Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата

Go down 
+119
Kalinka
Monika
Vesna Blazevska
makresanska
Natasha
Biljana
Sun_shine
Ana.b
Kat
josifana
Dzena
Ananastasija
katica
marina_daniel
ZeleniCka
Vale74
moja mama
Winki
bibip
avon
butterfly
Gabi*
bubamara***
tweety
soledad
emilija poposka boshevska
pepa
Rozetka
lia
caci
sneze
KATIC
mina32
delfin76
kokice
Svetlana
Pipolino
Mama Ane
jasmina,mina
svetle s
anetapp
MamaMaja
mirecv
taci
margarita
Damjana
Dragana
angelce
Sanja_Ivana
kara
Bela
lidija29
Sun
Kitty
maskoe
KAJA
Mimi22
Simona's mom
delfinka
Anjuska08
Anika
kiki22
kavadarcanka
lela
katenm
jasmina i ace
sanja-ve
jana_aerodrom
winnie the pooh
milena p
bica
sunset
marina_m
macush
Kikic
Daki
Kate77
verce
Sandra_Anja
Ilince
mamalina
georgina
Zvezdicka
hormonce
Kiki
marina_pp
Kinky
bp
Sister
desi
veki22
solzicka2
kate2302
vesna velkova
Freya
baby24
sonja 35
Emilija
sonjamfk
Lili
sashka26
ZZ
eli
mama
Bu_Bi
aleksandra
Emi
mamicka211
eva
BaMbYnA
viki
vecki
biljanag
sunshine
lola
Juni08_Andrea
Lana
rich_bitch1
sanja83
123 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28976
Registration date : 2008-10-24

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty27.06.09 23:58

ako ne e mazmi da zgotvi nesto sigurno ke nemav problemi so kilata
jas sum mu samo asistent,da izmijam ili da iseckam nesto,se ostanato e negovo velemajstorstvo(fala mu na boga)
od sekogas sakav da imam maz sto ke mi gotvi a jas da cistam sakam poveke,ama i tamu ni se podeleni obvrskite
Вратете се на почетокот Go down
moja mama
Полуматурант
Полуматурант
moja mama


Female
Број на мислења : 642
Age : 46
Локација : bitola
Расположение : veselo
Поени : 27523
Registration date : 2009-06-03

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty28.06.09 0:07

ne nema vreme ako ima go pominva so deckite
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty29.06.09 15:36

Само кога мора или кога сум му лута, само тогаш може да измие садови и ако нема ручек во тој момент тогаш знае да испржи јајца, нешто од месо што се пржи, или да свари шпагети. Единствено правосмукалка што често уклучува без да му кажам, многу му смета ако има трошки. Не ми е од голема помош воопшто, ама затоа не пребира и не ми наога мани. А да, и кафе обавезно ми вари насабајле кога не е на работа. :je:
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty29.06.09 21:24

Sve pravi, i poveke od mene samo da ne go teram da mie tanjiri Very Happy Toa e moja obvrska.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28558
Registration date : 2009-01-16

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty29.06.09 21:52

ne mi se mesa ic neznae da pravi mnogu raboti samo standart da sprzi jajce da svari,spageti makaroni,virski i kompir varen,ali i nema koga on da pravi jas sum cel den doma,a za drugite domasni obvrski podeleni sme za toa pomaga
Вратете се на почетокот Go down
katica
Почетник
Почетник
katica


Female
Број на мислења : 88
Age : 41
Локација : berovo
Поени : 27314
Registration date : 2009-06-19

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty30.06.09 23:37

zavisi koga kako, no znae da napravi nekoi jadenja i kafe vari ,no pogolem del i pocesto rabotite po kujnata se moja obvrska
Lilypie - Personal pictureLilypie
Вратете се на почетокот Go down
Ananastasija
Прваче
Прваче
Ananastasija


Female
Број на мислења : 214
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 28202
Registration date : 2009-01-16

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty01.07.09 0:16

Највеќе ми помага кога гости треба да ни дојдат, за побрзо да спремиме. Го нервира јас да се моткам во кујна а тој сам да седи со гостите. Инаку најубава палчинки и пирошки прави palacinki
Вратете се на почетокот Go down
Dzena
Прваче
Прваче
Dzena


Female
Број на мислења : 391
Age : 49
Локација : домче
Расположение : пааa, не баш добро:((
Поени : 27677
Registration date : 2009-04-26

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty01.07.09 0:24

Ми помага, ако ништо друго се втрка околу мене и ми прави друштво во кујна ама најмногу мрази ми има речено се ќе правам ама немој да ме тераш да ти мијам садови. Добро ама затоа ја уклучува машината за миење садови hihi
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27781
Registration date : 2009-04-20

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty01.07.09 16:30

avon напиша:
MM ne mi pomaga vo kujnata a i jas ne baram od nego ,toj e po cel den na rabota i koga si dojde doma se mu e servirano. palacinki :shop:
Ова како јас да сум го напишала.
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27217
Registration date : 2009-08-04

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty20.08.09 20:08

Мојот ми помага понекогаш кога сака и кога е расположен ,обично кога е дома а јас сум на работа знае да усиса ,измие вагани и сл.Кога варосуваме заедно чистиме и бришиме . колку вам ви помагаат вашите мажи :metam:
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty21.08.09 0:13

За помагање ич не знае да помага,ама како знае да ми одмага не сте свесни
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty21.08.09 0:32

na odmor decko mi mi pomagase ama bas vo se..duri i kompiri mi lupese i seckase.....posle po doma bevme pak nedela ipol sami....ne mi pomagas enon stop ama posle jadenje znae da si go krene tanjirot vo sadoper..pa ponekogas i mojot...mi matese torta so mikserot.no ja sum tip koj mn mn ne saka da mi se mesaat vo tie domasni obvrski poubavo mi e koga ke si srabotam sama..a toj sakam da mi pomogne samo za poteskite raboti onie za koi sepak treba maska raka
Вратете се на почетокот Go down
moja mama
Полуматурант
Полуматурант
moja mama


Female
Број на мислења : 642
Age : 46
Локација : bitola
Расположение : veselo
Поени : 27523
Registration date : 2009-06-03

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty21.08.09 0:57

mojot mm mnogu retko e doma i da saka stvarno nema vreme raboi 2 raboti taka da toa e to a koga bi bil pocesto bi mi pomagal vo poveketo slucaevi se ima pokazano
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28218
Registration date : 2009-05-04

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty21.08.09 7:37

neznam sto bi pravela bez nego navistina retko e doma ama koga e tuka obavezno ke mi pomogne i toa mnogu i go cenam toa bidejki raboti vo drug grad studira i plus koga e doma obavezno pomaga vo domasnite raboti
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty21.08.09 9:02

ponekogas ,ja zima pravosmukalkata i pominuva. no zatoa pak koga pravime generalka, tepisite, stazita i dr pomaga. poveketo ne e doma, a i da e doma ,rabotilnicata mu e doma pa taka isto mi se faka, mozda bi pomagal poveke.
Вратете се на почетокот Go down
Natasha
Полуматурант
Полуматурант
Natasha


Female
Број на мислења : 1022
Age : 40
Локација : Makedonija
Поени : 28545
Registration date : 2009-04-12

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty21.08.09 9:08

Mojot maz za cisetnje ne mi pomaga ama za toa za jadenje sekogas zaedno pravime ponekogas koga se vrakam od rabota a toj e doma me ceka so przeni jajca ili momicki
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty21.08.09 9:21

Mm nikogas ne pomaga doma,pa ni vo dvorot,no sega kako ostanav bremena mi pomaga,ja vadi bavcata i cvekinjata,vesot ispran mi go iznesuva nadvor,pa dosta e i tolku i toa e pomos.A za cistenje ne ni sakam da mi pomaga,a pa za gotvenje pogotovo nesakam posto kujnjata lom ja pravi.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty21.08.09 10:02

Pa vo globala mi pomaga za prasinja brisenje i cistenje so pravosmukalka ne zosto za toa i ne mi treba pomos ama za generalka koga se pravi da pogotovo za teski raboti a isto taka i alistata od masina mi gi iznesuva nadvor, a za sadovi ne mijam ni jas a ni od si pere masinata pa toa i e rabota. hihihihi
A za gotvenje koga se raboti za specijaliteti tuka e on bidejki po profesija e kuvar (iako ne raboti toa) i on e zadolzen za toa ama toa go pravi samo koga sme sami (retko znaci) ama zaoa jas koga gotvam on mi kazuva kako i jadenjeto izlaga top.
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28061
Registration date : 2009-04-08

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty21.08.09 10:28

pa zavisi ako mu e dosadno meti so pravosmukalka,a za drugo ne.tanjiri da izmija nema sansi. Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 557124
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty21.08.09 10:34

Mm pomaga ne mozam da se pozalam. Gjubre ne sum iznela poslednive 6 godini:) Pravosmukalkata ne znam kade e Smile eheheh
On e zadolzen za usisavanje i za site bljak raboti Smile Jas samo finesi na kraj pravam.
Za gotvenje ne go biva bas mnogu ama spageti pravi da se utepas od jadenje.
Edino sto ne davam da mi se mesa e peglanjeto. Ama obavezno posle sekoja sesija peglacka me masira od glava do peti:)
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty21.08.09 15:50

Не помага, заедно работиме сеSmile
Има некои работи за кои е исклучиво он задолжен како што е нпр. усисавањето, јас не знам ни да го склопам усисивачотSmile.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty21.08.09 15:53

Kinky ja i ti ista sorta "domakinki" heheeh
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty21.08.09 16:58

Мене ме нервира кога ме прашува што да ТИ помогнам, ко работава низ дома да е предодредена дека е за мене...или ке ми каже - ТИ ги измив садовите...ко мој да се, само јас јадам....и семислам некој ден и јас така да почнам да се изразувам шо ке биде: ти ги исправ гаќите, ти напрајв ручек, ти го наместив креветот, ти ги средив алиштата, ти усисав, ти избришав прашина, ти испеглав....голем е списоков....и еднаш месечно ке измие садови, ѓубре ако му речам ке исфрли, значи не работи по дома, а помош не ми треба, можам сама.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty21.08.09 17:06

Мојот порано многу ми помагаше, во последно време се помалку. Имам жена што ми доаѓа за чистење на 2 недели ама во меѓувреме сепак ми треба помош, Додуша ги става садовите во машина, ги собира играчките на Мила, обавезно фрла ѓубре, пазарува почесто за дома, ама тоа не е ништо во споредба со она што јас го правам за него.
Вратете се на почетокот Go down
Kalinka
Почетник
Почетник
Kalinka


Female
Број на мислења : 66
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 27411
Registration date : 2009-05-26

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty21.08.09 17:07

Kinky напиша:
Не помага, заедно работиме сеSmile
Има некои работи за кои е исклучиво он задолжен како што е нпр. усисавањето, јас не знам ни да го склопам усисивачотSmile.
Потпис.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: