Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Несредени фамилијарни односи

Go down 
+214
Vesnicka
Lide
Dzena
Girl*****
bubamara
kiki-riki
borjanka
nata
ketim
profesorce
karolina
acka
denica
Nebo
stefimama
ance
marina****
iskrena
Viki J.N.
mirjanka
bile2
monabombona
kalinche70
rainbow
adi
Macence
Vale74
Kat
NatasaK26
majuvce
Лејди
lida
Sun_shine
nikolija
happy mama
kateee
eva31
VASILICA
Mila87
SOS
NONE-BT
Stefani Vasilkova
Ananastasija
anastasia
kika
beti.liz
bubamara***
Natasa2000
Dara
bibic
mama
Kitty
Janaxxxx
Biljana
bibip
Snezana O.
macana
Gabi*
vesnica
avon
Winki
moon
jasmina,mina
katica
Mami4ka
Deni
jeca
mama X
josifana
Vesna Blazevska
D-r Lidija Pazdrijan
Sestricka
Daniela.Ilijoska
marina_daniel
pepa
ripce
Pravnicka28
butterfly
Anika
BILE-ENA
Lidija Nedelkoska
soledad
Mimi Petreska
caci
petra26
maria
sasa
Rozetka
sneze
nnatasa
makresanska
Damjana
Mama Vase
fibimk
naivnna
ирена
ari
kavadarcanka
lela
sonja vasilevska
lila_mk
mama viki
marija*
delfin76
Kinky
Labuda
irena bozinoska
natali
Dragana
sunset
KATIC
MamaMaja
BiljanaM
mina32
Maja
margarita
Pipolino
lidija29
Sanja_Ivana
female*
mama i nikola
Ance-J
LoL
juli i nina
Mimi22
Пандорче
Laura
jana_aerodrom
Oci
svetle s
kiki22
mirecv
Biljana795
Sara
avanturistka
Denicija
tanjaaa
taci
рипче
Lidija Angelevska
macush
winnie the pooh
nafi
mamazako
jasmina i ace
KAJA
marina_pp
bica
Mama Ane
marina_m
Cece Miloskovska
mamicka
verce
milena p
Svetlana
sonja 35
Kiki
sonja colakova
Ves
Kikic
elena-d
vdovica
mac@
hormonce
mamaada
Ilince
Vicky
kara
Jovana's mom
Sandra_Anja
SonjuS*
peperutka
Simona's mom
Zvezdicka
Sister
mad bluestar
veki22
magi
solzicka2
vecki
Dadi
mamalina
mamicka211
baby24
marijana
desi
sonjamfk
vesna velkova
STAR *
Emilija
TINCE
aneta
marija.talevska
мама Биби
aleksandra
Lence
BaMbYnA
Lana
Bu_Bi
rich_bitch1
Lili
Juni08_Andrea
Freya
petrusevavesna
Goca
natasast
viktorija
sanja83
biljanag
Emi
daniela
sashka26
Big Sister
Irena Trajkovska
218 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 21 ... 33  Next
АвторПорака
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28117
Registration date : 2009-02-26

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: a zolva imate?   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty28.02.09 0:26

oci ne mi se veruva so kakva zolva si imas rabota....sigurno ti trebaat dobri zivci za tolerancija
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28117
Registration date : 2009-02-26

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: a imate li zolva?   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty28.02.09 2:30

pa oci mi trebaat tri dena da pisuvam sto mi se ima deseno ama eve nakratko ke ti kazam.uste na samiot pocetok jas zolva mi mnogu ja sakav pred se kako majka,sestra,drugarka pa i zolva,deka mnogu i veruvav megutoa izleze deka premnogu sum i veruvala deka ne mi mislela zolva mi bas najdobro na mene i mm.politikata na zolva mi bila so majka i dever mi site spoeni da bidat vo tek so nasiot sekojdneven zivot za da mozat da ni stetat a ne da ni mislat dobro.sakase da mi vodi evidencija za se kaj odam sto pravam pogotovo koga idev negde sama ako mm bese na rabota.ednas izlegov preku den na kafe so zena mu na moj kolega od rabota i doagam posle doma i svekor mi i svekrva mi gi slusam na mm mu vikaat koj seta niz sred selo na mazot doma kiselo.mm koga gi slusna ke gi utepase a tie od zolva mi doznale posto nejzina prijatelka me vide vo kaficot i sega beri im go pametot so kakvi se luge jas si imav rabota.sepak zolva mi ne e devojka nego familijarna zena e vo godini 40 i mislev malku deka treba da razmisluva sto zbori.a i mnogu me ogovarase so majka i a pred mene cile mile samo za da i se doveruvam.ama najtesko mi padna koga mi rece deka sum bolna i deka imam nesto vo stomakot,a naj tragicno bese taa segde idese po doktori so mene i mm i dobro znaese deka nisto ne mi bese i bev zdrava kako dren t.e.imav tri spontani abortusi vo 5 i 6 mesec ama doktorite mi vikaa deka se mi bilo od mnogu stres i mi idese da ja zadavam.ima uste vakvi biseri od nea mnogu zatoa ti kazav deka mi trebaat denovi da pisuvam za nea.
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28914
Registration date : 2009-02-16

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty28.02.09 8:36

Jas zolva nemam , ama tesko tebe so takva zolva. Izbegnuvaj ja i gledaj ja kako vozduh. Toa mu e majkata. Nee dete da ja tepas nitu pak nekoja pametna za da te razbere sto sakas da i kazes. Ne trudi se samo ke se nerviras i nisto ne postignuvas. Jas dda sum kako tebe ke setam uste poveke i ke pravam se sto i smeta pa neka pukni od maka hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28129
Registration date : 2009-02-07

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty28.02.09 9:13

I katic e vo pravo, abe kakvi raboti imam pominato, nema ni na kraj pamet da vi padnat, ama jas voopsto ne se zamaram so takvi luge, sto sakaat neka si pravat jas si ziveam kako sto jas si sakam, a niv koj gi e.. pa sega .......fino, lepo si gi stavam na ignoooooooooorrrrr, i da vidite kako oni ke se nerviraat
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28621
Registration date : 2008-10-29

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty28.02.09 11:50

Oci ima resenie za tvojot problem samo treba da sakate da se resi,ne treba odokolu da i spomnuvas deka treba nesto da plati ili kupi,prvo razgovaraj so soprugot i objasni mu kako se cuvstvuvas,sednete ja eden den i objasnete i deka ako saka tuka da zivee ke treba da plaka kirija posto stanot ne e vas,koga bi bil togas moze i bez da plaka no sega ne moze taka,isto i za smetki,aj hrana i ne mora ama dobro bi bilo nekogas da go napolni friziderot a ne samo da vadi od nego i toa od se da plaka po 1/3,ostanatoto e vase.Vrabotena e velis so solidna plata pa sramota e nekoj da ja nosi na grb sekoj mesec.Ako saka po tie uslovi da zivee ok ako ne poveli najdi si cimerka pa zivej si oddelno,nikoj ne e dolzen da te izdrzuva,ne e dete tuku vozrasna osoba.Ovoj razgovor bez karanje i raspravii,mirno,fino kazete i sto imate i kraj,ostanete dosledni na toa sto ste go rekle,ako ima bar malku mozok ke se zamisli i ke resi sto da pravi,sepak ne e resenie sekoj den da se nerviras,da mislis deneska sto ke i spustam,odokolu ke i nagovestuvam raboti koi sto taa znae deka treba da gi napravi no taka i cini.Ne gubi vreme,nikoj ne e vreden za toa,a sto ako ne se omazi vo skoro vreme,ke cekas mladosta da ja provedes vo nervozi pa posle ke bide podobro?
Вратете се на почетокот Go down
magi
Полуматурант
Полуматурант
magi


Female
Број на мислења : 1392
Age : 40
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 28918
Registration date : 2008-08-12

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty28.02.09 13:40

lele luge koga ve citam za zolvite ne da e nerviram zasto ista e i mojata samo ne se osuduvam mnogu da pisuvam ovde zasto moze ne daj boze da procita znae deka su se ovde na forumov.Sto da vi kazam izgleda poveketo se takvi.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30735
Registration date : 2008-05-05

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty28.02.09 13:55

jas vikam neka se zdravi i zivi kakvi sme takvi sekoj na svoja strana da ne se zamarame so tugi zivoti ni se mesam ni da mi se mesaat svoj leb jadam svoe gajle si gledam da mi e arno so mm i decata drugo ne me interesira i jas sum zolva ama si stojam na strana ako mozam da pomognam nikogas ne sum odmognala isto i so mojata zolva koj sto pravi za sebe si pravi .
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28111
Registration date : 2009-01-08

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty28.02.09 14:29

Oci moe mislenje e da ja sednes se razbira zaedno so mazotti i se da i kazete otvoreno...i da napravite nekoj raspored na pr. taa da plaka smetka za struja a vie za nesto dr...taa da pravi rucek tie i tie dena a ti drugite ...taa da pravi generalka edniot mesec ti sledniot i samo taka ako i odgovara ok ako ne neka si go bara careto
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29348
Registration date : 2008-07-22

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty28.02.09 14:48

Е и јас сакав јатрва дека имав брат па викам ке си бидеме како сестри и сите ми се чудеа кога кажував,и ете си имале право луѓето.Јас со мојата јатрва живеев заедно под ист кров само 22 дена верувале или не само толку издржавме заедно hihi.Таа мислеше ке си тера по нејно дека она постара па што каже таа тоа ке биде,па и почна некои озборувања по комшии а тие па трчат да ми пренесат викат нова е па ако и пренесеме побрзо ке се зближиме.Па почна да прави безобразни работи за мене сто не личат на една возрасна жена.И верувале или не виде не бива па си го свитка опашот и ај кај мајкаи сега таму си живеат.Ми направи услуга на мене.сега се висат на телефон и се нешто им фали .
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28111
Registration date : 2009-01-08

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty28.02.09 15:03

немам јатрва ама мислам дека доколку имав тогаш ке си излегувавме заедно на кафе, низ продвници....ама немаше никогаш да бидиме мн блиски
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29391
Registration date : 2008-04-22

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty28.02.09 15:15

Jas ke imam jatrva eden den samo dever mi da se resi i da se ozeni(daj boze)zosto e tolku golem gad sto tesko nekoja koja ke bide so nego poveke od mesec bi prifatila.A mislam sto od tolku mnogu nemozam da go podnesam so taa samo bi imala edno zdravo i ni da i odam na gosti ni da mi dojde,uste sega se nerviram i raceve mi se tresat dodeka pisuvam vo sostojba sum ni na svadba da ne mu otidam od sto tolku mi e skisnat no samo zaradi mm ako treba ke odam mada i mm veke zivcite gi ima izgubeno od nego
Вратете се на почетокот Go down
irena bozinoska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 61
Age : 48
Локација : pod sonceto
Поени : 27804
Registration date : 2009-02-28

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty28.02.09 21:40

a bre devojki(zenicki)ova so zolvive katastrofa nevidena blaze na nekoi sto si ziveat ama tesko nas zatoa jas se spasiv se rascistivme i sega ako sesretnime nekade samo ona kratko i bas ama ic ne se opteretuvam poveke so nea i polesno mi e na dusickava i mnogu mi e pomirno so mazmi sega si peam i si ziveam srekno(a kolku imam jas da pisuvam i da vi kazuvam cel eden tom solzi da ronite )ama sega soncevi denovi mi nastapija zatoa gledajte si se samite posle decinjata i se razbira mazot
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29080
Registration date : 2008-09-29

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty28.02.09 22:17

magi напиша:
lele luge koga ve citam za zolvite ne da e nerviram zasto ista e i mojata samo ne se osuduvam mnogu da pisuvam ovde zasto moze ne daj boze da procita znae deka su se ovde na forumov.Sto da vi kazam izgleda poveketo se takvi.
e pazi se Magi i ti i site.Zasto vleze edna zolva procita sto imase da procita i posle lele lele doma.
Zatoa BE CAREFUL
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Labuda
Прваче
Прваче
Labuda


Female
Број на мислења : 263
Age : 41
Локација : Tamu nekade.....
Расположение : Labudesto:))))))))))
Поени : 28245
Registration date : 2009-02-20

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty28.02.09 23:46

Ve citam i ne se cudam,haha,nemam zolva ama imam svekrva a taa vredi za 10 zolvi zaedno koi sekojdnevno ti kvacat na glavata kako i sto da pravis i deka di prljava ako imas na masata tanjirce so kolaci i drugo so smoki ili cips?!!!!!! Toa za nejze e rastureno,hihihi--
Malku OT..
Edna moja misla za kraj: Ima luge na koi sto treba da im zameris,ama ima i nekoi na koi sto ne treba da im zameris:)))
Вратете се на почетокот Go down
magi
Полуматурант
Полуматурант
magi


Female
Број на мислења : 1392
Age : 40
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 28918
Registration date : 2008-08-12

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty02.03.09 10:56

Kikic напиша:
magi напиша:
lele luge koga ve citam za zolvite ne da e nerviram zasto ista e i mojata samo ne se osuduvam mnogu da pisuvam ovde zasto moze ne daj boze da procita znae deka su se ovde na forumov.Sto da vi kazam izgleda poveketo se takvi.
e pazi se Magi i ti i site.Zasto vleze edna zolva procita sto imase da procita i posle lele lele doma.
Zatoa BE CAREFUL
Da ne bese tvojata hihi
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30681
Registration date : 2008-11-06

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty02.03.09 10:58

Тие золви што не се фер, кога ќе прочитаат тука нека се запрашаат зашто има 13 страни за нив Smile
Вратете се на почетокот Go down
Oci
Прваче
Прваче
Oci


Female
Број на мислења : 231
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28592
Registration date : 2008-10-10

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty02.03.09 11:06

moreeee.. da znam deka me cita - namerno ke i pisuvam da si se prepoznae Smile ha ha ha.. ama pusta jas, onaa mojana, muva ne ja lazi..
sto cuden karakter e leleeee... eve veke, ja staviv na Ignor, sekoj den sve poveke ja stavam na ignor, sabajle ni "cao" ne i kazav koga izleze.. zatoa sto i moevo trpenie ima kraj!!! ako-ke go frlam gubreto, ke gi mijam sadovite, ke kupuvam prasok i ke go gledam friziderot.. ama nea ke ja otpisam.. trkaloto se vrti.. pa ke ja prasam togas!!! Smile
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28129
Registration date : 2009-02-07

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty02.03.09 11:22

Abe samo taka treba i koga nekoj nema da go primetuva i nema da se nerviras, hahaha, a ako nekoja cita, lele lele.
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28697
Registration date : 2008-09-11

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty03.03.09 9:45

ja potpisuvam vo celost sunset, kratko-jasno i precisno. poslusajte ja i ke vidite deka ke ima kraj na vasite maki.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29874
Registration date : 2008-08-26

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty04.03.09 9:31

Za svekrvite volku nema pisuvano kako za zolvite, znaci dobile konkurencija:)))

Nemam ni zolva ni jatrva.
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28697
Registration date : 2008-09-11

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty04.03.09 9:36

ovaa tema ni e kako *dobro utro*, prvo tuka, pa posle po drugive temi.
epten e interesna.
Вратете се на почетокот Go down
Oci
Прваче
Прваче
Oci


Female
Број на мислења : 231
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28592
Registration date : 2008-10-10

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty04.03.09 10:11

abe edna "interesnaaaaa"...
ako ne - da zemam da napisam roman, ke go izademe - pa moze ke stane BEST SELLER?? a? ha ha ha ha ha Smile
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29055
Registration date : 2009-02-13

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty04.03.09 12:37

Oci напиша:
Sto ima novo? uffff... zamisli, vcera kupila soncogled!!!
duri i me prasa dali sakam soncogleda da mi dade da grickam... ha ha haha ha haha.. neznam ni jas kako izdrzuvam so nervite.. ama veke sum do tamu sto koga ke ja vidam mi se prevrtuvaat crevata.. a zamisli ziveam so nea.. :( od den vo den.. dodeka ne mi pukne film i da ja oteram od tamu od kaj sto dozla.. sakam da i se padne i nea zolva kakva sto e ona samata, pa da vidi kako e!!!!! ima gospod - gleda! neli?

SAMO PAZI AKO I SE PADNE TAKVA ZOLVA DA NE TI SE VRATI PAK TEBE
JAS GO JADEV STAPOT
I TOA NE SAMA TUKU SO DETE SE VRATI
Вратете се на почетокот Go down
Oci
Прваче
Прваче
Oci


Female
Број на мислења : 231
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28592
Registration date : 2008-10-10

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty04.03.09 13:20

leleeeee.... :(
znaci imalo i beter od moevo, a? :(
bas mi e zal delfin76... i sega? seuste e so vas? i + so deteto?
leleeee... :( daj pisi nesto raskazi.. moze ke ti bide polesno otkako ke si iznakazes ovde.. mene mi olesna
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29055
Registration date : 2009-02-13

Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty04.03.09 13:47

sto da raskazam raskazano e
treba samo na fin nacin da se distanciras i mnogu mnogu nemoj rekla kazala so nea
jas eve od pred dva meseci si imam svoja intima so semejstvoto t.e. mm i sinceto a oni sto sakaat neka pravat
se preselivme vo kuka ama so poseben vlez ja napravivme i toa ti e
od dvete zla go odbravme pomaloto
e sega konecno mozam da razmisluvam za kerkicka krevet da ziveeme :cool!:
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 10 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Несредени фамилијарни односи
Вратете се на почетокот 
Страна 10 of 33Отиди на страна : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 21 ... 33  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: