Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата

Go down 
+119
Kalinka
Monika
Vesna Blazevska
makresanska
Natasha
Biljana
Sun_shine
Ana.b
Kat
josifana
Dzena
Ananastasija
katica
marina_daniel
ZeleniCka
Vale74
moja mama
Winki
bibip
avon
butterfly
Gabi*
bubamara***
tweety
soledad
emilija poposka boshevska
pepa
Rozetka
lia
caci
sneze
KATIC
mina32
delfin76
kokice
Svetlana
Pipolino
Mama Ane
jasmina,mina
svetle s
anetapp
MamaMaja
mirecv
taci
margarita
Damjana
Dragana
angelce
Sanja_Ivana
kara
Bela
lidija29
Sun
Kitty
maskoe
KAJA
Mimi22
Simona's mom
delfinka
Anjuska08
Anika
kiki22
kavadarcanka
lela
katenm
jasmina i ace
sanja-ve
jana_aerodrom
winnie the pooh
milena p
bica
sunset
marina_m
macush
Kikic
Daki
Kate77
verce
Sandra_Anja
Ilince
mamalina
georgina
Zvezdicka
hormonce
Kiki
marina_pp
Kinky
bp
Sister
desi
veki22
solzicka2
kate2302
vesna velkova
Freya
baby24
sonja 35
Emilija
sonjamfk
Lili
sashka26
ZZ
eli
mama
Bu_Bi
aleksandra
Emi
mamicka211
eva
BaMbYnA
viki
vecki
biljanag
sunshine
lola
Juni08_Andrea
Lana
rich_bitch1
sanja83
123 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29644
Registration date : 2008-03-25

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Дали сопругот ви помага во кујната?   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty24.04.08 13:27

MM ne tolku cesto, ama koga e raspolozen mi pomaga da podgotvam jadenje. Dodeka jas go pravam glavnoto jadenje MM podgotvuva nekoja salata ili sl, mi pomaga koga treba da go servirame jadenjeto, a koga ke napravam torta ili nekoj drug kolac, MM e tuka da nasece parcinja, bidejki mnogu e pedanten i precizno pravo gi sece parcinjata za razlika od mene. Jas nabrzina secam i nekoi pomali nekoi pogolemi parcinja urnebes............
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty24.04.08 13:33

pomaga i toa mn.jas imam ogromna zelba za serviranje i gotvenje ama slabo mi ide,taka da toj mn cesto mi pomaga.osobeno vo nedela koga e doma,obavezno zaedno si spremame.pred nekoj den pravevme skara,toj ja spremi a jas salata napraviv.dodeka jas mijam sadovi toj znae da gi sobere troskite od masa.i toa mi e mn vazno,zasto naskoro ke imame i bebe i nema da mozam se sama da postignam.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty24.04.08 15:40

Mi pomaga cesto i nekogas navistina toa sto ke go spremi e mnogu vkusno ,duri poubavo od jas koga gotvam.Sadovi mie koga ke e raspolozen ,mislam saka ama na nego koga ke mu odgovara ,a toa znaci deka mozat i dva dena da stojat nisto nemalo da im bide Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty24.04.08 15:49

mi pomaga mozi poveke i od sto treba.koga toj ke mi zgotvi mene se mi e povkusno.od koga sum so nego mnogu jadenja gi nauciv od nego da gi pravam.za mienje sadovi ne saka bas da mie ali zatoa pa ke gi naredi vo masina i veli isto kako da si gi izmil.ziveel podolgo sam pa ne od tie sto ceka na drug.ne se plasam ni gosti da precekam,ni slava,koga znam go imam nego i vo se ke mi pomogne.
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty24.04.08 15:55

aaaa za toa nema sto da se pozalam. e sega rucek ne znae da napravi, ama pa zatoa se drugo pravi: mie sadovi, gi brise tie sto se susat so krpa, gi redi, pravi salati, kafinja...srcka mi e
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29634
Registration date : 2008-03-25

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty24.04.08 16:08

MM ne znae da napravi rucek ama pa mi se svigja sto se sto kje napravam sekogas go bendisuva Smile . Ama pak zatoa za sadovi e greota da se pozalam tuka e stalno da pomogne za toa. Svezo cedenite sokovi se isto taka najcesto negovo delo, a i kafinjata odlicno gi pravi.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty23.05.08 11:10

секогаш кога треба ми помага и кога може не само во кујната туку и за чистење и за све затоа и јас кога он поправа некоја машина му помагам

значи не ги делиме на машки и женски работите
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty24.05.08 0:53

во кујна ми помага само за јадење бидејќи стварно е зафатен така да цела куќа е мој терет
Вратете се на почетокот Go down
viki
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 29
Age : 42
Локација : prilep
Поени : 29500
Registration date : 2008-03-24

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty24.05.08 1:37

pomaga i poveke odosto treba.ne samo vo kujna,tuku i znae da pomine so pravosmukalka,da izbrise prasina,da go iscisti wc-to.koga imame gosti duri nekogas mi veli da odmoram,toj pocestuva vari kafe.samo mi ima kazano deka nikogas ama bas nikogas nema da spruzira alista na terasa.srcka e .i toa seto go pravi bez nikoj da mu spomne.
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty24.05.08 11:37

viki da ne go kopiram tvoeto isto i kaj mene ostanuvame nkogas do 3 4 sabajle dekorirame i torti na sestra mi rodendenot vo april i bese imavme doma 120 dusi torite jas i on gi dekoriravme i toj ima nervi za da dekorira i sl Smile ama pa zatoa (deka e elektricar a i plus renovirame i stavame onie maleckite svetla Smile jas mu ja drzam skalata i tatko mi mu vika ostaj zenite se za u kujna a na mm odgovorot e ako de dedo da drzi skalata sakam ( izgovor mu e poarno mu idelo so mene Smile deka mu brborkam ko nekoja kaseta da sum goltnala Smile
Вратете се на почетокот Go down
eva
Прваче
Прваче
eva


Female
Број на мислења : 120
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : Hmmmm
Поени : 29162
Registration date : 2008-05-30

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty31.05.08 0:36

da pomaga,nekogas i sam ke napravi nesto, ama posle kujnata cela nedela mislam deka ja sreduvam,pa zatoa podobro da ne se priblizuva
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty04.06.08 23:46

помага ако мора или ако неможам јас,не вели не,а да застане сам да се понуди ептен треба да е нешто посебно,ама немам гајле ,да дојде другарка оде и ни варе кафе,носе за пиење,мезе било што ,за готвењето не го бива ,ама ако има рецепт ке се потруди.срцка ми е.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty05.06.08 0:03

Мојов е многу спретен во кујна некогаш ме нервира, ми се меша како сецкам како лупам ихихиххи ама се ми помага, мие садови од ќеиф некогаш, кафенце вари когае дома само он, ја понекогаш.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty05.06.08 12:05

хихи еми и мм ми е таков,нон стоп фаќа маани и ми вели дај јас да ти покажам како треба.грррр некогаш ме нервира ама некогаш фино лепо ке го оставам он нека си раб а јас ке си уживам
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty07.06.08 4:01

hahahaahhahaa e ako se mesa znae i sam Smile i mene mi se ima nekolku pati deseno pa vika od kujna sonjaaaaaaa dovolno e siten kromidot Smile i jas neznam a toj place dodeka secka Smile
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29215
Registration date : 2008-06-09

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty13.06.08 11:15

i mojot mi pomaga ko ke e doma na primer dodeka jas postavuvam toj secka salata mi pomaga mnogu so decata pa zatoa v kujna pomalku ama se ima sluceno i da izmija tajniri i da izmeti .........
nekogas ko ke mi e tesko a toj ko ke si dojdi na rucek sam si postavuva sam si jadi mene ne me maltretira go nemam nauceno da ja pusta masinata za alista ama i toa ke go naucam hihihihi
Вратете се на почетокот Go down
Bu_Bi
Почетник
Почетник
Bu_Bi


Female
Број на мислења : 91
Age : 41
Локација : prilep
Расположение : јупиииииии
Поени : 29141
Registration date : 2008-06-03

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty15.06.08 13:49

Еееееее и јас ќе го пофалам стварно ми помага ама и некогаш тоа ми иде на живци оти и е многу маанџија знаете не можам се да му погодам па знае да најде и по некоја маана па ке се скараме ама за кратко но како ида е ми помага и има желба за тоа ако нема џабе ти викај си кога несака несака ама секогаш тој го сецка кромидот оти јас ќе се изнаплачам дури го исецкам за тоа ми е од најголема помош.
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty17.06.08 1:31

i jas za kromidot ednas go slikav stavil naocari za sonce demek toa bilo spasot haahahhaa
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty22.06.08 17:52

Колку ми помага толку и ми одмага. ме нервира кога ми се меша во кујна. Кога тој готви јас си седам на страна и си пијам кафе, а кога готвам јас, нон стоп нешто ми се мотка и ме прашува. Е само не сака да мие садови. :mie:
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29674
Registration date : 2008-05-03

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty22.06.08 18:00

Хахаха истото е и кај мене мама, кога и да готвам он се мешка и се ми вика абе стави повеќе од тоа дај стави и ова, се он знае како треба и ме нервира тоа и му викам а ти кога готвиш како неќеш да ти се мешам и он ќе почне нешто блабла :bla bla: и маки си мачам а за садови си мие зашто јас па ја мразам таа работа Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty22.06.08 18:09

абе ели и јас мразам да ги мијам ама што да правам, морам. Ми вети дека ке ми купи машина за миење садови. Па да видиме што ке испадне од ветувањето! :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty24.06.08 3:31

abe mie sadovi samo se nervira koga ke mu recam plastikite so potopla voda da gi mie Smile malku mrci so noseto Smile
Вратете се на почетокот Go down
ZZ
Полуматурант
Полуматурант
ZZ


Female
Број на мислења : 528
Age : 53
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 30164
Registration date : 2007-11-14

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty24.06.08 7:02

не помаже ми уопште, нити бих волела..кухиња је моја територија и мрзим кад ми се неко мота туда..
не налази ми мане, што јако ценим..некад и кад му се не свиђа нешто, појешће мање, али неће прокоментарисати..
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-14

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty24.06.08 10:11

Mi pomaga koga mu e keif, salatite se negov domen, a da izmie tanjiri ednas godisno,e raka na srce znae da iznenadi so nekoja lesna vecera...poretko no sepak znae,e i ova e od nekakva pomos!
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty24.06.08 10:32

последно што ми помогна е бурекот ја ја направив смесата а тој го редеше во тавче
излижавме прсти а и иван проба
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата   Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колку мажот ви помага во средување и чистење на куќата
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 7Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: