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Полуматурант
Полуматурант
NatalijaS


Female
Број на мислења : 502
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28452
Registration date : 2008-11-26

Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty03.04.09 12:18

I jas se mackam za vo grad, lice dekolte i ramena obavezno, i za do prodavnica.[/quote]

Ova moze trebase vo cudni naviki da go napisam. hahahaha hahahaha hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одмор со дете и каде?   Одмор со дете и каде? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Одмор со дете и каде?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 28Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 15 ... 28  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: